Evde kilo verme yöntemleri: 20 adımda evde nasıl zayıflanır?

Evde kilo verme yöntemleri, planlı ve düzenli bir şekilde yürütüldüğü zamanlarda kısa sürede olumlu sonuçlar vermektedir. Evde kilo verme, tamamıyla evdeki yaşam rutinlerimiz ile ilişkilidir. Malum pandemi döneminde olduğumuz için de kilo verme konusunda tek yolumuz evdeki faaliyetlerimizden geçiyor. Peki evde etkili bir şekilde zayıflamak için neler yapmanız gerektiğine ne kadar hakimsiniz, kızlar? Sizler için hazırladığım yazımda, “Zayıflama yöntemleri kadınlar için evde nasıl kolay hale getirilir? Evde hızlı nasıl kilo verilir? Evde kilo verme egzersizleri nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar bulabileceksiniz. Evde kilo verme yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilecek ve mevcut yaşam rutini haline getirebileceksiniz. Hazırsanız haydi başlayalım.

Evde kilo verme

Evde kilo verme yöntemleri nelerdir?

Günümüz koşullarında, ev ortamında kilo vermek için birçok farklı yöntem bulunur. Bu sayede dışarıda yüksek bütçeler ayırmadan, spor salonlarına gitmeden zayıflamak elbette ki hayal değil. Diyetisyene bile gerek duymadan, vücudunuzu tanıyarak kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken planlı programlı olmak ve bu süreçte asla pes etmemektir. Kendinize uygun olan zayıflama yöntemini araştırmalı ve uygulayacağınız evde kilo verme yöntemini belirlemelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz yönteme bağlı olarak bir plan oluşturmalı ve düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Evinizde yaptığınız bu rutinden aldığınız sonuçları daha iyi gözlemlemek için kilonuzu belirli haftalar veya aylar sonunda ölçmeli ve mutlaka not etmelisiniz.

Kilo ölçümlerini kaydetmeniz bu süreçte sizin motivasyonunuzu arttırmanıza ve daha çok çaba göstermenize yardımcı olur. Bu sayede hem sağlıklı hem de mutlu bir şekilde fazla kilolarınızdan ve ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu kadar nasihatın ardından 20 adıma başlıyorum. Kızlar, işte geliyor!

Takvim

1.    Haftalık yemek takvimi yapın

Kilo vermeye karar verdikten sonra mutlaka yemek yeme alışkanlıklarınızı yeniden düzenlemeniz gerekir. Çünkü zayıflama süreci yalnızca hareketlerle veya aktivitelerle yeterli olmayabilir. “O kadar pilates yaptım ya, patates kızartmasını hak ettim.”, “Aman canım o kadar egzersiz yapıyorum. Vücudum bu çikolatayı yakar.” gibi söylemler evde kilo verme sürecinizi büyük oranda baltalar, haberiniz olsun kızlar. Bunun içinde yemek düzeninizi yeniden tasarlamanızda yarar var. Kendinize haftalık bir yemek takvimi hazırlayın. Pazartesi gününden pazar gününe kadar bütün yapmanız gereken yemekleri veya tatlıları kalorilerini de hesaba katarak belirleyin. Belirlediğiniz yemekleri haftanın yedi gününe dengeli bir şekilde yayın. Aynı zamanda yiyeceklerin yanında içeceğiniz içecekleri de mutlaka kalorilerine bakarak haftalık günlere yayın. Buradaki amacımız sizi katı kurallara zorlamak değil, vücudun alması gereken maddeleri sağlıklı bir şekilde dengelemektir. Her yiyecekten azar azar ve dengeli bir şekilde tüketildiği taktirde hem kilo verme hızınız artar hem de sağlığınızı korumada yardımcı olur.

Fastfood

2.    Abur cuburlardan uzak durun

Abur cubur yiyecekler vücudumuz için acımasız düşmanlardır. Çünkü sağlımızı tehdit etmekten asla çekinmezler. Abur cuburlar ile aşırı dost olup, fazla tükettiğinizde obezite olma riski ile karşı karşıya kalmanız pek de şaşırtıcı değildir. Abur cubur ürünlerin çeriğinde bulunan yüksek doymuş yağ oranları kolesterol, tansiyon, şeker gibi birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlar. Bu nedenle zayıflama kararı aldıktan sonra mutlaka abur cuburlardan uzak durun. Çünkü hangi yöntemi denerseniz deneyin, abur cubur tüketimine son vermezseniz vücudunuzdaki yağ oranı sürekli artar. Sonuç olarak kilo veremez ve ödemlerinizi atamazsınız. Abur cubur yemeyi durdurmak veya çok aza indirgemek evde kilo verme sürecinde sizin en çok başa çıkmanız gereken önemli noktalardan biridir.

Yeşil çay

3.    Yeşil çay tüketimine özen gösterin

Yeşil çay içerisinde bulunan kateşin ve kafein oranıyla zayıflama ve yağ yakımı noktasında önemli bir yere sahiptir. Kateşin maddesi yeşil çayı, siyah çaydan ayıran ve içerisinde bolca antioksidan içermesini sağlar. Bu nedenle metabolizmanın çalışma hızını arttırır ve yağ yakımını hızlandırır. Kafein oranı genel olarak herhangi bir kahvenin içindeki kafein oranından daha fazla olduğu için yeşil çay tüketildiğinde ısı seviyesini yükseltir. Yükselen ısı seviyesi sayesinde hızlı bir şekilde çalışan metabolizmanın yağ yakım sürecine olumlu etki gösterir. Bu özellikleri sayesinde, kilo vermek isteyen kişiler için yeşil çay tüketimi önemelidir. İçerisindeki yapısal vitaminlerle vücudunuzu dinç tutar ve çok düşük bir kaloriye sahiptir. Açıkcası, yeşil mucizesi bir şehir efsanesi değil kızlar. Denemenizi tavsiye ederim. Soğuk kış günlerinde hem içiniz ısınır hem de yağlarınız.

Oruç

4.    Oruç tutun

“Ramazan ayına daha var, ne orucu canım.” demeyin. Global anlamda Intermittent fasting olarak da bilinen oruç yöntemi kısa sürede zayıflamak isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat uyarmak isterim ki, tansiyon hastalığına sahip kişiler için biraz riskli olabilir. Çünkü bildiğiniz üzere, uzun saatler aç olarak durmak tansiyonun ve kan şekerinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple dikkatli bir şekilde uygulanması gereken bir yöntem olduğunun altını çiziyorum. Dikkat çekmek gerek ki, yapılan araştırmalarda bölgesel zayıflama da özellikle göbek ve çevresindeki fazla yağların yakımında olumlu sonuçlar gözlenmiştir. Yine de doktor kontrolü altında yapılması gereken kişiden kişiye farklılık gösterilen bir yöntem olduğunu söylemeden geçmeyeceğim.

Intermittent fasting temelinde, günde sadece bir veya en fazla iki öğün tüketilerek sürdürülen bir döngüden ibarettir. İdeal olan kiloya geldiğinde oruç tutma süresi sonra erer. Bundan sonrasında kişi, tekrar eski kilosuna dönmemesi için gerekli tedbirleri almalı ve dengeli beslenme rutinini bozmamalıdır.

Glucomannan

5.    Glucomannan tüketin

Asya ülkelerinde oldukça popüler olan glucomannan adlı diyet lifi kilo vermenize büyük oranda yardımcı olabilecek bir etmen. Peki glucomannan bunu nasıl sağlıyor? Besinlerin sindirim aşamasında bağırsaktaki fazla suyu emip, orada birikmesini sağlayarak… Lif desteği ile su normalden daha uzun süre bağırsakta kalabilir. Bu sayede kişinin kendini doymuş gibi hisseder. Böylece, yemek yerken tüketilen porsiyon sayısı ve alınan kalori miktarı minimize edilmiş olur. Beslenme sürecinde gıda takviyesi az miktarda alındığı için vücut birikmiş olan yağları yakıp, enerjiye çevirmek zorunda kalır. Böylece fazla yağlardan kısa sürede glucomannan lif takviyesi aracılığıyla kurtulabilmeniz mümkün.

Karnitin

6.    Karnitin takviyesi alın

Karnitin vücudumuzda yağların sindiriminde kullanılan bir besin maddesidir. Karnitinin sindirim safhalarındaki görevi, vücudun içerisindeki yağ asitlerini mitokondriye (hücrelerimizde enerji üretimini sağlayan organel) ulaştırarak, yağ asitlerinin eritilmesini sağlamaktır. Böylece yakılan yağlar ile metabolizmaya enerji kazandırılır. Kişilerin kurtulmak istedikleri fazla yağları, kiloları bu sayede işlevsel hale getirmeyi sağlamaktadır. Evde kolay kilo verme yolları arasında yer alan karnitin takviyesi ile fazla kilolarınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. İster et ve et ürünlerini tüketerek, isterseniz de ek gıda olarak tüketebilirsiniz.

Şekerden uzak durmak

7.    Şekerden uzak durun

İşte en canlı alıcı noktaya parmak basıyorum. Hepimizin kilo almasına sebep olan şekere… Başta obezite olmak üzere kalp damar hastalıkları gibi çoğu hastalığın oluşmasında şekerin büyük bir payı vardır. Bu yüzden şekere küsün ve şekeri hayatınızdan çıkarın. Eğer bunu bir anda yapamıyorsanız kademeli bir şekilde bırakmayı deneyebilirsiniz. Özellikle kilo vermek isteyen ve yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, şekersiz gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Bu noktada eve alınan ürünlerin yapısındaki şeker oranı ve ek şeker bileşenleri mutlaka kontrol edilmelidir. Şekersiz yiyecek ve içecekler tüketilmelidir. Ev yapımı tatlılarda şeker yerine meyve sebze gibi doğal tatlara sahip yiyeceklerden yararlanılmalıdır. Aksi takdirde şekerden uzak durmazsanız, kilo verme süreciniz daha sancılı bir hal alacaktır.

Karbonhidrattan uzak durun

8.    Karbonhidrat tüketirken dikkatli edin

Karbonhidrat başta ekmek olmak üzere pek çok üründe bulunduğu, sık diyet yapanlar olarak biliyoruz. Eğer evde kilo vermeyi istiyorsanız, mutlaka düşük karbonhidratlı ürünler tüketmelisiniz. Rafine edilmiş karbonhidratlar açlık hissini arttırarak daha çok yemek yemenizi sağlar. Besinlerin yapılarında bulunan şeker ve tahıllar, kan şekerini hızlı bir şekilde yükseltmektedir. Genellikle obezite hastaları çok sayıda rafine edilmiş karbonhidratlı yiyecekler tüketirler, bu da hastaların kilo vermesine en büyük engeldir. Kilo vermeye karar verdiğinizde doğal lifli karbonhidratlar tüketmeye dikkat edin. Rafineli karbonhidratlardan uzak durun. Kilo verdikten sonra bile bu alışkanlığınızı mutlaka sürdürün.

Porsiyon

9.    Yemek porsiyonlarını küçültün

Yemek takvimini düzenlemeye ek olarak kilo vermeyi isteyen kişiler, evdeki porsiyonlarında eskisi gibi cömert davranmamalıdır. Çünkü tabağınıza ne kadar çok yemek koyarsanız karnınız doysa bile psikolojik olarak yemeğin hepsini bitirmeyi isteyebilirsiniz. Bu durum da kilo vermenize engel olduğu gibi, kilo almanıza neden olur. Ama porsiyonlarınızı küçük tutarsanız tabağınızı hızlı bir şekilde bitirmiş olursunuz. Beyniniz de bunun sonucunda doymuş olduğuna dair olumlu sinyaller almış olacaktır. Kilo verme aşamasında oldukça basit gibi görünse de yemek porsiyonlarını küçültme yöntemi her zaman işe yarar.

Yavaş çiğneme

10.  Yemekleri yavaşça çiğneyin

Söz konusu yemek olduğunda ne yediğiniz kadar nasıl yediğiniz de çok önemlidir. Çünkü lokmalarınızı iyi çiğnemek sindirim sisteminizi daha az yorar ve gıdalar daha çabuk sindirilir. Fakat hızlı yediğinizde sindirim kanalınızda dolaşan büyük lokmalar, sindirim hızınızı büyük oranda yavaşlatır. Bunun sonucunda emilim gücünü zayıflar. Bu da kilo almaya ve vücutta daha fazla besin kalmasına yol açar. Sağlıklı bir şekilde beslenmeye ve kilo vermeye önem veriyorsanız mutlaka yemekleri yavaşça çiğneyin. Lokmalarınızı küçük tutarak sindiriminizi kolaylaştırın.

Protein

11.  Protein tüketimini arttırın

Protein, yapısı bakımından güçlü bir besin maddesidir. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi isteyen kişilerin sıkça tüketmesi gerekir. Çünkü proteinler vücutta en hızlı yakılan ve genellikle en yüksek enerjiyi veren besinlerdir. Bu nedenle yemeklerde protein ağırlıklı beslenmek hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Proteinli yiyecekleri yemeyi sevmeyen ya da vegan kişiler ek olarak protein takviyesini de tercih edebilirler. Protein tozu vücuttaki kas oranında artış sağlayarak kilo verme hızını arttırmaya yarar.

Meyve

12.  Bol bol meyve tüketin

Özellikle kilo veren insanlar gün içinde çok fazla açlık hissederler. Bu ilk başlarda olağan bir durumdur. Fakat rehavete kapılıp yemek yemeye veya abur cubur yemeye asla başvurulmaması gerekmektedir. Sürdürülen düzen bozulmamalı hafif ve kalorisi düşük ürünler tüketilmelidir. Meyveler bu konuda oldukça faydalı ve zengin minerallerden oluşan gıdalardır. Evde kolay kilo verme yöntemleri uygulanırken ara öğünlerde tüketilmesi uygundur.

13. 

Katkı maddeleri

nden uzak durun

Katkı maddesi içeren gıdalar vücudumuz için oldukça zararlıdır. Metabolizmamızı olumsuz olarak etkiler ve dengesiz kilo artışına sebep olmaktadırlar. Bu nedenle katkı maddeleri içeren gıdaların tüketimi azaltılmalıdır. Onların yerine doğal içerikli protein değerleri yüksek besinler tüketilmelidir. Böylece kilo verme sürecini hızlandırmış ve sağlıklı bir vücut konusunda olumlu bir adım atmış olursunuz.

Yemek rutini

14.  Yemek rutinlerini düzenleyin

Gece TV izlerken karnınızın acıkmasına kesinlikle aldanmayın. Aksi taktirde en basit kilo verme yöntemleri fazla kilo probleminize çözüm olmayacaktır. Yemek yeme saatlerinizi mutlaka belirli bir düzene sokmalısınız. Çünkü belirsiz saatlerde yenilen yemekler sindirim sisteminin düzenini olumsuz etkilemektedir. Bu durum vücudunuzda çok fazla maddenin depolanmasına ve gereksiz kilo almanıza yol açabilir. Bunun önüne geçmek için:

 • Sabah kahvaltılarını özenli bir şekilde yapın.
 • Öğle yemeklerini de zengin ve dengeli bir menüden oluşturun.
 • Akşam yemeklerine geldiğinde ise daha hafif ve sağlıklı yemekler yemeye özen gösterin.
 • Gece yemek yememeye dikkat edin.

Unutmamanız gerekir ki, uyku halinde vücut, sindirim sistemini uyanık olduğu zamanlar ki kadar iyi bir şekilde gerçekleştiremez. Bu nedenle çok aç kaldığınızda geceleri meyve gibi sulu gıdalar tüketin ama yemek yemekten mutlaka kaçının.

Yemek rutinlerinizi kolayca değiştirmenize yardımcı olacak eşsiz diyetler burada kızlar! “En hızlı kilo verdiren diyet listeleri” isimli yazımızda aradığınız diyeti bulabilirsiniz. Haydi tıklayın :)

Baharat

15.  Acı baharatlar tüketin

Acı baharatlar metabolizmayı hızlandırmaya ve iştah azaltmaya yardımcıdır. Bu sayede kilo verme sürecindeki kişilerin, sıklıkla yemeklerinde acı pul biber gibi çeşitli baharatlar kullanmasında yarar vardır. Çünkü baharatın iştah kesici niteliği, kişilerin daha az yemek yemesine olanak sağlamaktadır. Bilhassa diyet sürecindeki kişilerin metabolizma hızları arttığı için vücutlarındaki yağ oranları normale göre daha fazla eritilip enerjiye dönüşmesini sağlayacaktır. Acı baharat tüketiminin sindirim sistemi için olumlu etkilerini olduğunu unutmayın. Diyetlerinizden baharatı esirgemeyin.

Su şişesi

16.  Evdeki eşyaları spor aleti gibi kullanın

Evde zayıflamak isterseniz yaratıcılığınızı kullanarak evdeki eşyaları spor aletleri gibi kullanabilirsiniz. Doğru halde kullanıldığı zaman çoğu eşya, spor aletlerinin işlevlerini yerine rahatlıkla getirebilir. Nasıl mı? Kendinize evde aletsiz zayıflama programı uygulayarak elbette. Örneğin:

 • 1 litrelik ve 3 litrelik küçük pet şişeleri dambıl gibi kullanarak kol kaslarınızı çalıştırmak için çeşitli egzersizler yapabilirsiniz.
 • Evde bulunan esnek tokaları ayaklarınıza sabitleyerek mekik çekmek için kullanabilirsiniz. Farklı mutfak aletlerini kullanarak vücudunuzdaki bölgeleri çalıştırabilirsiniz.
 • İşe yaramayan bir minder varsa yoga yapmak amacıyla bir yoga matı haline getirebilirsiniz. Bu sayede yoga yaparak zihninizdeki olumsuz düşüncelerden de arınmış olursunuz.

dumbell

17.  Ağırlık çalışması yapın

Hepinizin evinde mutlaka 5 litrelik plastik şişeler vardır. Şişelerin içlerini sularla doldurarak belirli bir sürede ağırlık kaldırma çalışması yapabilirsiniz. Evinizde şişeniz yoksa rulo halinde sarılmış olarak bekleyen kullanmadığınız halıları dahi egzersiz için kullanabilirsiniz. Daha yumuşak yüzeye sahip ağırlıklar kaldırmak isterseniz de yastık kılıfı veya hurçlarınızın içlerini eşyalarla doldurarak, ağırlık çalışması yapabilirsiniz. Böylece herhangi bir spor ekipmanına ihtiyaç duymadan vücudunuzu çalıştırmış olursunuz. Bu sayede hareket imkanınızı arttırarak buna paralel olarak vücudunuzun yağ yakım oranınızı arttırabilirsiniz. Evinizde bu tür ağırlık egzersizlerini sıkça ve düzenli olarak yaptığınızda kısa sürede hayalini kurduğunuz forma kavuşabilirsiniz. Önemli olan tek şey istikrar.

Müzik dinlemek

18.  Acıkınca müzik dinleyin

Yapılan araştırmalara göre yemek yemek ne kadar çok dopamin salgılayıp, mutlu olmamızı sağlıyorsa müzik dinlemek de aynı oranda mutlu olunmasını sağlar. Boşuna demişiler “Müzik, ruhun gıfasıdır.” diye… Ruhun gıdasını, vücudunuzun gıdasına çevirebilmeniz evde kilo verme sürecinizi etkiler. Acıktığınız zamanlarda müzik dinleyerek, beyninizi bir süre beyni oyayabilir ve zaman içerisinde yemek yeme fikrine dair bağımlılıklarınız için düzen oturtabilirsiniz.

Boya ve fırça

19.  Aktivitelerle uğraşın

Kilo verme kararı aldığınızda mutlaka yemek yemeyi düşünmemek için zihninizi meşgul edecek aktivitelere yönlenmeniz çok önemlidir. Bu tür aktivitelere alıştıkça yemek yeme fikrini kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Unutmayın ki, kilo verme safhalarında başarıya ulaşmanızın tek aracı kendinizi sürece mental anlamda hazırlamaktır.

Uyku düzeni

20.  Uyku saatlerinizi düzenleyin

Maslow ihtiyaçlar hiyerarşisinden bildiğimiz üzere uyku, insan vücudu için birincil ihtiyaçların arasındadır. Çünkü vücudumuz uyku halindeyken dinlenir, enerjisini yeniler. Uyku düzeni yemek yeme rutinimizi de etkilediğinden, kilo alışverişlerimizde oldukça etkin bir faktördür. Vücudumuzun işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmek ve etkili bir şekilde kilo vermeyi istiyorsanız minimum 8 saat uyumalısınız. Aksi takdirde uyku bozuklukları hem mental hem de fiziksel sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Düzensiz uyku saatleri, vücudun tembelleşmesine ve doğal olarak kilo almasına yol açar. Kilo almaya meyilli bir kişiyseniz uyku düzenini olması gerekenden daha çok önemsemelisiniz. Kilo verme sürecine yeni başlamışsanız da, öncelikli olarak diyet listesi hazırlamak yerine uyku düzeninizi koordine etmeye çalışın. Büyük faydasını göreceksiniz.

Evde zayıflama yöntemleri sizce bunlarla sınırlı olabilir mi? Elbette ki hayır. Evde uygulayabileceğiniz basit 20 adıma ek olarak alternatif yapabileceğiniz daha pek çok şey var.

Zayıflama çayı

Evde yapılan zayıflama çayı tarifleri

Evde bulunan malzemeleri yağlarınızı yakmak için kullanabileceğiniz etkili bir silaha çevirme fikri sizin de hoşunuza gidecektir. Evde zayıflama çayları bunun için var. Mutfağınızda hali hazırda bulunan ürünlerle kolay bir şekilde hazırlayacağınız zayıflama çayları, diyetlerinizi daha etkili hale getirebilmeniz mümkün. İşte en etkili detoks çayı tarifleri

Limonlu çay

Sodalı limon çayı

Maden suyu ve limon ikilisini en çok hatırlayacağınız içecek hiç kuşkusuz ki churchill’dir. Soda asiti ve limonun ekşiliğinin eşsiz birleşimi oluşan bu içecek, sıcak yaz günlerinin az kalorili serinletici lezzeti… Peki churcill’in çay versiyonunu daha önce denediniz mi? Yanıtınız hayırsa tarifimize bir göz atın derim.

Malzemeler:

 • ½ lt kaynamış su
 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • ½ limon
 • 1 şişe sade maden suyu (Oda sıcaklığında)

Hazırlanışı:

Kaynattığınız suyun içine 1 yemek kaşığı yeşil çayı ekleyin. Karışımın 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Ardından yarım limonu çaya tamamen sıkın ve içine atın. Maden suyunu köpürtmeden ekleyin.

Detoks çayı

Meyveli detoks zayıflama çayı

Meyvelerin yağ yakıcı gücünden faydalanmak için meyveli detoks çayları bir velinimettir. Mutfağınızda her zaman kolayca bulundurabileceğiniz meyveleri lezzetli, bir o kadar da sağlıklı bir detoks çayı hazılayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 lt kaynamış su
 • 2 yeşil elma
 • 1 armut
 • 2 limon

Hazırlanışı:

Önceden kaynatmış olduğunuz suyun içine dilimlediğiniz yeşil elmayı, armutu ve limonu ekleyin. Meyvelerin suyun içinde demlenmesini en az 2 saat kadar bekleyin. Oda sıcaklığında ya da buzdolabında soğutarak tüketebilirsiniz.

Maydanoz ve limon

Maydanoz limon zayıflama çayı

Vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olan maydanoz, limon ile gücünü birleştirdiğinde ortaya istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacak bir çaya dönüşüyor. Nasıl mi? Tarifi kolay hazırlaması hızlı olan bu çayı diyet sürecinizde mutlaka deneyin. İşte tarifi…

Malzemeler:

 • 1 su bardağı kaynamış su
 • ½ limon
 • 7 maydanoz sapı

Hazırlanışı:

Kaynattığınız suyun içine limonu küçük parçalar halinde doğrayarak atın. Ardından maydanozları limonlu su karışımına ekleyin. Maydanozların 20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Elde ettiğiniz zayıflama çayını ılık bir şekilde tüketebilirsiniz.

Soğuk yeşil çay

Zayıflamak için soğuk yeşil çay

Yeşil çayın zayıflama konusunda yarattığı mucizeyi duymayanınız yoktur herhalde. Yeşi çayın metabolizma hızını arttırarak, özellikle bel çevresindeki yağların erimesinde etken bir faktördür. Bunaltıcı yaz günlerinde kilo vermenizi destekleyip, sizi ferahlatacak harika bir çay tarifi var. Detayları hemen aşağıda.

Malzemeler:

 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 poşet yeşil çay (varsa 2 yemek kaşığı taze yeşil çay)
 • 1 limon
 • 1 tutam toz zencefil

Hazırlanışı:

1 bardak suyu kaynatın. Yeşil çayı içine atıp demlenmesini bekleyin. Ardından toz zencefil ve limonları karışıma ekleyin. Oda sıcaklığına ulaşmış yeşil çayın için buz parçalarını atarak, çayı soğuk bir şekilde servis edin.

Zayıflama jeli

Zayıflama jeli evde nasıl kullanılır?

Adını güzellik merkezinde sıklıkla duyduğumuz soğuk lipopiz jeli, son zaman zamanlarda evde kullanıma uygun hale getirilerek satışa sunuldu. Selülit ve bölgesel yağlanma karşıtı bir güzellik rutini olarak uygulanan zayıflama jelini siz de evde kolayca uygulayabilirsiniz. Zayıflama jelini evde şu şekilde uygulayabilirsiniz:

 • Jeli uygulamak istediğiniz bölgeyi temizletin. Bu sayede derinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildinize daha iyi nüfus etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bunun için jeli ilgili bölgeye masaj yaparak 10 dakika boyunca sürün.
 • Jelden etkin bir şekilde faydalanabilmek için uygulamayı rutin hale getirmelisiniz.

Zayıflama jeli kullananlar

Zayıflama jeli kullananların yorumları

Güzellik salonuna gitmek yerine e-ticaret sitelerinden kolayca sipariş edilip uygulanabilen zayıflama jeli kullanıcı yorumları, bir noktada sizin açınızdan referans oluşturacak deneyimlerdir. Acaba lipoliz jel kullananlar nasıl bir durumla karşılamış? Yorumları neler olmuş? İşte kullanıcı yorumları:

Belirgin bir fark yarattı

Karın bölgemdeki yağlardan çok şikayetçiydim. Evde kolay bir şekilde incelmenin yollarını arıyordum. İnternette araştırma yaparken zayıflama jeli ile karşılaştım. 3 haftadır diyet yapıyorum ve jeli kullanıyorum. Karın bölgemde belirgin bir şekilde incelme yaşadım.

Yanma hissi rahat edici

Zayıflama jelini bir süredir kullanıyorum. Etksini henüz göremedim ancak bir konudan şikayetçiyim. Jeli göbeğime sürünce önce serinlik hissediyorum, bu gerçekten ferahlatıcı. Hoşuma da gidiyor. Fakat sonrasında gelen yanma hissi beni gerçekten rahatsız ediyor. Bu duruma hala alışamadım.

Jelin keskin bir kokusu var

Zayıflama jeli elime ulaştıktan sonra hemen denemeye başladım. Keskin kokusu beni rahatsız etse de aldırış etmeden kullandım. Bacağıma masaj yaparak uyguladım. Jelin bacağımda yoğunlaşması ile öksürük krizim başladı. Defalarca kez öksürdüm, öyle ki gözümden yaş geldi. Jeli bacağımdan yıkıyarak durulamak zorunda kaldım. Artık evin pencerelerini açarak uygulamayı yapıyorum.

Bölgesel zayıflama hareketleri

Evde bölgesel zayıflama hareketleri

Evde zayıflamak için oluşturulan beslenme rutinlerinin taçlandırılmasını sağlayan yegane yöntem spordur. Hareketsiz bir yaşam biçimi kilo vermenizi engeller, daha ziyade kilo almanıza sebep olur. Sizler için hazırladığımız zayıflama egzersizlerini herhangi bir spor ekipmanına sahip olmadan kolayca yapabilirsiniz. Diyet sürecinizde her gün 20 dakikanızı ayırarak yapacağınız bu program ile metabolizmanızı anlamlı oranda hızlandırarak, yağ yakımını arttırabileceksiniz. Buna ek olarak kas oranınızı arttırarak daha fit bir görünüme kavuşabileceksiniz. Yazın hayalini kurduğunuz o bikininin içine girebilmek düşündüğünüz kadar zor değil. İşte yağ yakımınızı hızlandıracak evde zayıflama hareketleri

Elbette ki evde kardiyo programına başlamadan önce kaslarınızı ısındırmalısınız. Aksi takdirde öngöremeyeceğiniz ortopedik sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bacak bölgesi yağ yakımı için butt kicks

Butt kicks hareketini evinizin terasında ya da odanızda kolayca yapabilmeniz mümkün. Hareketi yapmak için şu adımları izleyin:

 • Bulunduğunuz yerde koşmaya çalışın. Koşarken topuklarınızı kalçanıza değdirecek kadar açın. Aynı zamanda ellerinizi de zıt bir şekilde aşağı yukarı hareket ettirin.

2 set x 10 tekrar

Isınmak için knee hugh

Kardiyo egzersizlerinde sıklıkla tercih edilen hareketlerin başında yer alan knee hugh’ı aşağıdaki talimatı okuyarak kolayca uygulayabilirsiniz:

 • Harekete başlamadan önce ayak genişliğinizi kalçanızı referans alarak ayarlayın. Ardından kollarınızı omzunuzun hizasında yukarıya kaldırın. Bacaklarınızı yaklaşık 120 derece olacak şeklide içinize çekin. Aynı anda kollarınızı da sağa sola doğru hareket ettirin. Bu hareketi koordineli bir şekilde yaptığınız takdirde kendinizi kucaklıyormuşsunuz gibi bir görünüm açığa çıkacaktır.

2 set x 20 tekrar

En iyi ısınma egzersizi jumping jacks

Vücudunuzun dinç tutacak harika bir hareket jumping jacks… Hareketi yapmak için şunları uygulamalısınız:

 • Ayaklarınızı ve ellerinizi dışa doğru açıp, kapatın. Bunu yaparken ellerinizi yukarı aşağıya doğru kaldırın. Hareketi fire vermeden sürdürün.

2 set x 15 tekrar

Bölgesel yağ yakımı için planck jacks

Karın bölgenizdeki yağlara etki edecek bomba gibi bir hareket ile programımızı sürdürüyoruz. Planck jacks’i yapabilmek için aşağıdaki talimatı uygulayın:

 • Dirseklerinizden destek alacağınız şekilde yüzükoyun yatar konumda şınav pozisyonunu alın. Ardından ayaklarınızın omzunuzun genişliğini referans alarak V şeklinde açıp, kapatın. Hareketi seri bir şekilde yapmaya çalışın.

2 set x 20 tekrar

Dik bir kalça için jump squat

Squat hareketlerinin popo bölgesinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz kızlar. Kilo verme sürecinde yağ yakımınızı zirveye taşıyacak jump squat yapabilmek için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 • Ayaklarınızı omzunuzun genişliğini referans alarak açın. Ardından ellerinizi destek alarak, dizlerinizi bükün ve oturur bir pozisyon alın, çömelin. Bu hareketi zıplayarak seri bir şekilde gerçekleştirin.

2 set x 10 tekrar

İç bacak için split jump

İç bacağınızı ve kalça bölgenizi şekillendirmenize yardımcı olacak split jump’ı aşağıdaki talimatlarla uygulayabilirsiniz:

 • Bacaklarınızı yaklaşık 90 derece bükün. Bu esnada kollarınızı da bacaklarınızı referans alarak aynı şekilde harekette ettirin. Bunu yaparak dizinizi yere değdirmemeye çalışın.

3 set x 10 tekrar

Tüm vücuda etki eden step touch

Vücudunuzdaki her kası kullanabileceğiniz step touch hareketinde aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 • Harekete başlamadan önce gövdenizi ve dizlerinizi aşağıya doğru bükün. Bacaklarınızı sağa ve sola doğru açarak vücudunuzu aynı konumda hızlı bir şekilde hızlandırın. Aynı durumda kollarınızı ileri geriye doğru hareket ettirin.

2 set x 20 tekrar

En iyi karın egzersizi mountain climber

Mountain climber adından da anlaşılacağı üzere dağ tırmanışı yaptığınızı varsaydığınız bir harekettir. Kardiyo programından eksik etmeyeceğiniz bu hareketi aşağıdaki talimatlarla uygulayabilirsiniz:

 • Vücudunuzu şınav pozisyonunda konumlandırın. Ardından dizlerinizi karnınıza çekerek tırmanıyormuş gibi bacaklarınızı hareket ettirin. Bu hareketi yaparken kollarınızı omuz hizasında açmayı ihmal etmeyin.

2 set x 20 tekrar

Son olarak, zayıflamayı kesinlikle gözünüzde büyütmeyin. Diyet, spor ve düzenli yaşam üçlemesi ile aldığınız hiçbir kalori fazla kiloya dönüşemez :) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com