Oturma Odasında Koltuklar Nasıl Yerleştirilmelidir?

Oturma odalarında rahatlık ve şıklık sunan oturma odasının olmazsa olmazı koltukların bu alanlara nasıl yerleştirileceği her zaman akıllarına takılan bir soru olmuştur. Koltukların yerleştirilme şekilleri ile alan genişletilebilir, daraltılabilir veya farklı bir tarz yaratılabilir.

Oturma odası bir evin kalbi olarak bilinir fakat bu alanı dekore etmek bazen zor gelebilir. Koltuk takımları oturma odalarının en önemli mobilyalarıdır.

 

Koltuklar Nasıl Yerleştirilmelidir?

 

L koltuk seçimi yapılarak alanı küçük olan oturma odasında her alanı kullanabilirsiniz. L koltuk dik açıya sahip tasarımları ile odanızın köşesine doğru şekilde yerleşip bu kısıtlı alanı dolduracaktır.

Eğer oturma odanız küçükse iki farklı kanepe alabilirsiniz. Bu kanepeler odanın en uç iki yanına açık merkeze odaklanacak şekilde yerleştirilmelidir. Böylece havadar, rahat hissettiren ve uyumlu bir görüntü oluşturulabilir.

Oturma odasına koltuk yerleştirme seçenekleri klasik bir kanepe veya koltuktan ibaret olmamalıdır. Odanın bir koltuk almayacak yerlerine berjer kullanarak oturma alanı arttırabilir oluşacak boşluğu da şık bir şekilde kapatabilirsiniz.

 

Rahat Oturma Odası Düzeni Nasıl Olmalıdır?

 

Oturma odalarının nasıl düzenleneceğini karar verilirken evin mimarisi daima göz önünde bulundur olmalıdır. Örnek olarak güneye bakan geniş pencereler oturma alanları adına daha rahat ve daha güneşi bir alan oluşturmuş. Ya aydınlatılmış köşelere iki adet kanepe veya bariyer kullanılarak bu aydınlatılmış köşeleri iki kişilik rahat bir yere dönüştürebilirsiniz.

Rahatlık oturma odaları için oldukça önemlidir. İşte geçirilen uzun bir günün yorgunlu oturma odasında uzanıla rock geçirilebilir. Bu anlamda rahat koltuklar oturma odalarının temel ihtiyaçlarındandır. Rahat bir koltuk seçimi yapmak için koltukların kumaşına, yumuşaklığına ve kullanım amacına dikkat edilmelidir. Bazı mobilyalar özellikle de misafir odaları için tasarlanan mobilyalar genellikle görüntü açısından şık olup rahatlık açısından kötü olabilir. Sürekli olarak kullanılan ve gün sonunda rahatlık aranan oturma grupları bu amaca uygun olarak seçilmelidir.

Oturma odasında doğru kanepeye çay seçmek oldukça önemlidir. Ne tarz bir kanepe ihtiyacınız olursa olsun kaliteli koltuk ve kanepe seçime oldukça önemlidir. Kanepelerin üzerine bol miktarda minder ekleyerek ve yazdıklarım doğru şekilde konumlandırarak oturma odasına şıklık eklenebilir.

 

Koltukları Düzenlemenin Yolları

 

Oturma odasındaki mobilyaları düzenlemek için belirli bir stil seçmek zevkleri yansıtmak için uyumlu bir ortam oluşturmak adına çok önemlidir. Modern, cesur ve tercih edilen görünüm ne olursa olsun oturma odaları konforlu ve rahat olmalıdır. Oturma odaları günün sonunda kaliteli zaman geçirmek adına mükemmel bir alandır. Oturma odası tasarlanırken dikkate alınması gereken çok şey vardır. Kişisel zevki yansıtmak, rahatlık ve bütçe bunlardan bazılarıdır. Oturma odalarını düzenlemek için İlk yol mobilya düzeni oluşturmaktır. Oturma odasından bir odak noktası belirlenip ardından odak noktasına bakılarak oturma düzeni ayarlanmalıdır.

Oturma odalarına gelince ilk görünen şey oturma gruplarıdır. Oturma odalarının standartlara uygun şekilde olması ve şık tasarımlar da olması için büyük paralar ödenir. Hiç kimse koltuk düzeninin kötü olduğunu veya koltuklarını güzel görünmediğini duymak istemez.

Koltuk oturma odasına nasıl göründüğünün temel noktası olmuştur. Koltuğun boyutu genel olarak evin alanına ve havasına bakış açısını etkiler. Koltuklar evin tarzını yansıtmalıdır.

 

Oturma Odasında Ne Kadar Koltuğa İhtiyaç Vardır?

 

Oturma odasında ne kadar koltuğa ihtiyaç olduğunu belirlemenin en kolay yolu yemek odasındaki sandalye sayısını saymaktır. Oturma odasında yemek odasında sahip olduğunuz kadar koltuk sayısına sahip olmanız gerekir. Bir akşam yemeğine ve aile toplantısına ev sahipliği yapacaksınız misafirleriniz oturma odasına geçecektir. Yemek bittikten sonra sohbet etmek ve rahatlamak için oturma odaları en iyi yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu