Peladan Yöntemi Nedir?

Peladan Yöntemi Nedir? Tarot’u bir öz bilgi mayası olarak ya da geçmiş, şimdiki ve gelecekteki durumlarda neler olup bittiğini gözetlemenin bir yolu olarak kullanmak, birçok çizim yöntemini bilmeyi içerir. Bu çok önemli yöntemlerden biri de Peladan yöntemidir.

Genel olarak, Peladan yöntemi, Romance konuşulan ülkelerde, özellikle resmi dili İtalyanca ya da İspanyolca olanlarda çok popüler bir çizim tekniğidir. Bu yöntem, belirli bir süre ile sınırlı konularda çok kesin cevaplar almak için idealdir.

Bu yöntem çok popüler olmasa da Tarot literatürünün çoğu İngilizce konuşulan ülkelerden geldiği için oldukça etkili ve güçlüdür. Bu çok güçlü atalara ait bilgiye erişmeniz için, kehanet ve öz-bilgi uygulamalarınıza dahil edebilmeniz için gerekli tüm bilgileri size getiriyoruz.

Nasıl kullanılacağına dair ipuçları vererek tarihini ve kökenini göstereceğiz. Makalenin sonunda, diğer çok popüler Tarot çizim yöntemlerine de genel bir bakış sunuyoruz, böylece onları tanıyabilir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Peladan Yöntemi Nedir? ve peladan yöntemi nasıl yapılır? soruları hakkında bilgi edineceksiniz.

Tarot Oyunu ve Peladan Çizim Yöntemi

Tarot, giderek daha popüler hale gelen bir kehanet yöntemi ve kendini tanıma aracıdır. Tarot oynamak, yöntemler ve çekilişler içerir. Bu nedenle, Tarot’un nasıl oynanacağına dair ipuçlarını ele almak için çalışma şeklini ve kökenini açıklayan Peladan yönteminden başlayacağız.

Ayrıca Peladan yöntemi ile ilgili gizli ve mesajlarla Tarot oyunu ile ilgileniyoruz. Ödeme!

Peladan Yöntemi nedir?

Peladan Yöntemi Nedir? Peladan yöntemi, bir Tarot kullanma şekline verilen isimdir. Tercihen büyük arkana ile beş kartlı bir çekilişten oluşur, ancak bu yöntemi uygularken tüm Tarot arcana’larını kullanmak da kabul edilebilir.

Çok basit bir şekilde, bir haç (Basit Haç) şeklinde düzenlenerek 5 kart alınır. Peladan yöntemi, belirli bir zamanda çok özel konular hakkındaki soruları yanıtlamada son derece etkilidir.

5 kartın her biri Evler olarak adlandırılır ve her birine belirli ilişkiler atanır. Bu nedenle, şu isimlerle bilinirler: olumlama, olumsuzlama, tartışma, çözüm ve sentez.

Köken

Peladan Metodu, eksantrik Fransız yazar ve okültist Joeséphin Péladan (28 Mart 1858 doğumlu – 27 Haziran 1918’de öldü) tarafından geliştirildi. Péladan, Lyon şehrinde doğdu ve çok dindar bir Katolik ailede büyüdü. Peladan, Hıristiyan geçmişi nedeniyle, İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra baskısını modellemeye başladı.

Peladan Metodu olarak bilinen bu baskı, Fransız eseri Tarot des imagiers du Moyen Age’in çevirisi olan The Tarot of the Magi adlı kitap olan İsviçreli okültist Oswald Wirth’in çalışmasıyla popüler hale getirildi. Oswald’ın bu yöntemi Stanilas de Guaita’dan öğrendiğine dair tarihsel anlatımları anlatır.

Tarot nasıl oynanır

Tarot oynamayı öğrenmek istiyorsanız, bunun baskılarla çalıştığını anlamanız önemlidir. Kartları çekme yöntemine karar verildikten sonra, falcı onları karıştırır, istişarenin sorusuna veya konusuna odaklanırken sol elin yardımıyla küçük gruplara ayırır.

Daha sonra kartlar yorumlanmak üzere masa gibi bir yüzeye yerleştirilir. Oradan falcı, kartlarda görüntülenen görüntüleri ve sayısal değerleri gözlemler, çünkü mesajların yorumlanabilmesi için deşifre eden sezgiye erişim sağlayacak olan bu bilgidir.

Okurken, kartın konumunun yanı sıra okuma konusu ve yanındaki kartlarla ilişkisini de dikkate almak önemlidir. Genellikle insanlar Tarot’un yalnızca gelecekle ilgili tahminlerde bulunmak için kullanıldığına inanırlar.

Bu bir efsanedir, çünkü Tarot’un aslında yaptığı şey, falcının kartların getirdiği mesajları istişare anının enerjilerine göre yorumlayabilmesi için bir rehber görevi görmektir.

Okült ile tarot nasıl oynanır

Okült ile Tarot oynamak, evlerin toplamının getirdiği gizli bir mesajı almaktan başka bir şey değildir. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekecek:

1) 1. ve 2. Evi bir araya getirin Sonuç size Şimdiki durumunuz için bir mesaj getirecektir;

2) Ev 3 ve 4’ün toplamını yapın. Sonuç olarak, Tarot’un işaret ettiği gerçeklerin nasıl ortaya çıkacağını gösteren mesaja sahip olacaksınız.

Ayrıca iki gizli mesaj daha elde etmek mümkündür:

1) İlk ek gizli mesaj, dolaşımda sunulan büyük sırların toplamından elde edilir;

2) İkinci mesaj, 1. evde görünen 4 arcana’yı 4. ev çizimine ekleyerek elde edilebilir.Onları bir araya getirerek 5. ev arcana’sını elde edersiniz.

Peladan Yönteminin Adım Adım

Tarot okumalarınız sırasında Peladan Metodu’nu nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu tekniğin nasıl çalıştığını anlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm adımları aşağıda bulacaksınız.

İlk

Péladan yöntemine başlamak için, querent’in bilmek istediği şeyin kesin bir tanımını vermesi gerekir. Ardından, yorumlanacak 4 kart seçerek kartları karıştırmalısınız.

■ İkinci

İkinci adımda, kartlar bir haç tasarımı oluşturacak şekilde şu şekilde düzenlenir:

1) İlk kart, 1. evi temsil eden falcının solundadır;

2) İkinci kart sağdadır. 2. evi temsil eder;

3) Üçüncü kart diğer ikisinin üzerindedir. 3. evi temsil eder;

4) Son olarak, dördüncü kart hepsinin altındadır. 4. evi temsil

eder. Beşinci kart, diğerlerinin yorumlanmasından sonra seçildiğinde merkezde olacaktır.

Üçüncü

Dört kart düzenlendiğinde, onları yorumlamanın zamanı geldi. Her evin belirli bir işlevi vardır. Bu nedenle, anlamlarını deşifre ederken bunlara çok dikkat etmeniz gerekir.

Peladan Yönteminde Yorumlama

Peladan yönteminin 5 kartının her birini yorumlayabilmeniz için aşağıda her birinin anlamlarını açıklıyoruz. Her kart aynı zamanda İsa’nın çarmıha gerildiği bir an ile ilişkili olduğundan, onları tespit edebilmeniz için bununla ilgili ayrıntıları ekledik. 

Ev 1: Olumlama

Ev numarası 1 ifadeye karşılık gelir. İyi hırsızın İsa tarafından ödüllendirildiği ve Cennette ona katıldığı anı temsil eder. Bu kart, durumun artılarıyla ve querent’in lehine olan her şeyle bağlantılıdır.

Bu nedenle, mesajınız olumlu, soruyla veya zamanı ile ilgili olumlu yönler veya aktif ve olumlu faktörler getiriyor. Ayrıca, şu anda hangi kaynakların mevcut olduğunu, sorgulayıcının kime veya neye güvenebileceğini ve soru konusunda ne gibi rehberlik alabileceklerini gösterir.

2. ev: İnkar

İkinci evde en önemli titreşim olumsuzlamaya karşılık gelir. Tövbe etmeyi reddeden ve bu nedenle cennete girişi reddedilen kötü hırsızı temsil eder. Bu eksiler, uyarılar ve danışmanın hayatını olumsuz etkileyebilecek şeylerdir.

Bu nedenle, getirdiği mesaj olumsuz ve aykırıdır, mevcut durumun ortaya çıkmasını engelleyen düşmanlıkları veya faktörleri tasvir eder. Kimin querent’in hedeflerine karşı çalıştığını gösterir ve takip edilmemesi gereken yolu gösterir.

3. ev: Tartışma

Ev numarası 3 tartışma ile ilgilidir. Kıyamet kartından esinlenilmiştir ve kıyameti ilan etmek için borusunu üfleyen meleği sembolize eder. Bu kart, kişinin ne yapması gerektiğini ve izlenecek yolu da beraberinde getirir. Ayrıca , sorunun çözümünde kilit noktadır ve sirkülasyon kartlarından gelen diğer bilgileri de dikkate alır.

Ev 4: Çözüm

Çözüm, 4. evin getirdiği ana temadır ve aynı zamanda meleğin çağrısına cevap veren dirilmiş bedenleri temsil eder.

Bu nedenle, eğer sorgulayıcı 3. karttaki tavsiyeye uymaya karar verirse ve sırasıyla 1. ve 2. evlerin artılarını ve eksilerini akılda tutmaya karar verirse, cümleyi, durumun sonucunu veya olası sonucunu beraberinde getirir. Durumun gelişimi, her şeyin özetini getirecek olan 5. karta da bağlı olacaktır.

Ev 5: Sentez

Son olarak, 5 numaralı ev senteze karşılık gelir. Hıristiyan mitolojisini takiben, çarmıha gerilmiş Mesih’i sembolize eder. Bu kart, en belirgin özellikleri de dahil olmak üzere, konunun temelini sembolize eder.

Aynı zamanda, querent’in baskı çalışması konusuna ilişkin tutum ve niyetlerini de ortaya koyuyor. Böylece, durum hakkında ne hissettiğini, konunun önemini ve querent’in ondan öğrenebileceği dersleri gösterir. Ayrıca, diğer tüm kartları bağlama oturtarak, neler olup bittiğini ortaya çıkarır ve duruma daha derin bir anlam katar.

Beşinci kart, diğer 4 kart çevrildikten sonra en son çekilmelidir. Bulmak için her kartın sayısal değerlerini eklemelisiniz. Böylece bu pozisyonu hangi kartın işgal edeceğini tam olarak bileceksiniz. Arcana toplamı 22’den büyükse, toplam sonucunu iki haneye düşürmeniz gerekecektir.

Örneğin: Sihirbaz (1), Ay (18), Dünya (21) ve Güneş (19) kartlarını aldıysanız, 1 + 18 + 21 + 19 = 59 olduğunu göreceksiniz. 59 sayısını ve ekleyin. iki basamağı (5 + 9 = 14). Böylece, kart 5 arcana numarası 14: Temperance olacaktır.

Diğer Tarot spreadleri türleri

Bu bölümde Tarot’ta kullanılan diğer dolaşım türlerini sunuyoruz. Bunlar arasında Üçlü Çizim, Çapraz Çizim, Kairallah Çizimi, Afrodit Tapınağı, Kule ve At Nalı Bağlantısı bulunur, böylece danışmanın belirttiği duruma göre Tarot uygulayabilirsiniz.

Üç kişilik yazdırma

Adından da anlaşılacağı gibi, üç kartlı bir çekiliş, çekilecek üç kart gerektirir. Bu okuma türünde kartlar cümle içindeymiş gibi yorumlanabilir. İlk kart özne, ikincisi fiil ve üçüncü kart tamamlayıcı olacaktır. Aşağıdaki şemaları izleyerek her evin değerini de değiştirebilirsiniz:

• 1) pozitif, 2) negatif ve 3) sentez;

• 1) amaç, 2) araçlar ve 3) sonuçlar;

• 1) ben, 2) diğer ve 3) bakış açıları;

• 1) bir alternatif, 2) başka bir alternatif ve 3) nihai değerlendirme;

• 1) sebep, 2) gelişme ve 3) sonuçlar.

Çapraz çizim

Peladan yöntemine benzer şekilde, çarpı bir durumu yorumlamak için daha fazla açı gösterir. En büyük fark, bu çizim türünde, 5. ev kartını keşfetmek için Peladan yönteminin toplama işlemini yapmaya gerek kalmadan, querent’in aynı anda 5 kart almasıdır.Her

evi farklı yorumlayabilirsiniz. Her ev için bazı öneriler şunlardır:

• 1) olay, 2) neye sebep olduğu, 3) ne zaman ve nerede meydana geldiği, 4) nasıl meydana geldiği ve 5) neden meydana geldiği;

• 1) Kişi, 2) zamanlama, 3) olası sonuçlar, 4) sorunun üstesinden gelmek için zorluklar ve 5) durumla başa çıkmak için tavsiyeler.

Kairallah baskı çalışması

Kairallah, birinin doğum haritasındaki bilgileri desteklemek için kullanılabilecek 5 kartlı bir yöntem. Beş kartın her biri bir evin parçasıdır. Bu evler sırayla aşağıdakilere karşılık gelir:

1) Danışman;

2) Hayatınızın mevcut koşulları;

3) Önümüzdeki günlere ilişkin tahminler;

4) İzlenecek en iyi yol veya uygulanacak davranış;

5) Sorunun genel senaryosu.

Bu baskı çalışmasında, 1, 2 ve 3 numaralı evlerin işlevlerini, sorgunun ve sorunun konusunun ihtiyaçlarına göre uyarlamak mümkündür.

Afrodit Tapınağı

Afrodit Tapınağı, bir çiftin ilişkisinin nasıl gittiğini göstermek için idealdir. Bu baskı, çiftin sorunlarının fiziksel, duygusal ve rasyonel düzeylere yansıyacağı bir ayna görevi görür.

Bu yöntem, 2 sütun halinde düzenlenmiş 7 kart gerektirir. İlk sütun soldadır ve O’nu temsil eder ve ikinci sütun O’nu temsil eder. Eşcinsel çiftler için, hangi sütunun çiftin hangi bölümünü temsil edeceğini seçmesine izin verebilirsiniz.

Sol sütundaki kartlar yukarıdan aşağıya: 1, 2 ve 3. Sağ sütundaki kartlar: 4, 5 ve 6. Altta ve sütunlar arasında kart 7 olacaktır. her evin:

• 1 ve 4: zihinsel plan (düşünceler);

• 2 ve 5: duygusal düzlem (duygular);

• 3 ve 6: fiziksel/cinsel düzlem (cazibe);

• 7: çiftin etkileşiminin sonucu ve prognozu.

Kule Bağlantısı

Kule Bağlantısı, beklentilerdeki aksaklıklar ve değişiklikler üzerinden çalışmak için kullanılır. İçinde, her biri bir evde bırakılan 7 kart çekilir. Tarolog Teca Medonça’ya göre evlerin işlevleri şunlardır:

• 1) giriş kapısı;

• 2) vicdanın ışığı;

• 3) aklın ışığı;

• 4) üst düzlem;

• 5) neyin yok edildiği;

• 6) eylemde yeniden yapılandırılması gerekenler;

• 7) kişilikte yeniden inşa edilmesi gerekenler.

at nalı

At nalı çizimi, bir ilişkinin veya durumun sırasını veya gelişimini değerlendirmek için kullanılır. 7 kart kullanır. Bu baskının adı, kartların at nalı gibi düzenlendiği kavisli formattan gelmektedir.

Kartlar, 1. evin sol alt kısımda olduğu ve 7. evin bulunduğu sağ uca göre olduğu ters V formatında düzenlenmiştir.İşlevleri şunlardır:

• 1) geçmiş;

• 2) şimdiki zaman;

• 3) yakın gelecek;

• 4) engeller;

• 5) başkalarının tutumları;

• 6) üstesinden gelme yolu;

• 7) nihai sonuç.

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza