Şarkıcı Ece Seçkin’in Tweete Olay oldu

Şarkıcı ve güzel kadın olan Ece Seçkin’in tweeti Twitter’da olay oldu. Yetenekli ve güzel sesli Ece Seçkin kim, kaç yaşında,nereli müzik kariyeri ve sosyal medya hesapları nelerdir? Hepsi aşşağıdaki Makalemizde mevcuttur…

Şarkıcı Ece Seçki’nin Twitter’da paylaştığı tweet  olay oldu ve sevenlerini güldürdü. Geçtiğimiz saatlerde Twitter’da paylaştığı tweet ile binlerce beğeni almıştır ve hayranları tıpkı Ece Seçkin olduklarını yorumlarda belirtmiştir. Seçki’nin paylaştığı tweet:

” Sürekli kötü bir şey olacakmış gibi hissetmem rezaleti…. “

güzel şarkıcı bu komik ve ironik tarzlı ifadelerini Twitter’da attığı tweetinde belirtti.


Aşk 101 dizisinin Osman’ı Selehattin Paşalı Ve Sevgilisi 1. Yıl Dönümünü Kutladılar. Haberin devamını okumak için tıklayınız:


Şarkıcı Ece Seçkin Kimdir?

ece seçkin kim
ece seçkin kim

Şarkıcı olan Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır ve şarkıcı İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ece, İstanbul’da ailesinin tek çocuğudur.

Güzel ve sempatik şarkıcı Ece Seçkin, müzik hayatına henüz daha 3 yaşında iken piyano öğretmeni olan annesi ile beraber başladı. Sadece o zamanlar piyano ve solfej üstüne müzik çalışmalarını devam ettirirken, 1998 senesinde girmiş olduğu konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilik ile kazanmıştır. Müziğe olan sevdasının yanı sıra ünlü isim Filiz Coşkuner’den bale dersleri almıştır ve yaklaşık olarak 8 sene kadar bale ve dans eğitimlerini alıp devam etmiştir. Lise zamanlarında kendi kendine oluşturduğu müzik grubunun solistliğini yapmaya başlamıştır. Okul zamanlarında katıldığı çeşitli çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan eğcenceli isim Ece Seçkin, 2006 senesinde ünlü isim Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başlamıştır.

2010 senesinde Ece Seçkin, müzik kariyerine çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni yazmayı tercih etmiştir ve kazanmıştır. Seçki’nin Hedefi, müziğin aksine akademik alanında da başarı sağlamaktır. 2011 senesinde ünlü isim olan Ozan Doğulu ile tanışmıştır. Bu tanışması üzerine müzik hayatında Seçki’nin dönüm noktası olmuştur.

2012 senesinin Temmuz ayına kadar devam eden 1.5 senelik yoğun bir çalışma sonunda 2012 senesinin Ağustos ayında ünlü marka olan Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü olan Bu Ne Yaa’yı çıkarmıştır. Çıkarıdığı bu albüm ile birlikte müzik dünyasına ilk adımını atmış oldu. Tüm aranjeler çalışmaları Ozan Doğulu’ya ait olan albümün çıkış parçası “Bu Ne Yaa” Deniz Erten emeği taşımaktadır. Türkiye’de ilk kez 50 kişilik castın bulunduğu klibin yönetmenliğini ise yine tanınan bir isim olan Murad Küçük üstlenmiştir. Vokal koçluğunu ise Cihan Okan’ın yaptığı albümde bulunan “Mahşer” ve “Canın Sağolsun” isimli şarkılarının sözleri Doğulu ailesi üyelerinden olan Ece Doğulu’ya aittir

Güzel Şarkıcı Ece Seçkin Ve Kariyeri Hakkında Ayrıntı

ece seçkinin kariyeri hakkında ayrıntı
ece seçkinin kariyeri hakkında ayrıntı

Güzel kadın şarkıcı olan Ece Seçkin, 2014 senesinde “Şok Oldum” şarkısı ile yeniden müziksever ve dinleyecileri ile buluştu. Şok Oldum şarkısının söz ve müziği Deniz Erten’e aittir. Aranjesi ise yine bilinen isim Ozan Doğulu’ya aittir. Şarkıya Bu Ne Ya şarkısının klibini çeken isim olan Murad Küçük yeniden şarkının klibi için yönetmen koltuğuna Ece Seçkin için oturdu. Video klibi için yaklaşık olarak 1 ay öncesinde dans provalarına başlamıştır. Ece Seçkin’e klip çekimleri için 4 dansçı ve 40 kişilik teknik ekip eşlik etmiştir. 2013 senesinde 40.sı düzenlenen Altın Kelebek Ödülün’de yapılan oylamaların sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” karagorisinde ödül alarak müzik camiyasında en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip olam isim olmuştur. Bu yönüyle de oldukça önemli bir kişidir.

Ozan Doğulu’nun 130 BPM Moderato albümünde bulunan Hoşuna Mı Gidiyor isimli şarkısı ile Ece Seçkin yeniden çıkış yakalamıştır ve son çalışması olan Hoşuna mı Gidiyor isimli şarkısı ile Video Paylaşım Sitesi Youtube’ da 135 Milyondan fazla izlenme almıştır. 135 Milyondan fazla izlenme ile 2014 yılının en çok izlenen videoları arasına girmeyi başarmıştır.

2015 senesinin Mayıs ayında Aman Aman isimli maxi single’ı sevenleri ile paylaşmıştır. İlk klip Aman Aman’a isimli şarkıya gelmiştir. Sözü ve müziği Kemal Şimşekya ve Ayşen’e aittir. Şarkının aranjesi ise yine tabiki bilinen bir isim olan Ozan Doğulu tarafından yapılmıştır. İlk lokomotif şarkısı olan Aman Aman’ın video klibi diğer şarkılarının da kliplerini çeken Murad Küçük tarafından İstanbul’un farklı sokaklarında çekilmiştir. Bu Albümde yine Ayşen ve Kemal Şimşekyay emekleri bulunmaktadır. Ece Seçkin’in Follow Me isminde de bir şarkısı daha vardır.

Şarkıcı Ece Seçkin’in Klipleri Ve Kariyeri Hakkında Detay

Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden olan güzel şarkıcı Ece Seçkin, yeni maxi single çalışmasının öncesinde 2016 senesinin Mart ayında Türkiye’de sevilen bir grup olan Kolpa grubu ile “Hoş Geldin Ayrılığa” isimli düeti bulunmaktadır.

ece seçkinin kliğleri ve kariyeri hakkında ayrıntı
ece seçkinin kliğleri ve kariyeri hakkında ayrıntı

Daha sonralarda 2016 senesinin Temmuz ayında Ozan Doğulu aracılığı ile dünyaca ünlü şarkıcı olan Baby Brown’la “Wet” isimli İngilizce bir şarkı söylemiştir. Daha sonralar da “Zamanım Yok” isimli yeni maxi single düzenlemesini sevenlerine çıkartmıştır. İlk klip yine birçok şarkısında klipleri çeken Murad Küçük yönetmenliğinde “Adeyyo” isimli bu şarkısına gelmiştir. 18 kamyon beyaz kum getirilmiştir ve tam tamına 16 dev palmiye ağacı kullanılarak Kilyos sahillerinde kurulup sette çekilen klipte güzel şarkıcı Seçkin, bir Amazon kadınını klipte canlandırdı.

Ece Seçkin Kaç Yaşında Ve Kaç Doğumlu?

ece seçkin kaç yaşında ve kaç doğumlu
ece seçkin kaç yaşında ve kaç doğumlu

Başarılı ve sempatik kadın şarkıcı olan Ece, müzik hayatına daha 3 yaşında iken piyano öğretmeni olan annesi ile beraber başlamıştır. O dönemlerinde sadece piyano ve solfej üstüne müzik çalışmalarını devam ettirirmiştir. 1998 senesinde girdiği konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilik ile kazanan Ece seçkin 29 yaşındadır ve güzel sesli şarkıcı Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 tarihinde doğmuştur.

Ünlü Şarkıcı Ece Seçkin Boy – Kilo – Ve Burcu Nedir?

2012 senesinin Temmuz ayına kadar devam ettirdiği 1.5 senelik yoğun bir çalışmanın bitişinde 2012 senesinin Ağustos ayında ünlü bir marka olan Doğulu Production markası ile beraber Ozan Doğulu öncülüğünde ilk albümünü yani Bu Ne Yaa’yı çıkaran Seçkin’in hayranları boyunu kilosunu ve burcunu merak edip internette arama motorlarına yazmaktadır. Sizler merak ettiğiniz için araştırdık ve aşşağıdaki yazımızda öğrenebilirsiniz.

ece seçkin boy kilo ve burcu nedir
ece seçkin boy kilo ve burcu nedir

Ünlü şarkıcı Ece Seçkin’in boy, kilo ve burcu şu şekildedir:

 • Boy: 155
 • Kilo: 46
 • Burcu: Başak burcudur.

Güzel Şarkıcı Ece Seçkin Aslen Nerelidir?

ece seçkin aslen nerelidir
ece seçkin aslen nerelidir

Güzel şarkıcı ve güzel sesli şarkıcı olan Ece Seçkin, 2014 senesinde “Şok Oldum” isimli şarkısı ile yeniden müziksever ve takipçileri ile buluştu. Şok Oldum şarkısının söz ve müziği Deniz Erten’e aittir ve aranjesi ise yine bilinen ve daha öncede çalıştığı bir isim olan Ozan Doğulu’ya ait olan Seçkin aslen İstanbulludur.

Ece Seçkin’nin Şarkıları Ödülleri – Adaylıkları Ve Albümleri’nin Adı Nedir?

Ece Seçki’nin o zamanlar tek hedefi, müzik değil de akademik alanda da başarı sağlamaktı. 2011 senesinde Türkiye’de oldukça ünlü isim olan Ozan Doğulu ile tanışmıştır. Bu Ozan Doğulu ile tanışmasıyla birlikte müzik hayatında Seçki’nin dönüm noktası olmuştur.

Ece Seçkin’in Albümlerinin Adı:

 1. 2012 senesinde – Bu Ne Ya
 2. 2014 senesinde – Şok Oldum
 3. 2015 senesinde – Aman Aman
 4. 2016 senesinde – Zamanım Yok
 5. 2018 senesinde – Dibine Dibine
 6. 2019 senesinde – Geçmiş Zaman
 7. 2020 senesinde – Accayip İyi
 8. 2021 senesinde – Yastık
  ece seçkinin ödülleri şarkıları ve adaylıkları
  ece seçkinin ödülleri şarkıları ve adaylıkları

Ece Seçkin’in Ödülleri ve Adaylıkları

 • 2013 senesinde – 1.Türkiye Müzik Ödülleri ile En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Aday oldu.
 • 3.Pal Fm Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı Aday oldu.
 • 40. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Solist Ödülünü Kazanmıştır.
 • 2015 senesinde – 5.Yakındoğu Üniversitesi’nde Video Müzik Ödülleri ile Yılın Klibi (Hoşuna Mı Gidiyor şarkısı) Kazanmıştır.
 • 1.Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Şarkı (Hoşuna Mı Gidiyor şarkısı) ile Kazanmıştır.
 • Arel Üniversitesi’nde 4. Medya ve Sanat Ödülleri En Beğenilen 2014 Senesinin Kadınlar Kategorisinde En İyi Çıkış Şarkısı olan (Hoşuna Mı Gidiyor şarkısı) ile Kazanmıştır.
 • DMC Ödülleri Dijital Satış Ödülünde (Hoşuna Mı Gidiyor şarkısı) ile Kazanmıştır.
 • 2016 senesinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Sosyal Medya Festivali Ödülleri ile En İyi Kadın Sanatçı Ödülünü Kazanmıştır.
 • DMC Ödülleri Dijital Satış Ödülünde (Hoşgeldin Ayrılığa şarkısı) ile Kazanmıştır.
 • 2017 senesinde – 6.TURKMSIC Yılın En’leri Ödülleri Yılın En İyi Kadın Pop Şarkıcısı Ödülünü Kazanmaya hak kazanmıştır.
 • Yeditepe Üniversitesi’nde 5.Dilek Ödülleri ile En İyi Şarkı (Adeyyo şarkısı) ile Kazanmıştır.

Başarılı ve Yetenekli Şarkıcı Ece Seçkin’in Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Lise dönemlerinde kendi kendine kurup oluşturduğu müzik grubunun solistliğini yapmaya başlamıştır. Okul dönemlerinde katıldığı çeşitli yapıda müzik yarışmalarında karılmıştır ve dereceler almıştır. 2006 senesinde ünlü Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya o zamanlarda başlamıştır.

Sempatik ve cana yakınlı ile bilinen Seçkin’e hem ulaşabileceğiniz hem de fotoğraflarını, videolarını ve güncel yazılarını görebilceğiniz orijinal sosyal medya hesaplaru şu şekildedir:

Instagram hesabı: @eceseckin

Twitter hesabı: @EceSeckinCom

YouTube kanalı

Deezer hesabı

Spotify hesabı

YouTube Music hesabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler