Fotoğraf Netleştirme Uygulamaları Nelerdir? İOS-Android

Fotoğraf netleştirme uygulamaları özellikle alanında profesyonellerce tercih edilen uygulamalardır. Teknolojik gelişim açısından çığır açan bu uygulamaları, her Android sisteminde ücretli veya ücretsiz olarak kullanmak mümkündür.

Fotoğraf uygulamaları, görseller üzerinde oynama imkanı sunan pratik ve bir o kadar basit uygulamalardır. Android cihazlara yüklenebilen uygulamalar IOS (iPhone Operating System) sayesinde iPad ve iPod modeli teknolojik cihazlarda da kolay kullanım sağlamaktadır.

Günümüzde her uygulamanın birden çok seçeneği mevcuttur. Oyun uygulamalarından sonra kullanıcıların en çok tercih ettiği mobil uygulama çeşidi fotoğraf uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ile fotoğrafları her anlamda değiştirip düzenlemek mümkündür. Kullanıcılar filtreleme, kolaj oluşturma, netleştirme ve flu efekti olan uygulamaları diğer uygulamalara göre daha fazla tercih etmektedir.

Android ve iPhone İçin En iyi Fotoğraf Netleştirme Uygulamaları

Fotoğraf uygulamaları ile kullanıcıların en çok gerçekleştirmek istediği işlem, çeşitli filtreler kullanarak fotoğrafta pürüzsüz bir görünüme ulaşmaktır. Mobil uygulamaların bu anlamdaki performansı, kullanıcıların uygulamayı indirme ya da satın almasının en önemli ölçütüdür. Bu uygulamalar arasında fotoğraf netleştirme uygulamaları da bulunur. Androidler için en iyi fotoğraf netleştirme uygulamaları başında;  

  • Sharpen İmage
  • Fotoğraf Düzenleyici PRO

Yukarıdaki uygulamalar yer alır. Bu uygulamaların Google Play Store ve App Store üzerinden indirilmesinin ardından fotoğrafa keskinleştirme (netleştirme) işlemi uygulanabilir. Netleştirme uygulamaları sayesinde eski bir fotoğrafı belirgin hale getirmeniz mümkün hale gelmiştir. Görsel üzerinde seçeceğiniz alanları gerekli ayarlamalar ile flu (bulanık) veya keskin (net) olarak düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf Uygulamalarının İşlevleri Nelerdir?

Günümüzde Android telefonlarda anlık fotoğraf çekiminin ardından sosyal medyada paylaşımı kaçınılmaz bir hal almıştır. Bu nedenle bireyler her açıdan güzel bir görsel elde etmek adına telefonlarına ya da diğer elektronik cihazlara fotoğraf ve video uygulamaları yüklemektedir. Akıllı telefonların yanı sıra bilgisayar ve tabletlerde de oldukça sık rastladığımız bu uygulamalar ile görsel kaliteyi en iyi düzeye taşımak hayal olmaktan çıkmıştır.

IOS teknolojisi, uygulamaların cihazlarda desteklenmesini sağlamaktadır. Buna göre bilgisayarda en çok tercih edilen fotoğraf ve video uygulamaları, montaj programlarının içerisinde yer alan özel efekt uygulamasıdır. Bu efektler ücretli ve ücretsiz olabilmektedir. Kullanmaya başlamadan önce program sürümlerini tek tek yükleyip onay vermeniz gerekmektedir. Yükleme işlemi 1 gün süren bu uygulamalar ile kırpma, çerçeveleme, blurlama, netleştirme, birleştirme gibi pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf netleştirme uygulamaları telefon ve bilgisayar üzerinde farklı şekilde çalışabilir. Bu anlamda bilgisayar için en uygun düzenleyici programlar;

  • Adobe Photoshop
  • EDIUS Pro

Bu uygulamaların yükleme öncesinde cihazın program sürümünü kaldırabilir kapasiteye yükseltilmesi önerilir. Aksi halde program donmalara ve çeşitli sorunlara neden olur. Fotoğraf netleştirme uygulamaları kullanım açısından akıllı telefonlarda daha kolaydır. Bilgisayar uygulamaları daha fazla profesyonellik isteyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu