Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Evde cilt bakım cihazları hakkında bilgi sahibi olmak için doğru yazıdasınız. Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır? Sizleri evde kullanabileceğiniz cilt bakım malzemeleri ile tanıştırıyoruz. Uyarı geçmek isteriz ki, evde cilt bakım aleti kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Cildinizde herhangi bi hastalık var ise tercih etmeyiniz.

İçindekiler

Ev tipi cilt bakım cihazları

Güzellik hevesleri gelir ve gider. Bazıları saçma, bazıları faydalı ve birkaçı düpedüz tehlikelidir. Neyin trend olup olmadığının tüm listeleri arasında, ayrıntılarda kaybolmak ve önemli bir kültürel değişimi işaret eden uzun vadeli makro eğilimleri gözden kaçırmak kolaydır.

Bu büyük değişikliklerden biri, genel halkın cilt bakımına bütünsel bir yaklaşım benimsemenin öneminin daha fazla farkına varmasıdır. Bu, insanların iyi ve temiz bir cildin genel sağlık durumunun bir yansıması olduğunun farkına vardıkları anlamına gelir. Güzellik bilim ve tıp dünyasından daha fazla ipucu almaya başladığında, yeni nesil cihazlar teknolojinin gücünü ve evde umut verici sonuçları kullanıyor. Ancak, birçok popüler yeni cihaz bazı faydalar sağlarken, tıbbi sınıf benzerleri kadar etkili veya güvenli olmayabilirler.

Yine de bu, yararlı olmadıkları anlamına gelmez. Profesyonel tedaviler kadar etkili olmasa da, bu cihazlar, kliniğe gidemeyenler veya maliyeti karşılayamayanlar için bunların yerine kullanılabilir. Cildiniz için bakım olarak profesyonel tedaviler arasında kullanmak için de harika bir seçenektir.

İşte en popüler evde cilt bakımı cihazlarından bazılarına daha yakından bakın ve nelerin çalışma potansiyeline sahip olduğu konusunda uzmanlar ve tıbbi literatürden alınan bilgiler…

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Dermaflash Luxe Dermaplaning Device

Dermaplaning, cilt bakım ürünlerinizi daha iyi emen daha pürüzsüz, daha yumuşak bir cilt sağlamak için yüzünüzdeki ince, küçük tüyleri nazikçe çıkarmak için keskin bir bıçak kullanma işlemidir. Bu dermatolojik prosedür sürekli bakım gerektirir ancak Dermaflash Luxe cihazıyla tedaviyi daha rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Dermaflash Luxe, yaklaşık olarak bir kalem boyutundadır, ancak harika bir bükülmüş şekle sahiptir. Kullanmadan önce cildinizi markanın Preflash temizleyicisiyle yıkayın, ardından cihazı tüy gibi bir hareketle yüzünüze nazikçe sürün. Ardından Postflash krem ​​ile yüzünüze masaj yapın. Bir anda başıboş tüyler kaybolur.

Bu cihazın tüm faydaları istenmeyen tüyleri yok etmesi değildir. Cildin üst katmanını kazımak için bıçak kullanmak, cildin daha genç görünmesine neden olabilecek bir fiziksel pul pul dökülme şeklidir. Ek olarak, ölü derinin en üst katmanını fiziksel peeling yoluyla çıkarmak ve ince tüy katmanını çıkarmak, tüm kremlerinize daha iyi ürün nüfuz etmesini sağlar.

Unutmayın ki alınan tüyler bazı dezavantajlara yol açabilir. Foliküldeki normal aşınma ve yıpranma nedeniyle, tüyler ne kadar uzun süre kalırsa doğal olarak incelir. Dermaplaning işleminin bir dezavantajı, bu nazik küçük şeftali tüyü tüylerinin daha kalın görünen kıllar olarak yeniden uzamasıdır. Ayrıca, aktif sivilce, egzama veya rozaseanız varsa, dikkatli olun ve bunu veya herhangi bir cihazı denemeden önce dermatoloğunuza danışın.

Ayrıca, cildi sağlıklı ve güçlü tutmak için aktif inflamasyon alanlarından kaçınmanız ve sonrasında her zaman cildi nemlendirmeniz gerekir çünkü bıçak hassas cildi tahriş edebilir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Nurse Jamie Uplift Massaging Beauty Roller

Bu cihaz, yüzünüze, boynunuza, kollarınıza, göğsünüze ve bacaklarınıza nazikçe masaj yapmak için kullanacağınız yirmi dört masaj taşı ile süslenmiştir. Bu ürünün tasarımcıları, “cildinize enerji vereceği, geliştireceği, canlandıracağı ve gençleştireceği” sözünü veriyor. Harika görünüyor. Ama işe yarıyor mu?

Bu alet, inanılmaz derecede basit olsa da, aslında bir masaj aracıdır. Yararı, lenfatik drenajı artırarak, özellikle göz çevresi gibi sıvının birikme eğiliminde olduğu bölgelerde geçici olarak daha az şişkin görünmenizi sağlamasıdır. Lenfatik drenaj ile ilgili araştırmalar sınırlıdır, ancak küçük bir çalışma, örneğin selülitli kişilerde pürüzlü ciltler için etkili bir tedavi olabileceğini öne sürmektedir.

Cildiniz hassas olmadığı sürece, bu cihazı nazik bir cilt masajı olarak kullanmak çoğu insan için riskli değildir. Örneğin basınç ürtikeri veya dermatografi gibi nadir bir rahatsızlığı olanlar bu cihazı dikkatli kullanmalıdır. Belki de bu cihazı satın almanın en büyük riski, karşılanamayacak yüksek beklentilere sahip olmaktır. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

NuFace NuBody Skin-Toning Device

Güzellik trendlerini, vücut bakımlarını ve evde güzellik teknolojisini izleyen küresel bir pazar araştırma şirketi olan Kline’a göre, önümüzdeki yıllarda evde cilt bakım cihazlarının artması bekleniyor.

Mikro akım vücut cihazı NuBody’yi kullanın. Çukurlu veya pürüzlü cildin görünümünü azaltmak için üst kollarınıza, karın kaslarınıza, kalçalarınıza ve uyluklarınıza nazik bir hedeflenen mikro akım akışı sağlamak için kullanırsınız. Cihaz, tüm cilt tipleri için güvenlidir. Ancak daha genç ciltlerde ilk cilt gevşekliği belirtisinde kullanıldığında en iyi sonucu veriyor.

Tıbbi implantı olan herkes, bu cihaza dikkatle yaklaşması gerekir. Mikro akım ve masaj faydaları tıp literatüründe çok fazla araştırılmadı. Bazı araştırmalar, cildin yaşlanma karşıtı yolları optimize edebileceğini ve bu da kırışıklıkları ve doku gevşekliğini veya sarkmayı iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Küçük bir araştırmaya göre, kırışıklıkları azaltmak için üç mikro akım tedavisi gören kadınların yüzde 70’i sonuçlardan memnun olduklarını bildirdi. Araştırmacılar, mikro akımların kanın daha hızlı dolaşımına yardımcı olabileceğini ve cildin temelini güçlendiren kolajen üretimini teşvik edebileceğini bildirdi. Bununla birlikte, araştırma bulguları sınırlı çünkü araştırma sadece otuz kadını içeriyordu, gözlemseldi ve sadece bir ay sürdü.

Cihazı karşılayabiliyorsanız, iyileştirmenin ince olabileceğini unutmayın. Ancak, evde düzenli kullanım için kararlıysanız, bazı uzun vadeli faydalar görebilirsiniz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

BeautyBio GloPro Facial Microneedling Tool

Microneedling evde yüzeysel olarak yapıldığında dermiste veya epidermisin üst katmanında küçük delikler veya kanallar oluşturan bir prosedürdür. Vücut, bu yaralara onları doldurmak için yeni kolajen oluşturarak yanıt verir ve bu, zamanla dermisi kalınlaştırıp güçlendirerek daha genç bir görünüm kazandırır. Araştırmalar göstermiştir ki, kollajen üretimi yaşla birlikte azalmaktadır.

Mikroneedling işlemi sonuçları, Ağustos 2018’de yayınlanan ve otuz beş ila yetmiş beş yaş arası kadınlarda mikroneedling etkilerini inceleyen küçük bir araştırmaya göre cilt gevşekliği, ince çizgiler ve kırışıklıklar ve düzensiz dokudaki gelişmeleri içerebilir.

GloPro’nun tasarımcılarına göre, cihazın patentli teknolojisi kırmızı ışık yayarken mikroneedling ciltte mikroskobik delikler açıyor. GloPro’nun savunucuları, mikroneedling işleminin faydalarını sunmanın yanı sıra cilt bakım ürünlerinin emilimini artırabileceğini söylüyor.

Riskler minimum düzeyde, ancak GloPro’yu makyajdan önce yüzünüzü temizlemeden kullanırsanız, “yanlışlıkla bir dövme” yapabilirsiniz. Aktif akne, egzama, sedef hastalığı, cilt enfeksiyonu veya altta yatan başka bir cilt hastalığı olan herkesin bundan kaçınması gerekir.

Ayrıca, bu ev tipi mikroneedling cihazının dermatoloğunuzdan alacağınız sonuçları vermesini beklemeyin. Microneedling, cilt kalitesini artırmak için tasarlanmış, denenmiş ve doğrulanmış, minimal invaziv bir prosedürdür. Evde yapılan versiyonlar çok daha yüzeysel olarak nüfuz eder, ancak bir doku yeniden modelleme dizisi başlattıklarından cilde fayda sağlar. Yalnızca haftalık veya iki haftada bir kullanılmaları gerekiyor. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

LightStim MultiWave for Acne

LightStim MultiWave LED ışık terapisi, gözle görülür farklılıklar ile iyileştirilmiş, ışıltılı, parlak, sağlıklı görünen bir cilt vaat eden, UV içermeyen ışık enerjisi yayan evde kullanılan bir cihazdır. Her LightStim ürünü, farklı dalga boyları veya ışık renkleri kullanır. Işığı doğrudan cilde uygulayarak, LightStim’in ince çizgileri ve kırışıklıkları azalttığı, kan dolaşımını geçici olarak artırdığı ve hafif ila orta dereceli sivilceleri tedavi ettiği söylenir. Mavi ışık antimikrobiyal faydalar sağlayarak sivilceye neden olan bakteri düzeylerini düşürürken kırmızı ışık antienflamatuardır. Kombinasyon sivilcenin tedavisine yardımcı olabilir.

Ancak riskler, çabaları değerli kılmayabilir. Mavi ışığa uzun süre maruz kalmak, hiperpigmentasyonu artırabilir ve bunun gerçekten sadece hafif akne için uygun olduğu konusunda uyarmalıyız. Kırmızı, kızgın sivilceler için bir miktar fayda sağlasa da, sadece bazı siyah noktalara veya beyaz noktalara sahipseniz yardımcı olma olasılığı daha yüksektir. Şiddetli sivilce veya yara izi varsa, böyle bir tedaviye güvenmemeli ve değerlendirme için uzman bir dermatoloğa gitmelisin.

Ayrıca, yayınlanan bir araştırma, sineklerde günlük mavi ışığa maruz kalmanın böceklerin beyin ve göz hücrelerine zarar verdiğini ve yaşam sürelerini kısalttığını buldu. Yayınlanan bir başka çalışma, mavi ışığın insan ve kemirgen cildinin laboratuvar modellerinde cilt yaşlanmasını hızlandırdığını öne sürdü.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

PMD Beauty Personal Microderm Classic

PMD Beauty Personal Microderm Classic, cilt hücrelerinin doğal olarak olduğundan daha hızlı yenilenmesine yardımcı olmayı vaat ediyor. Cihaz, hücreleri cilt yüzeyinden pul pul dökmek için alüminyum oksit kristalleri ile gömülü dönen diskler kullanır. Buradaki fikir, bu ölü deri hücresi bariyerinin kaldırılmasıyla yeni hücre büyümesinin uyarılmasıdır. Cihaz ayrıca dolaşımı artırmak için emmeyi kullanır ve kolajen ve elastini güçlendirmek için cildin doğal iyileşme sürecini tetikler. Bir çalışma, mikrodermabrazyonun cilt konturunu iyileştirebileceğini ve cilt bakım ürünlerinin daha derine nüfuz etmesine izin verdiğini, ancak pigmentasyon sorunları ve akne üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu buldu.

Koyu lekeleri ve büyük gözenekleri azaltmanın önerilen faydaları, büyük olasılıkla bu cihazla olacak. Ayrıca PMD Beauty Personal Microderm Classic ince çizgiler veya kırışıklıklarda önemli bir iyileşme sağlayabilir. Yüzeysel cilt tabakasını kaldırarak, cildi daha pürüzsüz, daha parlak ve daha parlak bir görünüme kavuşturabilir. Melazması olan kişiler, pigmentasyonu artırabileceği için bu cihazdan kaçınmalısınız. Bu cihaz, iltihabı geçici olarak artırdığından, rosacea ve aktif sivilceye sahip kişilerin de bundan kaçınması gerektiğini belirtiyoruz çünkü yara izi riskini artırabilir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Foreo Luna 3

Ciddi cihaz başlıkları için Foreo Luna 3, Bluetooth özellikli bir yüz masajı ve temizleme cihazıdır. Altmış saniyelik temizlik boyunca size rehberlik eden bir uygulama ile Luna 3’ü kullanabilirsiniz. Nazik ve rahatlatıcı bir deneyim ile pürüzsüz, ışıltılı bir cilt vaat ediyor. Masaj, yüzünüzdeki dolaşımı desteklerken, silikon kıllar cildin pul pul dökülmesine yardımcı olur ve bu da cilt bakım ürünlerinizin daha etkili bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olabilir.

Rehber uygulama Foreo for You’yu indirdikten sonra yüzünüzü nemlendirin, en sevdiğiniz temizleyiciyi uygulayın ve başlat düğmesine iki kez basın. Ardından cihazı, altmış saniye sonra otomatik olarak kapanana kadar yüzünüzün üzerinde kaydırın. Yüzünüzü kurulayın ve cilt bakımı rutininize devam edin.

Bu silikon kaplı temizleme cihazı, cilde nazik ve derinlemesine bir temizlik sağlamak için sonik nedensellik sağlar. Derin bir temizliğin yanı sıra, cihazın masaj yönü dolaşımı ve oksijenin ve besinlerin cilde verilmesini artırabilir.

Luna 3 tüm cilt tipleri için güvenlidir, ancak Luna 3’ün eski moda sabun ve sudan daha üstün olduğunu kanıtlayacak gerçek bir bilim yoktur.

Evde kullanılan cilt bakım aletleri 

Evde cilt bakımı araçları dünyasında gezinmek zordur. Sephora’da bir ruj gibi bir test çalışması için tam olarak bir gözenek çıkarıcı veya mikroneedling cihazı alamazsınız. Ve sonra, tabii ki, büyük bir maliyeti var. Serumlarınızı güçlendirmek için gerçekten bir dermarollera büyük paralar düşürmeniz gerekiyor mu? Eh, muhtemelen hayır. Ancak, sık sık, parıldayan yeni bir teknoloji parçası ortaya çıkıyor.

Açıkçası, yüzünüze gelince riskler daha yüksek, bu yüzden bulabildiğimiz her yenilikçi, çılgın cilt bakım ürününü topladık ve Glamour çalışanlarına ve bir avuç dolusu kişiye sorduk. Bu şey paraya değer mi? Aşağıdaki yüz araçları için cevap yankılanan bir evetti. Elmacık kemiğini tanımlayan yeşim merdanelerinden akne temizleyici LED tedavilerine, yüz maskesinin faydalarını doksan saniyede ciddi şekilde sunan bir cihaza kadar, bir avuç Glamour Beauty de dahil olmak üzere cildinizi gerçekten değiştirecek cilt bakım araçları için okumaya devam edin. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

NuFace Mini Facial Toning Device

Resmi olarak NuFace harika bir cihazdır. Bunun pahalı olduğunu biliyorum, ama gerçekten vaat ettiği şeyi yapıyor. Mikro akım teknolojisi yüz kaslarınızı sıkılaştırmanıza ve gerginleştirmenize yardımcı olurken aynı zamanda ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü de azaltır. Cihazımı, Pazar günü Riley Luna yağı ile geceleri üç ila beş dakika kullanın ve mikro akımların etkilerinin hemen işe yarayacağını hissedebilirsiniz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Jillian Dempsey Gold Sculpting Bar

Yüz kremi sürmenin geleceği burada… Bu süper lüks, 24 ayar altın şekillendirme aracı, hem kremlerin daha derine nüfuz etmesine yardımcı olmak hem de yüz kaslarını canlandırarak tonlanmaya yardımcı olmak için titreşir. Bunu hatlarınızda (boynunuzda her zaman aşağıya baktığınızda oluşan yatay çizgiler) kullanmak onların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur. Bu sizi ikna etmezse, şunu düşünün: Jennifer Aniston bu ürünün en büyük hayranı. Ve onun tenini gördün mü? 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Foreo UFO Smart Mask Treatment

İyi bir yüz maskesini bütün kadınlar sever, ancak hareketsiz oturmak ve cildinize hak ettiği bakımı vermek için zaman bulmak çoğu zaman zor olabilir. Neyse ki, bu yüzden Foreo’nun UFO gibi ürünleri var. Bu “akıllı maske” teknolojisi, cildinize bir yüz maskesinin tüm faydalarını sadece doksan saniyede veriyor. Günümüzde çoğu şey gibi, ürün, tedaviyi özelleştirmenize olanak tanıyan bir uygulama ile senkronize olur. Başlamak için maskeyi UFO’nuza takın ve maskenizin ambalajının arkasındaki barkodu tarayın. Ne kadar kötü bir gün geçiriyor olursanız olun, bu şeyin işe yarayacağı kesin.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

ZIIP Nano Current Facial Device

Bu cihaz cildin daha sıkı, daha gergin, daha berrak ve kesinlikle daha ışıltılı olmasını sağlar. Düzenli kullanımla cildinizde harika bir şekilde kalıcı bir etki yaratır.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Angela Caglia Skincare Rose Quartz Facial Roller

Angela’nın şişkinlik ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için cildi canlandıran, cilt bakımı ürünlerinin emilimini artıran ve anında ışıltı sağlayan bir güzellik masajı aracı olan Angela Caglia Skincare Rose Quartz Facial Roller ile evde kendi kişisel bakım spa ritüelinizi oluşturun. Güzelleştirici ve sevgi enerjisi özellikleriyle de bilinen bu pembe kuvars yüz silindiri, yüz kaslarındaki gerginliği nazikçe giderebilir ve Angela’nın doğal cilt bakım serisinin etkinliğini en üst düzeye çıkarabilir. 

Yüz silindirini yüzünüzde, boynunuzda ve dekolte üzerinde dışa doğru hareketlerle kaydırmak için çok hafif bir baskı uygulayın. Taşlardaki doğal oluşumlar nedeniyle her alet benzersiz olacaktır. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

BeautyBio GloPRO Microneedling Facial Regeneration Tool

Mikroneedling işlemi biraz göz korkutucu gelebilir. İlk kullanımdan sonra bile cildinizde fark edilir parlaklık ve canlanma yaşanır. Üstelik gözenekli görünümü minimize eder. Aynı zamanda sivilce izlerini iyileştirmeye ve hiperpigmentasyonu hafifletmeye yardımcı oluyor. Bu dermaroller, kolajen üretimini daha da teşvik etmek için kırmızı bir LED ışığa sahiptir ve cildinizi yatıştırmak ve boşaltmak için iğne başlığını gül kuvars silindiri ile değiştirebilmenizi harikadır.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Dermaflash Dermapore Ultrasonic Pore Extractor & Serum Infuser

Bu küçük cihaz, gözeneklerinizi ve siyah noktalarınızı sıkma dürtüsünü tatmin etmeye yardımcı olur ama bunu etkili ve nazikçe yapar. Yaptığınız tek şey onu yanaklarınız, alnınız, burnunuz ve çeneniz boyunca yavaşça itmek ve cihazın titreşimleri tıkanmış gözenekleri temizlemeye yardımcı olmaktır. Daha iyi? Bu cihazı ters çevirebilir ve titreşimleri değiştirebilirsiniz. Daha sonra serumlarınızın daha iyi emilmesine yardımcı olan bir araç haline gelir. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

LightStim for Acne LED Light Therapy

Akne tedavisinde mavinin ve daha az ölçüde kırmızı ışığın etkililiğini gösteren bir dizi bilimsel kanıt vardır. Ancak, açıklığı gerçekten görmek için tutarlı bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu nedenle, bu evdeki LED aracı, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde kullanabileceğiniz için oldukça faydalıdır.

Evde cilt bakım cihazı nasıl kullanılır?

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde teknoloji ve cilt bakımı her zamankinden daha fazla çarpıştı ve merak etmemize neden oldu. Yakında tüm değerli serumlarımızın ve kremlerimizin modası geçmiş hale geleceği, yerini bir sürü yüksek teknoloji ürünü aletin alacağı bir gün olabilir mi? cihazlar? Kısa cevap muhtemelen hayır. Burada bahsedilen cihazlar, evde profesyonel cilt bakımı yapmanızı sağlar. 

Kanıta mı ihtiyacınız var? Kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve sivilceyle savaşmaya yardımcı olacak bir LED maskemiz ve vücudunuzun doğal lenfatik sistemini taklit eden titreşimli bir yüz masajı aracımız var. 

Maruz kaldığımız teknoloji tabanlı seçenekler, yıl bir yana, aya kadar artıyor gibi görünüyor, bu nedenle, bu yıl denemeye değer cilt bakımı cihazları. Bu, zaman içinde ince çizgilerin görünümünü tam anlamıyla ortadan kaldırır.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Dr. Dennis Gross Skincare DRx SpectraLite FaceWare Pro

Dennis Gross Skincare’in DRx SpectraLite FaceWare Pro’sunun üç tedavi seçeneği vardır: cildinizin dermisine nüfuz etmek ve kollajen üretimini teşvik etmek için kırmızı LED (ışık yayan diyotlar) ışıklar, sivilceye neden olan bakterileri öldürmek ve ince çizgilerin belirtilerini azaltmak için mavi LED ışıklar, renk değişikliği ve iltihaplanma ve yukarıdaki tüm faydaların bir kerede kırmızı ve mavi kombinasyonu. Ve en iyisi? Sadece üç dakikada muhteşem işlemler yapar.

Dr. Dennis Gross ayrıca özellikle göz alanınızı hedeflemek ve sıkılaştırmak için gözlük benzeri bir LED tedavi maskesi sunar.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Joanna Vargas Magic Glow Wand

Joanna Vargas Magic Glow Wand üzerindeki masaj modları, lenfatik sistemin dalga benzeri hareketini taklit eder ve sıcak ve soğuk sıcaklıklarla birleştiğinde, durgun veya yavaş hareket eden lenf sıvısının hareket etmesine yardımcı olur, böylece yüzünüz daha az kabarık ve donuk görünür. Lenfatik drenaj, sıvıyı ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olmak için cilde basınç uygulayan masaj veya cihazlarla sağlanabilir, böylece lenf düğümleriniz tarafından filtrelenebilir.

En sevdiğiniz peeling maskesi (sıcak ayarlar için) ve çarşaf veya krem ​​maske (soğuk modlar için) ile eşleştirin ve yüzünüze ve boynunuza lüks, evde yüz deneyimi yaşatın. Ve ortaya çıkan parıltı tamamen buna değer.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Teresa Tarmey The Teresa Tarmey Cryo-Ball Kit

Bu cerrahi kalitede çelik Teresa Tarmey Cryo-Ball’u kullanmadan önce yirmi dört saat boyunca buzdolabında saklayın ve ardından evde bir kriyoterapi yüz bakımının iyiliğini yaşayın. Sizi sadece zihinsel bir uykudan uyandırmakla kalmaz aynı zamanda şişkinliği azaltmaya ve cildi şekillendirerek daha sıkı ve daha dik görünmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda yeniden kullanılabilir bir silikon maske (saf hyaluronik asit ile şırıngalı), peeling ama nazik bir laktik asit tonik ve Cryo-Ball ile eşleştirmek ve cildi nemle dolgunlaştırmaya yardımcı olmak için hyaluronik asit jeli ile birlikte gelir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Georgia Louise Hollywood EGF Micro-Needling + Ion Infusion Kit

Georgia Louise Hollywood EGF Micro-Needling + Ion Infusion Kit, ince çizgilerin görünümünü, genişlemiş gözenekleri, pigmentasyonu, kuruluğu, donukluğu ve düzensiz cilt tonunu tedavi etmek için iki aşamalı bir rejimdir. Nasıl? Cihaz, cildinizin yüzeyinde küçük kanallar oluşturmak için yumuşak, tek kullanımlık mikro iğneler kullanır. Aslında, bir seferde yirmi iğne kullanarak dakikada beş bin kez işlem yapar. Mikro iğneyi takın ve koruyun, kit ile birlikte gelen serumu (hücreler arasında yüzen ve cildinize replike, onarım ve gençleştirme emri veren büyük proteinlerden oluşan epidermal büyüme faktörü anlamına gelen epidermal büyüme faktörü anlamına gelir) uygulayın ve cihazı yüzünüzün her yerinde yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin.

Mikroneedling cihazlar ciltte mikroskobik, düşük dereceli hasar oluşturarak cilt tonunu, dokusunu ve hatta ince çizgileri iyileştirmeye yardımcı olabilir yani cildin kendi kendini iyileştirme yeteneğinden yararlanır. Birçok dermatolojik cihaz cilt üzerinde ekstra baskı uygulamaya odaklanan silindirler olsa da, bu EGF cihazı profesyonel bir tedaviye daha çok benzer ve cildi gereksiz yere zorlamaz veya çekmez.

Bununla birlikte, reçetesiz satılan mikroneedling cihazları potansiyel olarak ağrılı, enfeksiyon üreme prosedürü olabilecek akne izlerinin tedavisinde etkili değildir. Bu nedenle yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylı bir dermatolog tarafından yapılmalıdır.

Her seanstan sonra mikroneedling kafasını atın (her bir kit dört başlık ile gelir ve yeniden doldurma paketleri satın alabilirsiniz), galvanik başlığı çevirin, biraz daha EGF serumu uygulayın ve galvanik akımı etkinleştirmek için cihazı tekrar yüzünüzün üzerinde gezdirin. Bu, kan akışını, dolaşımını artıran ve yatıştırıcı, nemlendirici ve aydınlatıcı faydalar için serumu (ve herhangi bir cilt bakımı bileşenini) cildinizin derinliklerine iten bir akım türüdür. Başlangıçta, hasta olan insanlara ilaç aşılamak için galvanik akım kullanıldı, çünkü temelde besinleri ve ilacı dermise atıyor.

NuFace Trinity Facial Toning Device

NuFace Trinity Facial Toning Device

NuFace Trinity Facial Toning Device evde cilt bakım cihazları açıkçası işe yarıyor. Microcurrent teknolojisi kaşlara, yanaklara ve çene hattına yirmi dört saate kadar bir sıkılık sağlar. Tek yapmanız gereken, bırakılan jel bazı (cihazla birlikte gelen) temiz cilde uygulamak ve cihazı yukarı ve dışa doğru hareketlerle yüzünüzde kaydırarak hafifçe baskı uygulamaktır. Bu, zamanla görünümü azaltmaya yardımcı olacaktır. Kırışıklıkları giderir, yüz hatlarını iyileştirir ve cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olur.

NuFace ayrıca daha küçük, seyahat boyutunda bir versiyonun yanı sıra özellikle dudak ve göz bölgeleri için tasarlanmış daha da minyatür bir versiyon sunar.

Foreo UFO

Foreo UFO

Foreo UFO sevimli görünebilir, ancak çok fazla iş anlamına gelir. Foreo’nun kendine özgü T-sonik titreşimlerini, aktif bileşenlerin cildinize aşılanmasına yardımcı olan Termo-Terapi modu ve cildi sıkılaştırmaya, kaldırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olan Cryo-Therapy modu ile birleştirir. Kağıt maskesi deneyiminizi iyileştirmek ve maskenin besinlerinin cildinizin en derin katmanlarına emilmesini sağlamak için sağlıklı bir dozda LED ışık tedavisi ekleyin. Önce cihazınızı ve seçtiğiniz tedavi maskesini tarayan Foreo uygulamasını indirin ve ardından UFO’nun şeffaf halkasını çıkarın, daire şeklindeki, UFO boyutundaki maskeyi söz konusu halka ile sabitleyin ve cihazın her yerine masaj yapın yüzün.

Dört tür maske arasından seçim yapabilirsiniz. Hyaluronik asit ve seramidlerle yapılan nemlendirici bir maske, zeytinyağı ve ginseng içeren parlaklığı artıran bir maske, hyaluronik asit ve sakinleştirici kırmızı algler içeren sakinleştirici ve antioksidan açısından zengin bir maske ve başka bir ışıltı artırıcı maske gibi seçenekler vardır. Ama bu, kafein, gül suyu ve niasinamid ile formüle edilmiştir.

Dermaflash Luxe Dermaplaning Exfoliation & Peach Fuzz Removal Device

Dermaflash Luxe Dermaplaning Exfoliation & Peach Fuzz Removal Device

Dermaflash Luxe, kendi evinizin rahatlığında dermaplane yapmanıza olanak tanıyan ödüllü bir cilt bakımı cihazıdır. Bu, şeftali tüylerini, cildinizin üst katmanındaki ölü deri hücrelerini ve biriken kalıntıları hızlı bir şekilde kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Hepsi cildinizin hassas doğasını bozmadan yapılır. İçerdiği PreFlash Cleanser ile cildinizi temizleyin ve hazırlayın ve ardından cildinizi gergin tutun ve Dermaflash cihazını 45 derecelik bir açıyla ve kısa, tüylü hareketlerle yüzünüzde kaydırın.

Dermaplaning’i daha derin bir mikrodermabrazyon olarak düşünün. Mikrodermabrazyon yalnızca cildin yüzey tabakasının üzerindeki tabakayı çıkarırken ve yüzdeki tüyleri çıkarmaz, Dermaflash’ın bıçağı cildinizi nazikçe sıyırarak “fibroblastlar ve vasküler gibi belirli büyüme faktörlerini düzenleyerek tepki verir ve bu da kolajen üretimini uyarır. Bu kolajen üretimi, geliştirilmiş cilt dokusu ve tonunun yanı sıra kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Bitirdikten sonra, tek kullanımlık bıçağı atın (her sette dört bıçak vardır) ve cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için PostFlash Nemlendiriciyi uygulayın. Cildinizin yüzeyinin altında veya üstünde herhangi bir engel veya birikme olmaksızın, cilt bakım ürünleri daha derin ve etkili bir şekilde emilir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Clarisonic Mia Smart

Clarisonic Mia Smart o kadar çok iş yapıyor ki takip etmekte zorlanabilirsiniz. Temizleme, makyaj yapma masaj ve daha fazlasını yapar. Nazik salınımlı hareketleri, yüz temizleyicinizin yüzünüzde kalan her türlü makyajı, yağı ve ölü deriyi temizlemek için fazladan yol kat etmesine yardımcı olur. Güle güle, siyah noktalar! Cildiniz hassassa, haftada bir veya iki kez yeterli olmalı.

Mia’yı sizinle duşa götürmek ister misin? Merak etmeyin, tamamen su geçirmez. Ayrıca, Smart Clarisonic uygulaması, özelleştirilmiş cilt bakımı rutinleri ve eğitimleri için Mia Smart ile senkronize olur bu nedenle, Mia Smart’ı yükseltilmiş, parmaklarınızdan daha iyi temizleme rutininiz olarak düşünün.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Neutrogena Light Therapy Acne Spot Treatment

Neutrogena Light Therapy Acne Spot Treatment’da bulunan mavi ışık, sivilceye neden olan bakterileri hedef almak ve öldürmek ve kırılmaların iyileşme sürecini hızlandırmak için süper yararlıdır, kırmızı ışık ise sivilcenin neden olduğu iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Ve hepsinden önemlisi, bu FDA onaylı, UV içermeyen araç kompakttır, hassas ciltte kullanımı güvenlidir ve normal bir leke tedavisinin yapabileceği gibi hiçbir kalıntı veya kirlilik bırakmaz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Skin Inc Supplement Bar Optimizer Voyage Tri-Light ++

Bu tek cihazın iki veya üç değil beş farklı fayda sağladığına inanabiliyor musunuz? Cildinizin ihtiyaç duyduğu şeye bağlı olarak, Skin Inc Supplement Bar Optimizer Voyage Tri-Light ++, ister ince çizgiler, akne veya hiperpigmentasyon olsun, ele almak isteyebileceğiniz hemen hemen tüm ciltle ilgili cilt sorunlarında yardımcı olabilir.

NASA teknolojisinden esinlenen LED cihazı, dermatologlar tarafından tavsiye edilir. Mavi ışık genellikle sivilceye neden olan bakterileri hedef almak için kullanıldığını, kırmızı ışık gibi diğerlerinin ise kolajen üretimini teşvik etmek ve iltihabı azaltmak için mükemmel olduğunu açıklıyor. Daha temiz bir cilde kavuşma zamanı.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Jillian Dempsey Gold Sculpting Bar

Jillian Dempsey Gold Sculpting Bar, diğer adıyla cilt bakımı serinize son derece lüks ve şık bir eklenti, 24 ayar altından veya sihirden yapılmıştır. Profesyonel bir masajın etkilerini taklit etmesi gereken hafif titreşimlerle cildinizi kaldırır ve şekillendirir.

Bu titreşimler şişkinliği azaltacak, dolaşımı iyileştirecek, kaslarınızdaki gerginliği azaltacak ve cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlayacaktır. En iyi sonuçlar için nemlendirici ile eşleştirin ve anında rahatlamaya merhaba deyin. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

ReFa Clear

Cildi soğutan S Carat silindiri ile sevilen Japon markası ReFa, dünyanın ilk el yapımı Kumanofude temizleme fırçasını piyasaya sundu. Cihazın ulaşılması zor kirleri çıkarmasını sağlayan bir yenilik… Şimdiye kadar erişilemeyen gözenekleri temizler.

ReFa Clear’in sert bir temizlik deneyimi sağlayacağı düşünülebilir, ancak tam tersi. Alet, cildi soymadan veya tahriş etmeden yüzeye etkili bir şekilde kir ve kiri getirmek için çeşitli uzunluklarda ultra ince, konik kıl uçlarına sahiptir. O kadar iyi bir arınma için en sevdiğiniz yüz yıkayıcıyla birlikte kullanın, bitmesini istemeyeceksiniz.

Evde cilt bakımı aletleri 

Evde cilt bakımı aletlerini burada öğrenebilirsiniz.

PMD Personal Microderm Pro

PMD Personal Microderm Pro

PMD Personal Microderm Pro’nun kan akışını artırmak ve kollajen üretimini artırmak için vakumlu emme işlemi için üç dakika yeterlidir. Bir mikrodermabrazyon aracı olduğu için, dönen alüminyum oksit kristal kaplı diskleri, ölü, donuk cilt hücrelerinizi temizler. Güneş lekelerinin solmasına ve gözenekleri ve kırışıklıkları vurgulayan ölü deriden kurtulmaya yardımcı oluyor.

Nazik beyaz disk ile başlamayı unutmayın (cilt hassasiyeti seviyelerini barındırmak için çeşitli diskler vardır), cihazı hızlıca cilt üzerinde hareket ettirin ve gezinmeyin, yüzünüzün her bir bölümünde yalnızca bir geçiş yapın ve her zaman süpürün yüzünüzün merkezinden dışa doğru masaj yapın.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

LightStim for Wrinkles

Bir diğer öne çıkan LED ışık, kolajeni uyarmak ve ardından ince çizgileri ve kırışıklıkları zamanla soldurmak için cildi gençleştiren kırmızı ışık enerjisinin cildi gençleştiren dalga boylarını kullanan, elde taşınan, tamamen taşınabilir bir cihaz olan LightStim for Wrinkles’tır.

Her cilt tipi için güvenlidir, kullanımı günde sadece üç dakika alır, bu da onu sürekli hareket halinde olan veya sık sık zaman bağlı olan biri için mükemmel kılar. Elbette, şu anda piyasadaki en pahalı LED cihazlardan biri, ancak öncesi ve sonrası fotoğrafları sizi çok şaşırtacak.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Vanity Planet Aira Ionic Facial Steamer

Hiç yüzünüzün buharla buğulanmasını hayal ettiniz mi? Vanity Planet’in buharın gözeneklerinize daha derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olmak için bir iyon jeneratörü kullanan Aira Ionic Facial Steamer ile evinizdeki yüz hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Yüzü buharlama, dış cilt katmanını nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olarak aktif bileşenlerin cilde nüfuz etmesini artırabilir. Böylece, cilt aslında maskeler, serumlar ve nemlendiriciler daha iyi emecektir.

Yüz bakım cihazları 

Yüz bakım cihazlarını bu bölümde öğrenebilirsiniz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

MDNA SKIN The Beauty Roller

Bu şimdiye kadar gördüğünüz en şık güzellik aracıdır. Çıkıntılı toplar, dolaşıma yardımcı olmak için cildinize ve yüz kaslarınıza masaj yapmakta gerçekten etkilidir. Bu güzellik roller aletini kullanmak, her sabah makyajın tek başına yapamayacağı renği ve hayatı yüzünüze getiriyor. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Foreo Luna Fofo Skin Analysis Facial Cleansing Brush

Bu, bütünsel cilt bakımı felsefemizle uyumlu bir ürün. Herkesin, son derece özel ve 360 ​​derecelik bir yaklaşım gerektiren tamamen benzersiz ve sürekli gelişen bir cildi vardır. Bu küçük temizleme cihazı, makyajı, kiri ve yağı temizlerken diyet, hidrasyon seviyeleri ve iklimi etkileyen özel bir tedavi sunmak için cildinizle birlikte çalışır. 

MDNA SKIN Rejuvenator Set

Proactiv Deep Cleansing Body Brush

Bu, ağrılı vücut sivilceleri için en sevdiğiniz tek buluş olabilir. Fırça, ulaşılması zor sivilceleri tedavi etmeyi kolaylaştırır ve iki ataşmanla birlikte gelir. Silikon temizleme başlığı, temizleyicileri ve tedavileri daha derinleştirirken, tekstüre edilmiş tutturucu başlık hücresel dönüşümün hızlanmasına ve gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olur.

DermaFlash 2.0 Luxe Facial Exfoliating Device

DermaFlash 2.0 Luxe Facial Exfoliating Device

Tek bıçaklı tıraş makinelerinden oluşan bu paket, yüze peeling yapar. Biraz korkutucu görünüyor ama peeling bıçağını cildinize tam olarak oturtmak için – ergonomik olarak! – tasarlandığı için gerçekten sezgisel. Şeftali tüylerini ve ölü deri hücrelerini bir yüz fırçalaması gibi giderir ve fondötenin sıfır çabayla harika görünmesini sağlar. Sıfır çabayı hepimiz seviyoruz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

MDNA SKIN Rejuvenator Set

Madonna’nın Skin Rejuvenator’ı açar açmaz, sıradan bir yüz maskesi olmadığını anlayacaksınız. Bu sizin bildiğiniz standart uygulama, kuruma, yıkama maskesi değildir. Aslında, talimatları okumak zorunda kalabilirsiniz çünkü aygıtın kendisi çok yabancıydı. Kil maskesini uygularsınız ve ardından çubuğu cildinizden manyetik olarak çekerken çubuğu yanaklarınızın etrafına yavaşça gezdirirsiniz Çubuk, bir seruma dönüşen bazı parçacıkları geride bırakır. Mıknatısın, sert veya aşındırıcı olmadan safsızlıkları gerçekten çekiyormuş gibi hissetmesi harikadır.

Neutrogena Light Therapy Acne Spot Treatment

Neutrogena Light Therapy Acne Spot Treatment

Bu kullanışlı cihaz, gözle görülür çarpmalardan kurtulmanıza yardımcı olan akıllı bir araçtır. Aynı zamanda yara izine de yardımcı olur. Ancak sonuç almak için tutarlılık şarttır. Cihazı, ısınmaya başlayana kadar günde iki kez etkilenen bölgeye uygulamanız gerekir. Üstelik ciltteki lekeler üzerinde kullanabilirsiniz.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Nion Beauty Opus Elite

Bu fırça konusunda şüpheliydik, ürünün ucuz görünmesi veya incelemelerin kötü olması değil, talimatların gerçekten belirsiz olması nedeniyle. Bununla birlikte, sadece bir kullanımdan sonra hemen bir fark görürsünüz. Cildiniz daha yumuşak ve dolgun hale gelir ve savaştığınız sinir bozucu sivilceler birkaç günde tamamen yok olur. Bu fırçayı, derinlemesine temizlik gerektiren ancak çok nazik muamele gerektiren ince bir cilde sahip olan herkese şiddetle tavsiye ederiz. 

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Foreo Espada Acne-Clearing Blue Light Pen

Eğlenceli gerçek: Espada, İspanyolca’da “kılıç” anlamına geliyor ve bu siyah nokta ve sivilce giderme aracı için şimdiye kadarki en uygun isim. Silikon yüzey süper hijyeniktir. Cildinizde bir sivilce çıkacağını hissediyorsanız hemen bu mavi ışık kalemini, cildin etkilenen bölgesine otuz saniye tutun ve sabaha kadar sivilcenin yok olduğunu görün. 

Herbivore Jade Facial Roller

Herbivore Jade Facial Roller

Herbivore Jade Facial Roller, cilt bakımı alet kutusundaki en güzel alet olacak. Yatmadan önce güvenilir gece serumunuzu uygulayın ve serumun cilde emilmesi için bu roller ile cildinize masaj yapın. Aletin kendisi son derece rahatlatıcıdır ve cildinizde serinletici bir etki bırakır. Ayrıca cildinizdeki şişlikleri ve ödemi de giderir.

Clarisonic Mia Smart Anti-Aging and Cleansing Device

Clarisonic Mia Smart Anti-Aging and Cleansing Device

Süper yağlı ama aynı zamanda çok hassas bir cildiniz varsa bu harikadır. Çünkü pek çok cilt bakım fırçası kullanmanız için çok sert olabilir. Doğru yönlerden nazik ama yine de cildinizi daha temiz ve parlak bırakmak için işi hallediyor. Mia Smart sürümü ayrıca, cildinizin rutininize nasıl tepki verdiğini takip edebilmeniz için verileri telefonunuzla senkronize etmenize olanak tanır.

Evde kullanılan cilt bakım cihazları

Cilt bakımı eskiden basitti. Elleri temizleyin, yüzü yıkayın, nemlendirici uygulayın, bu kadar! Şimdi mi? Çok değil. Ancak rutinlerimize esanslar, tonikler, serumlar, yağlar, maskeler ve daha fazlasını dahil ederek toplu olarak rahat hale geldiğimiz gibi, yeni bir cilt bakımı kategorisi yüzeye çıktı ve bu şimdiye kadarki en kafa karıştırıcı olabilir. Evde cilt bakımı cihazlarının saniyede büyüyen sektöründen bahsediyoruz. 

Batı’da son zamanlarda yaygınlaşan yeşim rollerlar ve gua sha taşları gibi düşük teknolojili, Doğu geleneklerinden, uzay çağı görünümlü LED makinelere, bir zamanlar dermatologların ve estetisyenlerin yetenekli ellerine bırakılan aletler için yarışmaya başladı. Aşağıda, hangilerinin banyo dolabınızda bir yeri hak ettiği de dahil olmak üzere, her bir alet türü hakkında bilmeniz gerekenleri tam olarak açıklıyoruz.

Yüz rollerları, masaj çubukları ve gua sha taşları gibi piyasadaki en popüler evde cilt bakımı araçlarından bazıları da en basitidir. Değişken şekillerine rağmen – rollerlar, minyatür boya merdaneleri gibi görünür, masaj çubukları silindirik olma eğilimindedir ve gua sha taşları kıvrımlı kenarlara sahip düzdür – üçü de esasen aynı dayanak noktasına dayanır. Ciltteki gerilimi azaltmak, dolaşımı artırmak için bunları yüze masaj yapmak için kullanın, kırışıklıkları azaltın ve cildi kaldırın ve sıkılaştırın.

Birçok yüz masaj aleti de eski geleneklere dayanmaktadır. Örneğin, yeşim rollerların yedinci yüzyıl Çin’ine kadar uzanan güzellik ritüellerinde kullanıldığına dair kanıtlar var ve gua sha taşının kökenleri Çin ve Güneydoğu Asya’nın eski tıbbi geleneklerine dayanıyor. Benzer şekilde, ahşaptan ve Kansa metalinden yapılan Kansa masaj aleti gibi bazı masaj çubukları, Hindistan’ın geleneksel şifa sistemi olan Ayurveda’dan geliyor. Bu aletlerin çoğu, Instagram’aa layık yeşim veya gül kuvars kristallerinden yapılmıştır, ancak bunların faydaları bilinenin çok ötesine geçmektedir. Birçoğu, taşların cilde aktarılabilecek iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanıyor.

Bu manuel yüz masajlarından herhangi birini kullanmanın çok az dezavantajı olsa da, sihirli değildir. Her türlü hafif yüz uyarımı, dolaşımı artırmaya ve bazen şişliği azaltmaya yardımcı olur, bu da cildin daha iyi görünmesini sağlayabilir. Ancak sonuçlar geçici olabilirr.

Bu rollerları, temiz ve kuru ciltte yüz masajı yapmanız önerilir ancak diğer cilt bakımı uzmanları, cilt sürtünmesini önlemek ve ürün emilimine yardımcı olmak için bunları en sevdiğiniz serum veya yüz yağıyla birlikte kullanmanızı tavsiye eder. Nasıl kullanmayı seçerseniz seçin, ekstra bir soğutma etkisi için buzdolabında saklamanız gerekir ve istenmeyen bakterilerden kurtulmak için her kullanımdan önce ve sonra alkolle temizlemeniz gerekir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Yüz roller aletleri

Yüz ruller aleti kullanmanın gerçek bir doğru ya da yanlış yolu yoktur, bu onların çekiciliğinin bir parçasıdır. Ancak, sarkan çeneyi sıkılaştırmak için çene hattına yukarı ve aşağı yuvarlayın. Ardından, gerilimi gidermek ve kontur yapmak için elmacık kemiklerine doğru yukarı çıkın. Ardından, dolaşımı artırmaya ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olmak için gözlerin altında yuvarlanmak için rollerın daha küçük ucunu kullanın. Kaş çizgilerini gevşetmek için kaşlar ve son olarak, genellikle ihmal edilen boyun bölgesine masaj yapmayı unutmayın. Rollerı, her zaman merkezden yüzün dışına doğru hareket ettirmeniz gerekir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Gua sha 

Bütünsel bir cilt bakımı uzmanları daha önce hiç yapmadıysanız bir ders için gua sha için bir profesyonele gitmenizi önerir, ancak kendi başınıza denemek istiyorsanız, nazik olun. Gua sha aletini cildinize olabildiğince paralel olarak yaklaştırın, bir miktar direnç sağlamak için serbest elinizin parmaklarını aletin kenarına yakın bir yere koyun ve ardından aleti yavaşça yukarı doğru kaydırın ve yüzünüzün çevresine doğru gezdirin. Her vuruşun sonunda, ek gerilimi serbest bırakmaya yardımcı olmak için aleti biraz serbest bırakın. Her vuruşunuzu üç kez tekrarlayın ve yanaklar ve göz altı gibi şişkin bölgelere odaklanın.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Masaj çubukları

Masaj çubuklarından en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı doğru tekniktir ve her alet biraz farklıdır, bu nedenle kullanmadan önce sizinkiyle birlikte gelen talimatları okuduğunuzdan emin olun. Örneğin Kansa masaj çubuğu için, gerilimi azaltmak ve lenfatik drenajı kolaylaştırmak için alnın üzerinde, kaş kemikleri boyunca, şakaklarda ve çene hattının aşağısında küçük, dairesel hareketlerle kullanmak istersiniz. Angela Caglia ise gül rengi kuvars taşı ciltte kaydırmanız gerekir. Yüz, boyun ve dekolte boyunca çok nazik, dışa doğru vuruşlarla masaj yapmanız gerekir.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Microneedling araçları

Yeni başlayanlar için mikroneedling, cildi dolgunlaştıran kolajen ve elastin üretimini teşvik etmenin bir yolu olarak, cildin üst tabakasında bir dizi iğne ile delikler açma işlemidir. Birçok dermatolog onu klinik tedavi olarak sunar ve cilt yumuşatma ve akşam tonu faydaları için onu tercih eder. Ek olarak, mikroneedling işlemin cilt bakım ürünlerinin cilde daha etkili bir şekilde emilmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, prosedürü bir profesyonelin yapmasının bazı dezavantajları vardır. Bireysel tedaviler seans başına 500 liradan başlayan fiyatlarla hem ağrılı hem de maliyetli olabilir (en iyi sonuçlar için genellikle birden fazla seans önerilir).

Piyasada çok daha ucuza mal olan, ancak kendi riskleri olan tonlarca evde mikroneedling cihazı (çoğu yüze dokunan kısımda küçük iğne uçları olan silindirlere benziyor) var. Mikroneedling prosedürlerini uyguladığınızda, uyuşturma kremi uygulamalısınız, her şey steril olmalı ve tek kullanımlık olmalıdır. Bu aletleri haftada iki ya da üç defadan fazla uygulamamalısınız.

Ayrıca, ürün absorpsiyon teorisinde bazı boşluklar var. Cilt bakımı bugünlerde çok iyi formüle edilmiş ve teknoloji geçmişte olduğundan çok daha iyi, her zaman penetrasyonu artırmanız gerekmiyor. Ayrıca insanların evdeki mikroneedling ile birlikte kullandıkları cilt bakımı ürünleri de çok önemlidir. Bu işlemden sonra iyi bir retinol ya da antioksidan serum veya hyaluronik asit kullanmalısınız.

Bazı insanlar, kullandıktan sonra ciltlerinin muhteşem hissettiğini söylüyor. Ne yazık ki, bazı durumlarda ciltte sürekli bir iltihaplanma durumu yaratmalarına neden olabilir. 

Sıklık için iyi bir kural, haftada en fazla üç kez bir mikroneedling işlemini yapmaktır ve iğne uzunluğu için 0,25 milimetreden daha uzun olan iğneleri tercih etmeyin. Bundan daha uzun her cihaz bir profesyonele bırakılmalıdır.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Mikro akım cihazları

Micro akım teknolojisi 1800’lerden beri hasarlı dokulara ve kaslara yardım etmek için tıbbi bir tedavi olarak kullanılıyordu, ancak hastaların cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan ek yan etkiye sahipti ve bu da ilk “ileri teknoloji” yüz tedavilerinden biri haline gelmesine yardımcı oldu. Şimdi, Joanna Vargas ve Tracie Martyn gibi ünlü cilt bakımı uzmanları, müşterilerini kırmızı halıya hazırlamak için teknolojiye güveniyor. Sıfır ağrı veya kesinti ile hücrelere enerji vererek ve kolajeni uyararak cildi canlandırdığına inanılan yumuşak bir elektronik akım yayarak çalışır.

Evde kullanılan mikro akım cihazları popülerlik kazanırken, bir dermatoloğun kliniğinde veya bir spada bulduğunuz kadar güçlü değiller. Özel bir tedavi ile evde yaptığınız şey arasındaki fark budur. Ama evde olanlar kesinlikle tehlikeli değil ve onları tamamen kullanabilirsiniz. Alt çene hattı ve üst göz kapağı için harika olduklarını düşünüyoruz. Ancak mikro akım, çalışması için tutarlı olmanız gereken bir şeydir. Bu yüzden başlangıçta işe yarayacak, ancak sonuçların uzun bir süre devam etmesi için birkaç günde bir kullanmanız gerekir.

Her evdeki mikro akım cihazı biraz farklıdır. Bazıları hem ışık terapisini hem de elektro-akım teknolojisini içerir. Diğerlerinin özel iletken jel ile kullanılması gerektiğinden talimatları dikkatlice kontrol etmek önemlidir. İyi haber şu ki, hepsinin kullanımı oldukça kolaydır ve herhangi bir ağrı veya tahrişe neden olmamalıdır.

Evde cilt bakım cihazları nasıl kullanılır?

Led cihazlar

LED terapisini düşündüğünüzde, muhtemelen arkalarında parlayan kırmızı veya mavi ışıklar olan tam yüz maskeleri takan insanların çılgın görünümlü Instagram fotoğraflarını akla getiriyor. Ve evet, Jessica Alba ve Kourtney Kardashian gibi ünlüler sayesinde sosyal medyada viral hale gelse de, NASA aslında 80’lerde Uzay Mekiği’ndeki bitki büyütme deneylerinde LED teknolojisini kullandı, bu yüzden bazılarının bilimsel olduğunu biliyorsunuz. 

Sürekli kullanıldığında, LED ışıkların zamanla cildinize farklı derinliklerde nüfuz ettiği ve cildinizde sivilceyle mücadele gibi çeşitli reaksiyonlara neden olduğu düşünülüyor. Bakterileri gider, cildi dolgunlaştırır ve kırışıklıkları azaltır.  Cilt bakımı için en yaygın LED ışıklar mavi ve kırmızı renktedir, ancak pembe ve beyaz da mevcuttur. Mavi ışığın sivilceye neden olan bakterileri öldürdüğünü ve kırmızı kollajen üretimini tetiklediğini ve cildin doğal iyileşme sürecini hızlandırdığını biliyoruz.

Önce size iyi haberi vereceğiz. Piyasada fiyatı 100 lira ile 1.000 lira arasında değişen pek çok ev içi LED cihazı var ve bunlardan herhangi biri ile kendinize yapabileceğiniz çok az zarar var. Kesinlikle tehlikeli değiller, gerçekten işe yarıyorlar ve bu garip değil. Işıkların gücü bile, doğru programlanmış olması koşul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler