Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

Günümüzde epey popüler olan Instagram platformunda herhangi bir sebepten hesabınız kapatıldıysa bu yazımız tam size göre. Instagram hesabınızın neden kapatıldığını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Hesabım Bloke Olmuş? Nasıl Geri Açabilirim?

Sevgili Instagram kullanıcıları bloke olmuş, yani kapatılmış olan hesaplarımızı nasıl geri açabilirim? Kullanmaya devam edebilir miyim? Instagram hesabım neden kapatıldı? Aşağıda ki yazılarımızda tüm bu merak edilen sorularınızın cevaplarını size vereceğiz.

Eğer aşağıda verdiğimiz aşamaları uyguladığınız halde hesabınız geri aktif edilemiyor ise maalesef yeni hesap açmanız gerekecektir. Şimdi birlikte aşamalarımıza göz atalım. Keyifli okumalar.

Hesap Koşullarını İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır

Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır: http://instagram.com/about/legal/terms/ uyarısı ile karşı karşıya geldiyseniz ve çözüm arayışı içerisindeyseniz doğru sayfadasınız demektir. Instagram kullanırken belirli kurallar çerçevesinde kullanmanız gerekir. Bu kuralları ihlal ettiğinizde hesabınızın birçok kişi tarafından benzer nedenlerle şikayet edilmesi veya belirsiz bir sebepten kaynaklı hesabınız kapatılabilir.

Öncelikle hesabınızın neden kapatıldığına dair az çok tahmininiz olmalıdır. Ekranınızda herhangi bir uyarı göremiyorsanız mail adresinize göz atmalısınız. Mail adresinize alıcı olarak instagram tarafından gelmiş olan bir e-posta olacaktır. Instagram mail içeriğinde itiraz hakkı tanıdığını belirtmiştir. Kapatılmış olan instagram hesabımızı tekrar aktif etmeniz için mailde ki forma tıklayıp, doğru bilgiler ile doldurmalısınız. Ayrıntılı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu formu doldurduktan sonra instagram bir kod gönderecek. Bu kodu herhangi bir kağıda okunacak biçimde yazıp, yazıyla birlikte yüzümüzün göründüğü bir selfie fotoğrafı çekip, size mail gönderdikleri e-posta hesabına göndererek, itiraz talebinde bulunmuş olacaksınız. Daha sonra instagram tarafından onaylanmasını bekleyin. Eğer sizin yerinize bir başka kişiyi çektiyseniz veya bir yanlışlık yaptıysanız instagram talebinizi reddedecektir. Instagram’a daha önceden yüklediğiniz fotoğraflarda ki size benzediğiniz bir anda fotoğrafı çekmeye özen gösterin.

instagram-kapatilan-hesap-nasil-acilir-45545

Instagram Hesabımı Tekrar Nasıl Aktif Olarak Kullanabilirim?

Instagram’a girdikten sonra itiraz talebinizi ileterek ve sizden istenilen aşamalara uyarak hesabınızı tekrar aktif etmeniz mümkündür.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim. Hesabımı Tekrar Kullanabilir miyim?

Evet hesabınızı yeniden kullanabilirsiniz. Instagram Hesabı Geri Alma Formunu doğru olarak doldurduktan sonra yetkililerle iletişime geçmiş olacaksınız. Sizden istenen adımları uygulayın. Daha sonra yoğunluğa göre değişen belirli süreden sonra yeniden hesabınızı kullanabilirsiniz.

Instagram Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

Kapatılan hesabınızın kapanma nedenine bağlı olarak hesabı geri açma yöntemleri değişiklik göstermektedir. Instagram bu yöntemleri uygularken sizden bazı bilgilerinizi isteyecektir. Eğer instagramın hesabı geri açma yöntemini uygulayıp bir sonuç alamadıysanız, sonuçlanması için bir süre daha beklemeniz gerekmektedir. Instagram sizden istediği bilgileri forma doğru bilgiler ile aktardıysanız e-posta adresinize bir mail gelecektir. Mail adresinize gelen kodu herhangi bir kağıda belirgin şekilde el yazısı ile yazın. Daha sonra cihazınızın kamerasını açıp, yazmış olduğunuz kağıdı ve yüzünüzün görüneceği şekilde fotoğraf çektikten sonra, instagramın size kodu göndermiş olduğu mail adresine göndermeniz gereklidir. Geri yanıt alma süreniz instagram ekibinin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu işlem sonunda kapanan instagram hesabınızı tekrar aktif etmiş olacaksınız.

instagram-kapatilan-hesap-nasil-acilir-45545

Instagramda Kapanan Hesabı Geri Açma Formu

Aşağıdaki görselde görmüş olduğunuz formu yanlışlıkla sildiğiniz instagram hesabınız, herhangi bir sebepten dolayı silinmiş olan instagram hesabınız, instagram tarafından kural ihlali yaptığınızı belirten gerekçe sonucu kapatılan hesabınız için, 14 günden fazla dondurmuş olduğunuz hesabınız için, kasıtlı olarak kapattığınız instagram hesabınız için, hesabınız bir başka kişilerin eline geçtiği zaman doldurursanız instagram yetkilileri ile iletişime geçmiş olacaksınız ve adımları doğru uyguladıktan sonra hesabınızı tekrar aktif olarak kullanacabileceksiniz.

Bu formda

 • Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Evet/ Hayır
 • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız
 • Instagram kullanıcı adınız
 • E-posta adresiniz
 • Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Instagram hesabı geri açma formu linki İçin buraya tıklayın.

instagram-kapatilan-hesap-nasil-acilir-45545

Instagramda Silinmiş Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Instagram içerisinde çeşitli sebeplerden kaynaklı, instagram hesabınız silinebilir. Ancak hesabınızın silindikten sonra geri açılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Instagram tarafından değil de, kendiniz tarafından kasıtlı veya kasıtsız olarak sildiğiniz hesabınızı da geri açmak mümkün. Bu işlem kapatılan instagram hesabını açmaktan daha kolay olacaktır. Instagram başlıca ara kısmında kullanıcı adınızı yazdığınızda hesabınız çıkmıyor ise hesabınız silinmiş demektir. Hesabınızı tekrar kullanmak için Hesabı Geri Alma Formunu doldurmanız gerekir. Bu formda bazı aşamalar mevcuttur. Bu aşamaları doğru uyguladıktan sonra hesabınızı yeniden kullanabilirsiniz.

Instagram Hesap Kapanmasının 10 Sebebi Nedir?

 • En az 5 farklı DNS adresi üzerinden hesaba giriş yapmak.
 • Cinsellik veya pornografi içerikli video veya fotoğraf paylaşmış olmak.
 • Sahte hesap kullanmak veya sahte işletme hesabı kullanmak.
 • 18 yaş üzeri uygunsuz paylaşımlarda bulunmak.
 • Instagram’ın telif hakkını ihlal etmek.
 • Şiddet ve hakaret içerikli, kişilik zedeleyici (Örn:Irkçılık yapmak) tarzında uygun olmayan paylaşımlarda bulunmak.
 • Yasak olan ürün ticareti yapmak.
 • Dolandırıcılık içeren hesap yaratmak.
 • İnsan ve hayvan haklarını ihlal etmek.
 • Instagram prosedürü hesabınızı dondurduktan 14 gün sonra hesabınızı tekrar aktif edip kullanmaya başlamadığınız zaman hesabınızın yeniden kullanılmayacağını düşünerek, hesabınızı kapatır.

Instagram Topluluk Yönerge İhlalleri Nelerdir?

 • Instagram içerisinde ard arda tekrarlanan yorumlar spam sebebidir. Peş peşe yorum atmaktan kaçınmalısınız.
 • Size çok benzeyen başka birisinin fotoğraflarını ya da tamamen başka birisinin fotoğraflarını izinsiz kullanmak topluluk ihlallerine girer.
 • Instagram kullanım prosedürü belirlidir. Bu prosedürde ki maddeleri ihlal etmemeye dikkat etmelisiniz.
 • Instagram hesabımızı başka kullanıcılara satmamalı veya bizim yerinize kullanması için vermemelisiniz.
 • Diğer instagram kullanıcılarına spam göndermemeniz gereken durumlarda spam göndermemelisiniz.
 • Bazı kural ihlallerinde instagram size hiç bildirim göndermeden hesabınızı devre dışı bırakabilir.
 • Instagram kullanıcısı olmak için en az 13 yaşında olmamız gerekir.
 • Diğer instagram kullanıcıların hesaplarına giriş yapmak için, instagram hesap bilgilerini istememelisiniz.
 • Şiddet içerikli, ırkçı söylemler içeren veya cinsellik barındıran içerikleri yayınlamaktan kaçınmalısınız.
 • Instagram başka sitelerden satın aldığınız bot takipçileri desteklemez. Bu yüzden takipçi satın alan sitelere giriş yapmamalı ve bot takipçi edinmemelisiniz.
 • Diğer instagram kullanıcılarının instagram kullanmasını kısıtlamamalısınız.
 • Instagram içerisine herhangi bir kod eklememelisiniz.
 • Instagram’ın özel API’ları bulunur. Bu API’lere gizlice erişmemelisiniz.
 • Instagram yasa dışı eylemlerinizi onaylamaz. Bu yüzden yasa dışı eylemler için kullanmamalısınız.
 • Instagram içerisinde barındırdığımız fotoğraf ve videoların bütün yaş kitlesine hitap etmesi gerekir. Cinselliği teşhir eden, şiddet içeren veya çıplaklık gösterisinde bulunan resimleri paylaşmamalısınız. Ayrıca instagram kullanıcılarının sizden görüp olumsuz özenmeler sağlayacak, bireyleri kendilerine zarar vermeye örnek teşkil edebilecek her türlü paylaşımdan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu