PuCCa kimdir? PuCCa Selen Pınar Işık boşandı mı?

PuCCa Selen Pınar Işık kimdir? PuCCa ismi nereden geliyor? Yazar ve sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık’ı daha yakından tanımak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte Pucca Selen Pınar Işık hakkında merak edilenler…

PuCCa Selen Pınar Işık kimdir? Kısaca tanıyalım…

PuCCa’yı daha yakından tanıma fırsatını sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce PuCCa’ya kısaca bir göz atalım.

 • Kilosu: Bilinmiyor
 • Boyu: 169 cm
 • Yaşı: 34
 • Burç: İkizler
 • Doğum tarihi:3 Haziran 1987
 • Yaşadığı yer: İstanbul
 • Memleketi: İzmir

Eğer ki başlıklarımız sizde PuCCa Selen Pınar Işık hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden harika yazımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

Pucca kimdir

PuCCa Selen Pınar Işık kaç yaşında?

PuCCa 34 yaşındadır.

PuCCa’nın boyu

PuCCa’nın boyu 169 cm’dir.

PuCCa’nın kilosu

PuCCa’nın kilosu bilinmiyor. Bu konu hakkında araştırmalarımız devam etmektedir. Elde ettiğimiz bilgileri sizinle en kısa sürede paylaşacağız.

PuCCa’nın doğum tarihi

PuCCa doğum tarihi merak edilmektedir. PuCCa Selen Pınar Işık 1987 doğumludur.

PuCCa’nın burcu

PuCCa, İkizler burcudur. Selen Pınar Işık, ikizler burcunun getirdiği özelliklerde neşeli ve mutlu bir imaj çizmektedir. Bu nedenle de burcunun özelliklerini taşıdığını söyleyebiliriz.

PuCCa aslen nereli?

PuCCa Selen Pınar Işık aslen İzmirlidir. İzmir’den Ankara’ya üniversite için giden ünlü fenomen artık oğlu ve kardeşleri ile İstanbul’da ikamet etmektedir.

PuCCa’nın ailesi

PuCCa’nın ailesi hakkındaki bilgileri sizler için araştırdık. PuCCa’nın anne ve babası boşanmıştır. Selen Pınar Işık, annesiyle yaşadığı dönemde üvey babasından şiddet görmüştür. Bu olaydan sonra kız kardeşi ile beraber babasının yanına gitmiştir. Üniversite için Ankara’ya taşınmıştır. 2015 yılında PuCCa Osman Karagöz ile evlenip 2019 yılında bu evliliği bitirmiştir. Bu evlilikten Batı isminde bir çocuğu vardır.  

PuCCa’nın kardeşleri

PuCCa’nın Merve Işık adında bir kız ve bir de Koral adında erkek kardeşi vardır. PuCCa erkek kardeşi ve kız kardeşiyle arası çok iyidir.

PuCCa’nın göz rengi nedir?

PuCCa’nın gözleri mavi renktir. Ünlü fenomen mavi gözleri sayesinde pek çok takipçisinin dikkatini çekmektedir. Lens mi doğal göz rengi mi şeklinde birçok yorumda almaktadır. Mavi gözlü olan ünlü fenomenin göz rengi ona çok yakıştırılmaktadır.

PuCCa’nın saç rengi

PuCCa’nın doğal saç rengi koyu kahverengidir. Kızıl, bakır, sarı gibi pek çok saç rengini deneyen ünlü fenomene mavi gözlerinden dolayı açık renkleri yakıştıranlar çok fazladır.

PuCCa Selen Pınar Işık nerede oturuyor?

Selen Pınar Işık İstanbul’da yaşamaktadır. Kardeşi Merve ve oğlu Batı ile beraber hayal ettiği evde yaşamaktadır. İstanbul’un pek çok nezih mekanına giderek bunları da takipçileriyle paylaşmaktadır.

PuCCa’nın gerçek adı nedir?

PuCCa’nın doğum adı Selen Pınar Işık’tır. Gerçek adını neden kullanmıyor sorusu ünlü fenomene sıkça gelmektedir. Bununla ilgili edindiğimiz bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PuCCa neden kendi ismini kullanmıyor?

Selen Pınar Işık, önce arkadaşından hediye gelen bir oyuncak sebebiyle bu ismi seçmiştir ancak başka bir sebeple daha kendi adını kullanmadığını açıklamıştır. Soy adındaki İngilizce karakterler yüzünden Twitter’da kullanıcı adı alırken komik bir tablo ortaya çıktığı için kendi adı yerine PuCCa lakabını kullanmayı tercih etmiştir.

PuCCa ismi nereden geliyor?

PuCCa, Koreli bir çizgi film kahramanının adıdır. Kahraman kör ve sağır küçük bir kız ve sevgilisinin peşinden koşan bir tiptir. Bu hikayenin sembolik oyuncağı bir gün Selen Pınar Işık’a hediye edilmiştir. Selen Pınar Işık, o günden sonra bu takma ismi kullanmaktadır.

Pucca Selen Pınar Işık

PuCCa Selen Pınar Işık ne mezunu?

PuCCa üniversitede Radyo, Televizyon ve Sinema ve Gazetecilik bölümünde okumuştur. Ankara’da üniversite okumuştur. Radyo, Televizyon ve Sinema ve Gazetecilik bölümlerinden mezundur.

PuCCa Selen Pınar Işık hangi liseden mezun?

PuCCa, İzmir Karşıyaka Kız Lisesi mezunudur.

PuCCa Selen Pınar Işık nasıl ünlü oldu?

PuCCa, 2007 yılından beri internet ortamında blog içeriği şeklinde günlükler tutmaktaydı. 2010 yılında dizüstü edebiyat tarafından bu blog yazıları ve günlükleri kitaplaştırılmıştır. Kitaplarının okuyuculardan büyük ilgi görmesi ve zamanla sosyal medya içeriklerinin beğenilmesiyle de tanınırlığı artmıştır.

PuCCa’nın kitapları

 • Peki Ya Şimdi?
 • PuCCa Günlük- Pembe
 • PuCCa Günlük- Siyah
 • Küçük Aptalın Büyük Dünyası
 • Ve Geri Kalan Her Şey
 • Allah Beni Böyle Yaratmış
 • Şimdi Biz Neyiz?
 • Ay Hadi İnşallah!
 • Adam Buraya Gelecek

PuCCa hangi kanallarda çalıştı?

PuCCa, Kanal D’de çalışmıştır. Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Elele dergisinde yazarlık yapmaktadır. Günlükleri ve blog yazarlığı çok beğenilen ünlü fenomenin yazı dili ve anlatım tarzının akıcılığı sayesinde kitapları çıktığı günden beri milyonlar tarafından okunmaktadır. Okul dönemlerinde radyolarda da çalışan PuCCa, kendini yazarlığa adamıştır. Günlük tutmayı hiç bırakmayacağı öğrenilmiştir.

PuCCa’nın hangi kitabı senaryoya uyarlandı?

PuCCa’nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası adlı kitabı senaryoya uyarlandı. Bu uyarlama olan Ay Hadi İnşallah isimli sinema filminde Büşra Pekin, Murat boz, Cezmi Baskın ve Şinasi Yurtsever başrolde yer almışlardır. PuCCa Ay Hadi İnşallah ile sosyal medyada takipçilerinden güzel geri dönüşler almıştır.

Pucca Selen Pınar Işık boşandı mı?

Selen Pınar Işık kimdir sorusunu sizler için araştırdık. Selen Pınar Işık, Türk yazar ve internet fenomenidir. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde rol alan oyuncu Serhat Osman Karagöz ile 9 Eylül 2015 yılında evlenmiştir. 2017 yılında Batı isimli bir erkek çocukları olmuştur. Çift, 2018 yılının temmuz ayında da boşanmışlardır. PuCCanın kocası Serhat Osman Karagöz’dü. 2019 yılında Serhat Osman Karagöz Selen Pınar Işık boşanmıştır. Oyuncu Serhat Osman Karagöz ve Selen Pınar Işık’ın bu evlilikten Batı adında bir çocukları vardır.

Pucca'nın oğlu Batı

PuCCa’nın çocuğu kaç yaşında?

PuCCa çocuğu kaç yaşında sorusunu sizler için araştırdık. PuCCa’nın oyuncu eski eşi Serhat Osman Karagöz ile evliliğinden olan oğlu Batı, 4 yaşındadır.

PuCCa neden hapis cezası aldı?

PuCCa Selen Pınar Işık attığı bir tweet yüzünden terör örgütü ve uyuşturucu suçlarından dolayı mahkemeye çıktı. Selen Pınar Işık tweet attığı sosyal medya hesabında yazdığı şeylerden sonra hakkında dava açıldı. Bu dava sonucunda Selen Pınar Işık 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. PuCCa Burry Soprano ile aynı davada beraber yargılandı. Burry Soprano lakaplı şarkıcı Burak Aydoğduoğlu’dur.

PuCCa’yı Pablo Escobar’ın oğlu neden takip etti?

Selen Pınar Işık yazıları ve tweetleri ile ön plandadır. Uyuşturucu ile attığı tweetler sonunda Pablo Escobar’ın oğlunun dikkatini çekmiştir ve Juan Pablo Escobar Henao, PuCCa Instagram hesabından takip etmiştir. Bunu Instagram hesabından duyurmuştur. Selen Pınar Işık Pablo Escobar konusu sosyal medyada dikkat çekmeye devam etmektedir.

PuCCa bloggerlığa devam ediyor mu?

PuCCa blog yazıları ile internet fenomeni olmuştur. Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı da yapmıştır. Şu anda ise PuCCa blog yazılarını Elele dergisinde yayınlamaktadır.

PuCCa’nın günlük serisinin en sevilen kitabı hangisi?

PuCCa serisi içindeki her kitabı büyük ilgiyle okunmuştur. PuCCa Allah Beni Böyle Yaratmış adlı günlük serisinin 3. Kitabı daha çok ön plana çıkmıştır. İlgiyle okunan diğer kitabı ise ‘Ve Geri Kalan Her Şey’dir.

PuCCa ve Ceri sevgili mi?

PuCCa’nın adı Twitter Fenomeni olan Ceri Levis ile anılmıştır. PuCCa Ceri kim diye merak edenler için bu konuyu sizler için araştırdık. PuCCa Ceri gerçek adı Ömür Özdemir olan fenomen ile birlikte olmuştur.

PuCCa ile Zodyaklı arasındaki ilişki nedir?

PuCCa’nın kitaplarında da sık sık geçirdiği karakter olan Zodyaklı, kardeşi Zodi takma adlı Merve Işık’tır. Zodyaklı kimdir sorusunu sizler için araştırdık. Hukuk Fakültesi mezunu olan Merve Işık, astrologluk yapmaktadır. İstanbul’da yaşamaktadır. Erkek kardeşi ise İletişim Fakültesi’nde okumaktadır.

PuCCa’nın kitaplarında yazdığı hikayeler gerçek mi?

PuCCa’nın günlüklerinden alınan tüm hikayeler, gerçek hayat hikayesidir. Kendi hikayesini kitaplara kaydeden PuCCa, ölene kadar günlük tutacağını söylemiştir.

PuCCa ne zaman gerçek kimliğini açıklamıştır?

PuCCa, eski sevgilisini rezil etmek için blog açarak, kitaplarında akrabalarına, eski sevgililerine, nefret ettiği kayınvalide adaylarına söylediği ağır sözlerle gerçek kimliğini saklı tutmuştur. Marilyn Monroe portresiyle tanınan PuCCa Selen Pınar Işık, bu portreyle gizli tuttuğu kimliğini kitabının imza gününde açıklamaktan çekinmemiştir.

Pucca Selen Pınar Işık

PuCCa Selen Pınar Işık hakkında

Asıl adı Selen Pınar Işık olan yazar ve sosyal medya fenomeni PuCCa, 3 Haziran 1987, İzmir Karşıyaka doğumludur. Türk yazar ve sosyal medya fenomeni olarak milyonlarca takipçi kazanan ünlü fenomen, birçok kitap yazmıştır. 8 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Bir süre annesi ile yaşamıştır. Ardından üvey babasından şiddet gördüğü için babasının yanına gitmiştir. Karşıyaka Kız Lisesi mezunudur. Üniversite için İzmir’den Ankara’ya gitmiştir. Üniversite eğitimini Ankara’da Radyo, Televizyon ve sinema ile Gazetecilik bölümlerinde tamamlamıştır. Üniversite dönemleri bir radyoda çalışmaya başlamıştır. Daha sonra bir televizyon kanalında kurgu/montaj işiyle ilgilenmiştir. Bir yandan blog yazarlığı konusunda da kendini geliştirmiştir. 2010 yılında blog yazılarını kitaplaştırmaya karar vermiştir. Bu kararla ‘Küçük Aptalın Büyük Dünyası’ kitabını yazmıştır. İlk kitabı Hadi İnşallah adıyla 2014 yılında sinemaya uyarlanmıştır. 2018 yılında Twitter hesabından attığı bir tweet yüzünden evi aranmıştır. Attığı tweet’te oğlu Batı’yı kast ettiğini ifade etmesine rağmen yazdıklarının halkı isyana sevk etme ve terör örgütü suçlamalarına neden olmuştur. Aynı yıl hakkında uyuşturucu kullanmaya özendirme sebebiyle tutuklanma kararı çıkmıştır. Gerekçesi olarak yazdığı tweetler gösterilmiştir. 2019 yılında görülen bu davada ilk önce 7 yıl, daha sonra 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 lira adli para cezası almıştır.

Pucca

PuCCa Selen Pınar Işık sosyal medya hesapları

PuCCa ismiyle tanınan yazar Selen Pınar Işık’ın sosyal medya hesaplarını sizin için derledik. İşte Selen Pınar Işık’ın sosyal medya hesapları…

PuCCa Twitter

PuCCa Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz. 

PuCCa Instagram

PuCCa instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com