LG TV Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

LG TV uygulama yükleme işlemi özellikle Smart TV’leri kullanan bireyler tarafından yapılır. Pek çok farklı platformdaki yapımları izlemek, müzik ve eğlence uygulamalarını indirmek için uygulama yükleme adımlarını takip etmek gerekir. Böylece kolay bir şekilde ve teknik servise ihtiyaç duyulmadan uygulamalar yüklenmiş olur. Her yaştan bireyin ilgisini çeken uygulama ve platformlar birbirinden farklıdır. Bu nedenle LG TV uygulama yükleme işlemi yapılırken pek çok seçenek görüntülenir.

LG TV ‘de kullanılabilen bir uygulama mağazası ile tüm uygulama kategorileri rahatlıkla görülebilir. Ücretli ya da ücretsiz uygulamaların yükleme işlemleri bu mağaza üzerinden gerçekleştirilebilir.

LG TV Uygulama Mağazası

LG Smart TV uygulama yükleme işlemi, LG markasının uygulama mağazası aracılığı ile kolayca gerçekleştirilir. Bu uygulama mağazası, televizyonlarda yüklü olarak bulunur. Kurulum aşamasından sonra bu mağaza kullanılarak kolayca uygulama işlemi yapabilirsiniz.

LG TV uygulama mağazası, LG Content Store adındaki mağazadır. Diğer işletim sistemlerinde bulunan uygulama mağazaları ile benzer özellikler taşıyan bu mağazada, uygulamalar hakkında pek çok bilgi verilir. Kullanıcıların puanlandırma ve yorumları, uygulamanın ücreti ya da ücretsiz olduğunun bilgisi, uygulamanın hangi alanda kullanıldığı gibi aydınlatıcı bilgiler bulunur. Bu bilgiler de göz önünde bulundurularak kullanıcılar yüklemek istedikleri uygulamayı seçer. Daha sonrasında ise uygulama üzerine tıklandığında açılan sayfa üzerinden Yükle butonuna basarak uygulamayı yüklemeye başlayabilir. Bunun için öncelikle üyelik işlemlerinin yapılması gerekir.

LG Content Store’a Üye Olma

LG Smart TV uygulama yükleme işlemi için en çok tercih edilen yöntem, LG Content Store mağazasını kullanmaktır. LG TV’ niz üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek uygulama mağazasına üye olabilirsiniz;

  • E- postanızla Smart TV’ye kaydolun,
  • Smart TV’ye kaydolduğunuz E- posta ve parola ile mağazaya giriş yapın. Bunun öncesinde;

2011 model LG TV için: Kumandanızdaki Home tuşuna basın ve sağ üstte açılan Oturum Açma seçeneğine tıklayın. Üye Olma butonuna tıklayıp mail adresinizi girin. Geçerlilik Kontrolü seçeneğini işaretleyip parolanızı girin. Üye Olma seçeneğine tıklayın.

2012- 2013- 2014 model LG TV için: Kumandanızdaki Home tuşuna basın ve sağ üstteki insan profilinin olduğu simgeye tıklayın. Açılan Üye Olma seçeneğine basın ve ardından kullanım koşullarını onaylayın. Açılan sayfada mail adresinizi ve parolanızı girdikten sonra Üye Olma seçeneğine tıklayın.

2014- 2018 model LG TV E -posta doğrulama için: Kumandanızdan Home tuşuna basın ve ardından sağ üstteki çark simgesine tıklayın. Gelişmiş ya da Tüm Ayarları Göster seçenekleri açılacaktır. Genel seçeneğine tıklayıp Hesap Yönetimi kısmına girin. Sağ üstteki Hesap Oluştur seçeneğine ve Kullanım Koşulu Onayla seçeneklerine basın.

2019 model LG TV için: Kumandanızdan çark simgesinin olduğu Ayarlar tuşuna basın. Sırasıyla Tüm Ayar Göster, Genel ve Hesap Yönetimi seçeneklerine tıklayın. Sağ üstte bulunan Hesap oluştur seçeneğine tıklayıp kullanım koşullarını onaylayın.

  • Bu işlemlerin ardından LG Smart Tv hesabınızı oluşturduğunuz E- posta adresinizi kontrol edin. Gelen doğrulama postasına tıklayarak hesabınızı doğrulayın.

LG Content Store Uygulama Yükleme

LG TV uygulama yükleme işlemi için Content Store uygulamasına üye olmanız gerekir. Buna LG hesabınızla kolaylıkla yapabilirsiniz. Herhangi bir uygulama yüklemek için,

  • Kumandanızın Home tuşuna basın,
  • Açılan menüden LG Content Store uygulamasına girin,
  • Uygulama ve Oyun ya da Premium gibi seçeneklerden dilediğinize girin,
  • İstediğiniz kategoriden uygulamanızı seçin,
  • Kur seçeneğine tıklayın,
  • Kısa bir süre içerisinde uygulamanız yüklenecektir.

LG TV Yüklenen Uygulamaları Kontrol Etme

LG Smart TV uygulamaları televizyonunuza yüklendikten sonra onları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bunun için televizyonunuz 2014 sonrası modelse, kumandanızdan Home tuşuna basmanız yeterli olur. Yüklediğiniz uygulamaların tümü açılan pencerede görüntülenir. 2014 öncesi modellerde ise yine kumandanızdan Home tuşuna basmanız gerekir. Ardından açılan menüden Uygulamalarım seçeneğine girmelisiniz. Daha önce yüklemiş olduğunuz tüm LG TV uygulamaları burada görünür. Dilediğinizi seçerek çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Uygulamalarınızın konumunu düzenlemeniz de mümkündür. Bunun için yapmanız gereken, uygulamalarınızın göründüğü menüdeki kalem simgesine tıklamaktır. Daha sonra kumandanızın tekerlek simgeli Tamam butonundan uygulamaları sürükleyerek sıralayabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaların köşesinde açılan X simgesinden silmek istediğiniz uygulamaları kolayca kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu