Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021

Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021 yazımızı sizler için düzenledik. Siz oyun severlerin en iyi oyunlar listenize aldığınız PUBG Mobile oyununda mücadele sizi bekliyor. Bluehole’nin yayımladığı PlayerUnknown’s Battlegrounds’un kısaltması olan PUBG ile aksiyon dolu bir maceraya hazır mısınız? Bir adaya uçaktan paraşütle atlamanızla hikâyeniz başlıyor. İsterseniz bireysel isterseniz arkadaşlarınızla oluşturduğunuz takımla bu hikâyeyi sürdürebilirsiniz. Amacınız ise 100 oyuncu içinde ölmemek için çaba göstermeniz. Tabi doğal olarak o oyuncuların da ölmesi. Oynayacağınız oyun bir harita üzerinde oynanmakta ve bu harita oldukça büyük. Adanın neresine inmek istiyorsanız bu haritalar üzerinde belirleyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu harita zaman geçtikçe daralacak. PUBG Mobile oyununda size zırh, kask, çanta gibi ekipmanlar da eşlik edecek. Ortalama 30 dakika boyunca mücadelenize hız kesmeden devam edin. Tabi bazen hızınız sizin isteğiniz dışında kesilebilir. Her teknolojik alette olduğu gibi telefonlarınız da size bazen sorun çıkarabilir. Hem Play Store hem de App Store’den indirebildiğiniz bu PUBG Mobile oyunu size durduruldu hatası verirse ne yapmanız gerekiyor? İşte bu sorunuzun cevabı için doğru adrestesiniz. Hiç panik yapmayın ve sizler için sıralayacağımız Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021 önerilerimizi dikkatlice okuyup uygulamaya geçin. Yazımızın size yardımcı olmasını temenni ederek keyifli okumalar ve ardından hemen döndüğünüz oyununuzda iyi eğlenceler diliyoruz.

Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021
Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021

 PUBG Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021

Vereceğimiz çözümleri eğer PUBG Mobile oyununu telefonunuz destekliyor ve bu hata veriliyorsa deneyiniz. Çünkü PUBG Mobile oyunu için oyunu oynadığınız cihazda en az 1 GB kullanılabilir alan ve ayrıca 2 GB ram olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyunu cihazınızda oynamanız mümkün değildir.

Çözüm 1 – Cihazı Yeniden Başlatma

Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Klasik bir çözüm olsa da bazı zamanlarda yeterli olacak bir çözümdür. Bu çözüm cihazınızı kendine getirecektir. Oyun da bu şekilde kendine gelir ve durduruldu hatası giderilebilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 1. Güç düğmesine basılı tutunuz.
 2. ‘’Yeniden Başlat’’ yazısının üzerine dokununuz.
 3. Cihazınız yeniden başladığında PUBG Mobile oyununuzu tekrar açınız.
Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021
Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021

Çözüm 2- Verileri ve Önbelleği Temizleme

Cihazınızda bir web sitesi veya uygulama tarafından depolanan dosyalar, resimler, komut dosyaları ve benzeri diğer dosyalar cihazın önbelleğe alınmış verileridir. Bu veriler cihazınızda ayrılmış bir alanda saklanır ve bu denenle uygulamayı veya web sitesini bir dahaki ziyaretiniz de de bu bilgiler mevcuttur. Verdiğimiz ilk çözüm olan yeniden başlatmayı denediniz ve sorununuz çözülmediyse bu çözümü deneyebilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki adımları uygulayınız.

 1. Cihazınızın ‘’Ayarlar’’ bölümüne gidiniz.
 2. Bu bölümde ‘’Uygulama Yöneticisi’’ seçeneğine dokununuz.
 3. Uygulama Yöneticisi seçeneğinden PUBG Mobile uygulamasını bulunuz.
 4. Daha sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ ve ‘’Verileri Temizle’’ yazılarının üzerine dokununuz.
 5. Bu adımları uyguladıktan sonra ana ekrana dönerek PUBG Mobile oyununuzu başlatınız.
Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021
Pubg Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021

Çözüm 3- Uygulamayı Yeniden Yükleme

Daha önce anlattığımız iki çözümde işe yaramadıysa bu çözümü deneyiniz. Bazen cihazımıza indirmiş olduğumuz uygulamalar iyi çalışmayabiliyor. Bunun için ise o uygulamayı cihazdan silerek tekrar yüklemek bizi çözüme getirebiliyor. Size anlatacağımız adımları cihazınızda uygulayarak çözüm bulmayı deneyiniz.

 1. Cihazınızın ‘’Ayarlar’’ bölümüne gidiniz.
 2. Bu bölümde ‘’Uygulama Yöneticisi’’ seçeneğine dokununuz.
 3. Uygulama Yöneticisi seçeneğinden PUBG Mobile uygulamasını bulunuz.
 4. PUBG Mobile’ı kaldırınız.
 5. Cihazınızı yeniden başlatınız.
 6. Daha sonra oyununuzu Play Store veya App Store’den tekrar indiriniz.
 7. Oyun cihazınıza kurulduktan sonra PUBG Mobile’ı tekrar başlatınız.

Çözüm 4- Oyundaki Onarım Düğmesi

Bir başka ve son çözüm yolumuzu da sizlerle paylaşalım. Bu çözüm yolunu oyundaki onarım düğmesi ile yapacaksınız. Oyunun başlatıldığı bazı zamanlar vardır. Ancak bir süre piyasaya sürüldükten sonra oyun hata mesajı vermeye başlar. Bunun içinde sorunu çözmek için bir oyun içi onarım düğmesi tasarlandı. Bu düğmeyi deneyerek sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Evet, sevgili oyun severler, PUBG Mobile Durduruldu Hatası ve Çözümü 2021 yazımızlaverdiğimiz çözümleri deneyerek oyununuza hız kesmeden devam ediniz. Tekrar iyi eğlenceler diliyoruz.

İlginizi Çekebilir: 2021 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Xbox Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu