NanoCell TV Teknolojisi Nedir? LG NanoCell TV Modelleri

Televizyon almadan önce isimlerinde ya da özelliklerinde LED, OLED, QLED gibi artık kulağımıza sıradan gelen isimleri duyuyoruz. Her birinin altında özel bir teknoloji yatan ekran özelliklerinin arasına artık NanoCell ismini de ilave edebiliriz. LG’nin yeni teknolojisi NanoCell TV, görüntü kalitesi ve son teknoloji özellikleriyle, adından sıkça söz ettirmeye başladı.

NanoCell nedir?

Sözlük anlamı “Nano Hücre” olan NanoCell teknolojisi televizyonlarda, küçük hücreler halinde ekrana gönderilmiş görüntüler olarak bulunuyor. Bir görüntü ne kadar çok küçük hücreden olursa, kullanıcıya aynı düzeyde kaliteli olarak yansıyor.

NanoCell nedir?
NanoCell nedir?

LG, üretmiş olduğu NanoCell TV’lerde tam olarak bahsettiğimiz açıklamayı yakalamak istiyor. Kullanıcıya kaliteli, pürüzsüz ve derin görüntü sunabilmek.

İlginizi çekebilir: Televizyonda LG mi Samsung mu? Hangisi daha iyi?

LG NanoCell TV teknolojisi nedir?

LG NanoCell TV, LED teknolojisi kullanılarak üretilmiş, geniş izleme açısı ve kaliteli görüntü sunan son teknoloji cihazlardır. LG bu modellerinde, telefonlarda sıkça tercih edilen IPS ekranlara yer verdi. Televizyonlarda pek alışık olmadığımız IPS ekranlar, televizyonun hemen hemen her açıdan rahatlıkla izlenebilmesi için derinlik sunuyor.

NanoCell TV, canlı renkleri daha ön plana çıkarmak adına, ekranda olan donuk renkleri filtreliyor. Bunun için ise nanopartikül adı verilen saf renkler üretiyor ve bunu kullanıcıya doğru bir şekilde yansıtıyor.

LG NanoCell TV, ortalama bir milyardan fazla renk desteği sunuyor. Bu destek ile cihazda daha fazla titreşim ve en önemlisi netlik oluşmasını sağlıyor. Televizyonların en büyük sorunu haline gelen karanlık sahneler için NanoCell TV, tam sıra karartma özelliği sunmakta. Bu özellik sayesinde ışık süzmesi cihaz üzerinde en aza indirilebiliyor. Aynı zamanda kontrast korunarak en karanlık sahnelerde bile beklenen görüntü kullanıcıya sunulabiliyor.

LG NanoCell teknolojisi nedir?
LG NanoCell teknolojisi nedir?

LG NanoCell TV modelleri

LG, NanoCell teknolojisini birçok modelinde kullanmaya başladı. Özellikle üstün görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı sunan televizyonlar, kullanıcılar tarafından da oldukça beğenildi.

Başlıca LG NanoCell TV modelleri şu şekilde listelenebilir:

  • LG Nano99 8K NanoCell TV
  • LG Nano95 8K NanoCell TV
  • LG NanoCell Nano 91 Serisi 4K UHD TV
  • LG SM8610 Serisi NanoCell 4K HDR LED TV – Al ThinQ

Tüm LG NanoCell TV modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

LG, cihazlarında kullandığı bu yeni nesi NanoCell teknolojisi ile Samsung QLED teknolojisine rakip olmuş durumda. İki büyük şirket arasındaki rekabet uzun yıllar devam edecek gibi görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu