Fito krem makata sürülür mü? Makata Fito krem sürmek faydalı mı?

Fito krem 40 g, 20 g ve 10 g’lık tüplerde satışa sunulan, beyaz renkli, opak, yumuşak ve homojen yapıda bir kremdir. Triticum Vulgare sulu ekstresi ve etilenglikol monifenil eter Fito krem etken maddesidir. Bu madde buğday ekstresi olarak da bilinir. Antiseptik kremler grubuna ait olan bu krem epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır.

Fito krem bilgileri Fito krem prospektüsü baz alınarak yazılmış olup içeriğimiz herhangi bir öneri içermemektedir.

İlginizi çekebilir: Travazol krem makata sürülür mü? Travazol krem makat kaşıntısına iyi gelir mi?

Fito krem makata sürülür mü?

Makatta meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar ve şikayetler oldukça rahatsız edicidir. Makat çatlağı veya yırtığı, tahriş ve kuruluk gibi sıkıntılar her ne kadar hayati tehdit edici bir hastalık olmasa da kişilerin yaşam kalitesini oldukça düşüren rahatsızlıklardır. Bu noktada devreye uzmanların muayenesi sonrasında verilen kremlerin düzenli şekilde kullanılması devreye girer. Makatta oluşan şikayetler için verilen bazı kremler makatta oluşan sorunun iyileşmesine katkıda bulunurken, bazı kremler de tedavi sırasında çatlağa bağlı şikayetleri hafifleterek kişinin yaşam kalitesini artırır.

Fito kremin antiseptik özellikli ilaçlar grubuna ait olduğunu belirtmiştik. Antiseptik kremler makat bölgesinde bulunan mantar ve bakteri gibi mikroorganizmaları öldürür. Böylece makatta meydana gelen sorunların iyileşmesini hızlandırırken bir yandan da kaşıntı oluşumunu da önler. Antiseptik kremler bölgede bakteri oluşumunu önleyerek iyileşme sürecini hızlandırır. Ancak doktor önerisi ile size ve sorununuza uygun olan ilaç kullanılmalıdır.

Fito krem makata nasıl sürülür?

Eğer doktorunuz reçete ettiyse ve aksi bir kullanım önermediyse prospektüste yer aldığı şekilde; günde en az iki kez olguların önem derecesine, yayılımlarına ve durumlarına göre, hafifçe masaj yaparak uygulanır. Fito krem cilt üzerine haricen kullanılır. Krem tamamen suda çözünme özelliğindedir.

  • Temiz ve uygun bir spatül ve başka uygun bir alet kullanarak yara bölgesine sürün.
  • Bölge gazlı bez ile kapattıktan sonra bu bezin krem ile sıvanması önerilir.
  • Daha sonra yeniden ilaç uygulanırken, yaralı bölgenin steril su ile yıkanması gereklidir.
  • Cilt FİTO bir Bu sayede uygulamanın yumuşaklığı ve plastisitesi korunmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu