Mesleğim Yok Ne İş Yapabilirim

Mesleğim yok ne iş yapabilirim diyenlerdenseniz, yeni iş alanlarına açılmak zorlu bir süreç olabilir. Çeşitli ve farklı meslek alanlarını değerlendirebilmek için ise mutlaka belirli becerilere sahip olmanız gerekecektir. Mesleğim yok ne iş yapabilirim Bu anlamda işinizin olmadığı ve iş aradığınız süre boyunca yapabilecekleriniz bulunmaktadır. Bunlarla birlikte birçok farklı meslek kapısı açabilirsiniz. Mesleğim yok ne iş yapabilirim

Mesleğim yok ne iş yapabilirim
Mesleğim yok ne iş yapabilirim

 

1.       Özgeçmişinizi Düzenleyin ve Yeni Beceriler Ekleyin

İşiniz yok ise yeni bir iş bulmanın en iyi yolu her zaman yeni beceriler öğrenmekten geçecektir. Örnek olarak Adobe Experience Manager ya da farklı dijital uygulamaları öğrenebilirsiniz. Her zaman yeni beceriler öğrenmeye istekli olun. Bazen yeni öğrenme fırsatları tam önünüzdedir.

 

2.      Yeni İş Alanlarına Açık Olun

Mesleğim yok diyorsanız farklı iş alanlarına yönelmeniz gerekecektir. Mesleğim yok iş arıyorum diyenler için en önemli nokta budur. Bunun için ise ilgilendiğiniz işleri arayın ve iş gereksinimlerine bakın. Hangi becerileri arıyorlar ise bu becerileri özgeçmişinize eklemek için uğraşmalısınız.  Becerilere sahip değilseniz, bunları nasıl elde edebilirsiniz; iş başında eğitim yoluyla mı, ders alarak mı ya da çevrimiçi kaynaklar aracılığıyla kendi kendine eğitim alarak mı yoksa sektörle ilgili bir sertifika alarak mı? Bu sorularla birlikte kendinize yeni bir meslek kapısı açılabilir.

3.      Yarı Zamanlı İşleri Deneyin

Uzun zamandır çalışmayı arzuladığınız bir sektörde yarı zamanlı bir iş bulmak, paha biçilmez sektör deneyimi kazanmanıza ve bu sektörde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir. Herhangi bir yarı zamanlı iş, özellikle de mevcut kariyer yolunuzun tamamen dışında kalan bir iş, iyi bir motive edici olabilir. Aynı zamanda başka bir kariyer yolu bulma zamanının geldiğini anlamanıza yardımcı olabilir veya mevcut kariyerinizin gerçekten olmak istediğiniz yerde olduğunu gösterebilir.

Mesleğim yok ne iş yapabilirim
Mesleğim yok ne iş yapabilirim

4.      Serbest ya da Uzaktan Çalışın

Serbest veya sözleşmeli çalışabilir misiniz? Serbest çalışma yolları bulmanın birçok yolu vardır. Bu anlamda çeşitli siteler içerisinden uzaktan çalışma iş ilanları veren işlere yönelebilirsiniz.

5.      Hayatta Yapmak İstediklerinize Odaklanın

Hayatta yapmak istedikleriniz yolunuza ışık tutmalıdır. Bu anlamda ne iş yapabilirim yorumları içerisinde bakmak yerine kendi içinize dönerek hayatta neyi başarmak istediğinize odaklanmalısınız. Böylelikle her anlamda sizi tatmin edecek bir işe sahip olabilirsiniz.

Köpek gezdirerek para kazanma adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

İşi Olmayanlar İçin Kolay İş Önerileri

İş önerileri her zaman fazla eğitim ve tecrübe gerektirmeyecektir. Bu anlamda yapabileceğiniz işler de sınırsızdır. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, şu iş alanlarına bakabilirsiniz;

  • Kasiyer
  • Özel Güvenlik Görevlisi
  • Şoförlük
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri
  • Kendi işini kurma

Param var iş fikrim yok diyorsanız ise, çeşitli iş alanlarına bakarak her anlamda topluma ve size yardımcı olabilecek olan iş alanlarını değerlendirebilirsiniz. Böylelikle de sevdiğiniz ve yararlı olacak bir iş bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu