En iyi tüy dökücü 10 krem – Tüy dökücü kremler hakkında merak ettiğiniz her şey

Ağda yaptırmanın vermiş olduğu dayanılmaz acıyı kim bilmez ki? Peki ya saatlere süren epilasyon aletiyle temizliği? Ya da jiletle tüyleri temizledikten sonra ciltte oluşan tahrişi ve kesikleri… Klasik yöntemlerle vücut tüylerinden kurtulmak uzun vadede daha iyi sonuçlar veriyor olsa da pek çok kadın artık tüy dökücü kremler tercih ediyor. Hızlı ve pratik oluşu, hiçbir acı vermemesi bunun en büyük nedeni. Tüm cilt tipleri düşünülerek üretilen, internetten online olarak sipariş verebileceğiniz veya eczane ve mağazalardan temin edebileceğiniz en iyi tüy dökücü kremler hakkında sizler için bilgi topladık. Tüy dökücü krem kullananlar, konuya yorum yazarak ilk defa kullanacak kişilere deneyimlerini aktarabilir.

Neden tüy dökücü krem

İçindekiler

Neden tüy dökücü krem?

Tüy dökücü krem kullanımı son yıllarda iyice artmış durumda. Her cilt tipi için farklı bileşenlerden üretilen tüy dökücü kremler, acısız bir temizliğin garantisini veriyor. Ağrısız ve kısa süren bu işlem, aynı zamanda cildi besleyen losyon ve spreylerle de destekleniyor. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen tüy dökücü kremler koltuk altı, bacaklar, yüz bölgesi ve bikini bölgesinde harikalar yaratmakla kalmadığı gibi zamanla tüylerin azalmasına da etki ediyor.

Neden tüy dökücü krem diye sorulduğunda en kısa yanıt, hızlı ve ağrısız olması diyebiliriz. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak tüm vücut tüylerinden kurtulabiliyorsunuz. Hassas ciltler, bikini bölgesi, erkekler için olan özel ürünler ve yüz bölgesi gibi seçenekleri bulunan ve en fazla ilgi gören tüy dökücü krem çeşitleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Tüy dökücü krem nedir

Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır? Herkes tüy dökücü krem kullanabilir mi?

İstenmeyen tüylerden hızlı ve ağrısız biçimde kurtulmayı sağlayan tüy dökücü kremler, kadın ve erkek pek çok kişi tarafından pratik olması nedeniyle tercih ediliyor. Sektörde bulunan birçok firma tarafından geliştirilmiş olan çeşitli formüller sayesinde her cilt tipine uygun kreme ulaşmak mümkün. Peki, hem pratikliği hem de uygun fiyatıyla kullanıcılarını cezbeden tüy dökücü kremler nasıl kullanılır?

Bu tüy dökücü kremler ambalajlarında bulunan ve kremi cildinize uygulamanızı sağlayan bir spatula ile birlikte sunulmaktadır ve o spatula kremin uygulanmasında en büyük yardımcınız olmakta.  Depilasyon işlemine başlamadan önce temizlenecek olan bölge ılık su ile ıslatılmalı ve gözeneklerin açılması sağlanır. Spatula yardımı ile kullanma talimatlarında belirtildiği miktarda krem, istenilen bölgeye sürülür ve bir süre beklenir. Bekleme süresi her üründe farklılık gösterebildiği için mutlaka ürünün kullanma talimatları dikkatle okunmalıdır. Tüm tüy dökücü kremlerde ortalama 5-8 dakika olan bu süre tamamlandığında bol su ile o bölge temizlenir.

 Herkes tüy dökücü krem kullanabilir mi? Evet, herhangi bir cilt alerjisi bulunmayan kadın ve erkekler bu kremleri rahatlıkla kullanabilmekteler. Kreme karşı alerjiniz olup olmadığını kendinizde cildinizin küçük bir noktasına uygulayarak test edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hamilelerin ve regl döneminde olan kadınların hormon değişikliklerinden dolayı ciltleri hassaslaşır ve tüy dökücü krem uygulanan bölgelerde ağrı ve kızarıklıklar oluşma ihtimali yükselir. Böyle bir durumla karşı karşıya gelinmemesi için uzmanlar tarafından regli döneminde ve hamilelikte tüy dökücü kremler kullanılması önerilmiyor. Ayrıca tüy dökücü krem uygulamasından sonra güneş ışığına maruz kalınmaması da önerilenler arasında.

Tüy dökücü krem ne işe yarar

Tüy dökücü kremlerin faydaları nelerdir?

 • Tüy dökücü kremin uygulanması çok basittir ve herkes zorlanmadan yapabilir.
 • Sıcak sir ağda, jiletle traş ve epilasyon aletinin neden olduğu cilt kararmaları bu yöntemde görülmez.
 • Ciltte batık ve kıl dönmesi gibi sorunlar oluşturmaz
 • Hiçbir şekilde ağrı ve acı hissettirmez
 • Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında çok daha ucuz ve ekonomik olduğu ve bütçe dostu olduğu söylenebilir.
 • Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen özel bileşenleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir.
 • Tüy dökücü kremin temizlenmesi sırasında ciltteki ölü deri tabakası da yok olmakta ve çok daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.
 • Vücutta çıkan tüyleri çoğaltmaz, aksine düzenli kullanım sonucunda tüylerin azalmasına ve de sararmasına sebep olur.
 • Jiletle traş yapıldığında oluşan küçük kesik ve yara riski ortadan kalkar, çok daha güvenli bir depilasyon deneyimi yaşanır.
 • Tüylerin yeniden çıkma süresi uzar

Tüy dökücü kremlerin zararı var mıdır?

Tüy dökücü kremler diğer depilasyon işlemleri ile kıyaslandığında en masum görünen yöntem olmasına karşın, vücuda kimyasal nüfus ettirilmektedir. Bu kimyasallar cildi tahriş ederek kızarıklık ve ağrıya neden olabilmektedir. Bu nedenle hassas bir cilt yapısına sahip olanlar tüy dökücü kremleri dikkatli kullanmalıdır. Ayrıca tüy dökücü krem içerikleri kullanılacak bölge ve cilt yapısına değişiklik göstermekte, bu nedenle doğru kremin kullanıldığından emin olmadan cilde uygulama yapılmamalıdır.

Genital bölgede tüy dökücü krem kullanılır mı

Genital bölgeye tüy dökücü krem uygulanabilir mi?

Şüphesiz ki, genital bölge hem kadın hem de erkeklerin vücudunda yer alan en hassas bölgedir. Bu bölgede cilt katmanının ince olması ve kolay tahriş olabilen yapısı nedeniyle uygulama sonrasında yoğun bir yanma hissine neden olabilir. Her ne kadar tüy dökücü krem üreten firmalar hassas ciltleri de düşünerek bikini bölgesine uygun formüller kullanıyor olsalar bile cilde zarar vermemek için genital bölgenin iç kısmında kullanılması önerilmemektedir.

Erkekler ve tüy dökücü krem

Erkekler tüy dökücü krem kullanabilir mi?

Erkekler de tüy dökücü kremler yardımıyla çok rahat ve kolay şekilde istenmeyen vücut tüylerinden hızlıca kurtulabilirler. Tüy dökücü kremlere şüphe ile yaklaştıkları için genellikle traş bıçağı ile depilasyon yapmayı tercih eden erkekler, bu konuda rahat olabilirler. Çeşitli markaların erkek cildine ve tüy yapısına uygun olarak üretmiş olduğu birçok özel ürün bulunuyor. Koltuk altı, kol, bacak, göğüs ve sırt bölgelerine kolayca uygulanabilen bu kremler kusursuz bir görünüm sağlamakta. Fakat yine erkek kullanımına özel üretilen bu tüy dökücü kremlerin genital bölgelerde kullanılmaması ve bekleme süresinden daha fazla süre ciltte tutulmaması önerilmekte.

Evde tüy dökücü krem yapmak mümkün mü

Evde tüy dökücü krem yapılabilir mi?

Maalesef yaşadığımız sürece vücutta çıkan ve hiç istenmeyen tüylerle mücadele etmek zorundayız. Herkesin kendine göre çözümler bulduğu vücut tüylerinden kurtulmak için tüy dökücü krem seçeneği hem acısız hem de pratik olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Piyasada tanıtımı ve satışı yapılan tüy dökücü kremlerin formülleri pek çok kimyasal maddeden oluşmakta ve bazı hassas ciltlere zarar verebilmekte. Hem bu kimyasal maddelerin cilde vereceği zarardan kurtulmak hem de evdeki malzemeleri kullanıp tasarruf yapmak isteyenlerin başvurduğu birçok bitkisel tüy dökücü yöntem bulunuyor.

Boşuna para harcamayayım, kendi kremimi kendim yaparım diye düşünen okurlarımızı da unutmadık. Çok az malzeme ile evde hazırlayabileceğiniz doğal tüy dökücü kremlerle de vücudunuzdaki tüylerden kurtulabilir, hatta düzenli olarak devam edildiğinde tüyleri azaltabilirsiniz. Öyleyse doğal yöntemlerle ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz bitkisel tüy dökücü krem tariflerini paylaşalım.

Evde yapılabilen doğal tüy dökücü kremler nelerdir?

Evde yapılabilen tüy dökücü kremler

Mısır unu, yumurta akı ve toz şeker ile doğal tüy dökücü krem

Yumurta akının vücut tüylerini azaltma ve sarartmada olan etkisi uzun zamandır bilinmekte. Toz şeker ve mısır unu ile birleştiğinde ise kolayca en doğalından bir tüy dökücü krem elde edebiliyorsunuz. Ayrıca hazırlanan krem düzenli kullanıldığı takdirde vücut tüylerini gözle görülür şekilde azalttığı da biliniyor. Gelelim yumurta akı ile hazırlanan tüy dökücü kremin malzemeleri ve yapılışına;

Malzemeler

 • 1 yumurta akı
 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 yemek kaşığı mısır unu

Yapılışı

Sarısından ayrılmış olan yumurta akı ve diğer malzemeler birbirleriyle özdeşleşip homojen bir hale gelene kadar iyice karıştırılır. Tüylerini almak istediğiniz bölge üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek, karışımın cilt üzerinde kuruması beklenir. Yumurta akı, uygulandığı yerde gerilme hissi yaşatacaktır, bunu hissettikten hemen sonra bol ve ılık su yardımı ile doğal kremin uygulandığı bölgeyi temizleyin. İçeriğinde kimyasal bir madde olmayan, tamamen doğal tüy dökücünün etkisini göstermesi için hafta 5-6 kez bu karışımı hazırlayıp uygulamanız zamanla tüylerin yok olmasını sağlamaktadır.

Zerdeçal tüy dökücü krem

Yüz bölgesinde rahatça uygulanabilen zerdeçallı doğal tüy dökücü krem

Zerdaçalın cilde olan faydaları bitmek bilmiyor. Cilt lekeleri ile mücadele edenlerinde sık sık kullandığı zerdeçalı birde tüy dökücü krem haliyle görelim;

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı zerdeçal
 • 2 yemek kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı

Haftada 3 veya 4 kez cildinize uygulayabileceğiniz bu doğal tüy dökücünün de yapılışı ve uygulaması çok kolay. 2 yemek kaşığı toz zerdeçal, süt ve limon suyu bir kasede kıvam alana dek karıştırılır ve sonrasında cildin istenilen bölgesine sürülüyor. Yarım saatlik bir bekleme süresinden sonra doğal tüy dökücü krem ılık su ile yıkayarak temizlenmesi yeterli. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan bu yöntem sayesinde tüy kökleri zayıflıyor ve çok daha seyrek çıkmaya başlıyor.

Türk kahvesi ile gelen güzellik

Karbonat ve Türk kahvesi ile doğal tüy dökücü krem

Türk kahvesi ile yüzüne peeling yapanlar olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Sadece peeling etkisi olmayan Türk kahvesi, aynı zamanda harika bir tüy dökücü. Haftada 2 ya da 3 kez uygulayacağınız bu doğal karışım sayesinde tüylerinizin zamanla nasılda azaldığına şaşıracaksınız.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay bardağı telvesinden ayrılmamış Türk kahvesi

Yapılışı

 Karbonat ve 1 çay bardağı Türk kahvesi güzelce karıştırılır ve tüy dökücü etkisini görmek için istenilen bölgeye sürülür. Yaklaşık 15 dakika boyunca cilt üzerinde tutulan karışım, ılık su yardımı ile temizlenir.

Ceviz ve tüy dökücü etkisi

Cevizle gelen rahatlık: Tüy dökücü ceviz kürü

Neredeyse tüm dünyada bilinen ve pek çok kişi tarafından uygulanan tüy dökücü ceviz kürü, oldukça iyi bir üne sahip. Düzenli olarak uygulanması durumunda tüylerden tamamen kurtulmayı sağlayan ceviz kürü, bitkisel yöntemleri kullanmayı seven kişilerin vazgeçilmez kürlerinden biri.

Malzemeler

 • 1 su bardağı ceviz kabuğu
 • 1 su bardağı su
 • Pamuk ya da gazlı bez

Yapılışı

Doğal tüy dökücü kürün hazırlıklarını, kürü uygulamadan bir gece önce tamamlamanız vakit kaybı yaşamanızı önler. Öncelikle, tüy dökücü kremin ana malzemesi olan ceviz kabuğu için 1 su bardağını dolduracak miktarda ceviz kırılır ve bu kabuklar bir yerde yakarak kül haline getirilir. Ve bu küller 1 su bardağı suyun içerisinde 12 saat boyunca bekletilir, su ve ceviz kabuğu küllerinin tamamen özleşmesinden sonra bir pamuk parçası ya da gazlı bez bu karışımla ıslatılarak cildin tüy dökülmesi istenen bölgesine maske gibi kapatılır. Yaklaşık yarım saat boyunca bu şekilde beklenir ve daha sonrasında suyla temizleniyor.

Hardal yağı

Hardal yağı ve beyaz un ile hazırlanan doğal tüy dökücü krem

Belki de ilk kez duyduğunuz bu yöntem sayesinde istenmeyen tüyleri tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Uygulandığı bölgedeki tüyleri yok eden ve daha sonraki uygulamalarla azalmasını sağlayan doğal tüy dökücü kremin malzemeleri ile yapılış ve uygulanışı ise şu şekilde gerçekleşiyor;

Malzemeler

 • 6 yemek kaşığı hardal yağı
 • 3 su bardağı beyaz un
 • Az miktarda su

Yapılışı

3 su bardağı un göz kararı olacak miktarda bir su ile karıştırılarak ele yapışmayan bir hamur kıvamına getirilir. Sonrasında bu hamurdan parçalar kopartılarak hardal yağına bandırılır ve tüy olan bölgeye yapıştırıp çekilir.

Portakal kabuğu mucizesi

Portakal kabuğu ile mis gibi kokan doğal tüy dökücü krem

Bir yandan mis gibi portakal kabuğunun kokusunu içinize çekmek bir yandan da istenmeyen tüylerden kurtulmak isterseniz, işte tarifini vereceğimiz krem tam da size göre bir yöntem olacak.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 portakal kabuğu

Yapılışı

Haftada iki kez tekrarlamanızın yeterli olduğu bu yöntemde tüy dökücü kremi hazırlamak için öncelikle beyaz kısımları olmayacak şekilde portakalın kabuğu soyulur. Rondo yardımı ile ezilip püre haline getirilen portakal kabuklarının içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir ve iyice karıştırılır. Tüylerinden kurtulmak istediğiniz bölgeye macun kıvamına gelmiş olan bu karışım sürülerek ve yaklaşık bir saat boyunca bu şekilde beklemeniz gerekiyor. Bekleme süresinin dolmasıyla birlikte bol su ile o bölgeyi temizlemeniz yeterli olmakta.

Limon & tuz

Limon ve tuz ile hazırlanan doğal tüy dökücü

Limon ve tuz ile hazırlayacağınız bu doğal tüy dökücüyü ister sprey olarak kullanabilir, isterseniz direkt cilde uygulayabilirsiniz. Cilt güzelliğinin vazgeçilmez doğal unsurlarından biri olan limon mucizesini birde bu şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Malzemeler

 • 2 adet limon
 • 1 çay kaşığı tuz

Yapılışı

Limonların suyunu sıkarak içerisine 1 çay kaşığı tuzu ilave ediyorsunuz ve işte hem sprey olarak hem de direkt uygulama yoluyla kullanabileceğiniz doğal tüy dökücü karışımınız hazır duruma geliyor. Uygulamak istediğiniz bölgeye bu karışımı sürmeniz ve 15 dakika bekleyerek bol su ile temizlemeniz istenmeyen tüylerin sizden uzaklaşmasını sağlıyor.

Nelere dikkat edilmeli

Doğal tüy dökücü kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Kimyasal içeriklerden oluşan tüy dökücü krem kullanmak istemeyip, kendi tüy dökücü kreminizi bitkisel ve doğal yollardan hazırlayıp uygulamaya karar verdiniz. Fakat doğal tüy dökücü kremi uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar olduğunu biliyor muydunuz?

Öncelikle her ne kadar bitkisel malzemelerden hazırlıyor olsanız dahi doğal tüy dökücü krem içerisine ekleyeceğiniz malzemelerin özellikleri ve yan etkilerini araştırıp öğrenmelisiniz. Eğer kullanılacak malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa kesinlikle o tüy dökücü kremi kullanmaktan vazgeçmelisiniz. İkinci olarak da şunu söylemeliyiz ki, istenilen sonucun alınabilmesi için bu doğal tüy dökücü kremleri cildinize uygulamadan bir gün önce traş bıçağı dışında kalan bir yöntemle o bölge tamamen tüylerden temizlenmelidir. Evde doğal yollarla yapılan tüy dökücü krem ve kürlerin amacı, uygulandığı bölgedeki tüy köklerini zayıflatmak ve zamanla tamamen yok etmektir. Bu nedenle kremin teması sırasında cildin tüylerden arınmış olması gerekmektedir.

Tüylerden kurtulmanın yolları

 En iyi tüy dökücü kremler listesi

İşte hassas cilt, kuru cilt ve normal cilt tiplerine göre üretilmiş, hem erkek hem de erkeklerin kullanabileceği en iyi ve en fazla tercih edilen 10 tüy dökücü krem…

Veet tüy dökücü krem

Veet Smooth & Fresh tüy dökücü krem

 Hemen her cilt tipine ve vücut bölgesine özel olan ürünleriyle en fazla satış oranını yakalayan markalardan olan Veet.  Veet Smooth & Fresh tüy dökücü krem, normal cilt özelliklerine sahip kadınlar arasında sıkça tercih edilen bir ürün. Ağrısız ve birkaç dakikada sonuç veren ürün nilüfer sütü ve yasemin çiçeklerinden gelen müthiş formülü ile cildinizi tahriş etmeden tüylerden kurtulmanızı sağlıyor. İstenmeyen bacak ve vücut tüyleri üzerine Veet smooth & fresh tüy dökücü kremi 3 ve 6 dakika aralığında uygulamanız yeterli oluyor. Nemlendirici özelliği ise gün boyu cildin nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı oluyor.

bioder tüy dökücü krem

Bioder Bio Epilation tüy dökücü krem

 Bioder bio epilation tüy dökücü krem, depilasyon yöntemleri arasında bitkisel formülü ve hoş kokusuyla beğeni toplayan bir ürün. Acı çekmeden gerçekleşecek bir depilasyon işlemi için ülkemizde de pek çok kadın bioder bio epilation tüy dökücü kremi kullanıyor. İçeriğinde bulunan E vitamini, papatya özü ve çeşitli bitki ekstreleri ile yumuşacık bir cildin müjdesini veriyor. Genital ve perinal bölge gibi hassas bölümlerde ayrıca göğüs ve yüz üzerinde kullanıma uygun olmayan bu ürün koltuk altı, bacak ve kollarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Paraben ve fenoksietanol içermemesinden dolayı ciltte tahriş ve yanma, kaşıntı görülmez.

ıce therapy

Ice Therapy tüy dökücü jel krem

 Yine tüy dökücü kremler arasında en iyilerden biri olan Ice Therapy tüy dökücü, jel kıvamında bir üründür ve hem kadınlar hem de erkeklerin kullanımına uygun bir forma sahiptir. Buz terapisi olarak da bilinen ve sürekli kullanım gerçekleştiği takdirde tüylerde azalma sağlayan jel, vücudun her bölgesine uygulanabilmesi ile dikkat çekiyor. Ice Therapy jel kremi tüylerden kurtulmayı istediğiniz bölgeye sürüp 5 dakika boyunca beklemeniz gerekiyor. Diğer tüy dökücü kremlerden farklı olarak bu ürün, uygulandığı bölgeyi -3 dereceye kadar soğutarak tüylerin dökülmesini sağlıyor. Lazer epilasyon yöntemine farklı bir alternatif olarak geliştirilen ve 5 ya da 6 seans kullanımdan sonra kalıcı tüy dökülmesini sağlamaya yönelik bir ürün olarak tercih ediliyor.

Sesu tüy dökücü

Sesu normal ciltler için tüy dökücü krem

 Hassas ciltler, kalın ve ince tüyler ile erkek kullanımına uygun olan birçok ürün geliştiren Sesu tüy dökücü krem, hızlı bir şekilde pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Normal ciltler ve normal tüyleri dökmeye yönelik olarak geliştirilen bu formül, E vitamini ve Panthetanol içeriyor. E vitamini sayesinde kullanıldığı bölgeyi nemlendirme ve ferahlık verme özelliğine sahip olan Sesu tüy dökücü krem, kolay ulaşılabilir olma ve uygun fiyat özelliği ile de kullanıcılar arasında tercih nedeni. Kötü kokuları absorbe eden Aroma GuardTM teknolojisi, oluşabilecek kötü ve istenmeyen kokuların önüne geçerek tazelik hissi uyandırıyor.

Veet men

Veet Men normal ciltler için tüy dökücü krem

 Depilasyon ürünleri ile ilgili geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Veet, erkekleri unutmadı ve birkaç dakika içinde temiz bir cilt görünümü oluşturan Veet Men tüy dökücü kremi geliştirdi. Hem normal hem de hassas ciltlere yönelik formüllerin bulunduğu seride, Veet Men hassas ciltler için tüy dökücü krem tercihler arasında listenin en başında yer alıyor. Oldukça pratik şekilde uygulanan ve 5 ile 10 dakika içerisinde istenilen sonucu veren krem, koltuk altı, kol, göğüs ve sırt bölgesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Hassas ciltler için tahrişi ve yanmayı önleyen formülü ile işlem sırasında ve sonrasında hiçbir acı hissedilmediği gibi içeriğindeki smooth & fresh bileşimi sayesinde gün boyu ferah bir koku sağlıyor.

Remove tüy dökücü krem

Remove tüy dökücü krem

Jiletle traş etme, ağda ve epilasyon aletinin tahriş edici özeliği ve vakit kaybına yol açmasından dolayı şikayetçi olan erkek ve kadınların en fazla tercih ettiği ürünlerden biri de Remove tüy dökücü kremdir. Tüm cilt tiplerine uygun seçenekleri bulunan Remove tüy dökücü krem aynı zamanda tüy çeşitlerini de göz önüne alarak farklı ürünler sunuyor. Normal ciltler için tüy dökücü olarak kullanılan bu üründe Essence Guard teknolojisi kullanılmıştır. Tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanmasının ardından yaklaşık 6 dakika sonra istenilen pürüzsüz cilde kavuşmayı sağlar.

Lapiden tüy dökücü

Lapiden tüy dökücü krem

Kısa sürede ağrısız ve tahriş etmeyen formül özelliği sayesinde vücuttaki tüylerden kurtulmayı sağlayan en iyi ürünlerden bir başkası da Lapiden tüy dökücü krem. Yenilenen parfümlü formülüyle, uygulama sonrasında kötü kokuların oluşumunu engeller ve cilde hiçbir zarar vermeden tüylerin yok olmasına yardımcı olur.

Sally Hansen

Sally Hanse Creme tüy dökücü krem

En iyi tüy dökücü kremler arasında yerini alan Sally Hansen Creme duo set, tüy bulunan bölgeye uygulanmasının hemen ardından 5 dakika içerisinde etkisini göstermektedir. Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla tercih edilen tüy dökücüler arasında bulunan krem, formül bileşiminde yer alan E vitamini sayesinde ciltte doğrudan bir canlandırıcı etki gösterir. Normal ve hassas ciltler için farklı tipleri kullanılan Sally Hanse tüy dökücü krem ile cildiniz ışıl ışıl ve pürüzsüz bir görünüme sahip olabiliyor.

Nair tüy dökücü krem

Nair  hassas ciltler için tüy dökücü krem

Hindistan cevizi yağı ve aloe veranın kolajen üretici özelliği sayesinde uygulandığı bölgede cildi besleyip, anti bakteriyel bir etki gösteren Nair aloe veralı tüy dökücü krem, en iyi tüy dökücü kremler arasında yer alıyor. Diğer kremlerden farklı olarak kadran ve aplikatörlü olarak tasarlanmış olması gözle görülmeyen noktalara dahi kolay uygulanabilmesini sağlamakta. İçeriğinde bulunan E vitamini cildi nemlendirip, işlem sonrasında yanma oluşumunu önlemekte.

Agiss tüy dökücü

Agiss tüy dökücü krem

En iyi tüy dökücü kremler listemizde yer alan Neomen tüy dökücü krem, özellikle kalın tüylere sahip olan kişilerin vazgeçemediği ürünler arasındadır. Aloe vera özleri ve E vitamini bulunan formülü ile tahrişten uzak bir depilasyon deneyimi yaşamanıza katkı sağlamakla birlikte kısa sürede sonuç veren etkisi, tüylerinden bir an önce kurtulmak isteyenler için adeta bir kurtarıcı etkisi gösteriyor.

Aklınıza takılan sorular

Tüy dökücü krem hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt verdik

Google’da tüy dökücü kremler hakkında merak ettiğiniz soruları keşfe çıktık. İşte o sorulardan bazıları. 

Tüy dökücü krem kılları çoğaltır mı?

Tüy dökücü kremler vücut kıllarını çoğaltmazlar, tam aksine düzenli uygulama sonucunda belirli bir süre sonunda kılların sararmasını ve azalmasını sağlar.

Tüy dökücü krem kaç dakika kalmalı?

Tüy dökücü krem cilde uygulanmadan önce mutlaka kullanma talimatları okunmalı ve o şekilde hareket edilmelidir. Tüy dökücü kremlerin ilt yüzeyinde bekletilme süresi ortalama 5-6 dakikadır. Bu sürenin daha fazla uzatılması ciltte yanma ve tahrişe neden olabilmektedir.

Tüy dökücü krem nasıl tüy döker?

Tüy dökücü kremler bileşimlerinde bulunan kimyasal maddeler sayesinde tüylerle etkileşime geçerek yanmalarını ve yumuşayarak dökülmelerini sağlar.

Yüze tüy dökücü krem sürülür mü?

Çeşitli tüy dökücü krem markalarının yüz bölgesi için de kullanılabilen ürünleri mevcuttur. Fakat bu ürünlerin, hassas bir yapıya sahip olan göz ve dudak çevresine uygulanmaması gereklidir.

Tüy dökücü krem hangi bölgelerde kullanılır?

Vücudun her bir bölgesinde kullanılmak üzere farklı formüllerden üretilen tüy dökücü kremler, tüm vücut üzerinde kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken cildin hassas olduğu genital bölgelerde bekleme süresini dikkatli takip etmek ve kremin içeri girmesini önlemektir.

Hamilelikte tüy dökücü krem kullanılır mı?

Hamilelik döneminde vücutta meydana gelen hormon değişiklikleri nedeniyle cilt daha hassas bir hale gelir. Tüy dökücü krem içeriğindeki kimyasallar ciltte yanma, tahriş ve ağrıya neden olabilir. Bu nedenle hamile olanların kullanması önerilmemektedir.

Evde tüy dökücü krem nasıl yapılır?

Evde çeşitli bitkilerden faydalanarak tüy dökücü krem hazırlamak mümkündür. Zerdeçal, limon, karbonat gibi hemen her evde bulunan malzemeler yardımıyla kimyasal maddelerden uzak olan doğal tüy dökücü krem yapılabilmektedir.

Tüy dökücü krem kararma yapar mı?

Tüy dökücü kremler içeriklerinde bulunan bileşenlerden dolayı ciltte kararma oluşmasına neden olmaz. 

Kaç yaşında tüyler alınmalı? Buna ne zaman başlanır?

Vücut tüylerini almak için belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her insanın tüy yapısı, çıkan tüy miktarı hormonlarından dolayı farklı olmaktadır. Bu nedenle hijyen ve kişisel rahatlığı sağlamak açısından istenen her yaşta vücut tüyleri alınabilir.

Tüy dökücü krem yaş sınırı nedir?

Cilt üzerinde herhangi bir alerjiye neden olup, ildi tahriş etmediği sürece her yaşta tüy dökücü krem kullanılabilir.

Tüy dökücü krem alerji yapar mı?

Evet, bazı kişilerin cildi diğerlerinden çok daha hassas bir yapıya sahiptir ve tüy dökücü krem alerji yapabilir. Bunu anlamak için el bileği üzerine çok küçük bir miktar tüy dökücü krem uygulanarak sonuç test edilebilir.

Tüy dökücü krem acıtır mı?

Tüy dökücü krem, kullanan kişiye acı vermez. Alternatif depilasyon yöntemlerine nazaran en acısız depilasyon uygulaması tüy dökücü krem kullanmaktır.

Tüy dökücü krem adet geciktirir mi?

Klinik etkisi kanıtlanmış olmasada bazı tüy dökücü kremlerin adet dönemini geciktirdiği belirlenmiştir.

Tüy dökücü krem bikini bölgesi için kullanılır mı?

Bikini bölgesinde uygulanmak üzere formüle edilmiş özel tüy dökücü kremler, bekletme süresi göz önüne alınarak rahatlıkla bu bölgede kullanılabilirler.

Tüy dökücü krem cilde zarar verir mi?

İçeriğinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı özellikle hassas cilde sahip kişilerde tüy dökücü kremler cilde zarar verebilmektedir.

Tüy dökücü krem cilt kanseri yapar mı?

Tüy dökücü krem kullanımın kanser nedeni olduğu ya da kanseri tetikleyebileceği ile ilgili bilimsel olarak kanıtlanmış bir bulgu yoktur,

Tüy dökücü krem dudak üstüne kullanılır mı?

Çeşitli kozmetik firmalarının üretmiş olduğu tüy dökücü kremler dudak üstü bölgede de kullanılabilmektedir.

Tüy dökücü krem erkek genital bölgede kullanılır mı?

Erkek vücut ve tüy yapısına göre de tüy dökücü krem bulunmakta fakat bu kremin kol, sırt, bacak, koltuk altı ve göğüs bölgelerinde uygulanması önerilmektedir. Erkek genital bölgesi hassas bir yapıya sahiptir ve bu nedenle tahrişe neden olabilmektedir.

Tüy dökücü krem göbeğe sürülür mü?

İstenmeyen göbek tüylerinden kurtulmak için göbek üzerinde de tüy dökücü krem uygulanabilir.

Tüy dökücü krem ıslak cilde mi uygulanır?

 Tüy dökücü krem, en iyi sonucu alabilmek için temizlenmiş ve nemli olmayan cilde uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler