Go Kart Fiyatları 2022

Go kart ücretleri, günümüzde şehirlere, go kart konumlarına ve kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Bundan dolayı da go kart fiyatları için net bir ücret söylenmesi doğru değildir. Ancak güncel olarak, büyük şehirlere açılmış go kart yerleri için süreye bağlı ücret şöyle sıralanabilir:

  • 5 dakika: 80 TL
  • 10 dakika: 115 TL
  • 15 dakika: 155 TL
  • 20 dakika: 215 TL
  • 30 dakika: 290 TL
  • 40 dakika: 400 TL
Go Kart Fiyatları
Go Kart Fiyatları

Go Kart Ne Kadara Mal Olur?

Go kart pisti açmak, günümüzde oldukça sevilen bir etkinlik olmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmış olan mekanlar arasında yer alır. Ancak go kart açmak, günümüzde her masrafı ile ortalama 100.000 Euro gibi bir rakam tutmaktadır. Bu ücret içinde go kart arabalarından ilgili izinlere, pist düzenlemesinden diğer ürünlere kadar her şey dahildir.

Go Kart Yaş Sınırı Kaç?

Go kart yapmanın yaşı, minimum 18’dir. 18 yaşını doldurmamış kişilerin go kart yapmalarına izin verilmediği gibi, lisans sahibi olmaları gibi bir durum da söz konusu değildir.

Go Kart Kullanmak İçin Ehliyet Gerekir Mi?

Go kart kullanım ehliyeti, yalnızca saatte 48 km hız üzerine çıkmak isteyen yani lisanslı olmak isteyen kişiler için gereklidir. Eğer kişiler, go kart alanında profesyonel olarak araç kullanmak istiyorlarsa öncelikli olarak ehliyetlerini almalılardır. Ancak zevki olarak go kart yapan kişilerin ehliyet zorunlulukları mevcut değildir.

Go Karta Kimler Binebilir?

Go kart kullanabilecekler, en az 12 yaşında olan ve talep edilen boy şartını karşılayan kişilerdir. Hobi olarak go kart yapan kişilerden ekstra bir koşul aranmaz. Daha önce hiç go kart yapmamış olan kişiler için nasıl go kart kullanacakları kendilerine anlatılır. Bundan dolayı her go kart yapmak isteyen kişinin ehliyet veya bilgiye sahip olmasına gerek yoktur.

Go Kart Nasıl Kullanılır?

Go kart araçlarının kullanımı, normal araçlara göre çok daha kolaydır. Go kart arabalarında yalnızca gaz ve fren bulunur. Bundan dolayı kullanması kolaydır. Ağır araçlar olmamalarından dolayı da hakimiyetleri kolaydır. Yalnızca araçların odak noktalarına dikkat edilmesi önemlidir.

Go Kart Araç Fiyatları Ne Kadardır?

Go kart araç ücretleri, araçların özelliklerine göre değişiklik gösterir. go kart fiyatları için net bir ücret skalasının belirlenmesi mümkün değildir. Ancak çeşitli markalarda go kart araçları, ortalama 30.000 TL ile 130.000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu ücretler genellikle araçların markalarına ve kullanım durumlarına göre değişir.

Go-Kart Yasak Mı?

Go kart sporunun yasaklığı, geçmiş zamanlarda çok sık kazaların yaşanmasından dolayı gündeme gelmiş olaylardan biridir. Ancak günümüzde go kart kullanmak veya go kart pisti açmak hususunda herhangi bir resmi karar mevcut değildir.

Go Kart Araçları Kaç Km Hız Yapabilir?

Go kart arabalarının limitleri, 75 km/h olarak bilinir. Günümüzde go kart pistlerinde kullanılmakta olan araçların pek çoğunun hız sınırı 75’tir. Ancak bu kilometre altında da oldukça fazla araç mevcuttur.

Go Kart Pisti Kaç Metrekare Olmalıdır?

Go kart pistlerinin büyüklüğü, en az 1000 metrekare olacak şekilde tasarlanmalıdır. Go kart pisti açacak olan kişiler için resmi olarak belirlenmiş bir alan mevcut değildir. Ancak 1.000 metrekare altına kurulan pistlerde rahat ve keyifli şekilde go kart araçlarının sürülebilmesi de mümkün olmayacaktır. Günümüzde bu nedenden dolayı genellikle yeni bir pist kuracak kişiler 1.500 ile 3.000 metrekare aralığında alan kullanımını tercih ederler.

Go Kart Aracı İle Trafiğe Çıkılır Mı?

Trafikte go kart araçları, kullanılabilir değildir. Go kart aracı olarak bilinen tüm araçların trafikte kullanımı yasal olmadığı gibi cezaya da tabiidir.

Go-Kart Yasal Mı?

Go kartın yasallığı, resmi olarak bilinen bir durum değildir. Çünkü go kart araçlarının kullanımı veya pistlerinin kuruluşu gibi durumlar ile ilgili resmi bir açıklama veya yazışma mevcut değildir. Günümüzde yeni açılacak olan go kart alanları, normal bir işletme gibi değerlendirilirler. Bu duruma bağlı olarak go kart fiyatları hakkında da net bir karar veya aralık belirlenmemiştir. Go kartlar tarafından müşterilerinden talep edilen tutarların da yasal olup olmadığı gibi bir durum söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir: Konfeti Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Jet Ski Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Adaland Fiyat Adaland Giriş Ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu