Kumlama Fiyatları 2022

Kumlama fiyatları 2022 yılında en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri olmayı başarmıştır. Kumlama fiyatları bulunulan ile göre yaptırılmak istenen işlemin türüne göre değişiklik gösterir ve bu yüzden genel bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Sanayi işlemlerinde en çok kullanılan üretim aşamalarından biri olan kumlama, son derece dikkatli şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Genel olarak verilen tüm parçalara yapılan kumlama işlemi son derece dikkatli şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle de kumlama işlemi yaptıracak kişilerin dikkatli bir araştırma yapması önerilmektedir. Bazı kumlama işlemi fiyatları aşağıda belirtilmiştir:

  • Metal Kumlama – 190 TL
  • Kumlama + Shop Premier 25 mikron – 310 TL
  • Kumlama + Rapid Astar 60 mikron – 410 TL
  • Kumlama + Rapid Astar + Rapid Boya – 490 TL
  • Kumlama + Epoksi Astar 60 Mikron – 370 TL
  • Kumlama + Epoksi Astar + Epoksi Boya 60 Mikron – 470 TL

Kumlama Nedir?

Kumlama işlemi en genel tanımı ile birlikte metalin zamanla pas ve korozyona uğraması sonucu üzerindeki yağ, kir, pas ve korozyonu kaldırıp metalin kullanım ömrünü uzatmak için yapılan işlem olarak yapılabilir. Kumlama fiyatları da bu nedenle oldukça önemlidir çünkü sanayide metallerin kullanım ömürleri son derece önemlidir. Bu durum da kişilerin son derece detaylı bir araştırma yapmalarını gerektirmektedir. Aynı zamanda kumlama makineleri de satılmaktadır.

Kumlama
Kumlama

İlginizi Çekebilir: Demir Fiyatları

Kumlama Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Kumlama makinesi fiyatları değişkenlik göstermek ile birlikte aşağıdaki gibidir:

  • Dermak Atu Vakumlu Kumlama Makinesi – 37.000 TL
  • Dermak Atu Basınçlı Kumlama Makinesi – 86.000 TL
  • Flex Lst 803 Vr Flex Zemin Kumlama Makinesi 1800 Watt – 19.135 TL

Belirtilen fiyatlar markalara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de kişilerin dikkatli davranması ve detaylı bir araştırma sonucunda bu makineleri almaya karar vermesi önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Betopan Fiyatları

Kumlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kumlama işlemi yapmak için mutlaka ve mutlaka profesyonel bir ekip olması gereklidir. Profesyonelce yapılmayan kumlama işlemleri metalin yüzeyine zarar vermektedir. Bu nedenle de kumlama işlemi yaptıracak kişilerin kumlama fiyatlarının yanı sıra kumlama yapan yerleri de dikkatli şekilde araştırmaları gereklidir.

İlginizi Çekebilir: İpek Sıva Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu