Şems Arslan kimdir? Güzellik Uzmanı Şems Arslan hakkında merak edilen detaylar

Güzellik ve cilt bakımı uzmanı Şems Arslan takipçileriyle paylaştığı güzellik sırları ve cilt bakımını sağlayan müthiş formülleri ile gündemden düşmüyor. Çeşitli sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolarla hem kadın hem erkek binlerce takipçisi olan Şems Arslan kimdir, gerçek ismi nedir, aslen nerelidir, eğitimi, kariyeri ve cildi 10 yaş gençleştiren doğal cilt bakım maskeleri nelerdir? Tüm bu merak edilen soruların yanıtına ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Şems Arslan kimdir? Kısaca tanıyalım

Bu kısa ön bilgilerden sonra Şems Arslan’ın hayatı, eğitimi ve meslek kariyeriyle ilgili diğer detaylar için Şems Arslan’ı daha yakından tanımaya devam edelim.

 • Kaç yaşında : 51
 • Eğitim durumu : Lisans
 • Meslek : Cilt bakımı ve güzellik uzmanı
 • Nereli? : Azerbaycan / Bakü
 • Kızı kim? : Sara Arslan
 • Burcu ne? : Balık
Şems Arslan

Şems Arslan nerelidir?

Türkiye’de binlerce takipçisi olan Şems Arslan aslen Azerbaycan Bakü doğumludur,

Şems Arslan’ın kaç yılında doğdu?

1970 doğumludur.

Şems Arslan hangi burç?

Balık burcudur.

Şems Arslan kaç yaşında?

51 yaşındadır.

Şems Arslan’ın saçları peruk mu?

Hayır, saçları peruk değildir.

Gözleri lens mi?

Şems Arslan’ın gözlerinde lens yoktur

Şems Arslan çocuğu var mı?

Şems Arslan’ın bir kızı ve bir oğlu vardır.

Şems Arslan’ın eğitimi nedir?

Azerbaycan’da lisans eğitimi almıştır. Petrol ve Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur.

Şems Arslan mezun olduğu okul hangisidir?

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Hidrogeoloji Petrol ve Kimya Mühendisliği

Şems Arslan aldığı eğitimler nelerdir?

İnternational İnstitue Of İnvention and Business, cilt ve güzellik uzmanlığı

Epilasyon uzmanlığı

Şems Arslan Türkiye’ye ne zaman geldi?

1996 yılında ülkemize gelmiştir.

Şems Arslan’ın mesleği nedir?

Şems Arslan, Kimya mühendisi – Akademisyen – Cilt bakımı ve güzellik uzmanı – Köşe yazarı olarak mesleki hayatını sürdürmektedir.

Şems Arslan’ın ailesi

Şems Arslan 1970 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde siyasetçi bir baba ve üniversitede akademisyen olan bir annenin kızı olarak doğmuştur.

Şems Arslan’ın kızı kimdir? Sara Arslan

Şems Arslan’ın çok merak edilen ve en az kendisi kadar hem güzel hem de başarılı olan kızı, Sara Aslandır. Annesi gibi cilt bakımı ve güzellik uzmanı olan Sara Aslan aynı zamanda ŞS güzellik salonu ve Ltd. şirketinin de kurucusudur. Kendine ait Youtube kanalında güzellik sırları ve cilt bakımı ile ilgili video ve bilgi paylaşımlarında bulunan Sara Aslan’ın Youtube kanalında 1,8 bin abonesi bulunmaktadır. Sosyal medya araçlarını kullanmayı seven Sara Aslan’ın, yine güzellik ve cilt bakımı ile ilgili bilgiler ve hem kendisinin hem de annesi Şems Arslan’la olan fotoğraflarını takipçileriyle paylaştığı Instagram hesabı da bulunmakta ve 4958 takipçisi olduğu görülmektedir.

Şems Arslan meslek kariyeri

Şems Arslan ilk, orta ve lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimini Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Petrol ve Kimya Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin bitmesinin ardından Petrol ve Kimya Mühendisi olmuş ve aynı okulda bir süre akademisyen olarak görev yapmıştır.

Lisans eğitimi aldığı dönem İnternational İnstitute Of İnvention And Business’de cilt ve güzellik ile epilasyon uzmanlığı alanında eğitimlere katılarak bu alanlarda uzmanlığa hak kazanmıştır. Cilt ve güzellik – epilasyon uzmanlığını geliştirerek 2007 yılında İstanbul Bebek’te, Güzellik ve Cilt Sağlığı Merkezini faaliyete geçirip bu alanda hizmet sunmaya başlamıştır. Güzellik ve cilt sağlığı merkezinde o yıldan beri müşterilerine hizmet sunmaya devam eden Şems Arslan, aynı zamanda ulusal televizyon kanalları, yazılı basın kuruluşları ve sosyal medya hesapları aracılığı ile kendi hesaplarından video ve yararlı bilgiler sunmaya devam etmektedir.

Şems Arslan kitabı: Sağlığın güzellikle buluştuğu adres

Şems Arslan’ın tamamı doğal reçetelerden yola çıkarak yazmış olduğu kitapta cilt bakım önerileri, saç bakımı ile ilgili bilgiler, cilt sağlığı ve güzellik için doğal kozmetik ürünler ile tamamı kendisinin uygulamış olduğu doğal reçetelerden oluşan bir kitaptır. Şems Arslan’ın kendi resmi web sitesinde satışa sunulan kitap, doğal yollardan cilt bakımı ve güzelliğin sırrını arayanlar için yazılmış, sağlık ve güzellik bilgileriyle dolu bir kitaptır.

Şems Arslan güzellik ve cilt sağlığı merkezi

İstanbul Bebek’te bulunan Şems Arslan güzellik ve cilt sağlığı merkezi, doğal yollardan ve hiçbir makine kullanmadan cilt bakımı yaptırmak isteyen kişilere hizmet veriyor. Cilt bakımı, saç bakımı ve gençlik aşılarının gerçekleştirildiği güzellik ve cilt bakımı merkezinde aynı zamanda Şems Arslan’a ait doğal bakım ürünlerinin satışı da yapılmaktadır. Bu doğal kozmetik ürünleri arasında, inatçı lekelere karşı ürünler, yaşlanma ve kırışıklık karşıtı ürünler, saç bakımı ve sağlığı ürünleri, cilt bakımı ile güzellik ürünleri ve kişiye özel olarak hazırlanan özel setler bulunmakta.

Şems Arslan Ödül

Ödüllü cilt ve güzellik uzmanı

Cilt bakımı ve güzellikten kilo vermeye yardımcı formüllere kadar birçok doğal formülün sahibi olan Şems Arslan aynı zamanda ödüllü bir güzellik uzmanı. 2020 senesi içerisinde, yılın Avrupa ekolojik kozmetik ürün üreticisi seçilerek ödül alan Şems Arslan düşük maliyetli doğal ürünleri kullanarak hazırlayabileceğiniz tarifler sayesinde güzellik merkezini evlere taşımaya devam ediyor.

Şems Arslan tarifleri (Güzellik için bakım kürleri)

Güzellik ve cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Şems Arslan, hemen hemen tüm cilt problemlerini düzeltme ile daha güzel ve daha genç görünmeyi sağlayan birçok doğal kür ve krem tariflerinin sahibi.  Ve bu güzellik sırlarını hem kendi web sitesinde, hem Instagram, Youtube ve Facebook sosyal medya hesaplarında ve çeşitli televizyon kanallarında pek çok cilt maskesi, peeling, bakım kremleri ve yağlarının hazırlanış ve uygulanışıyla birlikte paylaşıyor. Sadece bu doğal ürünlerin tariflerini vermekle kalmayan ünlü güzellik uzmanı, cilde nasıl masaj yapmak gerektiğini ve cilt tiplerine uygun olan bakım yöntemlerini de uygulamalı olarak gösteriyor.

Şems Arslan’dan cilt bakımı ve makyajla ilgili pratik çözümler

 • Ojelerin kurumaması için mutlaka buzdolabında saklayınız.
 • Tırnakların rengini açmak için limonla temizleyin.
 • Güneş kreminizi buzdolabında muhafaza edin.
 • Sivilceleri yok etmek için cilt maskelerinin içine diş macunu ekleyin.
 • Sırt üstü yatarak cildin kırışmasını engelleyebilirsiniz.
Güzellik Uzmanı Şems Arslan

Şems Arslan doğal kür ve tarifleri

Okurlarımız tarafından merak edilen tamamen doğal, çok kolay ulaşılabilecek malzemelerden oluşan ve tarifleri Şems Arslan’a ait olan kür ve maskelerden birkaçını sizler için derledik.

Şems Arslan kırışıklık karşıtı yaş maya maskesi

Zaman geçtikçe ciltte bulunan hücreler kendini yenileyemez ve cilt esnekliğini kaybetmeye başlar. Bunun dışında sigara alkol gibi kötü alışkanlıklarda cildin eren yaşlanmasına ve doğal olarak kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Şems Arslan’ın çok konuşulan kırışıklık önleyici ve aynı zamanda akne ve sivilce düşmanı yaş maya maskesini merak edenler için hem gerekli malzemelerini hem de maskenin uygulanışı yazımızda.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay bardağı su
 • 1 paket yaş maya
 • 1 bardak buz
 • Gazlı bez
 • Havlu

Yapılışı ve uygulanışı

Şems Arslan’ın yaş maya maskesinin uygulanması birkaç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak yaş maya maskesini yüze uygulamadan önce cilt yarım çay bardağı su ve limon suyu karıştırılır ve pamuk ped kullanarak bu suyla yüz temizlenir. Bir taraftan da yarım çay bardağı suyun içerisinde 1 paket yaş maya eritilir ve homojen bir karışım elde edilir. Limonlu su ile temizlenen cilde ince bir tabaka halinde yaş mayalı karışım tatbik edilir.

Son aşama olarak da yaş maya maskesi uygulanan bölgenin üzerini kapatacak büyüklükte kesilmiş olan gazlı bez ile cilt kapatılır. Gazlı bezin üzerine de ıslatılmış olan havlu serilerek bu şekilde 20 dakika beklemek gerekiyor. Bekleme esnasında yüz kaslarını çalıştırmak adına 7 defa burundan nefes alıp verilmelidir. Bekleme süresinin bitiminde cilt soğuk su ile yıkanır ve buz terapisi uygulanır. Kırışıklık karşıtı yaş maya maskesi ayda bir kez uygulanabilmektedir.

Şems Arslan cilt lekeleri için yoğurt maskesi

Cilt lekelerini giderici ürünler kullanıldığında güneş ışığına çıkmamak, leke giderici ürünün etkisini arttırmaktadır. Bu nedenle henüz yaz mevsimi gelmeden ve hafta sonları Covid19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlama sürerken cilt lekeleri için doğal bir maske uygulamanın en doğru zamanı. Gelelim Şems Arslan’ın çok beğenilen ve pek çok kişi tarafından merak edilen ve özellikle yağlı, gözenekli ve siyah nokta problemi olan kişiler için cilt lekelerini giderici yoğurt maskesi için gerekli olan malzemeler ve maskenin yapılışına.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı mayonez
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • Alabildiği kadar buğday nişastası

Hazırlanışı

Cilt lekelerini giderici yoğurt maskesini yapmak için buğday nişastası dışındaki tüm malzeme bir kase içerisinde karıştırılır. Daha sonrasında göz kararı olacak ve karışım krema kıvamına geleceği miktarda buğday nişastası ilave edilir. Karışım, homojen bir duruma gelene dek malzemeler karıştırılmaya devam edilir. Elde edilen maske ağzı kapalı bir biçimde buzdolabında muhafaza edilir ve bir gün arayla 20 ile 45 dakika arası yüz ve boyun bölgesine sürüp bekletilir.

Püf noktaları

 • Cilt lekelerini giderici özelliği bulunan yoğurt maskesini hassas ve kuru bir cilde sahip olanlar ile kılcal damar problemi yaşayanların uygulaması önerilmiyor.
 • Cildinde inatçı lekeleri bulunanlar, maskenin bekletme süresini 45 dakikaya kadar uzatılıyor.
 • Kesinlikle gözaltı bölgesine temas ettirilmemesi gerekiyor.
 • Yoğurt maskesinin bekleme süresi bitiminde su ile yıkamak yerine, kurumuş olan maske elle ovalamak yoluyla ciltten uzaklaştırılıyor.
 • Maske uygulamasının hemen ardından buz terapisi yapmak, yoğurt maskesinin leke giderici etkisini arttırmaktadır.

Şems Arslan tüy azaltıcı kahve kürü

Kim hayatı boyunca istemediği tüylerle bitlikte yaşamak ister ki? Özellikle kadınlar bu konuda çok hassas ve dikkatli davranıyor. İşte Şems Arslan’ın sizler için hazırladığı ve sadece iki malzemeden oluşan tüy azaltıcı maskenin yapılışı ve uygulanışı:

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı Menengiç kahvesi ya da Türk kahvesi
 • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı

Karbonat ve 2 yemek kaşığı kahve karıştırılır ve macun kıvamını almasını sağlayacak miktarsa su ilave edilir. Elde edilen karışım, 24 gün boyunca günde 2 dakika süre ile istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye peeling şeklinde sürülür ve sonrasında su ile temizlenir. Tüy azaltıcı kahve kürü, ilk 24 günlük uygulamadan sonraki döneme sadece bir hafta sürecek şekilde kullanılır.

Şems Arslan’ın güzellik tüyolarını sizlerle paylaştığı videoyu da izleyebilirsiniz.

Şems Arslan kılcal damar görüntülerini yok eden maske

Yaşlılık, kronik alkol kullanımı, güneş ışığına sık maruz kalmak, hamilelik ve bir cilt hastalığı olan gül hastalığı nedeniyle kılcal damarlar belirgin hale gelip rahatsız edici bir görüntü oluşturabilmektedir. Şems Arslan kılcal damar görüntüsünü azaltan ve hassas cilt yapısına sahip olanlar tarafından da rahatça kullanılabilen maske tarifi ile bu rahatsız edici görüntüden uzaklaşmanız mümkün, işte gerekli malzemeler ve yapılışı:

Malzemeler

 • 1 adet yumurta
 • 1 yemek kaşığı balmumu
 • ½ çay kaşığı sarı ya da kırmızı kantaron yağı

Yapılışı

Sadece sarı kısmı maskede kullanılacak olan 1 adet yumurta iyice katılaşana kadar suda haşlanır ve kabukları soyularak sarı kısmı ile beyaz kısmı düzgünce ayrılır. Ayrılmış olan yumurta sarısı çatal yardımıyla bir kase içerisinde ezilir. Diğer tarafta bir tava içinde erimeye bırakılan balmumu tamamen eridiğinde kantaron yağı ve ezilmiş yumurta sarısı da ilave edilir ve birbirleriyle özdeşleşene kadar karıştırılır. Kılcal damar görüntülerini yok eden bu karışım soğutularak, buzdolabında muhafaza edilmektedir. Yüz, boyun, dekolte ve göğüs bölgesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şems Arslan beyaz saçları azaltan şampuan

Maske ve kür tariflerinde kimyasal maddelere karşı olup, tamamen organik ve doğal ürünleri kullanmaktan yana olan Şems Arslan’dan doğal malzemelerle hazırlanan ve beyaz saçları azaltmaya yardımcı olan bir şampuan tarifi:

Malzemeler

 • 1 su bardağı rendelenmiş kükürtlü sabun
 • 2 adet cennet hurması
 • 3 yumurta sarısı
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 yemek kaşığı toz kakao
 • ½ litre su

Hazırlanışı

Cennet hurmasının kabuğu soyularak çekirdekleri çıkartılır ve birkaç parçaya bölerek blendera konulur. Kakao, karbonat ve yumurta sarıları da cennet hurmasının üzerine eklenerek püre haline gelinceye dek karıştırılır. Bu esnada bir başka kap içerisinde 1 su bardağı rendelenmiş kükürtlü sabun ve yarım litre su karıştırılarak blenderda bulunan karışımın üzerine ilave edilir. Son bir kez daha özdeşleşmeleri sağlanır ve beyaz saçları azaltmaya yardımcı olan doğal şampuan hazır hale gelir. Evde bulunan boş bir şampuan kutusuna doldurup buzdolabında muhafazası sağlanan şampuan, diğer şampuanlar gibi kullanılır.

Ve yine şems Arslan’dan, ben bıçak altına yatamam diyenler için izlemeleri gereken ameliyatsız yüz gerdirme tekniklerini anlatan güzel ve öğretici bir video sizlerle.

Şems Arslan tırnaklar için bakım kürü

Vücudun en fazla yıpranan kısımlarından biri de şüphesiz ki tırnaklar. Hassas olan tırnaklar, gerekli bakım yapılmadığı takdirde çok çabuk kırılabiliyor ya da tahriş olabiliyor. Şems Arslan’ın tırnak bakımı için hazırlamış olduğu tırnaklar için bakım kürü şöyle:

Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı balık yağı
 • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 2 çorba kaşığı buğday nişastası
 • 1 adet limonun suyu
 • 2 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sağlıklı ve parlak tırnaklara sahip olmak için hazırlanan karışım tüm malzemenin bir kavanoz içerisine konup iyice çalkalanmasıyla elde edilmekte. Tırnak bakım kürü, düzenli olarak masaj yoluyla tırnaklara uygulanarak kısa sürede olumlu etkisini gösteriyor.

Şems Arslan’dan leke düşmanı beyaz melek maskesi

Bir dönem çok konuşulan ve hala özellikle kadınların çok sık merak ettiği leke düşmanı beyaz melek maskesinin tarifini ve uygulanma yöntemi ise şu şekildedir:

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı kaymak
 • 1 çay kaşığı mayonez
 • 1 yemek kaşığı nar suyu
 • 1 tatlı kaşığı buğday ya da pirinç nişastası

Yapılış ve uygulanışı:

Cilt üzerindeki lekeleri gidermede çok etkili olan beyaz melek maskesinin çok basit bir şekilde hazırlanıyor. Sadece tüm malzeme homojen bir kıvam alana dek iyice karıştırılır ve işte leke giderici beyaz melek maskesi kullanıma hazır duruma geliyor. Beyaz melek maskesi buzdolabında uzun süre saklanabilme özelliğine sahip bir karışımdır. Gözaltlarına sürmemek kaydıyla haftada 3 kez uygulanan bu maskeyi ciltte 20 dakika bekletip, kuruduğunda peeling yöntemi ile çıkarmak yeterli oluyor.

Şems Arslan güzellik sırları

Şems Arslan’dan güzellik ve cilt bakımı tavsiyeleri

 • Sağlıklı ve dengeli beslenme ile birlikte, gün içerisinde en az 2,5 litre olmak üzere bol su tüketilmesi gereklidir.
 • Kan dolaşımını düzene sokarak hücrelerin yenilenmesi ve cildin dinlenmesi için düzenli uyumaya dikkat edilmeli.
 • Özellikle 40 ve 50 yaşlarından sonra cilt esnekliğinin azalması ile kırışıklık oluşmasını engellemek için kolojen üretimini arttıran cilt maskeleri uygulanması ihmal edilmemeli.
 • Cilde uygulanan kozmetik ürünlerinin tamamen doğal olmasına özen gösterilmeli ve kimyasal içerikli cilt bakım ürünlerinden uzak durulmalıdır.
 • Çok çabuk bozulabildikleri için bitkilerden faydalanarak hazırlanan maske, kür ve diğer bakım ürünleri bekletilmeden hemen kullanılmalıdır.
 • Satın alınmış ya da evde doğal yollarla hazırlanmış olan cilt bakımı ürünleri mutlaka saklanma koşullarına uygun olarak muhafaza edilmelidir.
 • Maske ya da kürlerin cilde nüfus edebilmesi ve etkisini gösterebilmesi için cilde uygulanacak olan losyon, maske ve kremler sürülmeden önce cilt mutlaka temizlenmelidir.
 • Cilde ya da saça uygulanacak olan bitkisel yağlar, herhangi bir alerjik reaksiyon riskine karşı öncelikle bilek üzerinde küçük bir miktar uygulanarak test edilmelidir.
 • Cilt bakım ürünleri hazırlarken hiçbir malzeme tarifte belirtilen miktarın üzerinde kullanılmamalıdır.
 • Cildin en büyük düşmanlarından olan ve yaşlanmayı hızlandıran sigara, alkol gibi alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Şems Arslan hakkında merak edilen sorular

Şems Arslan hakkında merak ettiğiniz soruları Google’dan derleyerek yanıtlamaya çalıştık.

Şems Arslan’ın güzellik ve cilt sağlığı merkezi nerededir?

İstanbul Beşiktaş ilçesi, Bebek semtindedir.

Whatsapp iletişim numarası var mıdır?

0 534 239 35 29 WhatsApp iletişim numarası bulunmaktadır.

Şems Arslan Instagram takipçi sayısı

344 bin Instagram hesabı takipçisi bulunmaktadır.

Şems Arslan Youtube kanalı abone sayısı

62.7 bin abone sayısı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler