IOS 14 Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Yeni gelen güncelleme ile birlikte bir çok hata çözüldüğü gibi birkaç hata da eklendi. Bunlardan bir tanesi de IOS 14 bildirim gelmiyor sorunu. Peki bu durumun çözümü nedir?

IOS 14 ile beraber Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medyalardan bildirim gelmiyor. Haliyle forumlarda ve Google aramalarında bildirimlerim ekrana gelmiyor ve iPhone 11 Instagram, Whatsapp bildirimi gelmiyor gibi binlerce arama yapılmaya başlandı. Aslında bildirim geliyor ancak kullanıcılar olarak bizlerin görebileceği şekilde ekranımıza çıkmıyor. Sadece uygulama içerisine girdiğimizde görebiliyoruz. Bu durumdan etkilenmemek için yapmanız gereken adımlar ise oldukça basit.

Sürüm Güncellemesini Kontrol Edin

Sürüm Güncellemesini Kontrol Edin

Öncelikle bu hatanın düzeltildiği bir sürüm olup olmadığını kontrol ederek boşuna vakit kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Güncellemeleri nasıl kontrol edebileceğinizi bilmiyorsanız Ayarlar / Yazılım Güncellemeleri adımlarını takip edebilirsiniz. Yeni bir sürüm varsa sizi bir uyarı karşılayacaktır.

Bluetooth’u Kapatarak IOS 14 Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Tüm IOS 14 güncellemesini alan telefonlar bu güncellemeden etkilendiği ve bildirimini alamadığı için geçici çözüm de çok gecikmedi. Kullanıcılar Bluetooth ve bildirimlerin bir şekilde karıştığını fark ettiler.

Bu yüzden IOS işletim sistemini kullananların bildirimlerinden mahrum kalmamak için tek yapmaları gereken Bluetooth’u kapatmak. Bir süre için kablosuz kulaklığınızı kullanamayacaksınız fakat kullanıcıların tepkisi üzerine kısa bir sürede ara güncellemeler ile bu sorunun düzeleceğini düşünüyoruz. Ayrıca düzelme şansı düşük olsa da aşağıdaki çözüm yöntemini de inceleyebilirsiniz.

Telefon Ayarlarını Kullanarak IOS 14 Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefon Ayarlarını Kullanarak IOS 14 Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
Telefon Ayarlarını Kullanarak IOS 14 Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Birkaç yerin ayarını değiştirerek bildirimleri yeniden ekranınızda görmeyi sağlayabilirsiniz.

 1. WhatsApp ve Instagram Gibi Uygulamalar İçin;
  • Sırasıyla Ayarlar, Bildirimler sekmelerine girin,
  • Mesaj gelmeyen uygulamanın üzerine tıklayın,
  • Kilit Ekranında Göster seçeneğini ve Tekrarlanan Uyarıları Göster seçeneğini işaretleyin.
 2. Mesajlar Uygulaması İçin;
  • Mesajlar uygulamasına giriş yapın,
  • Uyarıları Gizle seçeneğinin tikini kaldırın.

Bu çözüm yolunun sorununuzu gidermesi küçük bir ihtimal. Çünkü güncelleme ile birlikte kişisel ayarlarınız değişiklik göstermez. Eğer sorununuz çözülmediyse siz en iyisi bildirimlerin mi yoksa Bluetooth kulaklığın mı sizin için daha önemli olduğuna karar verin.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Direkt Mesaj Bildirimi Gelmiyor

Diğer uygulamalarda sorun olmadığı halde sadece Instagram’dan bildirim alamıyorsanız uygulama ayarlarından bildirimleri açtığınızdan ve Instagram’ın son yayınlanan sürümüne sahip olduğundan emin olun. Hiçbir sorun yok gibi gözüküyorsa silip tekrar yükleyerek ayarlarının ve çerezlerinin tekrar oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu