Erkek Korunma Yöntemleri
İlişkiler

Erkek Korunma Yöntemleri

Erkek korunma yöntemleri istenmeyen gebelikler için pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Her açıdan korunarak ilişkiye girmek isteyen erkekler için de farklı korunma yöntemleri yer alıyor. Her ne kadar erkeklerde korunma yöntemleri prezervatif olarak bilinse de farklı korunma yöntemleri yer alıyor. Bu yöntemler ile birlikte cinsel birlikteliklerde bebeklerin olması engelleniyor.

Cinsel ilişkiye girerken korunmak isteyen erkekler farklı yöntemler arasından kendilerine en uygun olan yöntemleri seçebiliyorlar. Erkekler için de farklı korunma yöntemleri yer alıyor. Halk arasında bu yöntemler arasında en çok dikkat çekeni ise prezervatif oluyor. Farklı seçenekleri bulunan prezervatif, sadece çocuk olmasını engellemiyor. Aynı zamanda cinsel yoldan bulaşan hastalıkların da bulaşmaması adına ciddi bir rol üstleniyor. Bu nedenle de cinsel ilişkilerde erkekler korunma sağlamak istedikleri zaman genellikle bu yöntem prezervatif olarak tercih ediliyor.

Erkek Korunma Yöntemleri
Erkek Korunma Yöntemleri

Erkekler korunmak istedikleri zaman farklı yöntemler arasından kendilerine en uygun olan yöntemleri tercih edebiliyorlar. Bu noktada erkek korunma hapı da oldukça dikkat çekiyor. Bu haplar, tıpkı kadınların kullandıkları doğum kontrol hapları gibi etki gösteriyor. Özellikle de sperm üretimiyle ilişkili olan hormonları azaltıyor. Bunu yaparken cinsel isteğin sürmesine de yardımcı oluyor. Bu nedenle de düzenli şekilde kullanımlarda oldukça etkili bir biçimde tercih ediliyor. Böylelikle de kadınların korunmasına gerek kalmadan gebeliğin olması engelleniyor.

Erkekler Prezervatif Olmadan Nasıl Korunur?

Prezervatifsiz korunma yöntemleri ile erkekler korunmayı sağlayabiliyorlar. Genel olarak kullanılan farklı korunma yöntemleri bulunuyor. Daha çok prezervatif korunma aracı olarak kullanılsa bile farklı yöntemlerle de korunma sağlanabiliyor. Erkekler için korunma yöntemleri olarak genel olarak 3 farklı yöntem dikkat çekiyor. Bu yöntemler ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Prezervatif (kondom)
  • Geri çekme yöntemi
  • Vazektomi
  • Kontrol hapı

Erkekler için yapılan farklı korunma yöntemleri bulunmaktadır. Bu her bir yöntem ile birlikte gebelikten korunma sağlanabiliyor. Erkekler bu yöntemler arasından kendilerine en uygun gelen yöntem ile birlikte korunma sağlayabiliyorlar. Böylelikle de ilişkiye girseler bile gebeliğin olması ciddi oranda engelleniyor.

Erkek Korunma Yöntemleri
Erkek Korunma Yöntemleri

Erkekler için doğum kontrol olarak kullanılan yöntemlerden birisi de geri dönüşümsüz olan vazektomi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Erkek 3 aylık doğum kontrol iğnesi ile birlikte sperm sayılarında ciddi anlamda bir azalma meydana geliyor. Yapılan bu iğneler ile birlikte erkeklerde cinsel istek de azalmıyor. Hatta durumun aksine erkeklerin bu iğneyi olmalarının ardından cinsel isteklerinde artış meydana geliyor. Bu nedenle de bir daha çocukları olmasını istemeyen erkekler iğne yöntemini tercih ederek doğum kontrolünü sağlama imkanını elde ediyorlar. Ancak tüm bu yöntemler arasından en çok kullanılan yöntem ise prezervatif olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de sadece fiziksel bir ürün olması ve ciddi koruma sağlaması nedeni ile tercih sırasının başında yer alıyor.

Erkekler Nasıl Korunarak İlişkiye Girer?

Erkekler sorun yaşamadan ilişkiye girmek ve korunmak istediklerinde farklı korunma yöntemlerinden faydalanabiliyorlar. Bu noktada erkek korunma yöntemleri vazektomi yöntemi de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu yöntem ile birlikte erkekler risk taşımadan ilişkiye girme imkanını elde ediyorlar. Ancak bu yöntem ile birlikte erkeklerde geri dönüşümsüz bir korunma meydana geliyor. Çünkü yapılan iğneler ile birlikte erkeklerin sperm sayılarında ciddi anlamda bir düşüş meydana geliyor.

Erkek korunma yöntemleri iğne şeklinde yapıldığı zaman en çok merak edilen konulardan birisi de cinsel istek üzerine. Pek çok erkek sperm sayılarının düşmesini için bu iğneleri olurken cinsel isteklerinin azalmasından endişe ediyorlar. Ancak yapılan iğneler ile böyle bir durum söz konusu olmuyor. Yapılan iğneler ardından erkeklerin cinsel isteklerinin azalması bir yana dursun hatta daha da artış gösteriyor. Bu yöntemler özellikle de belirli bir yaşın üzerine gelmiş olan erkekler tarafından tercih ediliyor. Böylelikle de çocuk olma riski meydana gelmeden erkekler cinsel ilişkiye girme imkanını elde ediyorlar.

Erkekler Geri Çekerek Nasıl Korunur?

Erkekler prezervatif kullanmadan da ilişkiye girdiklerinde farklı korunma yöntemlerini uygulayabiliyorlar. Her ne kadar prezervatif etkin bir şekilde kullanılan korunma yöntemi olsa da farklı yöntemlerle de korunma sağlanabiliyor. Erkekler belirli yöntemleri uyguladıkları zaman da birlikte oldukları kadınların hamile olmalarına engel olabiliyorlar.

Prezervatif kullanmadan korunmak isteyen erkekler farklı yöntemler arasından geri çekme yöntemini de tercih edebiliyorlar. Bu noktada ise erkeklerde geri çekme yöntemi nedir sorusu akıllara geliyor. Bu yöntem aslında son derecede basit bir biçimde uygulanıyor. Ancak genel anlamda bakıldığı zaman diğer yöntemlere göre koruyuculuk oranı çok daha az oluyor. Erkekler ve kadınlar cinsel ilişki esnasında herhangi bir korunma yöntemi kullanmıyor. İlişki tamamen korunmasız bir şekilde gerçekleşirken erkekler boşalacaklarını tam hissettikleri anda penislerini kadınların vajinasından geri çekiyorlar. Böylelikle de kadınların içine boşalmayacakları için gebeliğin engellenmesini sağlıyor.

Geri çekme yöntemi her ne kadar sık tercih edilse de korunmama ihtimali gerçekleşebiliyor. İlk birleşme esnasında erkeklerin penisinden çıkan zevk sıvısı içerisinde az miktarda da olsa sperm yer alıyor. Yani bu yöntem kullanıldığı zaman da kadınların hamile kalma ihtimalleri bulunuyor. Özellikle de tekrarlı ilişkilerde bu durumun 2. Birleşmelerde olması daha sık meydana geliyor. Çünkü ikinci kez gelen zevk sıvısı içerisinde daha fazla miktarda sperm yer alıyor.

En İyi Korunma Yöntemi Kadınlar mı Yoksa Erkekler mi?

En iyi korunma yöntemi hangisi sorusu da ilişkiler esnasında gebeliği riske atmak istemeyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Hem kadınlarda hem de erkeklerde farklı korunma yöntemleri bulunuyor. Ancak bu yöntemlerin hangisinin en etkili olduğu da pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

İlişki için erkek mi korunmalı kadın mı sorusu gebelik olmasını istemeden ilişki yaşamak isteyen kadın ve erkekler tarafından sık bir biçimde araştırılıyor. Bu noktada hem erkekler hem de kadınlar için farklı korunma yöntemleri yer alıyor. Erkekler için en yaygın biçimde tercih edilen korunma yöntemi prezervatif olarak dikkat çekiyor. Kadınlar için de doğum kontrol hapları en yaygın biçimde kullanılıyor. Bu iki yöntem doğum kontrolü konusunda en yaygın biçimde tercih edilen yöntemler oluyor. Özellikle de doğum kontrol hapları, düzenli kullanım ile birlikte %99’a kadar etki gösterdikleri için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Birini Tanımak İçin Sorulacak Sorular

Helal Korunma Yöntemleri Nelerdir?

Helal korunma yöntemleri dini açıdan da gerekenlere uyarak korunmak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bu konu hakkında pek çok görüş yer alıyor. Böyle bir durumda da dinine uygun şekilde korunma yöntemlerinden faydalanmak isteyen kişiler bunu hangi yöntemler ile yapabileceklerini merak ediyorlar. Özellikle de korunma yöntemlerine bakıldığı zaman pek çok farklı yöntem yer alıyor. Bu nedenle de pek çok insan bu yöntemler arasından hangilerinin helal olduğunu araştırılıyor.

İslam dinine bakıldığı zaman sağlık açıdan herhangi bir zararı olmayan şeyler günah olarak kabul edilmiyor. Bu nedenle de korunma yöntemlerine bakıldığı zaman sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan yöntemler helal korunma yöntemleri olarak dikkat çekiyor. İsteyen herkes sağlığa zararlı olmayan helal yöntemler arasından kendilerine uygun olan yöntemler ile korunabiliyorlar.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!