Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu?

Maker (MKR) Coin, oldukça avantajlar yüksek bir coindir. Peki siz hiç Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu? Diye merak içinde kaldınız mı? Sizi bu meraklar içerisinden çıkararak Maker (MKR) Coin hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi yapıyoruz. Hazırsanız Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu? yazımıza geçerek sizleri Maker (MKR) Coin hakkında bilgi sahibi yapalım. Keyifli okumalar.

Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu? Yazımız bir yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmanızı kendiniz yapmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir: AERGO Nedir? Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Maker Nedir?

Maker (MKR) belirteci, MakerDAO tarafından yaratılmış ve amacı, MakerDAO’nun DAI belirtecinin kararlılığına destek çıkmak ve Dai Kredi Sistemi için yönetişimi devam ettirmektedir. MKR sahipleri, sistemin işleyişi ve geleceği hakkında önemli kararlar vermektedir.

MakerDAO’nun kendisine ait MKR ve DAI olmak üzere iki jetonu mevcuttur. DAI, daha değişken kripto para birimlerinin yanı sıra yeni bir finansal sistem türüne bir alternatif sağlamak için yaratılmış bir stabilcoin’dir. Bu arada MKR, DAI’yi sabit tutmak için kullanılabilmektedir. Geleneksel sabit paralar, sabit tutmak için bir kripto para birimini bu gerçek dünya varlıklarının değerine sabitlemek için itibari para birimleri ve hatta altın rezervlerini kullanır. Lakin bunun sorunlu olduğu kanıtlanmıştır. MakerDAO, fiyat dalgalanmalarına karşı bir karşı ağırlık olarak hareket etmek için MKR belirtecini kullanır.

Dai ve MKR Nedir?

Dai’nin Maker platformunda üretilmesinden kaynaklı olarak işlem ücretleri MKR ile ödenmektedir. MKR, bir hizmet belirteci olarak adlandırılabilir. Ödemeler yapıldığında jetonlar yok edilir. Bu durum, toplam token sayısını azaltabilir. Dai, talep artarsa ​​MKR belirteci sayısını artırır.

Maker Coin Nasıl Satın Alınır?

Cointral ile uzman kadromuz yardımıyla MKR satın alabilirsiniz.MKR Coin, Binance borsasından satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için önce Binance borsasına üye olmanız gerekmektedir. Ardından BTC satın alarak  MKR ile takas işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Cointral ile de MKR satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maker Coin’e ek olarak Cointral ile Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Tether, BNB Coin, Cardano, Dogecoin, Steem, NEO ve 1200’den fazla kripto para satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Maker ile Neler Yapabiliriz?

MKR sahipleri Maker platformunun sürekli onay oylama sisteminde oy hakkı edinirler. MKR sahipleri, CDP’lerin teminatlandırma oranı gibi şeyleri oylamaktadır. Katıldıklarında ödül olarak MKR ücreti almaktadırlar. Bu sahipler, sisteme fayda sağlayacak şekilde oy kullanmaya yönlendirilmelidir. Sistem iyi çalışıyorsa MKR’nin değeri korunur yada artma gösterir. Kötü yönetişim ise MKR’nin değerini düşürmektedir.

MKR, Ethereum’un protokolleri kullanılarak oluşturulmuş bir  ERC-20 belirtecidir . ERC-20 cüzdanlarında saklanabilir ve birkaç borsada satılabilir.

Maker Cüzdanı

Maker, Ethereum blok zincirinde Dai Stablecoin Sistemi ile yaratılan Merkezi Olmayan Bir Otonom Organizasyondur.

Merkezi olmayan bir stabilcoin, dijital finans devriminin bir sonraki aşamasına ulaşmak için gerekli olan gerekli parçadır. Maker, önceki stabilcoin tasarımlarının en iyi kısımlarını aldı ve bunları nihai merkezi olmayan para biriminde birleştirdi. Buda Dai olarak karşımıza geldi.

Maker’ın bir DAO olması, her yerde Maker’ın bir parçası olmasının ve Dai ekonomisinin bel kemiği olarak hareket etmesine yardımcı olmasının mümkün olduğunu bizlere sunar.

MKR özellikle riskli bir yapıdadır ve diğer varlıklardan önemli ölçüde daha fazla sahip katılımı gerektirmektedir. MKR sahipleri Maker sistemindeki en yüksek otoritedir. Bir grup olarak güçlü sosyal işbirliğine ve ihtiyatlı bir tavra ihtiyaçları vardır. Buda yönetimdir.

MKR için en büyük borsa, tamamen Ethereum sözleşmeleriyle çalışan, insan kontrolü olmadan tamamen özerk ve% 0 ücrete sahip merkezi olmayan bir borsa olan Oasis’tir. Dai Stable madeni para Sisteminin bir diğer önemli kısmı, CDP marj ticaret platformudur. CDP’ler, olağanüstü Dai’nin piyasa değerini destekleyen teminat varlıklarını yöneten akıllı sözleşmelerdir ve aynı zamanda, mevcut marj ticareti çözümleriyle mümkün olandan daha düşük maliyet ve daha yüksek güvenlik ile merkezi olmayan marj ticareti için bir platform görevi görür.

Dai stablecoin, Oasisdex merkezi olmayan borsa ve CDP marj ticareti platformu, kırsal Hindistan’dan Wall Street’e kadar herkesin küresel finans olduğunda mevcut olan devasa ölçek ekonomilerinden yararlanabileceği küresel merkezi olmayan finans için tam bir çözüm sunmak için birleşiyor doğru yapılır.

Bankanızdan para almak için Maker (MKR) satın almak 2 adımlı bir süreç gerektirir. Bir banka kartından veya banka hesabından para yatırma işlemlerini kabul eden bir borsadan biraz BTC veya ETH satın alacaksınız ve ardından yeni satın aldığınız kriptoyu, bitcoin yada Ether karşılığında MKR satan bir kripto para borsasına aktarmanız gerekmektedir.

Neden Maker?

MKR jetonu, ortağı stabilcoin DAI’yi 1 $ ile aynı değerde tutmaya yardımcı olur. DAI’nin dolar eşdeğeri değerini korumak için DAI fiyat dalgalanmalarına yanıt olarak MKR oluşturulabilir ve yok edilebilir. DAI, bir teminatlandırma sistemi kullanır ve bu sayede sahipler, ağı yönetmeye yardımcı olmak için kontrol mekanizmasının bir parçası olarak hareket eder.

DAI, alıcılar bir bir kredi gibi davranan akıllı sözleşme tabanlı teminatlı borç pozisyonu (CDP). CDP’ler Ether (ETH) ile satın alınır ve karşılığında DAI verilir. ETH, bir evin bir ipotek kredisi için teminat görevi görmesi gibi, kredinin teminatı olarak hareket eder. Sistem, özünde bireylerin ETH varlıklarına karşı kredi alabilecekleri anlamına gelir. Kredinin geri ödemesi olduğunda DAI yok edilir. Yol boyunca MKR’de ücretler oluşur.

MKR belirteci, ETH fiyatının DAI sisteminin işleyemeyeceği kadar hızlı düştüğü bir senaryo için bir çözümdür. Teminat sistemi DAI’nin değerini karşılamaya yetmiyorsa, MKR oluşturulur ve ilave teminat elde etmek için piyasaya satılır.

Maker (MKR) Token Nasıl Çalışır?

MKR aslen, şirketler üzerinde bir oylama sistemi gerçekleşmesi için kullanılmaktadır. Platformun başarı göstermesi için risk yönetimi ön planda tutulmalıdır. 

MKR token alıcıları, iradeleriyle oy verme hakları vardır. İsterseler oylarını geri alabilir veya yeni bir oylama teklifinde bulunabilirler.

İlginizi Çekebilir: Elrond (EGLD) Coin Nedir? Hangi Borsalardan Satın Alabilirim?

maker-(mkr)-coin-nedir?-yatirim-icin-uygun-mu?-999
Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu?

Maker Neden Tercih Edilmeli?

 • Maker çalışanları, DAI stabilitesine uygun bir şekilde yapılan rehberlik için ödül kazanmaktadırlar.
 • ERC20 tokenları ve Ethereum için Merkezi Olmayan Banka sağlamaktadır.
 • Dolara sabitlenmiş varlık olan DAI’nin istikrarlarını yönetmesi bizim için bir avantajdır.
 • Ethereum, özel ekip ve topluluk ile çok uzun bir geçmişleri vardır.
 • Ethereum blok zincirinin üzerine yaratılmış olması bizlere güncellik katmaktadır.

Maker Token’ın Faydaları Nelerdir?

 • Maker projesi, oldukça iddialı bir proje olarak göz önünde bulunur. Aslında esas olarak kripto paralar için merkezi olmayan bir gelecek geliştirmeyi hedef haline getirmiştir. Ayrıca bu platform oldukça farklı özellikler ile doludur. Diğer şifreleme sistemlerinin yanı sıra Maker’ın iki belirteçli bir politikası mevcuttur. Hem DAI hem de MKR’yi içerir. Belirtmek isteriz ki her ikisi de ERC20’ye dayanmaktadır.
 • Maker’ın, DAI belirtecinin istikrarını 1 ABD doları olarak sürdürmek için CDP akıllı sözleşmelerini ve MKR belirtecini kullandığı biliniyor.
 • Maker 2020’e kadarki ilk DAO’lardan birisidir.
 • MKR sahiplerine Maker platformunda oy hakkı sunulmaktadır. MKR sahipleri dediğimiz kişiler, Dai belirtecinin alıcıları olarak kabul edilen kişilere denir. MKR sahipleri platformu çalıştırmak için teşvik edilir.
 • Maker merkezi olmayan bir platformdur. Böylece merkezi olmayan borsalara odaklanmaktadır ve dünyada isim yapmış borsalar tarafından desteklenmektedir.
 • Maker tokenlerinin kripto piyasasının tümünde en iyi kullanım alanlarından birisine sahip olduğu bilinmektedir. Buda demek oluyor ki ortak projeler için gerekli olan önemli bir araç olma görevindedir. Bu duruma müşterileri de dahil edip onlara değer katmamız gerekmektedir.

Maker (MKR) Coin Kim Tarafından Kurulmuştur?

Maker (MKR), MakerDAO tarafından kurulmuştur.

Maker (MKR) Kaç Adet Jetonu Mevcuttur?

Maker (MKR)’un toplamda 2 adet jetonu mevcuttur. MKR ve DAI jetonlarıdır.

Maker (MKR) Coin Amacı Nedir?

Maker (MKR) amacı, MakerDAO’nun DAI belirtecinin kararlılığını desteklemek ve Dai Kredi Sistemi için yönetişimi sağlamaktır.

Maker (MKR) Coin Nedir? Yatırım İçin Uygun Mu?

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Birimi Tron (TRX) Nedir? Kullanıcılarına Sağladığı Güvenlik

Maker Tokeni Yatırım İçin Fırsat Olabilir Mi?

Marker’a yatırım yapmak istediğinizde aslında göz önüne almamız gereken pek çok avantaj söz konusudur. Bunlardan birisi Maker coinin Ether tarafından destekleniyor olmasıdır. 

Marker’ı destekleyen ekibin DAI belirtecinin değerini dengede tutmak için oldukça çaba sarf ettiği bilinmektedir. Projede yer alan WhitePaper’ını gözden geçirirseniz bu yöntemler hakkında fazlasıyla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bunun içinde el kitaplarında farklı yöntemler mevcuttur.

Bazı uzmanların görüşleri önümüzdeki yıllarda iyi iş çıkarabileceği yönündedir. Belkide bahsettiklerimiz Maker tokenine yatırım yapmak için oldukça güzel bir bahane olabilir.

Maker Geleceği

Marker’ın geleceğine göz atacak olursak, herhangi bir yedek destek ile ilgili endişeler olmadan bir stabilcoin yaratma çabaları oldukça inandırıcı görünüyor. Genel olarak baktığımızda teminatlandırma mekanizmaları ve MKR’nin daha fazla güvenliksiz olmasıyla Marker, daha geniş kullanımına yol açabilecek stabilcoin DAI değerini koruyacak bir sisteme sahip olduğunu görmekteyiz.

Kripto para piyasasına baktığımızda her zaman değişiklikler olduğunu görmekteyiz.Marker’ın oynamasından dolayı ortaya çıkardığı zorluklara bir şekilde gögüs gerebileceği doğrudur. Nitekim hala sorgulanması gereken bazı faktörler mevcuttur.

Uzmanların 2018’de yapmış olduğu görüşlerin tuttuğunu görmekteyiz. Bizlere 2019 yılında iyi bir performans sergileyeceğinden bahsetmişlerdir. Lakin belirtmeliyiz ki yatırım yapmak isteyen kişilerin uzun vadede riskler almamasını öneriyoruz. Bununla birlikte kripto para piyasasındaki yükselmeyi ve alçalmayı takip etmeyi unutmayınız.

Maker’in Küresel Çözüm olarak ifade ettiği bir acil durum süreci mevcuttur. Bu sistemde herhangi bir şey olumsuz yönde seyir ederse bir grup kişi devreye girerek anahtarları korumaya alırlar. Bunlar, CDP’ler de tutulan teminatın DAI sahiplerine Ether’in eşit değerinde verildiği bir anlaşmayı tetiklemek için kullanılabilir.

Ayrıca Maker, şeffaflık konusunda oldukça titizdir. Düzenli olarak yaptıkları toplantı kayıtlarını sizlerle paylaşmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com