Geleceğin Kariyerli ve Yüksek Ücretli 10 Mesleği!

Geleceğin kariyerli ve yüksek ücretli 10 mesleği hangileri olacak? Hem rutin mavi yakalı hem de beyaz yakalı işlerin robotlar ve algoritmalar tarafından kolayca otomatikleştirilebildiği bir dünyada, sürekli öğrenmeli ve başkaları için değer yaratmanın yeni yollarını bulmalıyız.

Dijital ekonomi patlarken, avukatlar, muhasebeciler, akademisyenler ve orta yönetim gibi birçok geleneksel, yüksek ücretli profesyonele olan talep , robot devrimi olarak adlandırılan şey nedeniyle azalmaktadır  .

Bu, bu mesleklerin hiçbir şekilde ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor ancak geleneksel mesleklerde rekabet hızla artıyor, bu da bu mesleklere giren birçok kişinin daha az parayla daha çok çalıştığı anlamına geliyor.

Neyse ki, hiyerarşilerin iyi kurulmadığı yeni endüstriler var çünkü işi yapmak için gereken beceriler sadece birkaç yıldır var. Bir sonraki ekonomik patlamayı yönlendirecek olan bu yeni endüstrilerdir. Kendinizi çok daha yüksek bir gelir elde edecek şekilde konumlandırmak istiyorsanız, İnovasyon Ekonomisi olarak adlandırılan gelişmekte olan endüstrilerdeki yüksek ücretli dijital becerileri öğrenmeye başlamalısınız  .

İnovasyon odaklı bu yeni dijital ekonomi, son derece meraklı, yeni teknolojileri herkesten önce benimseyen ve teknik, yaratıcı ve sosyal yeteneklerini sürekli geliştirmenin yaşam boyu yolunu benimseyen yaratıcı çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Öğrenmeyi kolaylaştırmak için, yaşam boyu öğrenenlerin geleceğin endüstrilerine girmesine yardımcı olmak için yeni nesil yenilikçi çevrimiçi eğitim platformları ortaya çıktı.

Eğitim sistemini bozmanın ön saflarında yer alan Silikon Vadisi girişimlerinden biri de Coursera. Bugün, dünyanın her ülkesinden 10 milyondan fazla öğrencisiyle dünyanın en büyük kitlesel açık çevrimiçi kurs (MOOC) platformudur. Son 5 yılını, geleneksel bir Üniversite diploma programına katılmak için öğrenci kredisi borcunun yükünü üstlenmeye bir alternatif sağlayan yeni mikro dereceler geliştirmekle geçirdiler.

Coursera, diğerleri arasında Stanford Üniversitesi, California Üniversitesi sistemi ve Toronto Üniversitesi gibi Ivy League Üniversitelerinde en ünlü profesörlerle birlikte çalışmaktadır. Ayrıca, mezunlarının dijital ekonomide işe alınmalarını sağlayacak becerilere sahip olduğundan emin olmak için Google, NVIDIA, Instagram ve 500 Startups gibi teknoloji endüstrisi ortaklarıyla birlikte çalıştılar.

Sundukları yeni mikro derecelere Coursera Specialization s denir . Hem önceden deneyimi olmayan öğrenciler için başlangıç ​​uzmanlıkları hem de becerilerini yükseltmesi gereken yetenekli endüstri profesyonelleri için yüksek lisans uzmanlıkları sağlarlar.

Geleceğin yüksek ücretli 10 kariyer mesleği hangileri olacak?

İşte gelecekte en revaçta olacak meslekler

Geleceğin Kariyer Rehberi

Mevcut teknoloji trendlerine dayanarak, önümüzdeki on yılda talebin gerekli beceri ve eğitime sahip insan arzını geride bırakacağı 10 yüksek ücretli dijital kariyer:

1. 3D Baskı

Geleceğin Kariyerli ve Yüksek Ücretli 10 Mesleği!

Açık kaynaklı tasarım ve 3D baskı kullanarak artık üretimi masaüstüne taşımak mümkün. 2020’lerde 3D Baskı konusunda yetenekli ustalara olan talep, on-shoring’in üretimin zengin ülkelere geri dönmesine yol açması nedeniyle çok büyük olacak.

“Özel üretim, kendin yap ürün tasarımı ve yaratma çağında, bir milyon tamircinin ve meraklısının kolektif potansiyeli, Amerikan imalatının yeniden canlanmasına neden olacak şekilde serbest bırakılmak üzere. Web’in yenilik modelini kullanan bir “Yapımcılar” nesli, dijital tasarım ve hızlı prototiplemenin yeni teknolojileri herkese icat etme gücü verdiğinden, “şeylerin uzun kuyruğunu” yaratarak küresel ekonomide bir sonraki büyük dalgayı yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

2. Nesnelerin İnterneti

Geleceğin Kariyerli ve Yüksek Ücretli 10 Mesleği!

Geleceğin kariyerli ve yüksek ücretli 10 mesleği arasında yer alan, nesnelerin İnterneti, günlük nesnelere gömülü bilgi işlem cihazlarının İnternet aracılığıyla veri gönderip almalarını sağlayan ara bağlantıdır. Buna akıllı telefonlar, kahve makineleri, çamaşır makineleri, kulaklıklar, lambalar, giyilebilir cihazlar ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey dahildir.

“ İnternet kaybolacak. O kadar çok IP adresi olacak, o kadar çok cihaz, sensör, giydiğiniz şeyler, etkileşime girdiğiniz şeyler, bunu hissetmeyeceksiniz bile. Her zaman varlığınızın bir parçası olacak. Bir odaya girdiğinizi ve odanın dinamik olduğunu hayal edin. Ve izninizle ve tüm bunlarla, odada olup bitenlerle etkileşime giriyorsunuz.”

3. Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Geleceğin Kariyerli ve Yüksek Ücretli 10 Mesleği!

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (genellikle UX veya Etkileşim Tasarımı olarak anılır), ürünle etkileşimde sağlanan kullanılabilirliği, erişilebilirliği ve zevki geliştirerek bir ürünle kullanıcı memnuniyetini artırma sürecidir.

“ Sürekli değişim gerektiren bir dünyada hala doğrusal organizasyonlar inşa ediyoruz Kapsamlı bir işbirliği gerektiren bir dünyada hala silolar inşa ediyoruz Ve sürekli yenilik elde etmek için sürekli deneme gerektiren bir dünyada hala analize yatırım yapıyor , spesifikasyonlar üzerinde tartışıyor ve çıktıları verimli bir şekilde üretiyoruz.” 

4. Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Kariyerleri

Dikkat aralıklarının azalması ve aşırı bilgi yüklemesinin reklamcılığı daha zor hale getirmesiyle, dijital pazarlama, aynı zamanda analitik yetenek ve stratejik iş düşüncesi gibi teknik becerilere sahip hikaye anlatıcıları ve içerik yaratıcıları talep ediyor.

“İster bir girişimci, ister küçük bir işletme veya bir Fortune 500 şirketi olun, harika pazarlama, hikayenizi insanları sattığınız şeyi almaya zorlayacak şekilde anlatmakla ilgilidir. Bu bir sabit. Özellikle bu gürültülü, hareketli dünyada her zaman değişen şey, hikayenin nasıl, ne zaman ve nerede anlatılacağı ve hatta hepsini kimin anlatacağıdır.”

Çevrimiçi Dijital Pazarlama öğrenmeye nasıl başlanır:

1. Dijital Pazarlama Uzmanlığı

University of Illinois’ MBA derecesi programının bir parçası olan bu uzmanlık alanında dijital bir dünyada marka iletişimini ele almak için stratejik pazarlama kavramları ve araçları konusunda uzmanlaşın.

2. Sosyal Medya Pazarlaması

Northwestern Üniversitesi’nden bu 5 bölümlük sosyal medya pazarlama uzmanlığında çevrimiçi kitlenizi genişletin ve sosyal markanızı oluşturun.

3.  Pazarlama Analitiği Uzmanlığının Temelleri

Daha ileri düzey pazarlamacılar için, Emory Üniversitesi’nden bu 6 bölümlük uzmanlıkta yönetimsel kararları ve pazarlama stratejisini yönlendirmek için veri ve analitikten yararlanmayı öğrenin.

5. Uygulama Geliştirme

Uygulama Geliştirme Kodu

Ortalama bir Amerikalı günde 3-4 saatini akıllı telefonlarında geçirirken, yetenekli bir uygulama geliştiricisine büyük bir talep var. Veya bir uygulama için bir fikriniz varsa, onu kendiniz nasıl oluşturacağınızı öğrenin çünkü muhtemelen bunu sizin için yapacak iyi bir geliştiriciye paranız yetmeyecektir.

Çevrimiçi Uygulama Geliştirme öğrenmeye nasıl başlanır:

1. Android Uygulama Geliştirme Kariyerinizi Başlatın

Vanderbilt University’nin bu 5 bölümlük uzmanlığında Android Uygulama Geliştiricisi olarak kariyerinize başlayın.

2. Tam Yığın Web ve Çok Platformlu Mobil Uygulama Geliştirme

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden bu 5 kurslu uzmanlıkta ön uç web tasarımı, hibrit mobil uygulama geliştirme ve sunucu tarafı geliştirme hakkında bilgi edinin.

3. iOS Uygulama Geliştirme Kariyerinizi Başlatın

Toronto Üniversitesi’ndeki bu 4 kurslu uzmanlıkta Swift öğrenerek, zarif kullanıcı deneyimleri tasarlayarak ve tam işlevli ilk iOS uygulamanızı oluşturarak iOS Uygulama Geliştiricisi olarak kariyerinize başlayın.

6. Robotik

Robotik Kariyer

Robotlar, el emeği ve hizmet endüstrisi işlerinin yerini alırken, yeni istihdam fırsatları, insanların robotları tasarlaması, inşa etmesi ve hizmet vermesi içindir. Robotik teknisyenleri veya robotik mühendisleri, kolayca öğrenilemeyecek becerilere sahip olsalar da, bu büyüyen sektörde başarılı olma yeteneğiniz olup olmadığını görmek için bir öğrenme temeli oluşturmaya başlayabilirsiniz.

“Şimdi ikinci makine çağı geliyor. Bilgisayarlar ve diğer dijital gelişmeler, buhar makinesinin ve onun soyundan gelenlerin kas gücü için yaptıklarını zihinsel güç – çevremizi anlamak ve şekillendirmek için beynimizi kullanma yeteneği – için yapıyor.

Yeni teknolojiler yalnızca üstel, dijital ve kombinatoryal olmakla kalmıyor, aynı zamanda kazanımların çoğu hala önümüzde. Önümüzdeki yirmi dört ay içinde gezegen, önceki tüm tarihte olduğundan daha fazla bilgisayar gücü ekleyecek. Önümüzdeki yirmi dört yıl içinde, artış muhtemelen bin kattan fazla olacak.”

Çevrimiçi Robotik öğrenmeye nasıl başlanır:

1.  Robotikte Kariyer için Yapı Taşlarını Öğrenin

Robotların sağlık, üretim ve afet müdahalesi gibi endüstrileri nasıl bozduğuna odaklanan bu 5 bölümlük uzmanlıkta robot uçuşu ve hareketi kavramlarını, robotların çevrelerini nasıl algıladıklarını ve engellerin üstesinden nasıl geldiklerini öğrenin.

7. Siber Güvenlik

Siber Güvenlik Kariyerleri

Geleceğin savaşları siber uzayda yapılacak. Siber güvenlik, dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biridir ve siber güvenlik, ağları, bilgisayarları, programları ve verileri saldırı, hasar veya yetkisiz erişimden korumayı içerir.

“Ekonomimizin kaderinden ve Ulusumuzun kritik altyapısının şüpheli esnekliğinden bahsediyoruz. Uzmanlar siber güvenlik ve Ulusal Güvenlik hakkında konuşurken neden bu kadar kibar, sabırlı ve bağışlayıcı? Her bir senaryo kiddie botnet saldırısının draması ve IP’mizi Ulus-Devlet hırsızlığı, basın bültenleri, sesli alıntılar ve ana akım medyanın zorunlu absürtlüğü aracılığıyla bir pembe diziye dönüştürüldü. Siber hijyenin, usta olanlar tarafından agresif bir şekilde dağıtılan ve deneyimleyenler tarafından taklit edilmeye teşvik edilen bir mem olduğu Batı’da bir siber güvenlik zeitgeistinin zamanı geldi.”

Çevrimiçi Siber Güvenlik öğrenmeye nasıl başlanır:

1.  Siber Güvenlik Temelleri

Maryland Üniversitesi’ndeki bu 5 kurslu uzmanlıkta, donanımdan yazılıma ve insan-bilgisayar arayüzüne kadar güvenli sistemlerin inşasının altında yatan temel kavramları inceleyerek siber güvenlik alanında bir kariyere başlayın.

8. Veri Bilimi

Büyük Veri Bilimi Kariyerleri

Yazılım mühendisliği endüstrisinin yeni yüksek ücretli rock yıldızları veri bilimcileridir. Bu kadar çok veri biriktikçe, son teknoloji şirketlerin iş süreçlerini optimize etmek için verileri anlamlandırmak için hem analitik hem de sosyal becerilere sahip veri bilimcilerine ihtiyacı var.

“ Veri bilimcisinin işi doğru soruları sormaktır. ‘Bu bağlantı kaç tıklama aldı?’ gibi bir soru sorarsam, ki bu her zaman baktığımız bir şey, bu bir veri bilimi sorusu değil. Bu bir analiz sorusu. ‘Bu yayıncının sitesindeki önceki bağlantı geçmişine dayanarak, önümüzdeki üç saat içinde Fransa’dan kaç kişinin bunu okuyacağını tahmin edebilir miyim?’ gibi bir soru sorsam? bu daha çok bir veri bilimi sorusu.”

Çevrimiçi Veri Bilimi öğrenmeye nasıl başlanır:

1.  Veri Bilimi

John Hopkins Üniversitesi’nin bu 5 kurslu uzmanlığında, doğru türde sorular sormaktan çıkarımlar yapmaya ve sonuçları yayınlamaya kadar tüm veri bilimi hattı boyunca ihtiyaç duyacağınız kavramları ve araçları öğrenin.

9. Yapay Zeka

Yapay Zeka Kariyerleri

Robotlar fabrika işçilerinin işlerini elinden aldı. Yapay Zeka (AI) ofis çalışanlarının işlerini alacak. Yeni işler, yapay zekanın iş süreçlerine ve sosyal zorluklara nasıl uygulanabileceğini anlamak ve insanlardan daha verimli çalışan yeni AI sistemlerini yönetmek olacak.

Yapay zeka 2029 yılına kadar insan seviyelerine ulaşacak. Bunu takip edin, diyelim ki 2045’e kadar, uygarlığımızın zekasını, insan biyolojik makine zekasını bir milyar kat artırmış olacağız.

Çevrimiçi Yapay Zeka öğrenmeye nasıl başlanır:

1.  Makine Öğrenimi: Zeka Uygulamaları Oluşturun

Bir dizi pratik vaka çalışması sayesinde, tahmin, sınıflandırma, kümeleme ve bilgi alma gibi makine öğreniminin ana alanlarında uygulamalı deneyim kazanacaksınız. Zamanla geliştikçe, verilerden tahminler yapabilen akıllı uygulamalar oluşturmaya başlayacaksınız.

10. Derin Öğrenme

Derin Öğrenme

Sürücüsüz arabaların arkasında ne var? Yapay Zeka veya daha spesifik olarak Derin Öğrenme adı verilen bir tür özel yapay zeka. Göreve özel algoritmaların aksine, sinir ağlarını simüle etmeye ve veri temsillerini öğrenmeye dayalı daha geniş bir makine öğrenimi yöntemleri ailesinin bir parçasıdır.

“100 yıl önce elektriğin neredeyse her şeyi dönüştürmesi gibi, bugün de yapay zeka ve Derin Öğrenmenin önümüzdeki birkaç yıl içinde dönüşeceğini düşünmediğim bir endüstriyi düşünmekte zorlanıyorum.”

Çevrimiçi Derin Öğrenmeyi öğrenmeye nasıl başlanır:

Derin Öğrenme, teknolojide en çok aranan becerilerden biridir.

1.  Derin Öğrenme Uzmanlığı

Bu yepyeni 5 kurslu uzmanlıkta Derin Öğrenmenin temellerini öğreneceksiniz. Sadece teoride ustalaşmakla kalmayacak, aynı zamanda endüstride nasıl uygulandığını da göreceksiniz. Tüm bu fikirleri Python’da ve kursların öğrettiği TensorFlow’da uygulayacaksınız.

20. yüzyılın rutin becerileri otomatik hale getirilecek ve bu yüksek ücretli dijital beceriler, bir sonraki ekonomik patlamayı yönlendirecek yeni endüstrilere güç verecek.

Bu yeni becerilerden birini erken benimseyen biri olun ve bu yüksek ücretli kariyerlerde herkesten önce ustalaşarak kalabalığın önüne geçin.

Geleceğin kariyerli ve yüksek ücretli 10 mesleği, geleceğin kariyer meslekleri, geleceğin meslekleri, gelecekte en revaçta olacak meslekler, kariyer mesleği, geleceğin mesleği siber güvenlik, geleceğin mesleği yazılım, geleceğin mesleği yapay zeka,

Geleceğin kariyerli ve yüksek ücretli 10 mesleği, geleceğin kariyer meslekleri, geleceğin meslekleri, gelecekte en revaçta olacak meslekler, kariyer mesleği, geleceğin mesleği siber güvenlik, geleceğin mesleği yazılım, geleceğin mesleği yapay zeka,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023