Instagram Notlar Nedir?

Instagram her geçen gün kendisini geliştirerek kullanıcılarının çok daha fazla uygulama içerisinde zevkli, eğlenceli ve neşeli vakit geçirebilmesini amaçlıyor. Sürekli olarak yeni özellikleri test eden ve bünyesine yeni özellikleri katarak ilerleyiş gösteren Instagram’ın en yeni özelliği ‘’Bir Not Bırak’’ özelliğidir. Peki, bu özellik nedir? Ne işe yarıyor?

Instagram uygulamasını kullanıyorsanız karşınıza her geçen gün yeni bir özellik çıkabilir. Fotoğraflar, hikayeler, reelsler derken şimdi de sıra yeni özelliklerden notlara geldi. Notlar özelliği sayesinde artık sohbetlerinizi çok daha eğlenceli ve keyifli hale getirebiliyorsunuz.

Instagram Notlar Nedir?

Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik daha kullanıma sunuldu. DM kutusu veya diğer adıyla Instagram sohbet ekranı üzerinden kullanılan ‘’bir not bırak’’ özelliği takipçilerinizle etkileşime çok daha sık bir şekilde girmenize, etkileşiminizi arttırabilmenize yarar sağlıyor. Eğer Instagram’da kendinizi yalnız hissediyorsanız, hiç mesaj gelmediğinden yakınıyorsanız Instagram notlar özelliği sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Instagram notlar özelliği sohbet ekranlarının hemen üzerinde yer alan takipçilerinizle etkileşime girebilmek için ‘’notlar’’ bırakabileceğiniz özelliktir. Yani tüm takipçilerinize bir not bırakmak istiyorsanız Instagram notlar özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram Notlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram notlar özelliğini kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.

  • Instagram hesabınızın sohbetler kısmına girin.

  • Sohbetler ekranının en üst kısmında yer alan ‘’Bir not bırak’’ kısmını kullanın.

  • Bir not bırak kısmına dilediğiniz tüm Instagram not sözleri yazabilirsiniz.

Instagram notlar özelliğini sadece 60 karakterle kullanabilirsiniz. Yani 60 karaktere kadar tüm dilediğiniz her şeyi tüm takipçilerinize paylaşabilirsiniz. 60 karakter ve üzeri paylaşmak istediğiniz notlar yayına alınmayacaktır aksine hata verecektir. Aynı zamanda Instagram notlar kısmına herhangi bir not bıraktığınızda mevcuttaki notunuz en fazla 24 saat kalıcı olacaktır. 24 saat sonrasında paylaştığınız not hesabınızdan otomatik olarak silinecektir. Fakat 24 saat dolmadan paylaştığınız notu değiştirebilir ve süreyi yeniden paylaşabilirsiniz.

Instagram notlar özelliğini kullanabilmek için iPhone veya Android işletim sistemine sahip olan herhangi bir akıllı telefona sahip olmanız yeterlidir. Henüz sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan notlar özelliği sizde yoksa Instagram Not Özelliği Yok içeriğine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu