Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? Günlük saç bakım rutininde nelere dikkat edilmelidir?

Günlük saç bakımı pek çok kadının vakit ayırdığı aktivitelerden biridir. Bakımlı görünmek için her gün cildimize ve saçlarımıza maskeler yapar, nemlendirici kremler süreriz. Bu alışkanlıklarımız saçlarımızın daha canlı, parlak ve dolgun görünmesini sağlar. Fakat bakım yaparken doğru teknikleri kullandığınızdan emin misiniz? Doğru ürünlerin doğru bir şekilde kullanımı ile günlük saç bakımı daha etkili hale getirir. Günlük saç bakımı nasıl yapılmalı? Neler kullanmanız gerekir? Hepsi ve daha fazlasının cevabını yazımızda sizler için derledik. İşte cevapları…

Günlük saç bakımı nasıl olmalı?

Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saçlarınızın parlak ve güçlü olmasını sağlayan günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? İyi araştırılmış ve düzene sokulmuş bir bakım rutini saçlarınızın hiç olmadığı kadar iyi görünmesini sağlayabilir. Bu his ruhunuza ve dış görünüşünüze de olumlu yönde yansır. Günlük saç bakımı ihmal edilmemeli, saçlar her gün sağlıklı tutulmalıdır. Bunun için derlediğimiz birkaç kolay ipucunu yerine getirmeniz yeterlidir.

Günlük saç bakımı için ilk olarak sabah uyandıktan sonra taçlarınızı tarayın. Saçları taramak daha düzenli görünmesini sağladığı gibi karışmasına da engel olur. Eğer birkaç gün üst üste saçlarınızı taramazsanız kalın telli olsalar dahi düğüm olmaya başlarlar. Saçları tarayıp kurutma şekli gibi genel saç davranışları eğer doğru yapılmazsa saçlarınız zarar görebilir. Bu yüzden doğru tarağı kullandığınızdan da emin olun.

Doğru saç fırçası seçimi mükemmel saç görünümünün anahtarlarından biridir. Haftalık ya da aylık yaptığınızdan bakımlardan ziyade günlük saç bakım rutini için olmazsa olmaz bir uygulama saçı taramaktır. Tarama işlemi kesinlikle gereksiz gelmemelidir. Tarak seçimi çok fazla önemsenmese de saç tipine uygun çeşitler iyi bilinmeli ve doğru olan kullanılmalıdır. 

Doğru tarak seçimi

Doğru tarak seçimi nasıl yapılır? Tarak çeşitleri nelerdir?

Günlük saç bakımının önemli bir parçası, saçları taramaktır. Bunun için tarak seçimini dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Saç tipinize göre tarak seçimini nasıl yapabileceğinizi aşağıda anlattık.

Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? Günlük saç bakım rutininde nelere dikkat edilmelidir?

Küreç saç fırçası

Eğer saçlarınız gün içinde çok fazla birbirine dolanıyor ve karışıyorsa mutlaka bu modeli tercih etmelisiniz. Saçları daha rahat ayırır bu yüzden özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlara göredir. Eğer kalın telli saçlara sahipseniz naylon ve sentetik gibi sağlam kıllı fırçalar seçmelisiniz.

Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? Günlük saç bakım rutininde nelere dikkat edilmelidir?

Yuvarlak saç fırçası

Eğer günlük saç bakımınıza fön yapmak gibi ısıl işlemlerde dahil ediyorsanız yuvarlak saç fırçasını tercih etmelisiniz. Bu model kıvırmaya ve dalgalandırmaya yarar.

Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? Günlük saç bakım rutininde nelere dikkat edilmelidir?

Geniş dişli tarak

Saçlarınız duştan sonra hemen düğüm oluyorsa bu tarakları tercih edebilirsiniz. Günlük saç bakımınıza eğer çabuk yağlanan saçlara sahip değilseniz saç yıkamayı ekleyebilirsiniz. Islak saçların daha çabuk çözülmesini ve kolayca şekil almasını sağlayan geniş dişli taraklar elektriklenmeyi de önler.

Günlük saç bakımı nasıl olmalıdır? Günlük saç bakım rutininde nelere dikkat edilmelidir?

Doğal kıllı fırça

Eğer narin ve kıvırcık saçlara sahipseniz doğal kıllı fırçaları kullanabilirsiniz. Bu fırçalar sayesinde Hollywood dalgaları da elde edebilirsiniz.

Günlük saç bakımı için şampuan seçimi

Günlük saç bakımında şampuan seçimi de çok önemlidir. Saç uzunluğu, yapısı, boyalı olup olmadığı ve şekli gibi özellikler şampuan değişikliğini belirler. Bakımlı saçlar istiyorsanız şampuan seçiminiz doğru olmalıdır. Kendinize uygun olan şampuanı seçmeye hazır mısınız?

Bunun için önce saç tipinizi belirleyin. İnce ya da kalın telli, kıvırcık, düz, yağlı ya da kuru saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca boya gibi kimyasal işlemlere de maruz kalmış olabilirsiniz. Örneğin kuru saçların 2’si 1 arada tipli şampuanlar kullanması gerekir, ancak bu durum saç dökülmesine de neden olabilir. Bu yüzden kafa derisini temizleyecek bir şampuan olmalıdır. İşte diğer dikkat edilmesi gerekenler;

 • Eğer saçlarınızı yıkadıktan 24 saat içinde yağlanma olmuyorsa normal saçlısınız demektir. Her gün yağlanan saçlarınız varsa sebum dengesini sağlayacak, kremsiz şampuanlar seçilmelidir.
 • Boyalı saçlar ise yıpranmayı önleyen, yenileme ve bakım özelliği bulunan şampuanlar kullanmalıdır.
 • Eğer kepek sorununuz varsa kepek şampuanlarını her gün kullanarak bundan kurtulabilirsiniz.
 • Eğer yıpranmış saçlarınız varsa keratin içeren şampuanlar tercih edebilirsiniz.

Şampuanlama işleminden sonra saçlarınıza sirkeli su sıkabilirsiniz. Özellikle doğal elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Bu uygulama saçlarınızın pH seviyesini dengeler, antimikrobiyal özellik gösterir, ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almasını sağlar.

Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Günlük saç bakımında nelere dikkat edilmeli?

Günlük saç bakımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat ederek göz alıcı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz dikkat edilmesi gerekenlere gelin beraber bakalım…

 • Eğer saçlarınız yağlıysa her gün yıkamak doğru olmaz. Bu durum kafa derinizi kurutur ve daha fazla yağ üretmesine neden olur.
 • Özellikle mevsim geçişlerinde nasıl cildimiz ve tırnaklarımız için vitaminler kullanıyorsak saçlarımız içinde kullanabiliriz. E, A vitaminleri, demir ve çinko mineralleri almaya çalışın.
 • Saçlarınız yağlı değilse, her gün yıkamaya uygunsa soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Soğuk su daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.
 • Günlük saç bakım rutini için saç bakım kremleri kullanmayı ihmal etmeyin.
 • Bakım ürünü olarak kullandığınız ürünleri mümkün olduğunca doğal tutun. Markasını bilmediğiniz ürünleri kullanmayın.
 • Saçlarınızı kurularken bilinçsiz havlu kullanımından kaçının. Yanlış havlu seçimi kopmalara neden olur. Yumuşak havlular kullanın ve saç köklerinizi ovalayarak saç derinizin kurumasını sağlayın.
 • Kullandığınız ürünlerin alerjik reaksiyonları olup olmadığını mutlaka araştırın, özellikle hassas ciltli kişiler kullanmadan önce ufak bir deneme yapmalıdır.
Yıpranan saçlara bakım

Yıpranan saçlar için günlük saç bakımı

 • Çok fazla boyaya ve ısıl işleme maruz kalmış olan saçlar yıpranır, canlılıklarını kaybeder ve daha mat görünürler. Eğer siz de bu probleme sahipseniz günlük saç bakımı ile saçlarınızı yeniden hayata getirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak günlük alışkanlıklarınızda değişikliğe gitmelisiniz. Eğer dışarı çıkarken düzleştirici ya da maşa kullanıyorsanız hemen bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Çünkü yıpranan saçlara bakım yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken ısıl işlemleri en aza indirmektir. Isıl işlemler saçların yıpranmasına, kırılmasına hatta kopmasına neden olur. Bunun yerine ısısız saç şekillendirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.
 • Eğer yağlı saça sahip değilseniz, her gün saçınızı yıkadıktan sonra çay ile durulayabilir ve saçınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak bunu uygularsanız saçlarınız güçlenir, kopmalar yok olur. Koyu saçlıysanız siyah, sarışınsanız da papatya çayı kullanabilirsiniz.
 • Mutlaka zeytinyağını günlük bakımınıza ekleyin. Zeytinyağı saçların canlanmasını sağlar, adeta mucizeler yaratır. İlk olarak zeytinyağını ısıtın, ılıdıktan sonra da saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra bone takın ve 45 dakika bekleyin. Daha sonra size uygun şampuanla yıkayabilirsiniz. Bunun dışında saf keratin serumlar, keratin maskeler de her gün kullanılabilir.
 • Yıpranmış saçlara sahipseniz beslenmenizi de dengede tutmanız gerekir. Dışarıdan uygulananlar dışında içten de destek verilmelidir. Mutlaka omega-3 yağ asidi bakımından zengin olan gıdalar tüketin. Her gün somon balığı yemek zorunda değilsiniz, yoğurt ve yumurta ile de omega-3 seviyelerinizi dengede tutabilirsiniz. Her gün düzenli tükettiğinizde farkı kendiniz göreceksiniz.
 • Yıpranmış saçlara bakım yapılırken doğal yağların kullanımı da çok önemlidir. Saçınıza uygun yağ bakımını her gün uygularsanız ipeksi bir görünüm ve yumuşaklık kazanır.

Yıpranan ve kuruyan saçlarınız varsa Kuru ve yıpranmış saçlara çözüm yazımız ilginizi çekebilir.

Evde günlük saç bakımı

Günlük saç bakımında kullanabileceğiniz ürünler

Günlük saç bakım kremleri ve çeşitli kozmetik ürünlerle kolayca sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. İşte günlük kullanıma uygun saç bakım ürünleri;

 • Dax Supergro Saç Bakım Yağı ürünününe buradan ulaşabilirsiniz.
 • Ogx Düzleştirici Brezilya Keratin Saç Bakım Kremi ürününe buradan ulaşabilirsiniz.
 • Ogx Besleyici ve Kırılma Karşıtı Coconut Milk Serum ürününe buradan ulaşabilirsiniz.
 • Urban Care Expert Serisi Biotin & Kafein Saç Kökü Güçlendirici & Hızlı Uzamaya Yardımcı Saç Bakım Toniği 200 ml ürününe buradan ulaşabilirsiniz.
 • Elidor Belirgin Bukleler Saç Bakım Kremi ürününe buradan ulaşabilirsiniz.
 • Pantene 3 Dakikada Muzize Nem Yenileyici Saç Bakım Kremi ürününe buradan ulaşabilirsiniz.
Evde saç bakımı

Evde günlük saç bakımı nasıl yapılır? Evde saç bakım maskeleri ve kürleri…

Günlük saç bakımı için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Uygun fiyatlar ve doğallık eşliğinde mükemmel bir saç bakım rutinine sahip olabilirsiniz. Üstelik kimyasal bileşenlerden de kendinizi korumuş olursunuz. Doğal yöntemler çok eski dönemlerden beri saç bakımında kullanılır. Sizde bu mucizevi ürünlerin yeteneklerini keşfetmek ister misiniz? İşte size birkaç öneri…

Limon ve bal maskesi

Bal ve limon suyu maskesiyle mükemmel parlaklık

Saçınız tüm gün parlasın ve dolgun gözüksün istiyorsanız bu bakım önerisini deneyebilirsiniz. Saf bal ve limonu sıcak suyla karıştırın ve saç uçlarınıza sürün. 10 dakika beklettikten sonra da durulayın. Her iki malzeme de parlaklık ve yumuşaklık için sihirli değnektir.

Bal ile saç bakımı

Kuru saçlar için doğal yağlar ve bal ile bakım

Saçlarınız kuruysa nem dengesini normal seviyelere getirmeye çalışabilirsiniz. Eğer günlük bakım rutininizi doğru yapmazsanız saç uçlarınızda kırılmalar meydana gelmeye başlar. Bunun için Argan yağı ya da zeytinyağı ve esmer şekeri karıştırıp saç uçlarınıza sürün, 15 dakika bekletin ve yıkayın. Saçınıza hem nem hem de parlaklık kazandırır. Bu karışıma bal da ilave edebilirsiniz. Bal saçlarınızın tüm gün parlamasını sağlar.

Yumurta ve limon maskesi

Yağlı saçlar için bakım kürü

Eğer saçlarınız çok fazla yağlanıyorsa yanlış bir kozmetik ürünü kullanıyor olabilirsiniz. Evde doğal yöntemler kullanmak daha doğru olabilir. Yağ dengesini sağlamak için yumurta beyazını ve limonu karıştırın. İçine de kaya tuzu ekleyin ve biraz daha karıştırın. Daha sonra saç uçlarınıza sürün, 20 dakika bekletin ve yıkayın.

Kepekli saçlar için bakım

Bu maskeyle kepek sorununu çözün!

Eğer kepek probleminiz varsa günlük saç bakımına çok dikkat etmeniz gerekir. Evde çok basit ve doğal yöntemlerle kepek probleminin kurtulmanız mümkündür. Hatta saç derisindeki egzama vs. cilt hastalıklarından da kurtulabilirsiniz. Bunun için Hindistan cevizi yağı, nane yağı ve rendelenmiş limon kabuğunu karıştırın. 15 dakika saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Daha sonrasında saç diplerinize pamuk yardımıyla saf kantaron yağı sürebilirsiniz. Kantaron hücre yenilenmesi için birebirdir.

Elektriklenen saçlara maske

Kabarık ve elketriklenen saçlar için bakım maskesi

Kabarık saçlara sahipseniz günlük bakıma ekstra önem vermeniz gerekir. Çünkü yıka çık olayı kabarık saçlılar için geçerli değildir. Fakat bu bakım rutinini düzenli uygularsanız saçlarınızı sakinleştirebilirsiniz. Bunun için muz, süzme yoğurt, bal ve 2-3 damla argan yağını karıştırın. Daha sonra saç uçlarınıza sürün ve yarım saat beklettikten sonra yıkayın.

Koyu renkli saçlara bakım

Koyu renkli saçlar için kolay bakım maskesi

Eğer koyu renkli saçlara sahipseniz evde kakao yağı tedavisine başvurabilirsiniz. Bunun için ilk olarak genişçe bir tencerede su kaynatın. Daha sonra içine küçük bir kap koyun. Bu kabın içinde yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını ve 1 çorba kaşığı susuz lanolini eritin. Daha sonra karışımdan 1 çorba kaşığı kadar alın ve 1 çorba kaşığı su katın. Bu karışımı saç dibinize ve uçlarınıza sürün, 15-30 dakika bekletin ve yıkayın. Koyu renkli saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.

Hindistan cevizi yağı ile bakım

Normal saç yapısı için Hindistan cevizi yağı ile bakım

İlla sadece yağlı, kuru ya da kepekli saçlara bakım yapılacak diye bir şart yok. Normal saçlara sahipseniz de düzenli bakım yapıp sağlığını koruyabilirsiniz. Rende tarçın ve Hindistan cevizi yağını sıcak suyla karıştırın ve uçlarına sürün. Yarım saat beklettikten sonra da yıkayabilirsiniz.

Yumurta maskesi

Saçlarınıza sağlık katan protein tedavisi

Günlük saç bakım rutininizde hangi saç tipinde olursa olsun yumurta ile protein tedavisi uygulayabilirsiniz. Bunun için 2 yumurtayı çırpın ve içine karıştırarak 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı sirke ekleyin. Mümkünse elma sirkesi kullanın. Günlük saç yıkamanızdan sonra bu karışımı sürün, 15-20 dakika bekleyin ve yıkayın. Düzenli kullanım ile saçlarınız hiç olmadığı kadar iyi görünecektir.

Aloe Vera jeli maskesi

Günlük saç bakımında Aloe Vera jeli kullanımı

Aloe vera jeli saçlara parlaklık, canlılık ve yumuşaklık kazandırır. Ayrıca dış etkenlerden koruyan doğal bir kalkan görevi de görür. Günlük saç bakım rutininize mutlaka eklemeniz gereken ürünlerden biridir. Aktarlardan kolayca alabilir ya da evde aloe vera bitkisini yetiştirebilir ve kendiniz jelini çıkarabilirsiniz. Aloe vera jelini normal şampuanlarınıza ekleyebilir ya da durulama kremi olarak kendi başına kullanabilirsiniz. Özellikle saçı nemlendiren ve koruyan özellikleri ile mucizevi etkiler bırakır.

Doğal yağlarla saç bakımı

Günlük saç bakımında doğal yağ mucizesi

Günlük saç bakımında atlanmaması gerekenlerden biri vitamin takviyesidir. Saçlarınıza A, D, E ve B vitamini takviyesi yapan doğal yağlar günlük hayatın tüm olumsuzluklarından da saçınızı korur. Bunun dışında düzenli kullanım ile kepeklenmeyi önler, saçınızın daha hızlı uzamasını sağlar ve dökülmelerin önüne geçerler. Peki hangi yağlar saç bakımının bir parçasıdır?

 • Argan yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Üzüm çekirdeği yağı
 • Nar çekirdeği yağı
 • Tea tree yağı
 • Avokado yağı
 • Jojoba yağı

Boyalı saçlara günlük saç bakımı

Boyalı saçları korumak çok daha hassaslık gerektiren bir konudur. Saçlarınızda boya varsa hem rengin aynı parlaklıkta kalması hem de saçlarınızın yıpranmaması için günlük bakımı ihmal etmemeniz gerekir. Boyanın rengi özellikle bakım rutininizi etkiler. Peki nasıl bir rutininiz olmalı biliyor musunuz? İşte size tavsiyeler…

 • Her gün duştan sonra amonyaksız saç kremleri kullanın. Bu kremler saçlarınızın rengini korur, daha canlı görünmelerini sağlar. Ayrıca artık piyasada renk koruyucu kremler de bulunuyor. Bu ürünler her renge özel olarak üretiliyor.
 • Eğer kırmızı saçlarınız varsa işiniz daha zor demektir. Çünkü kırmızı saç rengi daha çabuk akar. Bu yüzden her gün banyo yapmanız gerekir. Günlük bakımınıza doğal yağlar eklemeyi unutmayın. Argan yağı içeren saç bakım maskeleri de kullanabilirsiniz.
 • Bazen şampuanı geçerek sadece saç kremi kullanabilirsiniz. Çünkü şampuanlar saç rengini daha fazla alır. Şampuan kullandığınız zamanlarda da ona uygun krem seçin. Yani renk koruyucu şampuan kullanıyorsanız renk koruyucu krem kullanın. Şampuan seçiminde ise sülfatsız olanları tercih edebilirsiniz. Sülfatlı şampuanlar tuz içerdikleri için saçın renk kaybetmesine neden olur.
 • Saçlarınıza bol bol vitamin desteği uygulayın. C vitamini saç köklerinizi besler, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır. B vitamini zayıf saçlarınızı güçlendirir. Bol bol somon, havuç, yumurta sarısı ve sardalya tüketin. Sağlıklı beslenmeye çok dikkat edin.
 • Doğanın mucizelerinden yararlanın. Hint ve zeytinyağı karışımı saçınıza sürerek 20 dakika bekletin. Bu boyalı saçlara çok iyi gelecektir. Zeytinyağı yerine badem yağı da kullanabilirsiniz.

Günlük saç bakımı için ipuçları

Günlük saç bakım rutininin daha verimli geçmesini istiyorsanız bu ipuçlarını mutlaka değerlendirin. Çok kısa sürede günlük bakım rutininizi tamamlayabilir ve güne bomba gibi hazır olabilirsiniz.

 • Eğer hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız önce kuru şampuan daha sonra da köpük kullanın. Köpük sadece 5 dakika içinde sönük saçlardan kurtulmanızı sağlar. Düz ya da kıvırcık saç stiline sahip olabilirsiniz. Sizin için uygun olan köpüğü kullanabilirsiniz. Köpük uygularken dikkat etmeniz gereken ilk şey ıslak ya da nemli saça sürülüyor olmasıdır. Kuru saça uygularsanız aynı etkiyi alamazsınız. Köpüğü avuç içinize sıkın ve saç uçlarınızı hafifçe sıkın. Daha sonra fön makinesi ile kurutabilirsiniz. Eğer daha dolgun ve kabarık bir görünüm istiyorsanız kafanızı öne eğerek de kurutabilirsiniz.
 • Kuru şampuanın öneminden de bahsetmekte fayda var. Günlük saç bakım rutininin en önemli noktası temiz ve canlı görünümdür. Bunu kuru şampuan kullanarak elde edebilirsiniz. Saçlarınızı önce tutam tutam ayırın, daha sonra herhangi bir marka kuru şampuan kullanın. Sadece birkaç dakika içinde tazelenmeyi, canlanmayı ve hacim etkisini hissedeceksiniz.
 • Belki de unutulan, günlük hayatın koşturmacası altında kaybolan en önemli bakım rutinlerinden biri masajdır. Hangi ürünü kullanıyorsanız kullanın masaj yaparak yedirmeniz çok önemlidir. Dairesel hareketlerle 20 saniye boyunca saç diplerine masaj yaparsanız kan akışınız hızlanır. Bu da saçlarınızın daha hızlı uzamasına katkı sağlar. Ne olursa olsun mutlaka her gün saç diplerinize masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Günlük saç bakımı konusunda merak edilenler

Günlük saç bakımında merak edilen soruların sayısı bir hayli fazladır. Çünkü herkes sağlıklı, parlak ve canlı saçlara sahip olmak ister. Saç tipi, rengi ve yapısı değiştikçe de hangisi acaba bana daha uygundur sorusu belirir. Bu yazımızda hangi saç tipleri nasıl günlük bakım uygulamalı? Evde günlük bakımı yapmak mümkün mü? Yıpranan ve boyalı saçlar tekrar hayat bulabilir mi? Sorularına yanıt verdik. Sizde doğru teknikler ile ipeksi görünümdeki saçlara sahip olabilirsiniz.

Günlük saç bakımı nasıl yapılır?

Günlük saç bakımı evde rahatlıkla çok para harcamadan yapılabilir. Şampuan ve saç kremi seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Bunun dışında doğal yöntemler ile bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Yazımızda söz ettiğimiz ufak bakım önerilerini evde rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Evde günlük saç bakımı nasıl olmalı?

Saç bakımı için her zaman kuaföre gitmek olmaz. Günlük bakımları evde yapmak en doğrusudur. Sizde fazla zahmete girmeden kendi evinizin rahatlığında bakım yapabilirsiniz. Saç kremi ve bone eşliğinde adeta spadaymış gibi anın tadını çıkarabilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz doğal bakım önerileri evde kolaylıkla uygulanabilir.

Saç bakımı kaç günde bir yapılır?

Bu yazımızda günlük saç bakımı rutininden bahsettik. Ancak haftada ya da ayda 1-2 olacak şekilde yapılması gereken bakımlarda bulunur. Özellikle maske kullanımı haftada 1-2 şeklinde olmalıdır. Doğal yağlar ise her gün ya da her duştan önce ve sonra kullanılabilir. Bakım sizin ruh halinize bağlıdır fakat düzenli uygulama olumlu etkileri görebilmek için şarttır.

Hangi saç bakım maskesi uygulanmalı?

Saç bakım maskeleri saçın nem dengesini korur, canlılık kazandırır ve pürüzsüzleştirir. Ayrıca kullanılan malzemelere göre kepek, kaşıntı, döküntü gibi sorunlarında önüne geçilebilir. Saç bakım maskesini hazır alabileceğiniz gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz yazıda farklı faydaları bulunan doğal ürünlere yer verdik. Bu ürünleri kullanarak saçlarınıza harika maskeler yapabilirsiniz.

Hangi saç bakım kremi iyi?

Saç bakım kremlerinden hangisini tercih edeceğinize saç tipinize göre karar verebilirsiniz. Bu kremlerin bazıları düz saçlar için bazıları ise kıvırcık saçlar için uygundur. Aynı zamanda yağlı saçlar, kuru saçlar, boyalı saçlar için ayrı ayrı saç krem çeşitleri bulunur. Bunlar arasından kendi saç tipinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kuaförde saç bakımı yaptırılır mı?

Kuaförde saç bakımı yaptırmak ve evde saç bakımı yaptırmak tamamen sizin tercihinizdir. Dilerseniz kuaförde keratin bakımı ya da serum gibi profesyonel yöntemlerden de yararlanabilirsiniz.

Evde nasıl saç bakımı yapılır?

Kuafördeki yapılan saç bakımlarının haricinde evde saç bakımı da yapılabilir. Bunun için sizler için sunduğumuz bakım önerilerini ve saç maskelerini değerlendirebilirsiniz.

Saç bakımı neden önemlidir?

Saç bakımı yapmak, saçların çok daha sağlıklı, parlak ve etkileyici görünmesini sağlar. Ayrıca saçların güçlenmesini, kolay kolay kırılıp dökülmemesini de sağlar. Bu nedenle günlük saç bakımını aksatmadan yapmanız önemlidir.

Protez saça günlük bakım nasıl yapılır?

Protez saçların doğal saçlar kadar sağlıklı ve canlı götülmesi için günlük saç bakımı yapılmalıdır. Doğal yağlar ve verdiğimiz maske tarifleri ile yapacağınız bakım sayesinde protez saçın ömrü oldukça uzun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler