Piyano Fiyatları ve 2. El Piyanolar

Piyano fiyatları son yıllarda artan talebin yanında enflasyonunda etkisiyle fiyatları çok yükselmiştir. Özellikle 2-3 sene kıyasla ortalama bedeller neredeyse 3 kat artmış durumda. Hal böyle olunca piyano çalmak isteyen kişiler sıfır ürün yerine 2. El piyona piyasasına doğru yönelmiş durumdadır. Müzikal bir enstrüman olan ve daha çok kulağa hitap özelliğiyle son yıllarda oldukça popüler seviyededir. Popülerliğin bu seviyede oluşu açılan kursları da rekabet durumuna getirmiştir. Piyano kursu fiyatları; il ve ilçelere, hocanın tanınmışlığına göre değişmektedir.

– Piyanonun En Önemli Özellikleri

Piyanonun en iyi özelliklerinden biri, çok yönlülüğüdür. Piyano, hem solo hem de orkestra eşliğinde müzik yapmaya uygun bir enstrümandır. Ayrıca piyano, diğer enstrümanlarla kolayca kombine edilebilir ve çeşitli müzik türlerinde kullanılabilir. Piyanonun sesinin yumuşak ve doğal olması da bir başka önemli özelliğidir. Piyano, ayrıca kolaylıkla çeşitli tonlarda ve aralıklarda çalınabilir, bu da müzisyenler için çok yönlü bir enstrüman olmasını sağlar.

– Piyano Fiyatları

Kurzweil M90 Dijital Beyaz Piyano + Tabure + Kulaklık m90wh >>14.726 TL

Yamaha Arius Dijital Konsol Piyano (Tabure Hediyeli) NYDP144R  >> 42.000 TL

KOZMOS Khp-164swh Dijital Piyano (Tabure&kulaklık) KHP-164SWH >> 13.580 TL

Casio Casıo Cdp-135bk Dijital / Kulaklık 102030290126 >> 11.480 TL

JWIN Sdp-90 88 Tuşlu Sustain Pedal Nota Sehpa Adaptör SDP-90 >> 6.499 TL

Kawaii Kdp 120-r Dijital (tabure Dahil) KDP 120-R >> 19.450 TL

İlginizi çekebilir: Keman Fiyatları 2022

– piyano fiyatları 2. el

Piyanonun markası, modeli, boyutu, özellikleri ve kalitesine göre değişebilir. Genel olarak, 2. el piyanolar, yeni piyanolardan daha düşük fiyatlarla satılabilir ancak bazı durumlarda fiyat farkı çok da büyük olmayabilir. 2. el piyanoların fiyatı, ayrıca satın alındığı zaman ve koşulları da etkileyebilir. Örneğin, iyi bir durumda olan ve yeni piyanolardan daha ucuz olan 2. el bir piyano, satın alındığında daha uygun bir seçenek olabilir. Eğer 2. el bir piyano satın almayı düşünüyorsanız, en iyisi bir piyano satıcısına danışarak fiyatlar hakkında daha doğru bilgi edinmeniz olacaktır.

İkinci el bazı ilan fiyatları;

Garantili, Casio CDP S90 dijital piyano >> 8.250 TL

YAMAHA CLAVİNOVA CLP >> 35.000 TL

Akustik Duvar Piyanosu >> 28.000 TL

– Amerikada Piyano Fiyatları

Amerika Birleşik Devletleri’nde piyano fiyatları hakkında size net bilgi verilmesi mümkün değildir. Piyano fiyatları, birçok faktöre göre değişebilir ve fiyatlandırma, satıcıdan satıcıya büyük farklılıklar gösterebilir. Örneğin, piyanonun markası, modeli, boyutu, özellikleri ve kalitesi gibi faktörler piyano fiyatını etkileyebilir. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde piyano satın almayı düşünüyorsanız, en iyisi bir piyano satıcısına danışarak fiyatlar hakkında daha doğru bilgi edinmeniz olacaktır.

– Sorular

1 piyano kaç TL?

Marka ve özelliklerine ücreti artmaktadır. Örnek olarak Casio CDP’nin fiyatı 7.961 TL iken Arsenberg ADP’nin fiyatı 15.924 TL olabilmektedir.

İkinci El piyano kaç lra?

Site ve girilen ilanlara göre değişebilmektedir. Sahibinden.com ve letgo’dan takip edebilirsiniz.

Piyano Hangi Ülkeye Aittir?

Tarihi 1700’lere dayanan enstrümanın, İtalya-Floransa’da yaşayan Bartolomeo Cristofori tarafından icat edilmiş ve ülkesine kazandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu