Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır? – 2 Farklı Yöntem

Telefonların performansını arttırmak ve güvenlik açıklarını en aza indirmek için güncelleme yapılır. Peki Samsung güncelleme nasıl yapılır?

Başlıkta da belirttiğimiz üzere bunun için iki seçeneğiniz var. Ayarları ya da Smart Switch uygulamasını kullanabilirsiniz. Biz öncelikle en çok bilinen telefon üzerinden güncelleme işlemini anlatacağız.

1-) Telefon Üzerinden Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır?

Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır
Telefon Üzerinden Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır

Bu adımda ihtiyacınız olan tek şey bir telefon. Gelin yazılım güncellemesi nasıl yapılır adım adım inceleyelim.

  • Öncelikle Ayarlar sekmesine giriş yapın.
  • Biraz aşağıya kaydırarak Sistem sekmesine tıklayın.
  • Gelişmiş alanını bulun ve Sistem Güncellemesi‘ne tıklayın.
  • Eğer cihazınız için yeni bir güncelle bulunuyorsa bu alandan bulabilirsiniz. Eğer yoksa güncel sürümde bulunduğunuz için cihazınız güncel tarzında bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Önemli Güncelleme Notu: Hali hazırda yeni bir sürüm varsa ve güncelle derseniz telefonunuz kendini birden fazla kez yeniden başlatacak. Bu aşamada telefonunuzu zorla kapatmayın. Ayrıca güncelleme işleminden önce en az %50 şarjınız olduğuna emin olun.

Bir daha Samsung güncelleme nasıl yapılır diye araştırmamak için otomatik güncellemeyi açmayı deneyebilirsiniz.

2-) Smart Switch Kullanarak Güncelleme Nasıl Yapılır?

Smart Switch Kullanarak Güncelleme Nasıl Yapılır?
Smart Switch Kullanarak Güncelleme Nasıl Yapılır?

Smart Switch için bir nevi Samsung yazılım güncelleme programı diyebiliriz. Asıl işi telefonunuzu değiştirdiğinizde verilerinizi kolayca aktarmak olsa da yazılım güncellemesi anlamında da işinizi kolaylaştırıyor. Ayrıca normal yönteme oranla güncellemeler daha az sürüyor. Smart Switch nasıl kullanılır?

  • İşleme başlayabilmek için öncelikle Smart Switch’i bilgisayara kurmamız gerekiyor. Buradaki linke tıklayın ve Get it on Windows (Windows için indir) butonuna tıklayın.
  • İndirdiğiniz programı kurun ve çalıştırın.
  • Telefonunuzu ve bilgisayarınızı USB yardımıyla birbirine bağlayın.
  • Her şey bu kadar. Eğer adımları bu şekilde uygularsanız Smart Switch ana ekranında Güncelle butonu çıkacaktır. O butona tıklayarak telefonunuzun güncelleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Önemli Güncelleme Notu: Güncellemeyi yüklemeye başladığınızda dosya öncelikle bilgisayarınıza sonra bilgisayardan telefona yüklenecektir. Bu esnada USB kablosunu çıkartmak, bağlantı modunu değiştirmek ve telefonu zorla kapatmak güncelleme dosyalarına hasar vererek telefonunuzun açılmamasına sebep olabilir.

Ayrıca Smart Switch sayesinde güncelleme yapmadan önce dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz. Böylece çok sık rastlanmasa da güncelleme ile gelebilecek zararlardan dosyalarınızı korursunuz.

Yazılım Güncellemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Biz kullanıcıların kimi zaman güvensizlikten kimi zaman ise vakit bulamamaktan yapamadığı yazılım güncellemeleri telefonu savunmasız kılabilir. Güncellemeler ile çoğu zaman önceki sürümde yer alan hatalar düzeltilmektedir. Ayrıca performans artışı sağlayacak güncellemeleri de kaçırmak istemezsiniz.

Yazılım Güncellemesi Yaparsam Resimler Silinir Mi?

Hayır. Güncellemeler tamamen telefon üzerindeki ayarlar içindir. Güncellemeler ile galerinizin görsel değişikliği ya da yeni filtreleme sistemi gibi yeniliklerle karşılaşırsınız.

Telefon Güncellemesi Yapılmalı Mı?

Evet yapılmalı ancak yapılacağı zaman tamamen size bağlı. Yazılım güncellemeleri sorunları giderdiği gibi yeni sorunlarda ekleyebileceği için benim gibi çok önemli bir güncelleme olmadıkça (kolayca telefonunuza girilebilecek bir hatanın düzeltilmesi gibi) kullanıcı görüşlerini okuyarak birkaç gün sonra indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu