Isı kullanmadan nasıl dalgalı saç yapılır? Isısız dalgalı saç yapımı

Isı kullanmadan dalgalı saç yapımı merak konusudur. Çünkü her kadın hoş görünümlü, bakımlı ve doğal saçların hayalini kurar. Sağlıklı bir görünüme sahip olurken, aynı zamanda dalgalı doğal bukleler her kadının hayalidir. Bildiğiniz gibi saç için kullanılan çeşitli düzleştirici, maşa ve benzeri cihazlar saçlar için yıpratıcı etkiye sahiptir. Saçlarınızı yıpratmadan ve sağlığını koruyarak yapılacak dalgalı saç yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Dalgalı saç ısısız nasıl yapılır? Isısız dalgalı saç yapımı için yöntemler

Dalgalı saçlara sahip olan kadınlar için çeşitli şekillendirme ya da düzleştirme yöntemleri bulunur. Elbette ki doğal dalgalı saçlara sahip olmak kadar, düz saçları dalgalı bir görünüme kavuşturulması da belli adımlarla sağlanır. Sizler için bu konuya açıklık getirerek, çeşitli şekillendirme tekniklerini paylaşacağız. Saçlardaki dalgalar ve bukleler, saçlarınızı olduğundan daha hacimli gösterir. Bu görünüm için düz yapılı saçlarınızı, teknolojik cihaz ısılarına gerek duymadan şekillendirebilmeniz mümkündür. Çoğu zaman ısıyla çalışan saç aparatları, kısa zamanda saçı şekillendirir. Fakat saçları da en dibinden ucuna kadar yıpratmaya başlar. Saçlarınız, yüksek ısılar ile zaman içinde matlaşır, kırılır ve yanar. Düzleştiriciler ya da maşaları devamlı kullanmak, hatta saçları bu ürünler ile kurutmak saçın kırılma hızını artırır. Doğal duran ya da yoğun dalgalı saçlara kavuşmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

Örgü ile dalgalı saç yapımı

Genellikle sabah saatlerinde duş almak ya da saç şekillendirmek oldukça zamanınızı alır. Bu nedenle zamanınızdan tasarruf etmek için gece uyumadan saçınızı örerek yatın. Sabah uyandığınızda ise nemli saçınızdaki örüğü açar açmaz, örük bukleleri oluşmuş olur. Bu dalgaları hafifletmek için elinizle açarak, şekil kazandırabilirsiniz.

Kolay kıvırcık saç yapım yöntemi

Tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı, nemliyken kendi etrafında sararak kıvırın. Daha sonra kendi etrafında çevirdiğiniz saç tutamınızı saç dibinize kadar döndürün ve tel bir toka ile tutturun. Arzunuza bağlı olarak tutamların kalınlığı ve inceliğine göre hafif dalgalı ya da kabarık saç şekillerine kavuşabilirsiniz.

Saçı sarıp düğümleyerek dalgalı saç yapımı

Saçlarınızı işaret parmağı genişliğinde tutam tutam ayırın. Daha sonra parmağınıza sarın ve düğüm atın. Bu yöntem ile saçlarınızın özellikle uç kısımlarına doğru bir dalgalanma yaratabilirsiniz. Saçın kök kısmı düz uç kısımları da dalgalı olur. Bu saç modelini ise her mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bigudi ile dalgalı saç yapımı

Isıya gerek duymadan saç şekillendirme denildiğinde ilk akla gelen yöntemlerden bir tanesidir. Bu teknik, teknolojik aletler gelişmeden önce de çok sık kullanılırdı. Saçınız için hem doğal bir görünüm kazandırır hem de maşalar gibi saçlarınızı kırmaz. Bu uygulamayı, nemli saçınıza bigudiyi takarak, saçlarınızı içe doğru kıvırıp tamamlayabilirsiniz. Bütün saçlarınızı, sardıktan sonra bir gece beklemenizi öneriyoruz.

Bandana yardımıyla saç şekillendirme

Isı kullanmadan dalgalı saç yapımı için bir diğer yöntem saç bandanası ile saç şekillendirmedir. Saç bandanasının saça doğal dalgalar kazandırabilen bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca yapılışı ise oldukça basittir. Öncelikle nemlendirilmiş saçınızın bir kısmını alarak saçınızı bandanayla birlikte örün. Örüğünüzün ucunu tokayla bağlayarak, bir gün bekletin.

Pipetle saç şekillendirme

Son zamanlarda çok popüler bir yöntem olan pipet ile saç şekillendirme, saçlarınız için ince ince bukle oluşturmanıza yardımcı olur. Bu saç şekli, kabarık bir görünüm yakalayabilmeniz için oldukça etkilidir. Yapılırken, nemli saçınızı öncelikle taramanız gerekir. Ardından saçlarınızı küçük küçük alarak, pipete dolayıp iç kısma doğru sarın. Saçınızın bozulmaması için saç derinize batmayacak bir toka yardımıyla sabitleyin.

Doğal dalgalı saçlar nasıl yapılır?

Doğal yöntemler, her zaman saçlarınız için sağlık açısından uygun olacaktır. Maşa ve benzeri ısılar kullanmadan, doğal bir görünümde saçlarınızla tarzınızı konuşturabilirsiniz. Kuaföre gitmeden, kolayca evinizde de pratik yöntemler ile yapabileceğiniz doğal saç görünümü oluşturabilirsiniz. Bütün bu yöntemler ile doğal duran saç dalgaları oluşturabilmek mümkündür. Günlük su dalgası görünümü ile daha hoş bir görünüme kavuşacaksınız. Doğal dalgalı saç formuna kavuşacak olan saçlarınız, sizi olduğunuzdan daha özgüvenli ve alımlı gösterecektir

Topuz ile dalgalı saç yöntemi

Bu uygulamayı kuru saça değil, nemlendirilmiş saça yapmalısınız. Öncelikle saçınızı iki yana ayırarak, iki tutam oluşmasını sağlayın. Ardından sağa ya da sola doğru çevirerek, saçı silindir şekline sokun. Saçınızın ucunu saç kökünüze doğru çevire çevire getirin ve topuz yapın. Yaptığınız topuzu tel toka ya da sağlamlığına güvendiğiniz bir toka ile tutturun. Bu işlemi saçınızı ikiye ayırarak yapabileceğiniz gibi minik topuzlar oluşturarak da ısısız dalgalı saç yapabilirsiniz.

Çengelli tokayla tutturma yöntemi

Yapacağınız bu uygulama, çengelli olan tokalar ile rahatlıkla yapabileceğiniz bir tekniktir. Nemli saçınızı parmağınıza dolayarak, iç kısma doğru kıvırarak saç kökünüze sabitleyeceğiniz bir yöntemdir. Saç dalganızın yoğunluğunu da sizler ayarlayabilirsiniz. Eğer çok dalgalı bir saç istiyorsanız, bu işlemi toka sayısını çoğaltarak yapabilirsiniz.

Doğal dalgalı saç modelleri

Doğal dalgalı saç modelleri

Dalgalı saçlar ve büyük bukleler, kadınların kombinleriyle uyum içinde olacak saç modelleridir. Günlük şıklığınızı ya da ofis şıklığınızı tamamlayacak olan dalgalı saçlar, geniş bir kategoride incelenebilir. Günlük kullanımlarınız başta olmak üzere, düğünlerde, davetlerde de dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Dalgalı saç modellerini sizler için araştırdık;

Su dalgası modeli

Saçlarınızın tutamlarını kalın kalın aldığınızda elde edeceğiniz bir modeldir. Saçlarınızdaki kıvrımlar kalın kalın alınarak oluşturulur. Su dalgası modeli, oldukça sık kullanılan bir saç şeklidir. Eğer bu modeli yapmak istiyorsanız, saçınızdaki tutamları kalın almalısınız. Kalın alınan saç tutamları, tıpkı su dalgasına benzer bir görünüm oluşturacaktır.

Vintage su dalgası

Retro dalgaları saçınızda görmek istiyorsanız, tercih edeceğiniz bir modeldir. Geçmişin şıklığını ve esintilerini sizlere yansıtan nostaljik bir saç şeklidir. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra, iki kısma ayırın. Kalın tutamlar alarak, geniş uçlu bir maşa ile bu modeli tasarlayabilirsiniz.

Dağınık dalgalı saçlar

Dağınık bir görünüm çoğu zaman havalı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Bu saç şeklini oluşturmadan önce muhakkak nemli tutmanız gerekir. İri dalgalar oluşturmak için ucu geniş olan bir maşa kullanın. Saçınızda dağınık görünümü elde etmek için ellerinizle oluşturduğunuz dalgaları açın ve saçlarınızı savurun.

Sahil dalgalı saçlar

Dalgalı saç modelleri arasında bulunan sahil dalgalı saçlar, yazın çoğunlukla kullanılan modeller arasındadır. Tıpkı denizden çıktığınızda oluşan dalgalanma gibi bir görünüme sahip olur. Sahil dalgası görünümüne kavuşturmak istediğiniz saçlarınız için şekillendiriciler kullanabilirsiniz. Saçınızı örüp daha sonra fön makinesiyle kuruttuktan sonra sahil dalgalarına kavuşacaksınız.

Yıpratmadan dalgalı saç

Yıpratmadan nasıl dalgalı saç yapılır?

Kadınlar, genellikle saçlarıyla uğraşmayı ve şekillendirmeyi çok severler. Saç şekillendirme, eğlenceli bir durum olsa da saç üzerinde yıpratıcılığı fazladır. Teknolojik saç bakım aletleriyle saçınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar saçlarınız için oldukça zararlıdır. Çoğu kişi saç şekillendirme işleminin ısı kullanmadan nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi değildir. Saçınızın yıpranmamasını istiyorsanız, asla ısılı aletler kullanmayın. Evde kendi tekniklerinizle yapabileceğiniz saç şekillendirme teknikleri vardır. Örneğin, lastik tokalar kullanarak, saçlarınızı kıvırabilirsiniz. Hem doğal hem de zararsız bir yöntemdir. Aynı zamanda saç bandı kullanarak, dalgalı bir görünüm elde etmek için saç bandı da kullanabilirsiniz. Bu işlem, saçlarınızı saç bandına dolamayla gerçekleştirilir.

Hafif dalgalı saç

Hafif dalgalı saç nasıl yapılır?

Saçı düz olan ve saçlarında değişiklik yapmak isteyen bayanlar, hafif dalgaları mutlaka denemelidirler. Saçınız için hafif dalgalar oluşturmak oldukça basit bir uygulamadır. Son zamanlarda dalgalı saçlar, popüler bir hale gelmiştir. Öncelikle bizim önerimiz, saçlarınız için şampuan ve krem tercihini doğru yapmanızdır. Dalgalı bir saç stili oluşturmak için saça özgü köpükler kullanabilirsiniz. Uzun saatler saçlarıyla ilgilenmeye vakti olmayan kişiler için pratik olarak uygulanacak yöntemler bulunmaktadır. Saçınızda hafif dalga oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin;

  1. Öncelikle saçınızı normal bir atkuyruğu yaparak tepe kısmından toplayın.
  2. Saçınızı bir kısım ayırın ve saçınızı nemlendirin.
  3. Parmağınızı kullanarak, saçınızı kıvırın ve tel toka yardımıyla da sabitleyin.
  4. Tüm saçınız için aynı işlemi yapın. Tutamların kalınlığını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  5. Nemli saçınız kuruduğunda ise sabitlediğiniz tokaları çıkartın.

Bu adımlar ile istediğiniz dalgayı saçınız için uygulayabilirsiniz. Saçınızdaki hafif yapıdaki dalgalanmayı sabitleyebilmek için saç spreyi ve benzeri ürünler ile kalıcı hale getirebilirsiniz. Saçınız için hafif dalgalı görünümü uç kısımlara doğru yoğunluklu olarak yapabilmeniz de mümkündür. Sadece dalga oluştururken, sarma işlemini saç köküne doğru değil de saç uçlarına yakın yapmak gerekir. Uçlarda hafif dalgalanmaların yanı sıra saç köklerinden başlayan kalın bukleler de yapmak oldukça basittir. Bu görünüme sahip olmak için tek yapmanız gereken saçınızı saç köklerine kadar sarmaktır. Böylece saç dalgaları, saçınızın kök bölümünden başlayarak daha yoğun bir görünüm oluşturacaktır.

Doğal dalgalı saç

Basit dalgalı saç yapımı nasıl olur?

Kadınlar, çoğu zaman pratiklikten hoşlanırlar. Aynı zamanda pratik saç modelleriyle güzel görünmek isterler. Kuaföre bile ihtiyaç duymadan evde kendi şartlarınız ile basit adımlarla dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Topuz süngeriyle maşa kullanmadan saçınıza dalgalı bir görünüm vereceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntem için saçlarınızı tepede toplayarak, süngeri takmanız yeterli olacaktır. Daha sonra sünger etrafında saçınızı toplayıp sabitleyin.

Ters örgü uygulamasıyla da saçınızı dalgalandırabilirsiniz. Bu saç modelini yaparken, baş aşağı olmanız gerekir. Balıksırtı modelinin tam tersi şekli olarak yapılan bir saç şeklidir. Saçlarınızı ense kısmından başlayarak örün. Örgüyü bir gece boyunca beklettiğinizde, daha kalıcı ve harika sonuçlar elde edersiniz. Düz ve seyrek saçlara sahipseniz, dalgalı saçlar yaparak, daha gür ve hacimli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saçın bakımlı olması sağlıklı bakımlı ve görünümüz açısından önemli konular arasındadır. Saçlarınızın şekillendirmesini yaparken, yıpratmamaya dikkat etmelisiniz. Isı yayan aletler, saçınız için zararlı ve sakıncalıdır. Bu nedenle, kesinlikle önerdiğimiz saç şekillerini deneyerek, pratik ve basit saç modelleri tasarlayabilirsiniz. Isısız dalgalı saç yapımı ile hazırlayacağınız modeller bütçenizi de sarsmayacak modellerdir. Çünkü bunlar ev ortamında elinizdeki malzemeler ile rahatlıkla yapabileceğiniz şekillendirmelerdir. Basit ve yapılışı kolay olan dalgalı modeller, özel bir el becerisi istemez. Yani herkesin kolaylıkla yapabileceği uygulamalardır.

Kalemle dalgalı saç nasıl yapılır?

Bir kalemin ne kadar işlevsel olduğunu tahmin edemezsiniz. Kalemler, yazı araçları olarak bilinse de saç şekillendirmesi konusunda oldukça etkilidir. Keskin bukleler oluşturmak için tek yapmanız gereken herhangi bir kalemle saçlarınızı sarmak… Bukle sıklığını ve tutamların kalınlığını arzunuza bağlı olarak belirleyin. Temiz ve nemli saçınıza bu işlemi yapmalısınız.  Herhangi bir kurşun kalemi alarak, saç ucunuzdan başlayarak kaleme sarın. Sardığınız tutamın, fön ya da düzleştirici bir aletle üzerinden geçin. Böylece daha kalıcı bukleler elde etmiş olursunuz. Kalemle sarma işlemini bütün saçınız için uygulayın. Tüm saçlarınıza kalemle sarma işlemini tamamladıktan sonra, kalıcılığı için sprey sıkabilirsiniz. Fakat buklelerinizi açarak saçınızı hafif kıvırcık ya da dalgalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İstediğiniz saç modeli görünümünü oluşturmak tamamen sizin elinizde. Tek bir kalem ile hayalinizdeki saça ulaşabilirsiniz. Üstelik bu saç modelini, spor, klasik ve daha birçok tarz için kullanabilirsiniz. Çünkü dalgalı saçlarınızı şekillendirirken, tarzınıza da uyum sağlamış olursunuz. Genellikle bu saç modelleri, kuaförlere ödenen yüksek meblağlar ile yapılır. Dalgalı bir saça kavuşmak için yüksek meblağlar ödemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken belirttiğimiz adımları sırasıyla uygulamaktır. Kalemle yapacağınız saç modelini ofis şıklığı, eğlence mekanları ve daha birçok alanda kullanabileceksiniz. Kalemi tercih ederken, tamamen düz olmasına dikkat edin. Kalemin düz olmasının yanı sıra silindir formda tasarlanmış olması, sarma işlemini rahat yapmanıza yardımcı olacaktır.

Isısız dalgalı saç merak edilenler

Isısız dalgalı saç yapımı hakkında merak edilenler

Isıl işlem uygulamadan dalgalı saç yapımı mümkündür. Bu sayede saç şekillendirici maşa gibi aletlerin zararlarını görmeden saçlara hoş şekiller verilebilir. Bu konu hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını sizler için derledik. İşte ısısız dalgalı saç yapımı hakkında merak edilenler;

Isısız dalgalı saç kısa saça nasıl yapılır?

Isı kullanmadan hem kısa hem de uzun saçlar için dalgalı saç yapılabilir. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz bandana ile dalgalı saç yapımı, pipetle dalgalı saç yapımı gibi çeşitli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Dalgalı saç maşasız yapılır mı?

Maşa ve ısıl yöntemler kullanılmadan bazı eşyalarınızdan faydalanarak, ahenkle dans eden bukleler oluşturabilirsiniz. Saç şeklinizden sıkıldıysanız ve kendiniz için bir yenilik arıyorsanız, yeni bir görünüm oluşturmanız hiçte zor değil. Düz ve formsuz saçlara sahipseniz, saçınızı yakmadan ve kırmadan doğal maşasız dalgalı saç yöntemleri ile şekillendirilmesinden bahsedeceğiz. Maşa her ne kadar hızlı bir dalgalı bir görünüm verse de saç için sayılamayacak kadar zararı vardır. Doğal yollardan saçınızı dalgalandıracak yöntemlere bu yazımızda ulaşabileceksiniz.

Saçları ısısız dalgalı yapmak mümkün mü?

Isı ile saçları şekillendiren maşa gibi aletlerin yanı sıra evde kolayca uygulanabilecek pek çok yöntem bulunur. Maşa, düzleştirici gibi aletleri kullanmadan da yukarıda belirttiğimiz yöntemlerle dalgalı saçlar yapabilirsiniz.

Düzleştirici ile nasıl dalgalı saç yapılır?

Isısız dalgalı saç yapma yöntemlerinin yanı sıra düzleştirici kullanarak da dalgalı saç yapılabilir. Bunun için saçları örerek üzerinden düzleştirici ile geçme yöntemi denenebilir. Ancak sizin için derlediğimiz ısısız yöntemler bu yönteme kıyasla daha sağlıklıdır.

Dalgalı saç dökülür mü?

Özellikle düzleştirici ya da maşa gibi cihazlar kullanılarak yapılan sık uygulamalar, saçı güçsüzleştirir ve dökülmesine neden olur. Bunun yerine doğal yöntemlerle dalgalı saç yapımı ile saç dökülmesi önlenebilir.

Dalgalı saç evde nasıl yapılır?

Dalgalı saçlar için evdeki malzemelerinizle kolayca uygulayabileceğiniz pek çok yöntemi sizler için derledik. Yazımızda bahsettiğimiz yöntemlerle evde doğal dalgalı saç modelleri yapabilirsiniz.

Tişört ile dalgalı saç yapılır mı?

Eskimiş olan t-shirtleriniz ile maşa kullanmadan saçınızı şekillendirebilirsiniz. Nasıl mı? Hayalinizdeki dalgalı saça kavuşmak için son derece pratik olan t-shirt yöntemini denemelisiniz. Öncelikle saçlarınızı yıkayarak, nemli bir şekilde bırakın. Bu işlem, hacimli ve doğal bir görünüm için oldukça önemlidir. Saçlarınızda elektriklenme problemi varsa, uygulamadan önce saçları şekillendiren spreylerden destek alabilirsiniz.  Eski tişörtü boylamaya uygun olacak şekilde şeritler haline getirerek kesin. Dalgalarınızın inceliği ve kalınlığını t-shirt şeritlerine göre belirleyebilirsiniz. Basit yollardan dalgalı saçlara sahip olmak için saçınızı 10 ya da 15 tutama ayırmalısınız. Ayırdığınız tutamları ise ince tel tokalar ile tutturun. Saçınızın en uç kısmına şeridi ortalayıp yerleştirdikten sonra sarma işlemini döndürerek yapın. Saçınız deri kısmına geldiğinde ise şeridi sabitleyerek bağlayın.  İstediğiniz kalınlıktaki dalgalar oluşturarak, hacimli ve havalı saç modelleri tasarlayabilirsiniz. Fakat arzu ettiğiniz dalgalara hızlı bir şekilde kavuşmak istiyorsanız, saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler