Mor akik taşı faydaları

Mor akik taşı faydaları oldukça fazladır. Mor Akik, sembolik olarak dostluk ve adaletle ilgili bir taştır. Bu özelliklere ek olarak, hem fiziksel hem de duygusal olarak iç denge, sükunet, fikirlerin netliği, şans, istikrar ve ağrı kesici ile derin bir bağlantısı vardır.

Agatlar çeşitli Kuvarslardır ve çoğunlukla volkanik kayalarda bulunan kalsedon grubunun bir parçasıdır ve antik lavlarda oluşan nodül türleridir. Mor akik taşı ne işe yarar?

Çekici görünümü antik çağlardan beri kuyumculukta kullanılmasını sağlamıştır. Popüler mistik kullanımı uğur taşı olarak kullanıldığı için her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, tılsım, takı ya da tılsım olarak kullanabileceğiniz bir taştır. Mor akik taşı özelliği ya da mor akik taşı anlamı veya mor akik taşı nasıl temizlenir bilgilerini edinmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Mor akik taşı faydaları

Mor akik taşı hakkında bilgiler

Daha sonra, menşei ve tarihinden fiziksel ve mistik özelliklerine kadar Mor Akik hakkında ilginç bilgiler öğreneceğiz. Takip et!

■ Mor ​​Akik taşı nedir?

Mor Akik taşı, kalsedon alt grubuna ait Kuvars ailesinin bir mineraloididir. Antik çağlardan beri dekoratif heykel yapımından takı ve süs eşyalarına kadar çeşitli amaçlarla kullanılmıştır.

Bu taş aynı zamanda geniş enerjik ve ruhsal anlamları için de değerlidir. Bu anlamda tılsım ve uğur taşı olarak kullanılmıştır.

Tarih boyunca, fikirlere aydınlanma getirmesi ve yaratıcılığı teşvik etmesi nedeniyle “Bilim Taşı” olarak anılmıştır. Mor Akik ayrıca iyileştirici özellikleriyle de tanınır ve duygusal ve fiziksel sağlık arasındaki dengeyi destekler.

köken ve tarih

Bu taşın süs ve mistik amaçlarla çıkarılması ve kullanılması Neolitik döneme kadar izlenebilir. En uzak kullanımının, Akdeniz’e yayılmış olan Sicilya’da bulunduğuna inanılıyor.

Mısır uygarlığı bu taşı çeşitli eserlerin üretiminde kullandı ve kullanımı Girit ve Antik Yunanistan’da da kanıtlandı. Mor akik adı aslında, yüzyıllar boyunca çıkarıldığı Achates adlı bir Sicilya nehrinden gelmektedir. Babil’de, mor da dahil olmak üzere Akikler, kötü enerjileri engellemek için tılsım olarak kullanıldı.

çıkarma

Mor Akik, esas olarak volkanik bölgelerde bulunan bir taştır. Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya’nın yanı sıra en çok mor akik çıkaran ülkelerden biridir.

Burada, aslında bu, mücevher üretiminde olduğu kadar ham değerli taşların ihracatında da en çok çıkarılan ve kullanılan taşlardan biridir. Rio Grande do Sul, 19. yüzyıldan beri bu akik çeşidini çıkarıyor ve

satıyor.Uruguay, Artigas departmanı alanında büyük çapta mor akik çıkaran bir başka Güney Amerika ülkesi. Arjantin, Hindistan ve Madagaskar da bu taşı önemli miktarda tedarik eden ülkelerdir.

Mücevher ve değer

Mor Akik, tüm Akikler gibi silikon dioksitten oluşur. Ham mor akik taşının yüzeyinin pürüzlü olması yaygındır. Bu taşın içi boş olabilir, yani tamamen doldurulmamış bir boşluk sunabilir.

Bazı Akikleri enine keserek, paralel uzanan bir dizi ince çizginin varlığı doğrulanabilir.

Mor Akik’in değeri, çıkarıldığı yere ve taşın kaba mı yoksa kesilmiş mi olduğu gibi faktörlere bağlı olarak çok fazla dalgalanır. Bu taşın maliyeti, doğal olarak bulunmadığı ülkelerde genellikle daha yüksektir.

çeşitler

Agatların kendileri de renk, desen ve doku bakımından önemli çeşitlilik gösterirler. Bu taş türü, kalsedon olarak bilinen alt gruba ait çeşitli Kuvarslardır.

Mor Akik’e gelince, görsel varyasyonlar renk geçişlerinden ve desen farklılıklarından (bu taşların çoğunda görülen paralel çizgi katmanlarından) oluşur.

Bu değişiklikler, mor akik bileşiminden, özellikle silikanın varlığından, aynı zamanda kristalleşmeyi etkileyen pH ve diğer kimyasal özelliklerden kaynaklanmaktadır.

■ Anlam ve enerji

Mor Akik’in anlamı, yenilenme, kendine güven ve koruma fikirleriyle bağlantılıdır. Yaratılışından sorumlu olan volkanik kayaların enerjileri, doğru bir ruhun etkinleştiricileri olarak hareket eder.

Mor Akik’in enerjilerini alan insanlar, yaratıcı eyleme teşvik edilir ve ortak iyiliği hedefleyen büyük bir empati duygusu geliştirir. Yenilenmeye, yeni fikirlere ve döngülerin kapanmasına ilham veren bir taştır.

Bir muska olarak, korumanın yanı sıra iletişim kanalları açar ve duygusal ilişkilere, özellikle de arkadaşlıklara fayda sağlar. Kendisine bağlı olan kişinin karizmasını yükseltebilen bir taş olarak kabul edilir.

■ Mor ​​Akik taşının özellikleri

Mor Akik, anlamları ve enerjileri nedeniyle Yengeç, Başak, Kova ve Balık burçlarına olumlu yayılımlar getirmek için özellikle güçlü bir taştır.

Ancak bu, diğer işaretler için uygun olmadığı anlamına gelmez. Aslında, koruyucu enerjileri genel olarak ortamlara fayda sağlar ve bir tılsımın yanı sıra şans getirir.

Çakra aktive edici bir taştır. esas olarak sindirim sistemi organlarına bağlı solar pleksusla ilgili olarak iyileştirici ve onarıcı etki uygular. Mor Akik’in enerjileri, iletişim ve duygusal zeka üzerinde büyük etkisi olan bir gezegen olan Merkür Gezegeninin enerjileriyle bağlantılıdır.

■ Kimyasal ve fiziksel özellikler

Mor akik, kalsedon alt grubuna ait bir mikro kristal kuvars kristalidir. Dikkate değer kompozisyon özellikleri arasında, bu taş doğrusal çok renkli bantlar sergiliyor.

Bu katmanlar, agatların kayalık boşluklardaki yeraltı suyu birikintilerinde yoğunlaşması nedeniyle, özellikle silika olmak üzere uzun süreli malzeme birikimlerinden kaynaklanır. Çevresel ve jeolojik faktörler, oluşumları ve renk modellerini etkiler, aynı zamanda genel olarak şekli de etkiler ve bazı Akikler oyuk olabilir.

Mor Akikler, safsızlıkların konsantrasyonu nedeniyle bu renk tonuna sahiptir. Taşların sertliğini ölçen Mohs Ölçeğinde Mor Akik, tüm Akikler gibi 6,5 ile 7,0 arasında sıralanıyor.

■ Mor ​​Akik kristali ne işe yarar?

Mor Akik, meditasyonda kullanımıyla örneklendiği gibi, süs amaçlı kullanımdan kişisel bakıma kadar birçok kullanıma hizmet edebilen bir taştır.

Süsleme karakterine gelince, takı imalatında, güzelliği için mevcuttu ve bugüne kadar yüzük, kolye, küpe ve bilezik gibi mücevher işlerinin merkezinde yer aldı. İç dekorasyonda ortamlar oluşturabilen, mekana neşe getirebilen bir taştır.

Mor akik taşının mistik kullanımı, şaman kültürleri tarafından yüzyıllar boyunca değer görmüştür ve bugün bile bu taş, enerjileri iyi şans, koruma ve iç denge ile ilgili olduğu için popüler bir muskadır.

■ Mor ​​Akik Hakkında Gerçekler

Mor Akik taşının yüzyıllar öncesine dayanan ilginç bir tarihi vardır. Çok yönlü kullanımı ve mistik anlamlarının genişliği nedeniyle dünyanın farklı yerlerinde değer verilen bu taş, özel bir aura kazanmıştır ve hakkında merak edilenler vardır.

Örneğin İslam kültürü, bir süs olarak güzelliği eklemenin yanı sıra refah, uzun ömür ve manevi savunmayı da çeken mor akik bir hazine olarak kabul edilir. Eski Pers büyücüleri bunu zaten biliyorlardı ve ritüellerde kullandılar.

Bazı şamanist kültürler için bu taşın, şifa ritüellerinde kullanılan yılan ve akrep sokmalarına karşı gücü vardır.

Mor Akik Taşının Faydaları

Mor akik taşının faydaları çoktur. Fiziksel beden için iyileştirici ve koruyucu enerjiler sunmanın yanı sıra ruhsal ve duygusal beden üzerinde de hareket eder. 

■ Ruh bedeni üzerindeki etkiler

Her şeyden önce, Mor Akik’in rengi eski zamanlardan beri sihirle ilişkilendirilen bir renktir. Manevi dünya ve maneviyatın kendisi ile daha derin bir bağlantıya teşvik edilmek isteyen herkes için bu taş değerli bir araçtır.

Mor Akik, sezgiyi geliştiren ve bilincin açıklığını destekleyen, güçlendirici psişik yeteneklerle tanınır.

Ayrıca, auranın korunması ve dengelenmesi, negatif enerjilerden korunma anlamına gelen Mor Akik ile bağlantının olumlu sonuçlarıdır. Bu yüzden birçok insan onu nazara karşı bir muska olarak kullandı.

■ Duygusal beden üzerindeki etkiler

Mor Akik’in gücü duygusal bedende çok doğal bir şekilde hissedilebilir. Bu taşın yaydığı enerjilerle rahatlayabilen ve bağlantı kurabilen kişi, en derin kısımlarının kilidini açmak için ilham alır.

Mor Akik, yaratıcılığı, sezgiyi ve fikirlerin ve amaçların netliğini teşvik eder. Bir tılsım veya tılsım olarak varlığı karizmanın ortaya çıkmasına yardımcı olur, yani iyi bir ruh halini destekleyen ve kullanıcısını başkalarıyla paylaşmak için kendisinin en iyi versiyonuyla bağlantı kurmaya teşvik eden bir taştır.

■ Fiziksel beden üzerindeki etkiler

Mor Akik, fiziksel bedene sayısız fayda sağladığı için değerlidir. Bunlar arasında, enerjik temizleme ve yenileme gücü ile çakraların hizalanması öne çıkıyor.

Bu yenilenme hissi, örneğin bir meditasyonda mor akik kullanıldığında tüm vücutta hissedilir. Mor Akik’in gücü özellikle sindirim bozukluklarını iyileştirmede etkilidir.

Uykusuzluk çekenler için iyi bir ipucu, kaygıyı azaltan ve dinlenmeye uygun bir zihin durumu sağlayan rahatlatıcı titreşimlerini almak için yatak odasında mor bir akik kristali bulundurmaktır.

Mor akik taşı nasıl kullanılır

Mor Akik’in nasıl kullanılacağını öğrenelim, diğer taşlarla olası kombinasyonlarını öğrenelim ve meditasyonda, dekorasyonda veya kişisel bir aksesuar olarak kullanımını öğrenelim.

■ Mor ​​Akik taşı kimler için uygundur?

Yengeçler, Başaklar, Balıklar ve Kovalar tarafından kişisel kullanım için şiddetle belirtilen bir taş olmasına rağmen, herkes bu taşın enerjileriyle bağlantı kurabilir ve ondan çok olumlu etkiler alabilir.

Maneviyat ve enerji dengesine özen gösterme konusunda usta olduğunuz uygulamalar setinde bir müttefik olabilir. Meditasyon yapanlar için bu taş, özellikle solar pleksus olmak üzere Çakraları temizlemede ve hizalamada bir araç olarak hizmet edebilir.

Ortamları dekore etmek ve yoğun enerjilerden uzak tutmak isteyenler için, Mor Akik, neşeyi destekleyen ve koruma getiren pozitif titreşimleri nedeniyle iyi bir seçimdir.

Mor akik taşı faydaları

■ Birlikte kullanılacak ana taşlar ve kristaller

Taşların kombinasyonunun az miktarda yapılması gerektiğini unutmayın. Başka bir deyişle, bu elementlerin enerjilerini birleştirmek etkilerini güçlendirebilir, ancak aynı zamanda iptallerine de neden olabilir.

Bazı taşlar tam tersi etki sunar ve iki taşı çok yüksek bir titreşim veya güçlü bir enerji ile birleştirmek bazı insanları bunaltabilir. Ancak Mor Akik, Jaspers, diğer Akikler ve neredeyse tüm Kuvars türleri gibi benzer enerjiler yayan sayısız taşla birleştirilebilir.

Bunlar, Toprak elementi ile ilişkili taşlardır ve denge ve korumaya dayalıdır. İdeal olan, çevrede düzenlenmiş veya bir muskada birleştirilmiş en fazla 3 çeşitten oluşan bir set kullanmaktır.

■ Mor ​​Akik taşı meditasyon için nasıl kullanılır

Mor veya leylak akik, meditasyonlar için mükemmel bir enerji yükseltme ve temizleme aracı olabilir. Meditasyon yaparken, enerjilerin yeniden yüklenmesi daha akıcı ve güçlü hale gelir ve bazı kristallerin güçleriyle bağlantı çakralar için oldukça faydalıdır.

Mor Akik meditasyonu, taşı göbeğin üstünde, solar pleksus çakrasına yakın tutarak veya yönlendirerek yapılmalıdır. Bu alan, hayal kırıklığı, düşük benlik saygısı, reddedilme duyguları ve iletişim güçlükleri gibi duygusal sorunların yoğunlaştığı yerdir.

Bu şekilde Akik aktive olur ve şifalı enerjilerini sindirim sistemi organlarının bulunduğu bölgeye yönlendirmeye başlar.

■ Mor ​​akik taşı oda dekorasyonunda nasıl kullanılır?

Taşlar ve kristaller, mekana ve içinde yaşayanlara çeşitli faydalar sağlayan enerji difüzörleri ve yükselticileri olmanın yanı sıra, ortamda dekoratif kullanım için iyi seçeneklerdir. Birçok kristalin uyumlaştırma işlevi vardır ve Mor Akik bu gruba girer.

Varlığı Chi’yi (hayati enerji) geri yükler. Ancak Feng Shui, bir ortamda çok sayıda kristalin kullanılmasını önermez, üç parçaya kadar kullanılmasını önerir.

Mor Akik, masalarda, kitaplıklarda ve raflarda dinginlik ve denge sağlamak için düzenlenebilir, böylece ağır enerjilerin etkisini engeller. Yatak odasında uykuya katkıda bulunur ve hafiflik getirmesinin yanı sıra yaratıcılığa da ilham verir.

■ Mor ​​Akik taşı kişisel aksesuar olarak nasıl kullanılır?

Mor Akik’i kişisel bir aksesuar olarak kullanmanın birkaç ilginç olasılığı vardır. Bu taşla işlenmiş bir kolye ucu seçebilir ve Jasper ve Quartz gibi diğer kristallerle birlikte bile bir ip üzerinde kullanabilirsiniz.

Kişisel bir süs olarak kullanım, yüzük ve küpeler gibi diğer takılara kadar uzanır. Dilerseniz tılsım gibi çantanızda saklayabilirsiniz.

Bu durumda Akik’i pamuk gibi doğal kökenli bir kumaşla koruyun. Kuvars ve Akikler kişisel enerjiyi yayar ve güçlendirir, bu nedenle bu taşlardan biriyle yürürken onu olumlu düşünceler ve niyetlerle harekete geçirmeyi unutmayın.

Mor akik taşı bakımı nasıl yapılır?

Mor Akik taşının temizlenmesi ve enerjilendirilmesi ile ilgili talimatlar, enerjilerinden en iyi şekilde yararlanmamıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu taşın fiyatı ve nereden satın alınacağı hakkında bilgi bulacağız. Ek olarak, kristalin gerçek olup olmadığını nasıl anlayacağımızı öğreneceğiz.

■ Mor ​​Akik taşının temizlenmesi ve enerjilendirilmesi

Temizleme ve enerji veren taşlar etkilerini garanti ederek enerji durgunluğunu önler. Mor Akik ile olan bağınızı en saf şekilde başlatmak için, ilk kullanımdan önce bile Mor Akik’i temizlemek gerekir.

En basit yöntem, taşı ılık suyun altına yerleştirip, düşünceyi durgun enerjileri serbest bırakmaya odaklamaktır. Temizlendiğini ve yenilendiğini hissettiğinizde bir havluyla kurulayın.

Akik’i arındırıp aktifleştirmeye yönelik bir yöntem, yaklaşık 4 saat ay ışığı (dolunay) altında dinlendirmektir. Adaçayı, sedir, rezene ya da ardıç gibi yanan bitkilerden çıkan duman da tütsü şeklinde de dahil olmak üzere derinlemesine temizliği destekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu