Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir?

Almanya’da keman çalarak Mozart ödülü alan Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Keman çalarak şarkı söyleyen ve herkesi kendine hayran bırakan Ali İnsan oldukça merak edilmektedir. Şarkı söylerken video çeken ve daha sonra bu videoları YouTube hesabından yayınlayan Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Sorusu akıllarda merak konusu olmuştur. Yaşının küçük olmasına rağmen gösterdiği performans oldukça etkileyici olduğu için Mozart ödülünü kazanmıştır.

2006 da Almanya’da dünyaya gelen Ali İnsan ailesinin ilk çocuğudur. Aslan Malatyalı olan İnsan 6 yaşından beri keman çalmaktadır. Babasını bir röportajda Ali İnsan’ın küçük yaşta bile evin içerisinde türkü söylediğini ve yeteneğinin çok küçük yaşlarda fark ettiklerini belirtmiştir. Şimdilerde ise bizim fark ettiğimiz Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Detaylarıyla yazımızda yer verdik.

Bu yazıda Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Ali İnsan Kaç Yaşında? Ali İnsan Nereli? Ali İnsan Mozart Ödülü, Ali İnsan Boyu ve Kilosu, Ali İnsan Sosyal Medya Hesapları gibi merak ettiğiniz tüm konu başlıklarıyla sizlerle. Şimdiden keyifli okumalar dileriz. 

Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir?

Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir?

İlginizi Çekebilir: Tamino Kimdir?

 2006 yılında Almanya’da dünyaya gelen Ali İnsan Aslen Malatyalıdır. Aldığı ödül ve başarısından dolayı da Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Olarak oldukça merak edilip araştırılmaktadır. Ailenin iki çocuğundan ilki olan Ali İnsan 6 yaşından beri keman çalmaktadır. Küçük yaşta müziğe olan ilgisiyle ailesinin dikkatini çeken Ali İnsan küçük yaşta aldığı eğitimlerle kendini oldukça geliştirmiştir. Aslen Malatyalı olan Ali İnsan ailesi 1996 yılında Almanya’ya göç etmiş ve orada yaşamaya başlamışlardır.

2018 yılında Almanya’da düzenlenen 54’üncü “Jugend Muzisiert” yarışmasında ses kategorisinde birinci olan Ali İnsan kemanla çaldığı “Voi che sapete” isimli eserle de “Wolfgang Amadeus Mozart” ödülüne de layık görülmüştür. Böylelikle Almanya’da Mozart Ödülüne sahip ilk yabancı unvanına sahip olmuştur. Açıklamalarında katıldığı yarışmada sadece bir kişiye bu ödülün verildiğini belirterek aldığı ödülün bu kadar özel olması ve onu oldukça mutlu etmesine değinen Ali İnsan YouTube video atarak Türkiye’ye de sesini duyurmaktadır.

Öyle ki ülkemizde de dikkatleri üzerine çeken Ali İnsan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un davetiyle Ankara’ya gitmiş ve ziyaret etmiştir. Bu ziyaretinde öğrencilere konser veren Ali İnsan, dinleyenleri kendine hayran bırakmıştır. Şimdilerde ise YouTube videoları ile geniş kitlelere hitap etmektedir. Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Sorusunu cevapladıktan sonra diğer detayları ele alalım.

Ali İnsan Kaç Yaşında?

Sesiyle ve yeteneğiyle kendine hayran bırakan Ali İnsan kaç yaşında fazlasıyla merak edilmektedir. Çok küçük yaşta büyük başarılar elde eden Ali İnsan 16 yaşındadır.

Ali İnsan Aslen Nereli?

Almanya’da dünyaya gelen ve orada yaşayan Ali İnsan aslen Malatyalıdır. 

Ali İnsan Boyu ve Kilosu

Daha 16 yaşında olan Ali İnsan boyu ve kilosu gelişim çağında olduğu için değişim göstermektedir. Bu yüzden net bir şekilde Ali İnsan boyu ve kilosu belirtememekteyiz.

Ali İnsan Mozart Ödülü

Ali İnsan Mozart Ödülü ile tanınarak adını duyurmuş bir müzisyendir. Ali İnsan Almanya’da katıldığı yarışmayı şu ifadelerle anlatmaktadır;

 “Yarışmaya ses ve keman olmak üzere iki kategoride katıldım. Yarışmanın keman kategorisinde Baden-Württemberg birincisi, seste Almanya birincisi oldum. Seste Mozart’ın ‘Voi che sapete’ eserini çok iyi seslendirdiğim için de Mozart ödülünü aldım. Yarışmanın yerel, eyalet ve ulusal aşamaları var. Finalde yaklaşık 2 bin 500 kişi farklı kategorilerde yarıştı. Benim kategorimde finale 15 kişi kaldı. Birinci olunca ve üstüne Mozart ödülünü alınca çok sevindim. Benim için çok güzel bir duygu. Yarışmada farklı kategorilerde birinci olanlardan sadece bir kişiye bu ödülü veriyorlar. Benim için çok önemli.” 

Ardından sözlerine şöyle devam etti;
“Eğitimimi sürdürmeye kararlıyım. Ancak müziği çok sevdiğim için bu alanda gelecekte çok başarılı olmak istiyorum. Bunun için hocamla sürekli çalışıyorum. Ailemin de bana bu süreçte büyük desteği var. Aileme ve hocama teşekkürler ediyorum. Bana desteğini esirgemeyen halkımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum.”
2018 yılında Almanya’da düzenlenen 54’üncü “Jugend Muzisiert” yarışmasında ses kategorisinde birinci olan Ali İnsan kemanla çaldığı “Voi che sapete” isimli eserle de “Wolfgang Amadeus Mozart” ödülüne de layık görülmüştür. Böylelikle Almanya’da Mozart Ödülüne sahip ilk yabancı unvanına sahip olmuştur. Açıklamalarında katıldığı yarışmada sadece bir kişiye bu ödülün verildiğini belirterek aldığı ödülün bu kadar özel olması ve onu oldukça mutlu etmesine değinmiştir.

Ali İnsan Sosyal Medya Hesapları

Ali İnsan sosyal medya hesapları yaptığı paylaşımlarıyla oldukça merak edilmekte ve takip edilmektedir. Ali İnsan instagram ve YouTube hesaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/ali_insan_/

https://www.youtube.com/channel/UCJdk5wBWHX2dseoYYi7SPug

Bu yazımızda Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir? Ali İnsan Kaç Yaşında? Ali İnsan Nereli? Ali İnsan Mozart Ödülü, Ali İnsan Boyu ve Kilosu, Ali İnsan Sosyal Medya Hesapları gibi merak edilen konular yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu