Hametan Krem Fiyatı 2022 Çok Ucuz

Hametan Krem fiyatı 2022 yılında gelen genel ilaç zamları ile değişiklik göstermektedir. Her ilaç ya da krem, üreten ilaç fabrikası tarafından belirtilen değerin altında satılamaz. Bu nedenle bu ilaçların ya da kremlerin fiyatı sabittir denilebilir. Hametan Krem fiyatı güncel olarak ortalama 17.75 Türk Lirası civarlarındadır. Bu krem satın alınarak kolaylık ile evde kullanılabilir.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem yıllardır insanlar tarafından çok sık kullanılan bir krem türüdür. Hem pomad hem de krem şeklinde satılmaktadır. Hametan Krem ve Hametan Pomad arasında farklar bulunmaktadır. İkisinden birini kullanmayı düşünen kişiler mutlaka ve mutlaka bir doktora gözükerek doktor tavsiyesi ile birlikte bu ilaçları kullanmalıdırlar. Günümüzde son derece popüler hale gelen kişisel bakım ve cilt bakımı gibi işlemlerde kullanılabilir durumda olan Hametan Krem, eczanelerde 30 gr ve 50 gr olarak satılmaktadır. Krem halinde formu tüplerin içinde muhafaza edilir. Kremin etkin maddesi hamamelis virginia adı verilen bitkidir. Kremin içinde yaklaşık 25 gr bu bitkiden bulunmaktadır. İltihap giderme, kanama durdurma gibi birçok özelliği bulunan krem aynı zamanda birçok cilt lekesi ve sivilce izi gibi soruna da birebir iyi gelmektedir. Lokal hemostatik etkisi bulunan krem, yaralanma sırasında bölgede oluşan kanamayı da durdurmada etkilidir. Kanama süresini kısaltan krem pıhtılaşma süresini de olabildiğince hızlandırır. Ayrıca içeriği sayesinde antiinflamatuvar etkisi de vardır. Bu etki sayesinde deri iltihapları giderilebilir.

 

Hametan Krem
Hametan Krem

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan Krem işe yaradığı noktaların başında yanık izlerini gidermek gelir. İlk etapta yanık izlerini gidermek için üretilen ve piyasaya sürülen bu krem, zamanla cilt bakımı için de kullanılan oldukça popüler bir krem haline gelmiştir. Cilt sorunlarının ve bakımının yanı sıra medikal rahatlatıcı olarak da kullanılabilen bu krem ile birlikte kişiler amaçlarına ulaşabilirler. Her ne kadar yan etkiler son derece az ve zararsız olsa da insan vücudunun birçok farklı maddeye alerjisi olabilir ve insanların büyük bir çoğunluğu bu alerjen maddeleri bilmemektedir. Bu nedenle Hametan krem de doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gereken bir kremdir. Doktor tavsiyesinin ardından Hametan krem fiyatı ödenerek her eczaneden temin edilebilir.

Hametan’ın Faydaları

Hametan krem faydaları kısaca şunlardır:

 • Yaz aylarında ya da epilasyon sonucunda oluşan pişik benzeri kızarıkların giderilmesini sağlar.
 • Vücutta çıkan sivilcelerin iyileşmesinin ardından sivilcelerin bıraktıkları izi giderir.
 • Çizik, kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarını iyileştirir ve iltihap kapmasını önler.
 • Yıpranmış ve kuru haldeki ciltlerin bakımını yapar ve onarılmasını sağlar.
 • Çeşitli sebeplerden dolayı ciltte oluşan cilt tonu eşitsizliklerini giderir.
 • Açık yaraları ve ameliyat yaralarını iyileştirir.
 • Derece yanıkları ve güneş yanıklarını iyileştirir.
 • Bebek ve küçük çocuklarda görülen pişik durumunun tedavisinde iyidir.
 • Emziren annelerin meme uçlarında meydana gelen çatlakları gidermede son derece iyidir.

Belirtilen faydalar dışında daha birçok noktada faydası olan bu krem, her ne olursa olsun doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem kullanımı kısaca aşağıdaki gibidir:

 • Her şeyden önce bu krem doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Doktor kremin kullanımını uygun görmedi ise, kesinlikle bu krem kullanılmamalıdır.
 • Eğer kremin kullanımı uygun görüldü ise, kremin uygulanacağı bölge iyice temizlenmeli ve kurutulmalıdır.
 • Ardından kişi temizlediği parmağına da bir parça Hametan krem alarak uygulanmak istenen bölgeye sürmelidir.
 • Fakat bu noktada uygulanan bölgenin üstü kapatılmamalıdır. Doktor tarafından üstü kapatılma tavsiyesi verilir ise, üstü kapatılmalı diğer koşullarda bölgenin üstü asla kapatılmamalıdır.
 • Eğer lezyonlu bir bölge kapatılacak ise, temiz bir gazlı bez ile krem sürüldükten hemen sonra kapatılmalıdır.
 • Meme ucu çatlakları için kullanılacak ise, her emzirmeden sonra Hametan krem kullanılmalıdır. Emzirme işleminde önce de Hametan krem, meme ucundan tamamen arındırılmalıdır.
 • Hametan krem bir cilt kremi olduğu için kişisel bir kremdir ve başka kişilerin kullanımına uygun değildir.
 • Doktor tarafından önerilen miktar dışında hametan krem kullanılmamalıdır. Kremi bitiren kişiler yeni pakete geçmeden doktora görünmeli ve onay almalıdırlar.
 • Krem kullanılırken süre kısıtlaması yoktur. Günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülebilir.
 • Krem 25 derecenin altında ve oda koşullarında muhafaza edilmelidir. Kremin güneş görmemesi önemlidir.

Belirtilen koşullara uyulduğu takdirde ve Hametan krem fiyatı ilgili eczaneye tam olarak ödendiği takdirde kişiler bu kremi kullanarak istedikleri sağlığa tekrardan kavuşabilirler.

İlginizi Çekebilir: Botox Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Saç Ekimi Fiyatları

İlginizi Çekebilir: İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu