Kakao yağı bronzlaştırır mı? Kakao yağı ile doğal yöntemlerle bronzlaşın

Bu yazımızda yazın birçok kişinin hayalini kurduğu doğal bronzlaşma yöntemi ile ilgili bilgi vereceğiz. Özellikle açık tenli kişilerin bronzlaşamama problemini ortadan kaldırıyoruz. Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü? Kakao yağı bronzlaştırır mı? sorularını yanıtlıyoruz. Aynı zamanda kakao yağı neye iyi gelir? Kakao yağının faydaları nelerdir? Kakao yağı zararlı mıdır? Kakao yağı ile neler yapılır? soruların cevabını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz…

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı nedir?

Birçok kişinin birbirine karıştırdığı kakao yağı ve çikolata yağı birbirinden farklıdır. Kakao yağı, çekirdeklerinden elde edilen soluk ve sarı renkte bir yağdır. Ayrıca yenilebilmektedir. Oldukça lezzetli olan kakao tadına ve aromasına sahiptir. Kakao yağının erime noktası insanların vücut sıcaklığı ile çok yakındır. Kakao çekirdeklerinden elde edilen kakao yağı, daha çok çikolata üretiminde kullanılır. Bunun yanı sıra cilt için üretilen merhemler, duş jeli gibi banyo malzemelerinde kullanılmaktadır.

Kakao bitkisinin ebegümeciler familyasından olduğunu biliyor muydunuz? Tropik iklimlerde yetişen kakao bitkisi, 4 ila 8 metre boyundadır. Kakao bitkisinin tohumları dallarında bulunur. Kakao meyvesinin en olgun hali 35 cm boyuna kadar ulaşabilir. Kakao meyvesinin sarıdan mora doğru çeşitli renklerde bulunmaktadır. Kakao meyvesinin içinde yaklaşık 3 cm boylarında kakao çekirdekleri bulunmaktadır.

Kakao yağı üretimi hakkında neler biliyoruz? Kakao yağının üretimi, elde etmesi kadar kolay değil. Kakao çekirdekleri hasat sonrasında kurutma temizleme işleminden sonra kırıp kabuktan ayılır ve temizlenir. Kakao çekirdekleri presleme işleminden geçirilir ve iyice sıkıştırılır. Pres işleminden çıkan sıvı kakao yağıdır.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı faydaları nelerdir?

Kakao yağı özellikle cilde olan faydaları ile tanınmaktadır. Ancak faydaları sadece bununla kısıtlı kalmıyor. Kakao yağının lezzeti, kokusu gibi faydaları da oldukça hoş. İşte kakao yağının faydaları;

  • Kakao yağının en bilinen özelliği nemlendirici bir yapısı olmasıdır. Cildi sadece nemlendirmekle kalmaz yeniler. Derinin alt tabaklarından itibaren iyileştirme sağlayan kakao yağı, hassas ciltli kişilerinde ilk tercihidir. Hassas cilde sahip olan birçok kişi, kakao yağını genellikle Hindistan cevizi yağı ya da jojoba yağı ile birlikte kullanımından oldukça memnun. Ciltte uzun süre kalabilen kakao yağı, kolayca emilebilmesi sayesinde çatlamış cilde oldukça iyi gelmektedir. Özellikle kuruyan ve çatlayan dudaklara kullanılması, çatlaklara ve oluşan kanamalara fayda sağlamaktadır.
  • Daha çok çocuklarda çıkan bu yaralar, yetişkinlerde de sıkça görülmeye başlamıştır. Tekrar eden bu yaraları önlemek ve iyileştirmek için yara olan bölgeye bir miktar kakao yağı sürmek yeterli olacaktır. Kakao yağı, yara olan bölgeyi nemli tutarak yenilenmesini sağlar ve tekrarlamasını önler.
  • Kakao yağını birçok farklı alanda kullanabildiğimizi söylemiştik. Kakao yağını cildinizi tıraş etmek içinde tercih edebilirsiniz. Sıcak suda benmari yöntemi ile eriyen kakao yağı, jel olarak kullanılabilir. Sabun ya da tıraş köpüğü ile yapıldığında ciltte kuruluk ve gerginlik bırakması oldukça rahatsız edici olduğu için kakao yağı sizi bir hayli mutlu edecek. Sadece tıraş için değil duş sonrası vücut losyonu olarak da kullanabilirsiniz.
  • Son dönemlerde yapılan araştırmalarda doymuş yağların kalp sağlığına iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Kakao yağı tüketimi sayesinde damar sertleşmesini engeller ve kalp krizi riskini de önlemektedir.
  • Kakao yağının bağışıklık sistemine çok iyi geldiği bilinmektedir. DNA zararına engel olduğu ve hücre mutasyonunu önlediği de bilinmektedir. Uzmanlar sebze yağları yerine kakao yağını tercih etmeleri gerektiğini söylemiştir. Hormonal dengeyi sağlayan ve iyileştiren kakao yağı, beyin sağlığını da korumaktadır.
  • Saçlarda da etkisini gösteren kakao yağı, parlak ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar. Yıpranan ve kuru yapılı saçların iyileşmesi ve saç derisine uygulanan masaj ile saç derisini güçlendirir. Ayrıca yeni saç oluşumu ve saçın uzamasında da kullanılan bir yöntemdir.
Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı neye iyi gelir? 

Yazın en çok tercih edilen ürünü güneş kremleri ve bronzlaşmayı sağlayan ürünler yerine kakao yağı hem hesaplı hem daha güvenilir. Uzun süre bronzluk isteyen ve güneş yanıklarından korkanlar için mis kokulu kakao yağımız, cilde parlaklık sağlarken nemlendirir. Yaşlanma karşıtı etkisiyle kadınların ilk tercihi olan kakao yağı, yaraların iyileşmesi için oldukça pratik bir yöntemdir. Özellikle hamile kadınların doğum sonrası oluşan çatlaklar için kullandığı kakao yağı, oluşabilecek çatlama, kuruma gibi durumları da ortadan kaldırır. Saçlardaki etkisi görenleri şaşırtmaktadır. Parlaklık kazandırırken, aynı zamanda saçları besleyip uzatan kakao yağı tüketildiğinde tatlılarda ve hatta yemeklerde kullanılarak kabızlığı önler.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı zararları nelerdir?

Farklı sebeplerden dolayı tercih edilen ve kullanılan kakao yağı, fazla tüketimi halinde oluşabilecek reaksiyonlar dışında bir etkisi bulunmamaktadır. Fazla kullanımı halinde sivilceye neden olabilir. Cilt yapısına göre kakao yağı güneş yanığı riskini arttırmaktadır. Ancak yeterli kullanımında bu şikayetlerin hiçbiri yaşanmamaktadır.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı kullanımı 

Kakao yağı, yiyecek sektöründe tatlandırıcı, renk verici ve kıvam verici olarak kullanılmaktadır. Kakao yağı aslında beyaz çikolata olarak bildiğimiz çeşitlerinin yapımında doğrudan kullanılmaktadır. Hatta kısaca tükettiğimiz beyaz çikolatalar, kakao yağının işlem görmüş halidir. Ayrıca besin olarak da tüketebileceğimiz kakao yağını vücudumuzda nasıl kullanmalıyız?

  • Kakao yağının ciltte kullanımı:

Kakao yağının ciltte en kolay yöntemi, masaj yaparak uygulamaktır. İşlem esnasında cildinizdeki değişimi gözlemleyebilir, rahatladığını hissedebilirsiniz. Kakao yağının maske olarak kullanımı oldukça yaygındır. Bu maske sayesinde kırışıklıklardan kurtulabilir, daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Maske de kullanılması önerilenler ise; bal, süt ve yulaf unudur. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra maske yüze uygulanır ve yarım saat yüzde bekletilir. Daha sonra bol su ile yıkanır. Maske uygulamasından sonra cildiniz daha canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

  • Kakao yağının dudaklarda kullanımı:

Kakao yağını, tüm cildinize uygulamak zorunda değilsiniz. Lokal şekilde de uygulayabilirsiniz. Örneğin dudaklarınız için dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında çatlayan ve kuruyan dudakların dostu olan kakao yağı, bir pamuk çubuğu veya doğrudan parmaklar ile uygulanabilir. Veya boşalan bir dudak kremi rolonunun içine eritilmiş kakao yağını doldurup soğuttuğunuzda dudak kremi olarak çantanızda taşıyabilirsiniz.

  • Kakao yağının saçlarda kullanımı:

Kakao yağı, saçlarda katı şekilde değil sıvı şekilde uygulanmaktadır. Sıvılaştırma işleminden sonra masaj yaparak saç derisine ve saçlara güzelce yedirin. 15 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin. Süre sonunda şampuan ile yıkayın. Oda sıcaklığında katılaşmaya başlayan kakao yağı, 15 dakikadan sonra katılaşmaya başlamasıdır. Katılaşması ise saçınızdan zor arınacağı anlamına gelmektedir.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Yazın birçok kişinin istediği ve hayalini kurduğu o kalıcı bronzluk artık çok kolay. Sizlere bu yazımızda kakao yağının faydaları, kakao yağının kullanımı hakkında bolca bilgi verdik. Kakao yağı ile bronzlaşılır mı? Kakao yağı bronzlaşmak için nasıl kullanılır? sorularını cevapladık. Sizlerle kalıcı bronzluk sağlayan birçok tarif paylaştık. İlk tarifimiz ile başlayalım.

Kakao yağı ve kahve çekirdeği yağı ile bronzlaşma tarifi

Tatilden çikolata ten ile dönmek artık kimse için hayal değil. Bu tarifimizle kalıcı ve harika bir bronzluk yakalayabilirsiniz. Bu karışımı koruyucu güneş kreminizi sürdükten sonra uygulamanız zararlı güneş ışınlarından koruyacaktır. Biz sizlere belirli bir ölçü vereceğiz ancak bu ölçüyü arttırıp azaltmak sizin elinizde. Yarım su bardağı kakao yağı, 1 çay bardağı kahve çekirdeği yağı ile karıştırılıp bir fısfıs şişesine boşaltılır. Güneşlenmenizin 2.gününde kullanmanız cildinizin güneşe alışması açısından önemlidir. Uygulanışı için güneşe çıkmadan 1 saat önce uygulayıp güneşlenebilirsiniz. Uygulamanın 2.günü bronz bir tene sahip olacaksınız.

Kakao yağı ve zeytinyağı ile bronzlaşma tarifi

Bu tarif sizi hem koruyacak hem de hayalinizdeki bronzluğa kavuşturacak. 1 su bardağından biraz az kakao yağı, yarım su bardağı zeytinyağı karıştırılır. Dilerseniz fısfıs şişesi, dilerseniz cam bir şişeden alarak uygulayabilirsiniz. Güneşe çıkmadan 1 saat önce uygulanması gerek bu tarifi, önce tatilin il günü sadece zeytinyağı şeklinde uygulanması gerekir. Sonrasında karışımın uygulanması daha etkili sonuçlar verecektir.

Kakao yağı ve avokado yağı ile bronzlaşma tarifi

Hassas ciltlerin en sevdiği tarifin bu olacağından eminiz. Çünkü avokado yağı hassas ciltler için harika bir seçimdir. Yarım su bardağı kakao yağı, yarım su bardağı avokado yağı ile karıştırılır ve korumalı güneş kreminden sonra uygulanır. Hem cildinizi bronzlaştıracak hem de besleyecek olan bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Kakao yağı ve havuç yağı ile bronzlaşma tarifi

Havuç yağı ve kakao yağı ikilisini mutlaka duymuşsunuzdur. Havuç yağı da kakao yağı gibi birçok bronzlaştırıcı ürün de kullanılmaktadır. Hem maliyetsiz hem daha etkili bir karışım için işte tarifimiz. Uzun süreli bronzluk sağlamak için korumalı güneş kreminizle cildinizi güneşe alıştırın. Ertesi gün yarım su bardağı kakao yağı, yarım su bardağı havuç yağını karıştırıp fısfıs şeklinde çok az miktarda uygulayın.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı ve fındık yağı ile bronzlaşma tarifi

Fındık yağı, yüksek yağ asidi içerdiği için birçok kozmetik ürününde bulunmaktadır. E vitamini zenginliği ile de en kolay emilen yağlardan biri olan fındık yağı, bronzlaşma için oldukça popülerdir. Fısfıs şişesine hazırlayacağınız bu karışım ile uzun süreli bronzluk sağlayabilirsiniz. 2 çay bardağı kakao yağı ile yarım çay bardağı fındık yağı karıştırılır. Güneşte kalma süreniz kısa olsa bile en etkili yöntem diyebiliriz. Güneşlenmeden 2 saat öncesinde uygulayıp güneşlenebilirsiniz.

Kakao yağı ve kayısı yağı ile bronzlaşma tarifi

Denize girmeden önce uygulayabileceğiniz bu yöntem ten renginizin bir ton koyulaşmasını sağlar. Güneş yanıklarının önüne geçen kayısı yağından yarım su bardağı, bronzluk sağlayan kakao yağından yarım su bardağı karıştırıldığında hem hoş kokusu hem de etkileriyle sizi büyüleyecek. Kuru bir cilde sahipseniz, her güneşlenmeden önce uygulayabilirsiniz. İnce tabaka şeklinde uygulamanız kullanım açısından ve etki açısından daha faydalı olacaktır.

Kakao yağı ve kenevir yağı ile bronzlaşma tarifi

Daha erken etki görmek için kenevir yağı oldukça faydalı bir yöntem olsa da güneş yanığı riski oldukça fazladır. Bu tarifin az miktarda kullanılması gerekmektedir. Bu tarifi kullanmak için daha geç saatleri tercih ederseniz faydalı olacaktır. Güneşin dik açıyla gelmesi sonucu oluşabilecek yanıklar can acıtıcı olabilir. Bu yüzden çabuk etki görmek için bu tarifi kullanmak isteyenler daha çok sıcak esintiyle bronzlaşmayı tercih etmelidirler. 1 çay bardağı kakao yağı ile yarım çay bardağı kakao yağı karıştırılır ve cilde ince bir tabak şeklinde uygulanır. Günde 1 kez uygulamanız yeterlidir. Karışımı uygulamadan önce koruyucu güneş kreminiz uygulamayı unutmayınız.

Kakao yağı ile bronzlaşmak mümkün mü?

Kakao yağı ve bronzlaşma ile ilgili merak edilen sorular 

Kakao yağı ile bronzlaşma işlemini deneyen ve memnun kalan birçok kişi vardır. Sizlerle birçok bilgi ve tarif paylaştıktan sonra sıra en çok merak edilen sorulara geldi. 

Katı kakao yağı bronzlaştırır mı?

Kakao yağı cilde katı olarak da uygulanabilmektedir. Ancak daha hızlı ve kalıcı sonuçlar için sıvı şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Kakao yağı bronzlaşmak için nasıl kullanılmalıdır?

Kakao yağı birçok farklı sebeple kullanılmaktadır. Ancak en bilinen özelliği bronzlaştırma etkisine sahip olmasıdır. Doğrudan cildinize uygulayabileceğiniz kakao yağını, mutlaka koruyucu güneş kreminizden sonra uygulayın.

Kakao yağı güneşsiz bronzlaştırır mı?

Tatilde yüksek sıcaklıkta bronzlaşma imkanınız yoksa evinizde kakao yağı ile güvenli şekilde bronzlaşabilirsiniz. Verdiğimiz tarifleri güneşsiz bronzlaşma içinde uygulayabilirsiniz ancak güneşlenme ile uygulanan yönteme göre daha yavaş sonuç verecektir.

Sadece kakao yağı bronzlaştırır mı?

Kakao yağı tek başına da oldukça etkili bir üründür. Daha hızlı etki için karışımlar tercih edilmektedir.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023