Mayonez maskesi saç uzatır mı? Saç uzatan mayonez maskeleri

Mayonez maskesi ne sıklıkla uygulanmalıdır? Mayonez maskesi saç uzatır mı? Mayonez maskesi saça faydalı mıdır? Maliyetsiz ve kolay bir saç bakım yöntemi olan mayonez maskesi nasıl yapılır? Mayonez maskesi kepeğe iyi gelir mi? Mayonez maskesi evde yapılır mı? Mayonez maskesi tarifi nedir?

Yazımızın devamında mayonez maskesinin faydaları, zararları, farklı mayonez maskesi tarifleri, mayonez maskesinin saça faydaları, mayonez maskesinin nerelerde kullanıldığı ve mayonez maskesinin saç uzatmadaki etkisinden bahsedeceğiz. Şimdi mayonez maskesinin nasıl yapılacağından bahsederek yazımıza devam ediyoruz…

Mayonez maskesi

Mayonez maskesi nedir? Mayonez maskesi nasıl elde edilir?

Mayonez maskesi saçları yumuşatma, parlatma, güçlendirme ve saç uzamasını hızlandırma özellikleri ile bilinen doğal bir maske çeşididir. Mayonez maskesi özellikle saç üzerindeki olumlu etkileri ile bilinse de mayonez maskesi cilt üzerinde de fazlasıyla faydalıdır. Cildi yumuşatan ve derinlemesine temizleyen mayonez maskesi hem masrafsız hem de yararlı olmasıyla oldukça beğeniliyor. Mayonez ayrıca tek başına kullanıldığında dünya mutfağında bir soğuk sos çeşidi olarak geniş yer tutmakta ve ülkeden ülkeye değişen aroması ile sevilerek tüketilmektedir.

Peki mayonez maskesi nasıl yapılır? Mayonez maskesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de tarifi ve yapım aşamalarının nasıl olduğudur. Mayonez maskesini yapmak için öncelikle dört kaşık mayonez, bir tane yumurta ve üç yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız vardır. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra ilk olarak bir kase içerisinde dört kaşık mayonez, bir tane yumurta ve üç yemek kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın, daha sonra saçlarınıza yaptığınız bu maskeyi saçlarınıza uygulayarak yaklaşık yarım saat bekletin. Yarım saat sonunda saçlarınızdan bu maskeyi durulayın. Duruladıktan sonra yüksek ihtimalle saçlarınız yağlı hissedecek ve tekrar yıkamak isteyeceksiniz. Ancak saçlarınızı bu şekilde bir gün daha bekletirseniz maskenin etkilerini saçlarınızda daha fazla görebilirsiniz.

Mayonez maskesi faydaları

Mayonez maskesinin faydaları nelerdir?

Saçlara ve cilde son derece iyi gelen mayonez maskesi hakkında akla gelen ilk sorulardan biri de mayonez maskesinin faydalarının neler olduğudur. Mayonez maskesinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mayonez maskesi, sahip olduğu nemlendirici yağlar sayesinde saçı nemlendirir ve yumuşatır.
 • Aynı özelliğinden dolayı cilt için kullanıldığında da cildi nemlendirme ve yumuşatma etkisine sahiptir.
 • Mayonez maskesi, saçlarınızı güneş ışınlarının verdiği zararlı etkilerden korur.
 • Mayonez maskesi ciltteki gözeneklerin de sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Mayonez maskesi saçlarınızın daha kolay şekil almasına yardımcı olur.
 • Mayonez maskesi cildi temizler ve makyaj gibi kirlerden tamamen arınmasına yardımcı olur.
 • Mayonez maskesi saç derisini besler ve saç dökülmesini azaltır.
 • Mayonez maskesi, saçınızın pH değerini olması gereken seviyede tutmaktadır.
 • Mayonez maskesi zengin içeriği ve proteinler ile saçlarınızın dolgun ve parlak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Mayonez maskesi yukarıdaki maddelerde de belirttiğimiz üzere cildi ve saçları yumuşatıcı, ph değerini dengede tutucu, nemlendirici, UV etkilerinden koruyucu ve güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak gibi faydalara sahiptir.

Mayonez maskesi zararları

Mayonez maskesi zararları nelerdir?

Mayonez maskesi bilindiği üzere saçlarınıza ve cildinize kötü bir etki ya da zararda bulunmamaktadır. Elbette her maskede olduğu gibi mayonez maskesinin de fazla kullanımının saçlarınızın çabuk yağlanmasına neden olabilmektedir. Bu etkilerden korunmak için maske uygulama sıklığınızı haftada 1 ya da 2 kez ile sınırlı tutabilirsiniz. Alerjik reaksiyonlardan sakınmak ve vücudunuzun bu maskeye herhangi bir etkide bulunup bulunmayacağı görmek için öncelikle maskeyi vücudunuzun küçük bir bölgesinde bekletebilir ve vücudunuzun herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini kolaylıkla test edebilirsiniz.

Mayonez maskesi nerelerde kullanılır?

Mayonez maskesi, faydaları, nemlendirici özelliği, güneşin zararlı ışınlarından koruyuculuğu özellikleri ile birlikte hem cilt hem de saç üzerinde kullanılmaktadır. Farklı tariflerde farklı malzemelerle yan yana getirilerek kullanılsa da etkileri genel olarak aynı olmaktadır. Bu nedenle karşınıza çıkacak mayonez maskeleri hem saçlarınız hem de cildiniz için besleyici niteliktedir. 

Mayonez tarifi

Doğal mayonez nasıl yapılır? Evde mayonez tarifi

Saç ve cilt bakımında doğal malzemelerden yararlanmayı tercih ediyorsanız, bu mayonez tarifimiz sizin için. İçeriğinden emin olmadığınız hiçbir ürünü cildiniz ya da saçınıza uygulamamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü doğal olmayan mayonezlerde bulunabilen koruyucular, saçınıza veya cildinize beklenmeyen zararlar verebilir.

Doğal mayonezi hem kişisel bakım maske tarifleri içerisinde hem de yemeklerin yanında rahatlıkla tüketebileceğiniz lezzetli bir sos olarak da değerlendirebilirsiniz. Sizin için vereceğimiz mayonez tarifi, tam kıvamı ve lezzeti ile her alanda beklentinizi karşılayacaktır. Vakit kaybetmeden mayonez maskesinin tarifine göz atalım;

Malzemeler;

 • 1 yumurta
 • 1 su bardağı zeytinyağı ya da Ayçiçek yağı
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı tuz

Yapılışı;

 • Geniş bir kasede yumurta ve yağı iyice çırpın.
 • Ardından limon suyunu ve tuzu ekleyerek mikserle biraz daha çırpın.
 • Bir dakika içerisinde mayonezin kıvam aldığını göreceksiniz. Artık mayoneziniz kullanıma hazır.

Bu kolay tarif sayesinde masrafsız ve pratik bir şekilde kendi mayonezinizi hazırlayabilirsiniz. Eğer mayoneziniz hazırsa, mayonez ile saç maskesi tarifleri sizin için geliyor…

Mayonez maskesi saça nasıl uygulanır?

Mayonez maskesi kolay uygulanması ve faydaları bakımından pek çok kişinin saç bakımı konusundaki ilk tercihlerinden biridir. Peki mayonez maskesi nasıl uygulanır?

Bu tariflerde kullanacağınız mayonezi kendinizin yapması, içeriğinin doğal olduğundan emin olmanızı sağlar. İçerisinde koruyucu kimyasallar içermeyen doğal mayonez ve diğer malzemeleri kullanarak hazırladığınız maskeler, saçınız ve cildiniz için çok daha faydalıdır. Bu nedenle herhangi bir zararlı etkiden korunmak ve doğal bir saç maskesi hazırlamak için yazımızda verdiğimiz doğal mayonezi tercih edebilirsiniz.

Mayonez maskesi tarifi 1 

Saçlarınızı nemlendirecek ve buklelerinizi daha belirgin hale getirecek mayonez maskesi tariflerimizden ilki için ihtiyacınız olan malzemeler yalnızca beş yemek kaşığı mayonez ve iki adet yumurtadır. Maskenin yapım aşamaları ise aşağıdaki gibidir;

 • İki adet yumurta ve beş yemek kaşığı mayonezi bir kase içerisinde karıştırın,
 • Karışımı saçlarınıza kökten uca uygulayın,
 • Karışımı saçlarınızda yaklaşık otuz dakika boyunca bekletin,
 • Mayonez maskesini saçlarınızdan arındırın ve bu tarifi haftada bir olacak şekilde uygulayın.

Mayonez maskesi tarifi 2

En çok tercih edilen bir diğer mayonez maskesi ise saçlarınızı derinlemesine nemlendirmesi ve onarması bakımından tercih edilmektedir. Bu maske tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler ise bir çay bardağı mayonez, iki yemek kaşığı süzme bal ve bir yemek kaşığı elma sirkesidir. Maskenin yapımı için;

 • Bir çay bardağı mayonez, iki yemek kaşığı süzme bal ve bir yemek kaşığı elma sirkesini bir kase içerisinde karıştırın,
 • Hazırladığınız maskeyi saçlarınıza uygulayın ve 30 dakika boyunca bekletin,
 • 30 dakika sonunda maskeyi saçlarınızda durulayın.

Mayonez maskesi tarifi 3

Mayonez maskesi tarifleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan bu mayonez maskesi tarifi için öncelikle ihtiyacınız olan malzemeler 4 yemek kaşığı mayonez, 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Bu maskenin yapımı için;

 • 4 yemek kaşığı mayonez, 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağını bir kase içerisinde karıştırın
 • Hazırladığınız karışımı saçlarınıza kökten uca dağıtın,
 • 30 dakika karışımı beklettikten sonra saçlarınızdan durulayın.
Saç için mayonez

Mayonez maskesinin saça faydaları nelerdir?

Mayonez maskesinin genel olarak faydalarının yanı sıra saça olan faydaları da ayrı bir başlıkta incelenecek kadar fazladır. Mayonez maskesi gerek nemlendirici gerek onarıcı gerekse bakım yapan özelliği ile çok sık kullanılmakta ve sevilmektedir. Peki Mayonez maskesinin saça olan faydaları nelerdir?

 • Mayonez maskesi saçlarınızı derinlemesine nemlendirir.
 • Saçları besleyerek daha hızlı uzamalarına yardımcı olur.
 • Mayonez maskesi saçlarınızı zararlı güneş ışınlarından korumaya yardımcı olur.
 • Mayonez maskesi saçlarınızı yıpranmaktan kurtarır ve saçlarınıza zarar veren diğer ürünlerin etkilerinden korur.
 • Saçınızın pH değerini belli bir düzeyde tutan mayonez maskesi, bu yönü ile pek çok kişi tarafından sıklıkla uygulanmaktadır.
 • Mayonez maskesi saç derisini besleyerek saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Mayonez maskesi saç uzatmakta etkili midir?

Mayonez maskesinin saç uzatmakta etkili olup olmadığı fazlasıyla merak edilmekte ve sorulmaktadır. Mayonez maskesi, saçlara olan yararlı faydaları ile bilinmekte saçı nemlendirmekte, pH dengesini korumakta, güneş ışınlarının zararlarından korumakta ve saçlarınızın yıpranmasını engellemektedir. Tüm bu faydalarının yanı sıra saçların hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olan mayonez maskesi saç uzatma sürecinizi hem hızlandıracak hem de saçlarınıza kullandığınız süre boyunca bakım yapacaktır.

Mayonez ile saç maskesi hakkında merak edilenler

Yazımızda mayonez ile saç bakımı hakkında detaylı bilgiye yer verdik. Şimdi de mayonezin saç bakımında kullanımı hakkında merak edilen diğer soruları yanıtlıyoruz.

Mayonez saçta ne kadar bekletilmeli?

Saç için mayonez maskesi, saçta yaklaşık yarım saat kadar bekletilmelidir. Saçta 20 ile 45 dakika arasında bekletebileceğiniz mayonez maskesini, her zamanki gibi saçınızı yıkayarak çıkarabilirsiniz.

Mayonez saçta ne işe yarar?

Mayonez maskesi saçı uzatma, yumuşatma, parlatma ve onarma gibi pek çok olumlu etkiye sahiptir. Yazımızda mayonezin saça faydalarından uzun uzadıya bahsettik.

Mayonez saça iyi gelir mi?

Mayonez maskesi saça çok faydalıdır. Özellikle doğal mayonez maskesi ile saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler