En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel yazımız ile karşınızdayız. Milyonlarca android işletim sistemli kullanıcısı olan cep telefonu sahipleri için tasarlanmış olan Play Store, Google tarafından piyasaya sürülmüştür. Android cep telefonu kullanıcılarına özel üretilen play store sayesinde pek çok farklı uygulama ya da oyunları indirmek artık mümkündür. Farklı kategorilerde hizmet çeşitlerinin yer almış olduğu uygulama eğlenmek, bilgi almak ya da oyun oynama ihtiyaçlarını gidermeyi de sağlamaktadır. Herkesin sevebileceği En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel ile karşınızdayız. Okuyarak öğrenebileceğiniz yazımızla sizleri başbaşa bırakıyoruz. Keyifli dakikalar dileriz.

Google Play Nedir?

Google Play Store, Android işletim sistemli cep telefonlarımızda varsayılan uygulama olarak yüklü şekilde gelen uygulama marketi uygulamasıdır. Daha önceki adıyla Android Market olarak bilinen uygulama marketinin adı Google Play ailesine geçişinin yapılmasıyla birlikte Google Play Store olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Play Store, günümüzde teknoloji açısından en geniş ve en kapsamlı uygulama marketlerinden biridir. İçerisinde 2 milyardan fazla uygulamayı barından Google Play Store üzerinden Android kullanıcıları 50 milyardan fazla indirme işlemi gerçekleştirmiştir. Mobil cihazlar için geliştirilmiş olan Google Play üzerinden çeşitli video oyunlarını ücretli veya ücretsiz olarak indirebilir ve eğlenceli oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Son yıllarda giderek artan cep telefonu ve internet kullanımı, farklı uygulamaların önünü açmıştır. Bu uygulamalardan birisi olan Google Play Store, güvenli ve sorunsuz şekilde uygulamayı cep telefonlarına indirilmeyi ve kullanabilmeyi sağlamaktadır. Google tarafından geliştirilen play store uygulaması, yalnızca android tabanlı işletim sistem mobil cihazları için kullanılabilmektedir.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarınızda, kusursuz bir oyun deneyimi yaşamaya hazır mısınız? İşte herkesin merakla beklediği En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları sizleri buluşturuyoruz.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel
En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Clash of Clans

Android ve iOS versiyonları bulunan Clash of Clans’a ilk başladığınızda kendi adını koyacağınız bir köyünüz bulunmaktadır. Zaman içerisinde bu köyü geliştirerek büyütüp geliştirmeye çalışmalısınız. Peki bunu nasıl yapabilirim diye düşünmüyor musunuz? Bunu daha iyi anlayabilmemiz için oyunun detaylarına girmemiz gerekiyor. Kaynak yönetimininden, köy savunmasına, birlik savaşlarından bilimsel geliştirmelere kadar pek çok detaya sahip olan oyunun en büyük avantajları ise hiç şüphesiz ücretsiz ve uzun süreli oynanabilir olması. Köyünüzün gelişimini tamamlamak yıllarınızı alacağı için, 3 gün oynayıp bırakabileceğiniz bir oyun değil. Çünkü siz geliştikçe rakipleriniz de gelişiyor ve içinizde sürekli bir hırs oluşuyor ve bu da sürükleyici bir oyun olma özelliğini taşıyor. Oyunda 50’şer oyuncunun oluşturduğu gruplar bulunmaktadır ve bu gruplara klan adı verilmektedir. Oyunda herhangi bir klana üye olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bir klana üye olunduğunda klandaki üyeler arasında asker paylaşımı yapılabilmektedir. Ayrıca bu klana ait özel odada sohbet edilebilmektedir. Klanlarda, bir klan lideri, klan liderinin atama inisiyatifinde olmak kaydıyla birden çok sayıda yardımcı lider ve onun altında da büyük olarak rütbelendirilen klan büyükleri ve diğer oyuncular olan üyeler bulunmaktadır. Her bir rütbe, istisnalar dışında, bir alttaki rütbeyi düşürebilir ya da terfi ettirebilir. Başka klana katılmak istemeyen oyuncu yeterli derecede altın ile kendi klanını kurarak, ortak sohbet alanından veya özel mesaj yoluyla klanına üye davet edebilmektedir. Klandaki üyeler tarafından gönderilen askerler kalede durur, savaşlarda ve köyün savunmasında kullanılabilir, ancak üretilen askerler köy savunmasında kullanılamazlar. Oyunda kupa biriktirme en büyük hedeftir. Oyuncuların kupası 400 olunca bronz, 800 olunca gümüş, 1400 olunca altın, 2000 olunca kristal, 2600 olunca usta, 3200 olunca şampiyon ve 4100 olunca titan ligine yerleşmektedirler. Bu kupalar aynı dili kullanan ülke ve dünyadaki genel sıralama için puanlama olarak kullanılmaktadır.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Pubg Mobile

23 Mart 2017’de Steam üzerinde erken erişim versiyonu ile Microsoft Windows platformu için piyasaya çıkan PUBG, piyasaya çıktıktan yalnızca üç ay sonra dört milyondan fazla kopya satmayı başarmıştı. Oyunun ilk beta versiyonu Windows işletim sistemi platformunda 20 Aralık 2017’de, Xbox One sürümü ise 12 Aralık 2017’de piyasaya hızla çıktı. Bluehole stüdyosu tarafından geliştirilip piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds’un artmasıyla PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de geliştirilip piyasaya sürüldü. PUBG Mobile, çıktığı günden bu yana devasa şekilde büyüdü ve her geçen gün de büyümeye devam ediyor. Yüzlerce oyuncunun hayatta kalma mücadelesi verdiği bu zorlu savaş alanına paraşütle inin, aşırı gerçekçi savaş mekaniklerini ve kontrolleri deneyimlerken orjinal oyundan aşina olduğunuz heyecan verici savaş özelliklerini keşfedin. Araçların girdiği tümseğe, binaya ve haritaya kadar gerçekçi fizik kurallarının ve 3 boyutlu ses efektlerinin tadını çıkarın.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Legends Online 

Büyücü, Yaycı ve Savaşçı karakterlerinin yer aldığı Legend Online’da her bir karakterin kendine ait efsanevi özellikleri vardır. Büyücü gizemli büyüler kullanarak düşmanlarına karşı savaşırken, yaycının en büyük özelliği düşmanlarına göz açtırmayan yayıdır. Savaşçı karakteri ise sahip olduğu efsanevi kılıcıyla dünyanın en güçlü lordu olmak için mücadele eder. Ordu, Akademi, Çiftlik, Amfi Tiyatro, Gökyüzü ve Peri Sistemi gibi birçok oyunda yer almayan farklı özellikleri bir arada bulunduran Legend Online’ı oynarken bir dakika bile sıkılmayacaksınız. Savaşlardan ve görevlerden kazandığınız eşyaları kullanarak karakterinizi daha kuvvetli hale getirebilir böylece rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçebilirsiniz. Ayrıca Legend Online’da savaşmanın dışında, Çiftlikte ürün ekme, Kahraman Yetiştirme, Kader Sitemi, Teknoloji Sistemi gibi sistemlerle daha da gelişebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Asphalt 9 Legends

Gameloft’un en zirvede olduğu alanlardan birisinin yarış oyunları olduğunu hepimiz biliyoruz. Birçok yarış oyununa sahip olan şirket, Asphalt 8’in devamı olarak Asphalt 9 Legends oyununu geçen sene piyasaya sürdü. Özellikle grafikleriyle dikkat çeken oyun birçok yenilikle de oyun severlerin karşısına çıktı ve kısa süre içerisinde popüler oyunlar arasına girmeyi başarmıştır. Ferrari, Porsche, Lamborghini ve W Motors gibi ünlü üreticilerin ve 50 adet lisanslı yarış otomobilinin yer aldığı oyunda 60 sezon ve 800 kariyer modu bulunmaktadır. Asphalt 9 Legends ile birlikte gerçek bir yarış deneyimi sunmayı hedefleyen Gameloft’un etkileyici görsel ve parçalanma efektleriyle birlikte HDR görüntü tekniklerine yer verdiği Asphalt 9 Legends’ın boyutu ise telefonunuzda 1.5 GB kadar yer kaplamaktadır. Araçları kişisel zevkinize göre modifiye edebileceğiniz Asphalt 9 Legends, oyuncuların yarışlara odaklanmalarını sağlamak için kontrolleri yeniden geliştirmiştir. Asphalt 9 Legends’ın World Series Multiplayer moduyla farklı liglerde gerçek zamanlı olarak 8 oyuncuya kadar yarışmanız da mümkün. Ayrıca Asphalt serisinde bir ilk olan kulüp özelliğiyle birlikte kendi çevrimiçi topluluğunuzu yaratabilir ve yarışa başlayabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

The Sims Mobile

Ücretsiz olarak Google Play’de yayınlanan oyun, uygulama içi satın alımlar içeriyor. Fakat diğer EA oyunlarında olduğu gibi harcama yapmak için bizleri zorlamıyor. Oyun içinde kazanılan sanal paralar ile oyunu uzun süre oynayabilmek mümkün.  The Sims Mobile, grafikleri, dinamikleri ve oynanış yapısıyla son derece başarılı görünüyor. The Sims Mobil’de oyuncu oluşturduğu karakter ile Sims hayatına atılıyor. Karakter oluştururken görünüşü ve karakter adını özelleştirebiliyoruz. Özelleştirme seçenekleri bilgisayardaki ile kıyaslayınca yetersiz kalıyor. Oyunda oluşturduğunuz Simle darmadağın bir evde başlıyorsunuz, işe girerek para kazanıyor ve evinizi güzelleştiriyorsunuz. Partilere katılıp, arkadaşlar edinebiliyor, dilerseniz romantik ilişki kurup evlenebiliyor hatta çocuk sahibi olabiliyorsunuz. Günlük hedef listesi tamamlamak dışında süresiz olan serüvenleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Oyunun kariyer hayatı gayet detaylı işlenmiş gibi duruyor. Örneğin baristalık yaparken kahve hazırlama, masa silme, yeni kahve türleri öğrenme, iş arkadaşınızla şakalaşma gibi şeyler yapabiliyoruz.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Call of Duty Mobile 

Android cihaz sahipleri Google Play’e girerek oyunu ücretsiz olarak indirebilirler. Call of Duty Mobile 1.5 GB’a yakın boyuta sahip. Call of Duty Mobile, önceki oyunlardakilerle aynı haritaları kullanmaktadır. Oyun severlerin en sevdiği haritalardan olan Rust’ın yanı sıra Nuketown, Crossfire ve Standoff gibi efsaneleşmiş haritaları bizlerle buluşturuyor. Call of Duty Mobile ile diğer Call of Duty oyunlarında olduğu gibi, tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınıza katılıp çeşitli modlarda oynayarak oyun zevkini doruklarda yaşayabiliyorsunuz. Çok oyunculu seçenekleri ve haritaları dışında geniş bir silah ve eklenti envanterine de sahiptir. Teçhizat bölümünden yönetilen envanterde M4’ten M16’ya, AK-47’den S36’ya toplam 25 silah yer alıyor. Silahların seviyesini yükselttikçe açılan nişangah, dipçik ve şarjör gibi eklentiler sayesinde daha güçlü saldırılar yapabiliyor ve rakiplerinizi geride bırakabiliyorsunuz. Envanterde ayrıca operatör becerileri, ölümcül bombalar, taktiksel bombalar ve avantajlar yer alıyor. BR için düzenlenen envanterde ise silah, araç ve eşya kamuflajları ile karakter sınıfı seçenekleri yer alıyor. Call of Duty serisinin önemli detaylarından skor serileri sistemi Call of Duty: Mobile’da da bulunurken, ölmeden toplanan skorlarla kullanılabilen özellikler Çok Oyunculu ekranından seçilebiliyor.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Brawl Stars

İlk olarak 2016 yılında deneme sürümü çıkarılan oyun birkaç ülkede oyuncular tarafından test edildi. Deneme sürecinin ardından 2017 yılında piyasaya sürüldü. 2018 yılında ise dünya çapında oynanmaya başlandı. Kısa sürede oyuncular arasında oldukça popüler hale geldi. Özellikle çocuklar ve genç yaştaki oyuncular tarafından ilgi gören oyunun birkaç önemli nedeni bulunuyor. Sevimli grafikler eşliğinde aşırı hızlı olmayan hareketlerle gerçek bir kişiyi yenmenin verdiği haz; buna ek olarak karakter geliştirme hissiyatı ve gerçek bir yenme tatmini Brawl Stars’ı sürekli gündemde tutmaktadır. Oyuna giriş yaptığınızda karşınıza bir harita çıkacak ve bu haritanın ortasında bir bayrak bulunmaktadır. Haritanın 2 farklı ucunda 2 farklı takım üssü bulunmaktadır. Oyundaki amaç karşı takımdan önce bayrağı ele geçirmek ve bayrağı kendi üssünüze taşımaktır. Mobil oyunlarda rekabet anlayışının hakkı genelde pek verilemez ama Brawl Stars öylesine rol yapan rekabet modellerinden sıyrılan bir yapıya sahip. Bu nedenle rekabetçi oyuncular için kaliteli bir zaman geçirme oyunu olduğu söylenebilir.

En İyi Ücretsiz Google Play Oyunları 2021 Güncel

Subway Surfers 

Subway Surfers, bir gencin Dünya’nın farklı şehirlerinde grafiti yaparken görevliye yakalanmasını ve metro raylarında koşarak ya da kaykay kullanarak görevli ve köpeğinden kaçarken en fazla ödülün toplanmaya çalışılmasını konu edinmiştir. Oyundaki bu farklı ve popüler şehirler, zaman zaman yapılan güncelleştirmelerle değiştirilmekte ve oyunda şehir seçme hakkınız yoktur. Oyunda harf toplamanın yanında 20 defa zıpla, 2 defa güçlendirici kullan ve 1 koşuda 200 altın topla gibi bitmek bilmeyen görevler bulunmaktadır. Bu görevleri de başarılı bir şekilde tamamlarsanız skor çarpanınız bir kademe daha ilerleyecek ve bu da sizin daha yüksek skorlarla oyuna devam etmenizi sağlayacak. Subway Surfers oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Subway Surfers çevrimiçi ve çevrimdışı oynanabilmekte olup aynı zamanda oyuna facebookla bağlanma seçeneği de bulunmaktadır. Subway Surfers, macera oyunudur. Bir çocuk, treni spreyle boyarken görevli ve köpeği tarafından fark edilmekte ve kovalamaca başlamaktadır. Tüm sonsuz koşu türündeki oyunlarda olduğu gibi Subway Surfers oyununda da bir takım yükseltmeler bulunmaktadır. Bu yükseltmeler arasında; Jetpack, altın toplayıcı mıknatıs, süper zıplama ayakkabıları ve en önemlisi 2X Multiplier adında skorunuzu sürekli katlayan bir öğe bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: 2021 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Xbox Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu