PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kimdir? Twitch uygulamasını neden bıraktı? Evli mi?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) ile tanışmaya hazır mısınız ? PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kimdir? Sizleri yakışıklı ve çay aşığı yayıncı PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) ile tanıştırmak istiyoruz. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kaç yaşında? PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) evli mi? Hangi üniversiteden mezun? PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) nasıl bir çocukluk geçirdi ve Twitch’i neden bıraktı? hepsi ve daha fazlası için keyifli okumalar dileriz…

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

İçindekiler

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kimdir? Kısaca tanıyalım…

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’yı daha yakından tanıma fırsatını harika yazımız ile sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’ya kısaca bir göz atalım.

  • Yaşı: 35
  • Burç: Boğa
  • Doğum tarihi: 5 Mayıs 1986
  • Yaşadığı yer: Ankara

Eğer ki başlıklarımız sizde PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden harika yazımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kilosu

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kilosu hakkında bir bilgi paylaşmamıştır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) boyu

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) boyu hakkında bir bilgi paylaşmamıştır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kaç yaşında?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) 35 yaşındadır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) burcu

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Boğa burcudur.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) doğum tarihi

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın doğum tarihi 25 Mayıs 1986’dır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) nerede yaşıyor?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Ankara’da yaşamaktadır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın memleketi neresidir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Ankara’da doğup büyümüştür.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) evli mi?

Evet. Afşar Tuna Akşen nam-ı diğer Pinti Panda güzeller güzeli yayıncı Merve Mine Çalışır ile evlidir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) hangi takımı tutuyor?

Yayıncımız fanatik değildir ve Fenerbahçe takımını tutmaktadır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın telefon numarası

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) hayranlarıyla telefon numarasını paylaşmamıştır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) hangi üniversiteden mezun?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın ilkokul ve ortaokul hayatıyla ilgili bilgi bulunmuyor fakat Bursa’da bulunan Uludağ Üniversitesinden mezun olmuştur.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) hangi bölümü okudu? Ne mezunu?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okumuş ve mezun olmuştur.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın yaptığı en zor iş nedir?

Afşar Tuna Akşen nam-ı diğer Pinti Panda Kastamonu Tosya’da 2000 rakımda çam ağacı soyma işi yapmıştır. 2 ay çadırda yaşamak zorunda kalmıştır. İşin zorluğunun yanı sıra doğal yaşamın zorluklarıyla da baş etmek zorunda kalmıştır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Atatürkçü mü?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) bir röportajında en sevdiği süper kahraman sorulduğunda verdiği Atatürk cevabından anlayacağımız üzere Atatürk’e büyük bir sevgi ve saygı duymaktadır.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın en sevdiği hayvan hangisidir?

Ayı hariç her türlü hayvanı seviyor fakat kedi veya köpek en sevdiği hayvanlardır. Hatta yaklaşık 10 sene kedi beslemiştir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın evcil hayvanı var mı?

Evet. Tatlı mı tatlı bir adet Toy Poodle cinsi bir köpeği vardır. Adı da Muffy’dir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) nasıl bir çocukluk geçirdi?

Memur bir anne ve ‘işe yaramaz’ olarak tarif ettiği bir baba ile büyüyen Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın bir de kardeşi vardır. Küçükken Ankara’nın Demetevler-Yahyahalar semtlerinde büyüyen yakışıklı yayıncının oldukça kavgacı biriymiş. Karıştığı çoğu kavganın sebebinin kız meselesi olduğunu fakat kendisinin tanımamasına rağmen arkadaşları çağırdığı için kavgalara gittiğini söyleyen Tuna Akşen, mahalle maçlarında veya oynanan oyunlarda ses tonundan ve liderlik yeteneğinden dolayı önderlik yaparmış. Bunun yanı sıra sesinin kalın olmasından dolayı ‘ayı’ lakabı takıldığını da söylemeden geçmeyelim. Bütün bu anıların yanına bir de en sevdiği abur cubur olan Çokomel markalı çikolatayı çalmayı da eklemiş. Liseye kadar olan yıllarında oldukça hareketli ve kavgacı biri olan Pinti Panda liseye başladığında durulduğunu daha mantık çerçevesinde düşünmeye başladığını söylüyor.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın hayatındaki dönüm noktası dediği olay ne?

Borçlandıkları kişilerin alacaklarını tahsil etmek için evlerinin basılması üzerine annesini savunması, onu koruması gerekmiştir. Bu korkutucu ve üzücü olayın ardından üniversite öğrencisi olmasına rağmen para kazanma ve ev geçindirme derdine düşmüştür. Bu olayın ardından hayatı değişmiştir.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın yüzündeki yara izleri nasıl oldu?

Çocuklukta suçiçeği hastalığı geçiren Tuna Akşen’in bu yaraları soyması sonucu yüzünde yara izleri kalmıştır.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’in kirpikleri

Doğuştan kirpiklerinin uzun olduğunu söyleyen yayıncı ve Youtuber Tuna Akşen çocukken bakıcının ‘Bu ne böyle kız gibi?’ diyerek kirpiklerini kestiğini fakat o her kestiğinde daha gür ve uzun bir şekilde çıktığını söylemiştir.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın uyuşturulmadan neşter ile kesildiği doğru mu?

Gençken çok egoist ve atarlı olduğu bilinen samimi yayıncının sırf atarı yüzünden uyuşturulmadan neşter ile kesildiği doğrudur. Bu acılı deneyimin ardından ‘Çok atar yapmayacakmışsın. İnsan derisi kalınmış, neşterin girmesi de uzun sürüyormuş.’ Cümlesini kurarak bu deneyimden pişman olduğunu belli etti.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın en sevdiği diziler hangileridir?

 Her yıl mutlaka Friends dizisini söyleyen Youtuber aynı zamanda Vikings, Doctor House, Game of Thornes çok seviyor. Türk dizisi olarak ise Leyla ile Mecnun ve İşler Güçler dizilerinin favorisi olduklarını fakat güzel dizilere uzun ömür biçilmediğini söylemektedir.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın tavsiyeleri nelerdir?

Samed Behrengi tarafından yazılmış olan Küçük Kara Balık kitabını okumadıysanız mutlaka okumanız gerektiğini söylemiştir. Kendi hayatını değiştirdiğini ve izlerseniz belki sizin hayatınıza da dokunabileceğini düşündüğü Fight Club (Dövüş Klubü) ve Twelve Monkeys (12 Maymun) filmlerini öneriyor.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın herhangi bir korkusu var mı?

Evet. Küçük yaşlardan beri karanlıktan korktuğu, koridordan odasına koşarak gittiği bilinmektedir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın çay aşkı nereden geliyor?

Yazımızda annesinin memur olduğunu söylemiştik. Annesi bilgisayar başı iş yaparken annesine sürekli çay getirip götüren eğlenceli yayıncı ve Youtuber onunla çay içe içe alıştığını söylüyor.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın amacı nedir?

Yayını ya da videoyu izleyen kişilerin oyuna dahil olabilmeleri, özgürce yorum yapabilmeleri, yoğun ya da zor bir gün geçirmiş insanların kafalarını dağıtabilmek, izleyenlerin yüzlerinde ufak da olsa bir gülümseme oluşturabilmek veya seyircilerin dizi/film izler gibi eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratmaktır.

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’nın hayali nedir?

Kuş Adası veya Didim de denize sıfır bir evde oturmak istermiş fakat bununla bitmiyor. Yılda bir ay boyunca kutuplarda tatil yapıp güzel ışıklarını görmek istermiş.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) için her seçiş bir vazgeçiş midir?

Evet her seçiş bir vazgeçiştir. Hayatımızda sürekli seçimler yaparız ve bunun içinde birkaç seçeneği elememiz gerekir. Ama unutulmamalıdır ki ne karar alındığı kadar neyi geride bıraktığına da dikkat edilmesi gerektiği düşünmektedir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

Pinti Panda (Afşar Tuna Akşen)’ya göre oyunun faydaları nelerdir?

Stres ve baskı anında hızlı karar almayı geliştirir. El, göz, refleks koordinasyonlarını geliştirir. Ayrıca kendisi de İngilizceyi video oyunlarında, film ve dizilerden öğrendiğini söylemiştir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın en çok hangi oyun serileri beğenilmiştir?

Yeni çıkan her türlü oyunu izleyicilerine sunmaya çalışan Afşar Tuna Akşen nam-ı diğer PintiPanda’nın The Forest, The Last of Us, Cities: Skylines, Don’t Starve, The Legend of Zelda: Breathe of Wild, The Elder Scrools V: Skyrim, The Long Dark başta olmak üzere birçok popüler serisi vardır. The Long Dark oyununun Hikayeli sezonlarını ve Göçebe versiyonlarını da oynamıştır.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın çizgi sakal hikayesi nedir?

Normalde büyük konuşmayı sevmediğini sık sık söyleyen yayıncı tuttuğu takım olan Fenerbahçe ile ilgili bir iddiaya girmiş. O dönemlerde İsmail YK çizgi sakal kullandığı için onu görüp öyle iddiaya girmişler. Ve gördüğünüz gibi iddiayı kaybetmiş. Bir hafta çizgi sakalla gezmek zorunda kaldığı için kendiyle sürekli dalga geçmiş. O Fotoğrafı sizler için aşağıya bırakıyoruz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) kullanıcı ismini nasıl bulmuştur?

Pandaları çok seven ve Ekşi sözlükte yazar olmaya çalışan eğlenceli yayıncı o sayfada kullanıcı adı olarak ‘Makyevelis Panda’yı kullanmıştır. Daha sonra oyunlarda bu kullanıcı adını yazmak uzun sürdüğü için adını ‘Pembe Panda’ olarak değiştirmiştir.  Bu kullanıcı adından da ‘Funky Panda’, ‘Hindi Panda’ gibi isimlere dönüştükten sonra bugün ki halini alarak ‘Pinti Panda’ya evrilmiştir.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Twitch uygulamasında yayın yapmayı neden bıraktı?

Bu tarz konulardan çok fazla bahsetmeyi sevmeyen yayıncı ve Youtuber, kendini bu konuda konuşmamak için ne kadar tutsa da sinir ile ‘Ben bu uygulamaya belli bir kitle kazandırmışım. Belirli bir gelir elde ediliyor üstümden. Eğer hakkettiğimi bana vermeyip başkalarına yedirmeye çalışırlarsa, ben orada durmam. Bunu yaşamayan ya da bundan etkilenmeyen çok az şanslı yayıncılar olsa bile çoğunluk için böyle.’ Cümlelerini söyledi.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Facebook’a mı geçti? Neden?

Artık yayınlara Facebook adlı uygulamada devam edeceğini Twitter hesabından duyuran başarılı yayıncı, diğer birçok yayıncıya da teklif sunan uygulamayla anlaştı. Facebook uygulamasında yayınlara devam edecek olmasının yanı sıra Youtube uygulamasını da boş bırakmayacağını söylemesiyle takipçileri rahat bir nefes aldı.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Kimdir?

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın sosyal medya hesapları

Sizler için yakışıklı, samimi ve eğlenceli PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın kullanmış olduğu bütün sosyal medya hesaplarını derledik. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’ya aşağıda yer alan platformların herhangi birinden ulaşmanız mümkündür. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Instagram

296 bin takipçisi bulunan yayıncının 374 de gönderisi bulunuyor. Sık sık hikayeler paylaşarak uygulamayı aktif bir şekilde kullanıyor. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Twitter

Twitter hesabını da aktif şekilde kullanan PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın 216,4 bin takipçisi bulunuyor. Bu hesabını ise espriler ve yaptığı yayınları paylaşmak için kullanıyor. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)nın Twitter hesabı için buraya tıklayabilirsiniz.

 PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Youtube

Güzeller güzeliyle eşiyle komik anlarını, gününü, önemli olayları paylaştığı bir de Youtube kanalı bulunmaktadır. 1,09 milyon takipçisiyle elinden geldiğince çok ve eğlenceli video paylaşmaya çalışıyor. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Twitch

Eski bile olsa bu uygulamada da bir hesabı bulunmaktadır ve 800,7 bin takipçisi bulunmaktadır. Bu hesapta yaptığı eski yayınların kayıtlarını bulabilirsiniz. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın Twitch kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) Facebook

Artık aktif olarak yayın yaptığı uygulama olan Facebook uygulamasında da 233 bin takipçisi bulunuyor. PintiPanda (Afşar Tuna Akşen)’nın Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Az sayıda takipçiden TEDx konuşmasına

İlk başlarda çok takipçi kazanamamasına rağmen pes etmeyen yayıncı hırsı ve çabasıyla büyük bir kitleye ulaşmıştır. Hatta TEDx te konuşma bile yapmıştır. İşte o başarılı konuşmayı izlemeniz için buraya bırakıyoruz.

Aradığınız motivasyonu bulamıyor musunuz?

Hem oyunları hem de sohbeti için izlenen yayıncı sadece sizi eğlendirmek ve kafanızı dağıtmakla kalmıyor. Silkelenip kendinize gelmenizi sağlayacak olan bu motivasyon konuşmasını izlemeden geçmeyin deriz.

Eşi ile olan bu komik anlarını hala izlemediniz mi?

Her hafta düzenli olarak Haftalık Doz adı ile paylaştığı komik anlarını izlemeyen kalmasın. Eşi de yayıncıdır ve eşi Merve Mine Çalışır yayın yaparken odaya gelip temizlik yapan PintiPanda (Afşar Tuna Akşen) izleyenlere yüzlere tebessüm yerleştiren anlar yaşatmıştır. Eşi ile olan güzel ve eğlenceli anlarını izlemeniz için Haftalık Doz’dan birini buraya bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com