Erkek Çocuğum Olması İçin Ne Yapmalıyım? İşte Muhteşem 2 Yöntem

Erkek Çocuğum Olması İçin Ne Yapmalıyım? Sorusu gerek sosyal sebeplerden gerekse kişinin kendi istemesinden ötürü birçok arama platformunda aratıldı. Bunun için bilimsel olan ve bilimsel olmayan yani henüz üzerinde bir araştırması olmayan durumlar mevcuttur. Her ikisi de %100 kesin bir sonuç vermemektedir.

İlginizi çekebilir:  Ceviz yağı cilde sürülür mü? Ceviz yağı ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Erkek Çocuğum Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Bebeğin cinsiyetini belirleyen babadır. Çünkü babada X ve Y kromozomları bir arada bulunmaktadır. Kadında ise sadece X kromozomu bulunmaktadır. Bu nedenle, erkek çocuk sahibi olmak için anneden gelen X gametine karşılık olarak babadan Y gameti gelmesi gerekmektedir.

Bunun için, Y sperminin yumurtaya ulaşma şansını artırabilecek, bilimsel olarak kanıtlanmış bazı ipuçları mevcuttur. Lakin %100 kesin çözüm diye bir olasılığı yoktur. Bunlarla birlikte bilimsel olarak henüz kanıtlanmamış yöntemleri de sizlere derledik.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Erkek Çocuk Yöntemleri

Genetik faktörleri dışarıda tutarak dış faktörlerin bebeğin cinsiyeti üzerindeki etkisi hakkında çok fazla çalışma yapılmamıştır. Dolayısıyla net bir şekilde bu yöntemler size erkek çocuğu vaat etmemektedir.

Kadının Yumurtlamasına Yakın Bir Zamanda Cinsel İlişkiye Girmek.

2010 yılında Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre Y tipi sperm X tipine göre daha hızlı yüzerek yumurtaya daha erken ulaştığı için kadının yumurtlamasına yakın bir zamanda cinsel ilişkiye girmek erkek çocuk doğurma olasılığını arttırır. Gününü yumurtlamadan 1 gün önce ya da yumurtlama gününe ayarlayabilirsiniz.

İlişki yumurtlamadan çok önce de olmamalıdır. Çünkü kız çocuğum olması için ne yapmalıyım? Yazımızda bahsettiğimiz gibi Y spermleri daha hızlı olmalarına rağmen daha kısa bir ömre sahiptir. Bu durumda ilişki çok daha önce gerçekleşirse, sadece X sperminin hayatta kalacağı anlamına gelmektedir.

Potasyum ve Sodyum Miktarlarını Arttırın.

Kız bebek de kalsiyum tüketimini arttırmanız gerektiğinden söz etmiştik. Erkek bebekle ise durum potasyum ve sodyum minerallerini arttırmaktan geçmektedir. Birleşik Krallık’ta 700’den fazla çiftle yapılan bir çalışmada, sodyum ve potasyumdan zengin beslenen kadınların daha fazla erkek çocuğuna sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Bununla beraber 2010 yılında da bir araştırma gerçekleşti. Burada da Hollanda’da  potasyum ve sodyumdan daha zengin bir diyet uygulayan kadınların erkek çocuk sahibi olmada %70’in üzerinde başarı oranlarına sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmamış Erkek Çocuk İçin Yöntemler

Bir erkek çocuğuna sahip olmak istiyorsanız, bilimsel olarak henüz kanıtlanmayan yöntemlere de başvurmak isteyebilirsiniz. Bu yöntemlerin oldukça popüler olduğunu belirtmek isteriz.

Kırmızı Et Tüketimini Arttırın.

Birkaç çalışma, bir kadının yapmış olduğu diyetin aslında bebeğin cinsiyetini etkileyebileceğini göstermektedir. Lakin yapılan çalışmalar kalsiyum, sodyum, magnezyum veya potasyum gibi bazı spesifik minerallerin tüketimi ile bebeğin cinsiyetini ilişkilendirilmektedir. Yani bunun sonucunda kırmızı et tüketimi erkek bebeğin olma şansını arttırmaktadır.

Çin Takviminden Yardım Alın.

Çin takvimi uzun zamandır bebeğin cinsiyetini seçmede evde kullanılan popüler bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, 1973 ile 2006 yılları arasında İsveç’te yapılan bir araştırma, 2 milyondan fazla doğumu değerlendirdikten sonra Çin takviminin aslında hiçbir işe yaramadığını ortaya koymuştur.

Erkek Bebek Olması İçin Hangi Günler İlişkiye Girilmeli?

Erkek bebek için ortalama olarak 30 günde 1 adet gören kişi 14. Ve 16. Günler ilişkiye girilmesi ile erkek çocuk olasılığını arttırabilirsiniz.

Erkek Ne Yerse Bebek Erkek Olur?

Erkek bebek için genellikle potasyum ve sodyum açısından zengin besinler tercih edilmelidir. Bununla birlikte bolca kırmızı et yemeyi tercih edebilirsiniz.

Erkek Bebek İçin İlişkiden Sonra Ne Tarafa Yatmalı?

Aslında ilişki sonrasında bilinen bir efsane sağ tarafa yarım saat yatılınca erkek olacağı düşüncesidir. Lakin bununda herhangi bir bilimsel açıklaması bulunmamaktadır.

Erkek Bebek İçin Adetten Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilmeli?

Erkek bebek istiyorsanız adet döneminizde yumurtlamaya en yakın zamanlar tercih edilmelidir. Yani bir birey ortalama olarak 30 günde 1 adet görüyor ise 14. Ve 16. Günlerde ilişki tercih edebilirsiniz.

Erkek Bebek İçin Hangi Pozisyonda Yapılmalı?

Erkek bebek olması için genellikle birleşmenin en derin olduğu pozisyonlar tercih edilmelidir. Çünkü spermin yaşama ömrü kısadır ve bir an önce rahime ulaşması gerekmektedir. Lakin bu yöntemin herhangi bir kanıtı bulunmamaktadır. Genellikle kadının sırt üstü yattığı ve kalçanın altına 1 veyahut 2 yastık konulduğu pozisyon tercih edilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu