Gıdı nasıl eritilir? Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Kilo verdiğiniz halde sizden bir türlü gitmeyen bir gıdınız mı var? Yazımız tam size göre. Gıdı nasıl eritilir? Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu? Gıdı eritme bandı ve gıdı eritme işlemi işe yarıyor mu? Evde gıdı eritme yöntemleri olarak hiç arattınız mı? Bütün bilgileri ayağınıza getiriyoruz. Evde yapabileceğiniz gıdı eritme hareketleri başlığımızı sizin için açtık. Hepsi ve daha fazlası için, keyifli okumalar…

Uyarı: Herhangi bir fiziksel rahatsızlığınız var ise gıdı eritme egzersizlerini doktoronuzu sormadan yapmayınız.

Gıdı eritme yöntemleri nelerdir? Kısaca göz atalım… 

Sizden bir türlü kopamayan bir gıdı sahibiyseniz, yazımızı sizin için kaleme aldık. Gıdı eritme yöntemlerine göz atmadan önce kısaca bir başlıklarımıza göz atalım…

 • Gıdı eritme aleti
 • Gıdı eritme korsesi
 • Rasping ile gıdı eritme
 • Gıdı eritme ameliyatı
 • Bitkisel yöntemler ile gıdı eritme
 • Radyofrekans ile gıdı eritme
 • PB serum ile gıdı eritme
 • Gıdı eritme egzersizleri
 • Makyaj ile gıdı yok etme
 • Vshape gıdı eritme

Başlıklarımız sizleri gıdı eritme yazımız hakkında meraklandırdıysa, sizleri bekletmeden yazımıza geçelim. Keyifli okumalar…

Gıdı nasıl eritilir? Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Gıdı nedir? 

Birçok insanın aslında rahatsız olduğu, bir çok insanında kendisinden çok sevdiği gıdı, çenenin alt kısmında oluşan sarkmaya verilen isimdir. Gıdının oluşması için bir çok etken vardır. Siz gıdınızı ne kadar sevmesenizde, gıdısını çok seven insanlar mevcuttur. Biz şimdilik gıdısını sevmeyen insanlarımız için gıdınızın neden olduğuna bir göz atalım.

Gıdı neden olur? 

Gıdınızın oluşması için aslında birçok etken vardır. Sizler için gıdınızın oluşmasına neden olan bütün maddeleri derledik.

Genetik faktörler 

Evet, yanlış duymadınız; gıdınızda genetiğinizle alakalı olabilir. Büyüklerinizden birisinin gıdısı var ise sizdede olma olasılığı azımsanmayacak kadar çoktur diyebiliriz. Bu yüzden gıdısı olan akrabalardan uzak duralım. 

Cildin elastinliğinde azalma 

Zaman ilerledikçe yüzünüzde ve çene bölgenizde elastiklik oranı düşmektedir. Elastin, cildinizin gerildikten sonra bile normal şekline dönmesini sağlayan başka bir bağ dokusu proteinidir. Elastin proteinin eksikliğinde derinizin gerginliği yok olmaktadır. Buda gıdınızın yer çekimine yenilerek oluşmasına meydan hazırlamaktadır.

Kollajende azalma 

Kolajen, vücudunuzdaki bağ dokusunu oluşturan bir proteindir. Cildimizde yaş ilerledikçe kollajen proteini düşüş göstermektedir. Kollajen proteinin eksikliğinde derinizin gerginliği yok olmaktadır. Buda gıdınızın yer çekimine yenilerek oluşmasına meydan hazırlamaktadır.

Standart yüz ifadeleri kullanmak 

Yüz ifadelerinizin gıdınızın oluşmasında oldukça büyük rol oynamaktadır. Sürekli olarak sabit yüz ifadeleri kullanmanız cildinizi uzatarak gıdınızın oluşmasına olanak sağlanmaktadır.

Hızlı kilo kaybı 

Cildiniz kilonuza göre kendine bir gerilme ayarlamaktadır. Siz hızlı bir kilo verme işlemi gerçekleştirdiğinizde cildiniz şişman halinize göre kalacağı için cildinizde sarkma olacaktır. Böylece gıdı oluşma ihtimaliniz artacaktır.

Sigara kullanımı 

Sık sık sigara kullanan insanlarda cildin elastinliği ve kollajenine oldukça zarar vermektedir. Aynı zamanda sigara kullanmak kan damalarını daraltacağı için kan dolaşımı yavaşlayacaktır. Buda cildin sağlıklı kalmasına engel olacaktır. Kolajen ve elastin proteinlerinin azalması gıdı oluşumunu desteklemektedir.

Çok fazla elektronik alet kullanmak. 

Yüzünüzün elektronik aletlere bakmaktan hareketsiz kalma durumunda kan dolaşımı yavaşlayacaktır. Bununla birlikte ciltte kolajen ve elastiklik oranı azalacaktır. Buda gıdı oluşmasına neden olmaktadır.

Güneş ışınlarından korunmamak. 

Güneş ışınları cildinizi oldukça olumsuz etkilemektedir. Cildimizin kolejn oranını azaltacağı  gibi aynnı zamanda elasitikliğinide bozacaktır. Bu durumdan korunmak için yaz ve kış güneş kremi kullanmayı unutmayın.

Gıdı nasıl eritilir? Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Gıdı eritmek için tüyolar 

 • Gıdınızı eritmek istiyorsanız güneş ışınlarının zararlarından kendinizi oldukça soyutlamalısınız. Bunun için mevsim fark etmezsizin her mevsimde güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz. Güneşli havalarda şapka almayı unutmayınız.
 • Sigara ve alkolden uzak durun. Hem beden sağlığınız için hemde cilt sağlığınız için sigara ve alkolden uzak kalınız.
 • Elektronik aletlerin başında hareketsiz kalmamaya önem verin. Belirli aralıklarla boynunuza ve yüzünüze gerçekleştireceğiniz masajlar kan dolaşımınızı arttırmaya neden olacaktır.
 • Gıdı yok etmek için yüz yogasına hiç başvurdunuz mu? Yüz yogası gıdı eritmek için oldukça pratik bir yöntemdir. Düzenli kullanımda gıdınızın ne kadar eridiğine şahit olacaksınız.
 • Yeme düzeninize dikkat etmeniz cilt sağlığınız için olumlu olacaktır. Cilt sağlığınızı korumak kolajen ve elastin proteinlerini cildinizde arttıracaktır. 
 • Bol bol su tüketin. Su metabolizmanızı hızlandıracağı gibi cildinizin kolajen ve elasten proteinlerinide destekleyecektir.

Gıdı eritme hareketleri Feridun Kunak 

Feridun Kunak sizlere evde yapabileceğiniz basit gıdı eritme egzersizleri göstermektedir. Tabii ki bu egzersizlerden sonuç alabilmek için düzenli yapmak oldukça önem taşımaktadır. Bununla birlikte yeme düzeninizede dikkat etmeniz gerekmektedir. Gelin şimdi hep beraber Feridun Kunak’ın gıdı eritme egzersizlerine göz atalım.

Gıdı eritme Şems Arslan 

Şems arslan sizlere sarkmalar için harika bir bal tarifi veriyor. Gıdınız içinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bal maskesini hazırlamadan önce vücudunuzun küçük bir yerinde test etmenizi öneririz. Herhangi bir reaksiyonda bol su ile yıkamayı unutmayın. Şems Arslan’ın tarifini uygulayarak aynı zamanda yüz yogası uygulayarak hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Gıdı eritme Youtube 

Sizlere Youtube üzerinden gıdı nasıl eritilir ile alakalı farklı bir video izletiyoruz. Sadece 2 malzeme ile gıdınızdan kurtulmanız mümkün. Gelin hepberaber eczacıgözüyle kanalının çekmiş olduğu yüz ve gıdı sarkmasına son videosuna göz atalım.

Gıdı nasıl eritilir? Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Gıdı eritme yöntemleri nelerdir? 

Yazımızın en başından beri bahsettiğimiz gıdı eritme yolları başlığına hoş geldiniz. Sizlere en basıt gıdı nasıl eritilir ondan bahsedeceğiz. Sırasıyla maddelerimize göz atalım.

Gıdı eritme aleti 

Gıdı eritme aleti son zamanlarda oldukça popüler bir gıdı eritme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çenenizi aparata oturttuktan sonra yapmanız gereken tek şey yukarı ve aşağıya hareket ettirmektir. Böylece gıdınızın ne kadar azaldığına şahit olacaksınız.

Gıdı eritme aleti yorumları 

 • Yararı olacağından şüphelerim vardı. Çok basit bir mekanizma. Ancak, iki üç gün içinde, ilginç bir şekilde etkili olduğunu söyleyebilirim. Bir arkadaşıma da almıştım. O da aynı  fikirde. Eşi de farketmiş. Çok büyük bir fark yaratmadı tabiki ama gerçekten işe yarıyor.. Düzenli uygulamak lazım..
 • Kesinlikle bir işe yaramıyor. Her akşam düzenli olarak uzun zaman kullandım, en ufak bir değişiklik olmadı. Malzeme kalitesi olarak da maalesef çok kötü bir ürün bunu da belirtmem gerekiyor.
 • Cihazı kullanmaya başlamadan önce gıdımın resmini çektim ve dün akşam tekrar çektim. Arada bayağı fark var. Resimler bilgisayarıma yüklü olsa link atardım bakardınız. Cihazdan önce yaşlı ve yorgun bir görünümüm vardı, aslında farkında değildim ama cildimde hafiften sarkmaya başlamıştı.şuanda toparlanmış sıkı ve canlı bir görünümüm var. Meğerse bu cihaz lüks değil ihtiyaçmış. Kendimi daha iyi hissediyorum. 4 hareket var. Hergün her hareketten en az 30 ar adet yapıyorum.  almak isteyenlere tavsiye ederim.

Gıdı eritme korsesi 

Gıdı eritme korsesi son zamanlarda oldukça popüler bir gıdı eritme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli olarak günlük yarım saat kullanarak gıdınızı yok edebilirsiniz. Korse taktıntan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamayı unutmayınız. Düzenli kullanımda gıdınızın ne kadar azaldığını göreceksiniz.

Gıdı eritme korsesi kullananların yorumları 

 • cokk cokk guzel çok rahat tavsiye ederim.
 • Ürün gercekten cok iyi ama benim boyun fıtıgımdan dolayı kullanamadım
 • Gayet güzel kavradı. Çok sıkmıyor ama toparlıyor. Etkisini zaman gösterecek.

Rasping ile gıdı eritme 

Rasping işlemi başlı başına bölgesel yağ eritme işlemidir. Gıdınızdan rasping işlemi yaptırarak kurtulmaya ne dersiniz? Acısız, ağrısız ve zahmetsiz olarak uygulatacağınız rasping ile 1-3 seans arasında gıdınız tamamen yok olabilr.

Rasping yaptıranların yorumları 

 • Rasping ile gıdım %50 oranında azaldı. Herkese öneririm
 • Düzensiz beslenmemden ötürü gıdımda bi azalma olmadı
 • Çooooook rahat. Kesinlikle tavsiye ediyorum

Gıdı eritme ameliyatı 

Gıdı eritme ameiyatı aslında oldukça pahalı bir işlemdir. Bizler bıçak altına yatmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Videodan gıdı eritme ameliyatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gıdı eritme ameliyatı yaptıranların yorumları 

 • Merhaba ben 24 aralıkta 2018 akif mehmetogluna yaptırdım.yaninda kol vaser de yaptırdım.evet gidim gusel oldu ama hissiz ve kaskatı hala şiş ama en az 3 ayda iyilesiyormus dalgalanma ve yer yer şişlikler var ilk günler çok zor mosmor oluyor sanki biri boğazından sıkmış gibi ama 1 haftaya geçiyor kolda hala korse kullanıyorum bence hiç akıl kârı işlemler değil bunlar bile isteye cildinizi kat kat ayirttirip sonrada vücudunuz iyilestirsin diye aylarca bekliyorsunuz.sanki gıdimda tahta var ve içi dolu gibi müthiş bir hissizlik yani tavsiye etmem
 • 3 aydan fazla oldu ama eski dalgasi yok.ozellikle sol taraf yok denecek kadar az. Benim yukarda attigim resimde 2 tane cizgi var. Sanirim cok sikilastirmis orada ve o iki tane cizgi hala duruyor ve gecmeyecek galiba. Ama goruntu olarak cok memnunum. Cene dolgu yaptirdim cene hattim daha ortaya cikti.
 • Merhaba, Ben de 17 Aralikta Dr Akif te bu islemi oldum. Hissizlik bende de var. Cildime dokunuyorum ama hissedemiyorum, sertlik,dalgalanmalar..Ama her gecen gun daha da guzel oluyor. Ben memnun kaldim, aynaya bakinca cenemin altindan sarkan yag kutlesi yok …

Bitkisel yöntemler ile gıdı eritme 

Evde bitkisel yöntemler ile gıdınızı rahatlıkla eritebileceğinizi biliyor muydunuz? Sizlere inanılmaz kolay 2 tarif veriyoruz. Düzenli kullanımda gıdınızın nasıl yok olduğuna şahit olacaksınız.

Gıdı eritmek için patates

Malzemeler:

 •         2 tatlı kaşığı doğal bak
 •         2 adet yumurtanın beyaz kısmı
 •         2 tane orta boy patates

Uygulaması:

Patatesleri haşladıktan sonra kabuklarını soyarak püre haline getirin. Daha sonra diğer malzemeleri içerisine ekleyin ve homojen bir görüntü elde edene kadar yoğurmaya devam edin. Karışımı gıdınıza sürün ve 35 dakika bekletin. Haftada 1 veyahut 2 kez uygulamanız yeterlidir.

Gıdı eritmek için yumurta

Malzemeler:

 •         1.5 çay kaşığı nane yağı
 •         1.5 yemek kaşığı limon suyu
 •         2.5 adet yumurtanın beyaz kısmı
 •         1.5 yemek kaşığı bal
 •         1.5 su bardağı süt

Uygulaması:

Yumurta beyazını köpürene kadar çırptıktan sonra diğer malzemeler ile karıştırın ve homojen bir görüntü elde edene kadar karıştırmaya devam edin. 25 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Her gün uygulayabilirsiniz.

Radyofrekans ile gıdı eritme 

Radyofrekans haftada 2 kez ortalama 20 dakika yapılan bir işlemdir. Radyofrekansta hafif ısı işlemi verilerek bölgesel yağ parçalamayı hedef alır.

Radyofrekans ile gıdı eritme yaptıranların yorumları 

 • geçen hafta geçirdiğim harika operasyon. resmen hayatımı değiştirdi diyebilirim. bildiğin burun etini küçültüyorlar ve gerçekten insanın hayatı değişiyor. yıllar sonra oksijen nedir anlamış bulunmaktayım. sabahları rahat kalkıyorum. bütün gün o yaşadığım yorgunluk, halsizlik ve isteksizlik ve inanılmaz baş ağrısı artık yok. ve eskiden 8 saatten az uyuduğumda uykusuzluk problemi yaşardım ve şu an abartısız 4-5 saat yetiyor.
 • bel fıtığım için doktorun önermesi sonucu bugün sabah için randevulaştık ama içimde bi soru işareti oluşturan tedavi yöntemi.. bel, boyun veya değişik bir ağrı için bu yöntemi kullanan bi yazar beni rahatlatırsa çok büyük sevaba girer gece gece, şimdiden teşekkür ederim

PB serumu ile gıdı eritme 

PB serumu ile hiç gıdınızın yok olacağını düşündünüz mü? Enzimatik bağ dokusunu şekillendiren bir metoddur. Lipaz enzimi içerisinde bulunduğundan ötürü cildinizin yağ hücrelerini küçültmektedir.

Gıdı eritme egzersizleri 

Gıdı eritme egzersizleri ile kısa zamanda gıdınızdan kurtulabilirsiniz. Sizler için evde yapabileceğiniz en basit egzersizleri listeliyoruz.

 • Boyun kaslarınızı 20 saniye boyunca sıkıp bırakınız. Bunu 3 set olarak tekrarlayınız.
 • Boynunuzu geriye doğru yatırınız. Daha sonra çenenizi bir üste bir alta hareket ettiriniz.
 • Ağzınız kapalıyken dilinizi bir üste bir alta hareket ettiriniz.

Makyaj ile gıdı yok etme 

Makyajın hilelerini gıdı yok etmede kullanmak ister misiniz? Sizlere mükemmel bir video ile karşınızdayız. Keyifli izlemeler…

Vshape gıdı eritme

Vshape uygulaması ameliyat olamadan yüzün gerilme operasyonudur. Vshape ile de gıdınızdan kurtulabilleceğinizi biliyor muydunuz?

1 haftada gıdı eritme

Sizlere Tülaydan İnciler Youtube kanalının yayınlamış olduğu 1 haftada gıdı eritme videosunu buraya bırakıyoruz. 1 hafta düzenli uygulayacağınız videoda gıdınızın ne kadar hızlı yok olduğuna şahit olacaksınız.

Sadece 3 hareketle gıdı eritme

Sadece 3 hareket uygulayarak gıdınızı yok edeceğinizi sizlere söylesek? Hadi hep beraber düzenli olarak bu 3 egzersizi yapalım. 1 hafta sonra sonuçlara siz bile inanamayacaksınız.

Gıdı yok etme ile ilgili merak edilen sorular

Gıdınızı eritmeye karar verdiniz ve aklınızda soru işaretleri mi var? Sizler için gıdı eritme hakkında en merak edilen soruları cevapladık. Keyifli okumalar…

Gıdı eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Gıdı eritme egzersizleri düzenli yapılışta işe yaramaktadır.

Gıdı eritme Kadınlar Kulübü

Sizlerde buraya tıklayarak Kadınlar Kulübünde gıdı hakkında neler denmiş okuyabilirsiniz.

Gıdı eritme ilacı var mı?

Gıdı eritme ilacı mevcuttur. Lakin siz doktorunuza danışmayı unutmayın.

Gıdı eritme aleti nasıl kullanılır?

Gıdı eritme aleti çenenizi topa oturttuktan sonra aşağıya ve yukarıya hareket etmenizle kullanılır.

Gıdı eritme nasıl olur?

Gıdı eritmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bunları sizlerle yukarıda yer alan başlıklarımızda paylaştık.

Gıdı eritme operasyonu fiyatları

Gıdı eritme operasyonu fiyatları şehirden şehire göre değişiklik göstermektedir. En net sonuç için ilgili yerleri aramanızı tavsiye ederiz.

Gıdı eritmede sakız işe yarar mı?

Gıdı eritmede sakız kullanmanız yüz kaslarınıza egzersiz olacağı için gıdı eritmenize yardımcı olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023