NEO Coin Nedir? Neo Coin Avantajları Nedir?

Çin’le bağlantısının bilinmesiyle ön plana gelen bu kripto para birimi Şangay merkezi içerisindedir. İlk olarak farklı bir adla anıldıktan bir süre sonra isim olarak NEO ile karşımıza gelmektedir. NEO Coin Nedir? Neo Coin Avantajları Nedir? yazımızda genel bilgiler edinecek ve bu birimi tanımış olacaksınız. Keyifli okumalar dileriz…

YATIRIM ÖNERİSİ DEĞİLDİR. LÜTFEN KENDİ ARAŞTIRMANIZI YAPMAYI UNUTMAYIN.

İlginizi Çekebilir: Litentery (LIT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

NEO Coin Nedir?

İşletim yeri Şangay da bulunan ve Onchain’in geliştirmiş olduğu eski adıyla Antshares olarak tanınan ve bu işe girişimde bulunan, şimdi ki NEO kripto paranın gözde değerleri içerisinde yer almaktadır.

Anlaşmalar içerisinde akıllı teknoloji aracılığı ile destek sağlayan dApps ve ICO içerisinde barınmak üzere denk görevler ispatladığı Ethereum uygulaması olarak geçmektedir. Ethereum’a benzerliğiyle ilgi çeken ve birçok dilde kodlandığı için özel dil kullanmak gerekmektedir.

Tokenler içerisine NEO Coin girdiği zamanda Ethereum’a benzeyen biçiminde kullanılmış olan kripto para birimlerinden sadece birisidir. Ek olarak GAS’ın ödül sistemi de burada görülmektedir. Bu sistem içerisinde ödüllere sahip olabilir ve ya satın alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

NEO Coin’in Arkasında Kim Var?

2014 senesinde NEO sistem içerisine girmiştir. Onchain aracılığı ile Blochain sistemi kullanan bir şirket arkasında bulunmaktadır. Bu grup içerisinde Zhang Zhangwen, Tao Rongqi gibi isimler ve Da Hongfei’nin öncülüğünde bazı operatör ve geliştiriciler yer almaktadır. NEO kodları için aldığımız bilgiye göre yalnızca iki şahsın çalıştığı bilinmektedir. Sitenin güncellenmesi sonucu burada kaç kişinin çalıştığı görülmektedir ve ortalama olarak on üzerinde geliştiricinin bulunduğu bilinmektedir.

NEO Coin Neden Başarılı Olabilir?

NEO başarılı olarak alınabilmektedir. Buna verebileceğimiz bazı sebepler mevcuttur. Bazı akıllı sözleşmelerden özel bir ihtiyaç durumu göz önüne alınmaktadır. Ethereum ve ICO’lara imkanlar verirler ve kodlanmış dillerde ki meydana gelen problemlerin ortadan kaldırıldığı bilinmektedir. Kod dilini öğrenmek herkes için kolay olmadığı için, yeni bir dil öğrenerek geliştiriciler için avantaj sağlamaktadır.

NEO gelişmiş bazı profillerle iş birliği sağlamaktadır. Eğer ki bir proje içerisinde yeterince gelişip yükselmiş isimler yer alıyorsa bu projeye toplum tarafından nesnel bir güven sağlanmış olmaktadır.

NEO Coin İle İş Birliği Sağlayan Ülkeler Nelerdir?

  • Bancor
  • Agrello
  • Coindash

NEO Coin Şirketi Kiminle Bağlantısı Vardır?

Alibaba

Blockchain’i Kimler Başlattı?

  • Fadada
  • Onchain
  • Microsoft
  • The Legal Chain

ICO’ların Burada ki Görevi Nedir?

Eğer ki bir uygulamaya yardım talebinde bulunmak istiyorsanız OCO’lar burada aktif rol oynayacaktır. 2017 senesinin sonlarına doğru ve 2018 senesinin başlarında Ethereum fiyatlarında ki yükseliş buraya örnek olarak gösterilebilmektedir.

Burada NEO uygulamaları şahsi ICO’larına eşlik etmektedir. Bu yolda 2017 senesi Eylül ayının 10’unda, Red Pulse ve ICO meydana gelmiştir. Bu şirket ek olarak Çin desteği almaktadır.

NEO Coin Token

NEO içerisinde 100 milyon token bulunmaktadır. Bu 100 milyon iki bölüm halindedir. NEO destekçilerine ilk aşamada yarı oranlı token dağıtımında bulunulmuştur. Diğer tarafı ise uzun süreçli hedefler için diğer payı olan 50 milyon NEO olarak geçmektedir.

2017 senesinin ağustos ayında ortalama 50 amerika parası üstünde kripto parası taşınmıştır. Bu süreçten sonra zirveye çıktığını söylemek yanlış olmamaktadır. Burada NEO, ICO içerisine katıldığınızda katılımcılar oldukça yüksek kazançlar elde etmişlerdir.

İlginizi Çekebilir: TrueFi (TRU) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

neo-coin-nedir-neo-coin-avantajlari-nedir-62266
NEO Coin Nedir? Neo Coin Avantajları Nedir?

dbFT ve GAS

NEO, Delegated Byzantine Fault Tolerance’dan yararlanmaktadır. Bu uygulama Binance platformundan farklı olmaktadır. Delegated Byzantine Fault Tolerance işlemlerinizde pratiklik yaratarak sürede doğruluklar gerçekleştirmektedir. Bir çok Block chain sürümü desteğine sahip kayıtlarında risk taşıyan sürümlere destek vermektedir. Üstelik bu durumda kripto para miktarınız, forklar ya da bu tarz alternatifler göz önünde bulundurulmamaktadır. Daha fazla bilgi istiyorsanız NEO Beyaz Kağıt tarafından bilgi araştırması yapabilirsiniz.

NEO’ya sahip olanlar avantaj elde ederler ve bunun sonucunda GAS’ı ödül olarak almaktadırlar. GAS üretilişi bütün yeni blokta gerçekleşmektedir. Başlarda net GAS hiç olarak hesaplanmaktadır. Yani sıfırdır. Blok üretimlerinin artışıyla beraber ortalama 20 sene içerisinde 90 milyon GAS meydana gelecektir. Bloklar arasında 14-19 sn kadar limit elinizde bulunacak ve ortalama bir senenin sonunda 1 buçuk milyonun üzerinde blok üretimi gerçekleşecektir.

Tüm seneler ortalama 1 buçuk milyon üzerinde blok meydana gelmesi ve birinci nesil blok sekiz GAS olacak şekilde meydana gelmektedir. Bütün 1 buçuk üzerinde blok geçiş aşaması ile uzlaşacak biçimde, senede ortalama 1 GAS eksilme gerçekleşecektir.

GAS’a sahip olabilmek için, NEO’larınızı güvenli cüzdanlarınızın içerisinde barındırmalı ve borsa tercih etmemelisiniz.

NEO Coin’in Avantajları

Akıllı Ekonomi

NEO nasıl öne çıkıyor diye soracak olursanız cevabımız Akıllı Ekonomi olacaktır. Bildiğiniz kripto para birimlerinden epey farklı olarak ön plana çıkan NEO’dur. Akıllı ekonomi ise 3’e ayrılmaktadır. Bunlardan ilki Dijital Varlıklar, ikincisi Dijital Kimlikler, sonuncu ise Akıllı Sözleşmeler olarak geçmektedir. Burada akıllı ekonomiden yararlanmayı gerçekleştirerek blok zincirleri sayısal hala getirmek gerçek olacaktır. Sayısal sisteme geçtikten sonra blok zincirde dilerseniz durabilirsiniz ve merkezi olmayan güvenli, sizler tarafından izlenebilme özelliğine sahip olarak avantaj elde edebilirsiniz. Burada bulunan üyelerin hepsi istediği varlığı kaydedebilmektedir.  

Dijital Kimlik

Varlıkları kayıt altına almanın ve ya bireyleri kaydetmek için dijital kimlik bir varlığı sahip olduğunuz zaman önem arz etmektedir. PKI aracılığı ile destek görmektedir.

Akıllı Sözleşmeler

Alt yapı geliştirmek için akıllı sözleşmeler olmazsa olmazdır ve kullanmak gerekmektedir. Burada tekrar baştan program dili öğrenmenize gerek yoktur. Eğer akıllı bir ekonomi gerçekleştirebilmek istiyorsanız NEO aracılığı ile uygulamasından başlamanız gerekmektedir. Evrensel Hafif Sanal Makinasını kullanarak program dillerini kullanabilmeniz mümkündür.

NEO Platformda Dapp’lere Gerek Olmadığı Anlamına Mı Geliyor?

Hayır böyle olmamaktadır. DApps geliştirmeyi NEO desteklemektedir.

GAS

NEO uygulamasında en yararlı avantaj GAS’tır. Altcoin elde edenler GAS alması gerekmektedir. Şöyle ki ortada bir formül olduğunu düşünün ve cüzdanınız içerisinde NEO bulunuyorsa, günlük olarak GAS alıyorsunuz ve ortalama 90 NEO’nuz bulunuyor ise sene sonu 0,04545 Gas alırsınız gibi. Son aylarda ise GAS’ta bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Bu da insanların NEO tutması yönünde olumlu etkilenmesini sağlamaktadır.

NEO Coin Nasıl Çalışmaktadır?

NEO uygulamasında net olarak 100 milyon tane para değeri üretimine geçirilmiştir. 100 milyon parça parça bölünerek kripto para sistemi içerisinde en azami olarak 1 birim alışverişi sağlanmaktadır. GAS sayesinde kripto para transferi sağlamak için ödeme kolaylığı vermektedir. NEO elde eden kişiler bu uygulama sayesinde oylama yapabilme durumuna sahiptir.

NEO transferi saniye içerisinde ortalama 1000 transfer işlemi ortaya koyabilmektedir. Blok üretimi ise 15-20 saniye içerisinde sağlamaktadır. GAS üretimi bütün bloklarla beraberinde doğrulama gerçekleştirmektedir. Ortaya çıkan GAS üretimleri cüzdanlarda ki NEO miktarı denginde NEO elde edenlerine dağıtımı sağlanmaktadır.

NEO Coin Nasıl Saklanır?

NEO’yu saklamanın bazı yolları vardır. Online, mobil ve bilgisayarlar aracılığı ile cüzdanları içerisinde saklama imkânı sunmaktadır. Senkronizasyon işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ve block zincirinizin tümünü kullanmak istiyorsanız NEO Gui cüzdanından yararlanabilirsiniz. 3. Part bilgisayar platformlarını yeterli disk alanınız bulunmadığında ya da internet bant kullanım tercihinize göre seçebilirsiniz. NEO cüzdanlarınızı gittiğiniz yerlere götürmek istiyorsanız online cüzdanlarınızı ya da taşınabilir cüzdanlarınızı tercih edebilirisiniz.

Genel olarak yararlanılan cüzdanlara buraya tıklayarak ulaşabilir ve deneme şansı elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz cüzdanın güvenliğinin sizden istenen prosedüre uygun olarak en üst düzeyde seçim yaptığınıza dikkat ediniz. Böylelikle aklınız cüzdanınızda sürekli kalmayacak ve cüzdanınızı güvenli olarak gizleyebildiğinizden emin olabilirsiniz. NEO gönderimini cüzdanınızdan sağlayabilmeniz için aygıtınızı masaüstü cihazınızla eşleştirmeniz ve cüzdana sahip olan platform tarafından işlem gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ödeme üzerinden gerçekleştireceğiniz seçeneklerinizi ve fiziksel tuşlarınıza ek olarak şifrenizi tuşlayarak yapacağınız tüm işlemleri rahatlıkla taşımanızı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: OMG Network Nedir? Kripto Para OMG Nasıl Saklanır?

neo-coin-nedir-neo-coin-avantajlari-nedir-62266
NEO Coin Nedir? Neo Coin Avantajları Nedir?

NEO Coin Ne Zaman Kurulmuştur?

2014 senesinde Da Hong Fei ve Er
ik Zhang rehberliği sayesinde Onchain aracılığı ile kurulmuştur.

NEO Coin İlk İsmi Nedir?

Antshares adıyla ilk olarak tanınmıştır. Daha sonra 2017 senesinde ismi NEO olarak güncellenmiştir.

NEO Coin Altyapısı Nasıldır?

Üç basamaklı bir düzen üzerine kurulmuştur. Bu düzenlerden ilki dijital varlık, ikincisi ise akıllı kontratlar ve son olan ise dijital kimlikler adıyla geçmektedir. Burada merkezde ki çekirdek kısmımız mülkiyet sistemini korumaya çalışmaktır.

NEO Coin Kullanıcılara Neler Vaat Etmektedir?

NEO sayesinde profesyonel maliyet birlikte blok zincir içerisinde fiziksel varlıklar yer alabilmektedir . Gelişi güzel bir NEO gelişimcisiyle birlikte akıllı anlaşmalar üretime geçme hakkına sahip olabilmektedir. Kurumlar içerisini ele alırsak NEO, bireyin veya varlıkların kayıt altında tutulmasını ve dijital kimlikler aracılığı ile karşılamaktadır.

NEO Coin Madenciliği Yapılıyor Mu?

Evet. Bu kripto para biriminde madencilik yapılabilmektedir.

NEO Coin En Düşük ve En Yüksek Fiyat ile Toplam Arz Ne Olmaktadır?

NEO şu ana kadar en düşük değerini sene 2016’nın Ekim 21’inde 0. 072287 ABD para birimi olarak almıştır. Arz olarak 100.000.000 NEO ve kripto para arzı 70.538.831 NEO olarak görülmüştür.

Paribu NEO İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Buraya tıklayarak Paribu sitesine göz atabilir ve NEO işlemlerinizi pratikçe gerçekleştirebilirsiniz.

EO Transfer Ücreti Ne Kadardır?

NEO içerisinde transfer ücreti diye bir durum bulunmamaktadır. Bu tarz kripto para borsa sistemleri içerisinde, kripto paranız ücretsiz bir şekilde transfer işlemi gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com