LoL Rp Kodu

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan League of Legends veya kısaca LoL, oyuncuların severek oynadığı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. E-spor tutkunlarının da tercih ettiği bu oyun e-spor turnuvalarında büyük paraların dönmesini sağlıyor. LoL oyunu küçükten büyüğe herkesin severek oynadığı bir oyun olurken bunun yanı sıra LoL RP nesnesi de kullanılan bir oyun içi nesne olmakta. Oyun parası olarak da geçen bu nesne için bazı oyuncular RP fiyatlarının konusunu merak edebiliyor. LoL oyunu için oldukça önemli olan RP’nin yanı sıra bu konuda oyun hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

League of Legends (LOL) Nedir?

lol fps arttırma

LoL oyunu aslında League of Legends’ın kısaltmasıdır ve Bir oyun yapım şirketi olan Riot Games’in geliştiriciliğiyle 2009 yılında ilk defa piyasaya sürülmüş olan league of legends Oyununun tasarımcısı ise Steve Feak’tir. Oyun online oynanır ve oyunu oynamak için bir ücret talep edilmez. League of Legends oyunu aynı zamanda küresel boyutta E-Spor için büyük bir organizasyona ev sahipliği yapar.

League of Legends RP satın al konusuna geçmeden önce LoL tarihinden detaylıca bahsetmek istiyoruz. League of Legends kurucuları, Warcraft III oyunundaki Defense of the Ancients haritasından etkilenir ve bu harita onlara bir fikir getirir. Hemen bu harita üzerinden çalışmalara başlayan ekip, bununla ilgili bir oyun geliştirme sürecine girer. 2007 yılında bir konferansta tanıtılan League of Legends, birçok kişinin o zamanlardan ilgisini çekmişti. Ücretsiz olarak sunulacağı açıklanan bu oyunun tek oyunculu modunun olmaması ise dönemine göre birçok kişiyi şaşırtmıştı. 2008 yılında oyunun Çin’de de etki göstermesi için Tencent ile anlaşan firma, çalışmalarına devam etti. 2009 yılında beta sürecine giren oyun 27 Ekim 2009 tarihinde resmî olarak yayınlandı. 

Oyun resmî olarak yayınlandıktan sonra düzenli güncellemeler alarak gelişti ve daha da büyümeye başladı. 2014 yılından itibaren iki veya üç haftada bir güncelleme yapma kararı alan ekip, bu politikayı standartlaştırarak oyunun sürekli gelişmesinde katkı sağladı. Oyun dünyasının göz bebeği olan LoL oyunu gün geçtikçe daha çok kullanıcıya sahip oluyor.

Riot Games geliştiricileri, oyunun daha çok gelişmesi ve daha iyi güncellemeler alabilmesi adına 2016 yılında müzik ekibi ile anlaşarak oyunun ses efektleri ve müziklerinin daha kaliteli hale gelmesi amaçlandı. 2013 yılına kadar yalnızca Windows ortamında oynanabilen oyun 2013 yılının Mart ayından sonra Mac OS X işletim sistemlerinde de oynanabilmeye başlandı.

League of Legends Nasıl Oynanır?

League of Legends oyunu stratejik ve rekabet içerikli bir MOBA oyundur. Ancak tüm bunların yanında oyun aynı zamanda bir takım çalışmasıdır. Oyunda durağan/statik olguların dışında değişken unsurların da dikkate alınması ve buna uygun strateji geliştirilmesi gerekmektedir. Ancak temel olarak statik unsurlar üzerinde ilerleyen oyunda Kuleler, İnhibitörler, Merkez Yapı, Minyonlar ve Canavarlar adlı oluşumlar vardır ve oyuncu isteklerinden bağımsız bir şekilde bu oluşumlar her oyunda yer almaktadır.

Genel anlamda League of Legends lol oyunu beşer oyuncu bulunduran iki ayrı gruptan oluşur ve bu gruplar birbirlerine karşıt stratejiler izlemektedir. Bu beşer kişilik iki grup, üç ayrı koridor içeren bir harita üzerinde birbirleriyle kule yıkma mücadelesi vermektedirler. Bu oyun düzeni, Sihirdar Vadisi üzerinde yapılan mücadeleyi tasvir etmektedir. Ancak diğer girişlerden de oyunu daha karmaşık unsurlarla ve stratejilerle oynamak da mümkündür. En sonunda amaç rakibin Nexus adı verilen ana yapısını yıkmak ve böylelikle oyunu kazanmaktır.

Oyunda oyuncuların tecrübelerine ve haritanın özelliklerine bağlı olarak kalıplaşmış sistemler uygulanmaktadır. Bunlar genelde büyük turnuvalarda ve yeni patchlerden sonra değişir, insanlar tarafından benimsenir ve uygulanır. Oyunda 5 çeşit rol vardır. Her role uygun şampiyonlar vardır. Bunlar genel olarak bilinir ve bunların dışına pek çıkılmaz. Çıkıldığında ise genelde başarısız olunur.

1-Üst koridor/(Top lane) Takımın üst koridor oyuncusudur. Bu koridorda genellikle tanky şampiyonlar seçilir. Diğer koridorlara en uzak koridor olduğu için genellikle ışınlan sihirdar büyüsü tercih edilir.

2-Ormancı/(Jungler) Takımın ormancısıdır. Farmını orman yaratıklarıyla yapar. Baskın potansiyeli yüksek şampiyonlar tercih edilir.

3-Orta koridor/(Mid lane) Takımın orta koridor oyuncusudur. Anlık hasarı yüksek olan şampiyonlar tercih edilir. Genellikle de yetenek gücü şampiyonu olurlar.

4-Saldırı gücü taşıyıcısı/(AD Carry) Takımın saldırı gücü taşıyıcısıdır. Nişancı şampiyonlar tercih edilir. Alt koridorda oynar. Oyunun en kırılgan rolüdür. Takım savaşlarında arkadan hasar verir.

5-Destek/(Support) Takımın destek oyuncusudur. Alt koridorda ADC ile durur. Başlıca görevi ADC’sini korumaktır. Haritaya totem bırakır. Kitle kontrolü olan şampiyonlar tercih edilir.

LoL oynama çeşitleri

League of Legends oyununda birden fazla oyun modu bulunuyor. Oyuncular eleştirmenlerden yüksek puan almış bu oyunu oynamak için öncelikle düşük boyutlu bir launcher kuruyor. Sonrasında launcher üzerinden oyunun dosyalarını indirerek oynamaya başlayabiliyor. Oyun modları launcher üzerinden seçiliyor ve oyuna bu şekilde giriş yapılıyor. Oyuncular ister oyunculara karşı ister yapay zekaya karşı oyunu oynayabiliyor.

Oyunda Sihirdar Vadisi haritasının yanı sıra farklı haritalar da bulunuyor. Bunlardan birisi Uğursuz Koruluk, diğeri Sonsuz Uçurum olarak yer alıyor. Bunun dışında oyun hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu şampiyon, minyon ve kule olmakta. Şampiyon, oyuncuların oynadığı karakterler olmakta. Her şampiyon kendine özgü yeteneklere sahip. Oyun içerisinde 150’nin üzerinde şampiyon var ve hepsi birbirine yakın güçte ve farklı tarzda bulunuyor.

Minyonlar, takımların merkez üssünde yayılarak dalgalar halinde oyuna destek olan karakterler. Koridor üzerinde karşı merkeze doğru ilerleyen bu canlıların büyücü, dövüşçü, kuşatma ve süper minyon olmak üzere 4 farklı çeşidi bulunuyor. “Minyonlar harekete geçti.” sözü de bu konuda oldukça popüler. Kuleler ise haritanın belirli bölgelerinde yer alan ve takımı korumakla görevli olan nesneler olarak karşımıza çıkıyor.

LoL iki farklı şekilde oynansa da bunun dışında oyun içerisinde 3 farklı harita da yerini almış durumda. Bunlardan birisi ve en popüleri Sihirdar Vadisi, bir diğeri Uğursuz Koruluk ve sonuncusu ise Sonsuz Uçurum olmakta.

LoL RP Kodu

Eskiden Riot Points olarak bilinen RP, çoğunlukla kozmetikten doğrudan oyun dışındaki diğer işlevlere kadar, League of Legends ve Teamfight Tactics PC içeriğinin kilidini açmak için kullanılan premium para birimidir. RP eskiden Avrupa sunucusunun başlarında Combat Points ve 10. Yıldönümü Etkinliği için para birimini kullanmayan birden fazla oyunun duyurusu ile aynı zamana denk gelecek şekilde ismin sadece RP olarak değişeceği duyuruya kadar Riot Points olarak biliniyordu. Mobil platformlarda Legends of Runeterra ve Teamfight Tactics dahil, bu nedenle Riot Points adını yanlış yapıyor. – isim, League of Legends’ın Riot’un tek büyük oyunu olduğu zamanın bir kalıntısıdır. Bazen, Birinci Sezon rotasyonunun 40. haftasındaki sunucu sorunları gibi, o ay oynayan sihirdarlara 350 RP verilmişti. Aralık 2011’de Riot, önceki iki ayda hiç yasaklanmayan 6. seviyenin üzerindeki sihirdarlara 450 RP verdi. Riot Puanları ile satın alınabilecek şeylere örnek olarak, Etki Puanları veya Sihirdar Deneyim Puanları kazanma oranınızı artıran değiştiriciler olan şampiyonlar, alternatif şampiyon görünümleri veya güçlendirmeler verilebilir. Her ikisi de Etki Puanları ile satın alınabilen şampiyonlar ve ekstra rün sayfaları satın almanın yanı sıra, Riot Puanları oyunu doğrudan etkilemek için kullanılamaz.

LoL RP satın almanın avantajları

lol fps arttırma

LoL RP satın al işleminden yararlanmak isteyen birçok oyuncu bu işlemin sunduğu faydaları da merak edebiliyor. Lol RP veya Riot Points, oyuncuların oyun içerisinde RP ile alınabilen ürünleri alabilmesini ve görünüm olarak özel bir hale bürünebilmesini sağlıyor. RP kullanan bir oyuncu kendine has bir tasarım oluşturabilir ve bu tasarım ile birlikte diğer oyunculardan daha farklı bir görüntüye sahip olabilir. LoL RP ile birlikte elde edilen faydalardan birisi de kişinin kendine özgüveninin gelmesi ve psikolojik olarak daha iyi hissedeceği için savaşırken daha güçlü olması olmakta. LoL RP, oyunun içinden aktive edilebilmektedir. Oyuna giriş yaptıktan sonra, MAĞAZA sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada RP SATIN AL butonuna tıklayınız. Ardından Riot PIN ve Kodlar seçeneğini seçerek aldığınız kodu ilgili alana girerek aktive edebilirsiniz. 

Gamer Dünyası güvencesiyle en ucuza ve en hızlı teslimat seçeneğiyle Lol RP satın alabilir ve anında oyun içerisinde kullanımını gerçekleştirebilirsin. 

League of Legends RP satın al işlemini uygulamak isteyen pek çok oyuncu bu işlem nasıl kullanılır merak ediyor. Bir oyuncunun RP satın alabilmesi için öncelikle Gamer Dünyası web sitesine girip LoL sayfasına geçiş yapması gerekiyor. LoL sayfasında farklı miktarlarda ve değişen fiyatlarda RP mevcut. Her bir ürün kendine özgü fiyatı ile ve kendine özgü miktarı ile ön plana çıkıyor. 13.000 Riot Points seviyesine kadar ulaşan ürünler uygun fiyatlar ile müşterilerini karşılıyor. Zaman zaman yapılan indirimler müşterilerin daha ucuz bir fiyata ürüne sahip olabilmesine olanak tanıyor. Firmamızdan ürün almak isteyen müşteriler ürünü sepete ekleyerek satın alabilir ve hemen oyun içerisinde kullanabilir. Satın alım işlemi için detayları inceleyebilirsiniz.

Alınan kodu kullanmak için öncelikle LoL oyununa giriş yapmak gerekiyor. Giriş yapma işlemi sonrasında mağaza sekmesi üzerinden “RP Satın Al” butonuna basmak gerekiyor. Satın alma yöntemi kısmından kod ile satın alma seçilmeli. Oyuncu satın aldıkları kodu buraya yazarak RP sahibi olabilir. Ücretsiz rp kodları arıyorsanız bulamayacağınızı söylememizde de fayda var. LoL bedava rp kodları arıyorsanız Gamer Dünyası’nı takip ederek çekilişlere katılabilirsiniz.

RP fiyatları ne kadar konusuna geçmeden önce oyun içi para birimi olan ve oyuncuların sık sık kullandığı Lol RP hakkında bilgi vermek istiyoruz. RP, Riot Points olarak geçiyor. Birçok oyunda kolaylıkla kazanılabilen para biriminin yanı sıra bir de özel para birimi bulunur. Özel para birimi ile birlikte daha farklı ürünler ve hizmetler almak mümkün olur. Riot Points olarak geçen özel para birimi, oyun içerisinde alışveriş yapmayı sağlayan ve normal para ile alınamayan eşyaların alınmasını sağlayan bir sisteme ev sahipliği yapıyor. RP sayesinde pek çok oyuncu kendine has bir tarz oluşturabilir, diğer oyunculardan farklı görünebilir. LoL ücretsiz rp alınabilir mi sorusuna cevabımız ise hayır olacak.  

400 RP ne kadar?
400 Riot Points 15.64 TL

805 RP ne kadar?
805 Riot Points 31.28 TL

840 RP ne kadar?
840 Riot Points 31.28 TL

1770 RP ne kadar?
1770 Riot Points 62.58 TL

1780 RP ne kadar?
1780 Riot Points 62.58 TL

3620 RP ne kadar?
3620 Riot Points 122.25 TL

6450 RP ne kadar?
6450 Riot Points 122.25 TL

9620 RP ne kadar?
9620 Riot Points 211.25 TL

12800 RP ne kadar?
12800 Riot Points 299 TL

En Ucuz ve En Güvenilir Lol RP Satın Almak İçin Tıkla!

League of Legends ile ilgili makaleler

Lol Fps Gösterme makalesini incelemek için tıkla!

Lol FPS Arttırma makalesini incelemek için tıkla!

Lol Kullanıcı Adı Değiştirme makalesini incelemek için tıkla!

League of Legends Hakkında Bilgi makalesin incelemek için tıkla!

 

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza