Refika Birgül kimdir? Evli mi? Nereli?

Refika Birgül ile tanışmaya hazır mısınız ? Refika Birgül kimdir? Refika Birgül evli mi? Sizleri başarı ve azmi ile adından bahsettiren Refika Birgül ile tanıştırmak istiyoruz. Refika Birgül’ün annesi ve babası kim?  Refika Birgül kaç yaşında? Televizyon programını neden bıraktı? Hepsinin cevabı ve daha fazlası için keyifli okumalar dileriz…

Refika Birgül kimdir?

İçindekiler

Refika Birgül kimdir? Kısaca tanıyalım…

Refika Birgül’ü daha yakından tanıma fırsatını harika yazımız ile sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce güler yüzüyle ve lezzetli yemekleriyle tanınan Refika Birgül’e kısaca bir göz atalım.

  • Kilosu: 85 kg
  • Boyu: 1,70 cm
  • Yaşı: 40
  • Burç: Boğa
  • Doğum tarihi: 19 Mayıs 1980
  • Yaşadığı yer: İstanbul

Eğer ki başlıklarımız sizde Refika Birgül hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden harika yazımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül kilosu

Refika Birgül 85 kilodadır.

Refika Birgül boyu

Refika Birgül 1,70 cm boyundadır.

Refika Birgül kaç yaşında?

Refika Birgül 40 yaşındadır.

Refika Birgül burcu

Refika Birgül Boğa burcudur. Yükselenim yengeç. O yüzden baya duygusalım, hemen ağlayabiliyorum.

Refika Birgül doğum tarihi

Refika Birgül’ün doğum tarihi 19 Mayıs 1980’dir.

Refika Birgül nerede yaşıyor?

Refika Birgül İstanbul’da yaşamaktadır. İstanbul Kuzguncuk’ta yaşayan Refika Birgül yaşadığı semti çok sevdiğini her röportajında dile getiriyor.

Refika Birgül’ün memleketi neresidir?

Refika Birgül ‘Ben İstanbul’da doğdum. Anne tarafım Kıbrıs, baba tarafı Nevşehir. Kuzenlerim kadar olmasa da Kıbrıs şivesiyle konuşabiliyorum. Nevşehir şivesi de aynı şekilde.’ diyerek biraz şiveli konuşmasını gösterdi ve gülücükleri topladı.

Refika Birgül’ün sevgilisi var mı?

Refika Birgül 2018’de çektiği videoda ‘Sevgilim var ama aşık mıyım bilmiyorum.’ cümlelerini hatırlıyoruz. Ancak şuan sevgilisi yoktur. İşine olan aşkını şu cümlelerinden de anlıyoruz. ‘Sevgilimi belki başka kadınlardan kıskanmam, ama başkasının yaptığı yemeklerden kıskanırım. Yani benim yaptığım yemekten daha lezzetli bulursa arıza çıkarırım.

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül’ün telefon numarası

Refika Birgül hayranlarıyla telefon numarasını paylaşmamıştır.

Refika Birgül hangi üniversiteden mezun?

Refika Birgül’ün eğitim hayatı oldukça zengin. Liseyi Robert Koleji’nde bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Psikoloji bölümü okumuştur. Aslında psikoloji mezunu olan Refika Birgül, sonra London Business School’da liderlik eğitimi alarak eğitim hayatını noktaladı. Daha sonra iş hayatına atılan becerikli yazarımız, önce reklamcı olmak istese de çevresel ve ekonomik durumlar bu hayale engel oldu. Sonrasında bir hastanenin yönetim biriminde 5 sene görev yaptı ve mutfakla ilişkisi başladı.

Gastronomi mezunu değilim!

İşim mutfakta olunca herkes gastronomi yada mutfak sanatları eğitimi aldım sanıyor yada gerekli görüyor ama ben böyle düşünmüyorum. Tabi bunun avantajı var kendi yağımla kavruldum ama dezavantajı da var ve ben bu dezavantajı yenebilmek için 8 senedir günde 16 saat çalışıyorum.

Refika Birgül’ün mutfak serüveni nasıl başladı?

Ailesine Türk kahvesi yaparak hevesi gelişir. Ancak yemek yapmaya güzel yemek yiyemeyince kendi yapmaya karar verir. ‘Ben 30 yaşıma kadar başkaları için, başkalarını mutlu etmek için yaşadım ama kimseyi mutlu edemedim. Kendimde hiç mutlu olamadım. İçimde mercimek tanesi kadar bile bir şey kalmamışken o depresif halden çıkmaya çalışırken Candan Erçetin’in şarkısı ‘Yapabilseydin eğer, yola çıkabilseydin, neler yapardın neler.’ şarkısını dinlediğim bir anda arkadaşımın Amerika’dan getirdiği hediye gözüme çarptı. Üstü yazılı küçük bir taştı ve üstünde ‘you must be the change you wish to see in the World’ (Ghandi) yazıyordu. ‘Dünyada görmek istediğin değişim kendin ol’ anlamına geliyor. Bunlar birden içime bir istek düşürdü ve kalkıp kitabımı yazdım.’

Refika Birgül’ün hobileri nelerdir?

Hobim işim, işim, işim . Ama onun dışında resim yapmayı, mobilya yapmayı ve duvar boyamayı çok severim. Fotoğraf çekmeyi severim ama eskisi kadar çekemiyorum üniversitede de fotoğraf dersi veriyordum. Karanlık odam vardı. Siyah beyaz fotoğraflara bayılırım.

Refika Birgül kazancını sadece videodan mı sağlıyor?

‘Tabi ki hayır. Bir firma kutulu ürün istiyor onun reçetesini hazırlıyoruz. Bazen bir restoran menü istiyor. Onu hazırlıyoruz. Hem de danışmanlıklarımız var. Biliyorsunuz kitaplarımda var onlardan çok cüzi de olsa kazanç sağlıyorum. Aynı şekilde gazete yazılarım ve son ki projem Knorr markasında kendi hazırladığım çorbalar var. Bir şekilde çeviriyoruz çarkı yani.’

Refika Birgül’ün ailesi 

Doktor bir aile çocuğu olarak dünyaya gelen Refika Birgül’ün annesi İsmet Birgül, babası Doğan Birgül ve abisi Tolga Birgül’dür. Aile üyelerinin tamamı doktordur. Tabi ki Refika Birgül hariç.

Refika Birgül evli mi?

Refika Birgül evlidir.

Refika Birgül hangi kanalda 2021

Refika Birgül Show Tv de çıkmaktadır.

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül’ün mesleği nedir?

Yemek kitabı ve gazete yazarlığı yapan Refika Birgül Refika’nın Mutfağı’nın da kurucusudur. Televizyon programlarından sonra Youtube videoları çekmeye başlayan Refika Birgül Youtuber’lığın da hakkını verdi. Ama psikoloji mezunu olduğunu da unutmamak lazım.

Refika Birgül’ün televizyon programları, kitapları, gazete yazıları ve daha fazlası…

  • 2010 yılı Mayıs ayından beri Hürriyet Gazetesi cumartesi ekinde tarifler paylaşmaktadır.
  • Refika’nın Mutfağı/Cooking New İstanbul Style, Narlı Tarifler, Hızlı Tarifler, Fissler ile Düdüklü’nün Sihirleri kitaplarında güzel ve faydalı içerikler bulunmaktadır.
  • Fox’ta yayınlanan Refika ile Öze Dönüş, Show TV’de Refika ile Test Mutfağı ve Refika ile Memleketin Hazineleri programlarında büyük başarı sağlamıştır.

Refika Birgül televizyon programlarını neden bıraktı?

‘Düzgün kalırsın içlerinde izleyen olmaz, yapamazsın dedikleri Youtube camiasında gerçekçi olmayı hedefledim hep. Öyle de oldum ama televizyon programlarında bu yok. Halk otobüsüne binmeyen insanlar -miş gibi yapıyorlar. Bu bana göre değil. Hiç gerçekçi değildi. Böyle yalan dolanın içinde doğru kalmaya çalışmak kendime ihanet olurdu. Bu yüzden ayrıldım açıkça da söylüyorum.’ Diyerek hayal kırıklığını hissettiriyor.

Refika Birgül ekranlara dönmeyi düşünüyor mu?

‘Aklımda bir plan var, ben eski formatta aynı şeylerle çalışmak istemiyorum. 3-4 senedir farklı bir şey yapabilmek için çalışıyorum. Olursa öyle dönmek istiyorum. Olmazsa dönmek istemiyorum. Böyle iyi.’

Refika Birgül restoran açmayı düşünüyor mu?

Yemeklerinin lezzeti ve yaratıcılığından sıkça bahsettiren Refika Birgül kendi restoranında sevenlerine tattırsa bu güzel yemekleri ne güzel olur. Ancak kendisi ‘Restoran açmayı düşünmüyorum. Hatta istemiyorum. Ben yeni şeyler yapmayı seviyorum. Restoranda bu yok. Aynı şeyleri, var olan yemekleri güzel yapmak gerekiyor. Bu bana göre değil. Sanki ayaklarıma beton dökülmüş gibi hissediyorum düşününce bile.’ diyerek bu konuda sevenlerini bilgilendirdi.

Refika Birgül’ün en sevdiği yemek nedir?

Net bir tavırla Kebap ve İskender cevabını verdi.

Peki yaparken zorlandığınız ya da yapamadığınız yemek var mı?

‘Sakatat da zorlanıyorum. Özellikle böbrek, çok kokuyor bu beni baya zorluyor. Ama yapıyorum gene de.’

Refika Birgül’ün en büyük korkusu nedir?

Memleketime, yurduma bir zeval gelmesi diyerek vatan aşkını da vurguladı.

Zayıflığı sevmiyor musun yoksa gerek mi görmüyorsun?

‘İkisi de değil. Zayıflamayı çok istiyorum her genç kadın gibi. Çok kilo aldım üst sınırıma dayandım artık dikkat etmem lazım.’

Refika Birgül’ün hastalığı

Refika Birgül’ün hastalığı bilinmemektedir. 

Refika Birgül’ün kızı

Refika Birgül’ün kızı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Refika Birgül’ün kardeşi

Refika Birgül’ün kardeşi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Refika Birgül’ün eşi

Refika Birgül’ün eşi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül olan tariflerimi geliştiriyor yoksa kendimi hazırlıyor?

Disleksi olduğunu belirten Refika Birgül, ‘Bu yüzden tarif okuyarak yemek yapamıyorum. Anca ortalığı dağıtıyorum denediğimde de. Belki yaratıcılığımda da en çok etkili olan budur.’ diyerek tariflerinin tamamının özgün tarifler olduğunu söyledi.

Refika Birgül’ün evcil hayvanı var mı?

Evet. 3 köpeği 2 kedisi var. ‘Bıraksanız 20 kedili bir ev olabilirim. Ama korkuyorum. Bir bilgiye göre kedi kakasında kadın hormonlarını etkileyen bir şey varmış. Çok Kedi besleyen yalnız kadınlara dönüştürüyormuş. Ondan korkuyorum ne kadar doğru bilemem tabi.’ diyerek korkusunu da dile getirdi.

Refika Birgül’ün mutfağa girmesinde ailesinin etkisi var mı?

‘Annem ve babam çok yoğun çalıştıkları için mutfakla araları yoktu. Ama abim Tolga Birgül çok beceriklidir. Bizim boyumuz daha ocağa, tezgaha yetişmezken yemek yapmaya heveslenip denerdik. Soslu kızartmalar falan, becerirdik de. Anasına bak kızını al mantığı değil yani.’ cümlelerini kurdu.

Refika Birgül kimdir?

Refika Birgül’ün sosyal medya hesapları

Sizler için becerikli aşçımız Refika Birgül’ün kullanmış olduğu bütün sosyal medya hesaplarını derledik. Refika Birgül’e aşağıda yer alan platformların herhangi birinden ulaşmanız mümkündür. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Refika Birgül Instagram

1,2 milyon takipçisi ile başarılı yazar ve mutfakların güzeli fotoğraf ve videolarını, kısacık hızlı tariflerini de profilinde paylaşmaktadır. 2813 gönderi paylaşan yazar Refika Birgül hesabı aktif şekilde kullanmaktadır. Sevgili Refika Birgül’ün Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Refika Birgül Twitter

Twitter hesabını da aktif şekilde kullanan Refika Birgül’ün 69,5 bin takipçisi var. Refika Birgül’ün Twitter hesabı için buraya tıklayabilirsiniz.

 Refika Birgül Youtube

Refika Birgül’ün Refika’nın Mutfağı isimli Youtube kanalı çok beğenilen birbirinden lezzetli ve pratik tarifleri çektiği videolarda izlenmeleri oldukça yüksektir. Ayrıca 1,97 milyon abonesi vardır. Refika Birgül’ün Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Refika Birgül’ün Web Sitesi

Kurucusunun kendisi olduğu bir web sitesi de bulunmaktadır. Bu sitede de lezzetli tariflerin yanı sıra diyet yapanlar içinde tarifler bulunmaktadır. Sizin için web sitesini buraya bırakıyoruz. Yapacağınız tarifler için şimdiden afiyet olsun.

Hem pratik hem lezzetli!

İzlerken ağzımızı sulandıran tariflerden biri. Çabucak hazırlayabileceğiniz 3 tarif. Denemelisiniz.

Ruhu besleme sohbeti mi? Güler yüzüyle kendini sevdiren Refika Birgül sohbetiyle de içimizi ısıtıyor.

Kanalında sadece yemek, tatlı tarifleri yok tabi ki. Sohbet videoları da oldukça fazla. Eğlenceli videolardan biri daha. Mutlaka izlemelisiniz.

Refika’nın Mutfağı’na bu kez de Gupse Özay ve Merve Dizdar konuk oldu.

Dönemin en konuşulan sinema filmlerinden Eltilerin Savaşı oyuncuları Gupse Özay ve Merve Dizdar’a yarışma hazırlayan Refika Birgül ile eğlenceli vakitler. Mutlaka izlemelisiniz. Sizce yarışı kim kazanmıştır?

Refika’nın Mutfağı öğrencileri de çok becerikli

Refika’nın Mutfağı’nda bir çok öğrenci var biliyorsunuz. Öğrencilerden bir video bu kez. Refika Birgül’ün öğrencisi olduğu çok belli çünkü bu öğrencimiz de çok becerikli. Mutlaka izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com