Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir?

TRT 1 kanalında yayınlanan ve merakla yeni sezonunun beklenildiği Teşkilat dizisinin fragmanı geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Fragmanında yeni başrollerden olan Murat Yıldırım gözüme çarptı. Bunula beraber Teşkılat’ın yeni başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Sorusu da oldukça merak edilmeye başladı. İki sezon boyunca reytinglerin zirvesinde yer alan Teşkilat dizisi 2 Ekim tarihinde yeni sezonuyla ekranlar karşısında olacağını duyurmuştur. 

Peki Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Yer aldığı en son yapımda “Aziz” dizisini bitiren Murat Yıldırım yeni sinema filminin çekimlerini de tamamladıktan sonra Teşkilat dizisiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizide “Ömer Atmaca” karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu hakkında tüm detaylara yazımızda yer verdik. 

Bu yazımızda Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Murat Yıldırım Kaç Yaşında, Murat Yıldırım Hangi Burç, Murat Yıldırım Boyu ve Kilosu, Murat Yıldırım Nereli, Murat Yıldırım Dizileri, Murat Yıldırım Eşi, Murat Yıldırım İnstagram Adresi gibi merak edilen tüm detayları yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.  

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir?

Teşkilat dizisinin yeni sezonuyla beraber başrolünü paylaşan Murat Yıldırım dikkatleri üzerine çekmiştir. Böylelikle akıllarda Teşkilat’ın yeni bölümü Murat Yıldırım Kimdir? Sorusu dolanmaktadır. 13 Nisan 1979 yılında dünyaya gelen Murat Yıldırım Konya’da dünyaya gelmiştir. Kimi zaman sunuculuğu ile ekranlara çıkan Murat Yıldırım kimi zaman da oyunculuk performansı ile karşımıza çıkmıştır. Peki bu zamana kadar nasıl geldi? Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Hepsini detaylarıyla aktaracağız. 

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir?

Ortaokul ve lise eğitim hayatını tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü biraz rötarlı olsa da sekizinci senesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini alırken de ilgili olduğu tiyatro ve müziğe de yakın olmuştur. Öyle ki üniversitenin tiyatro bölümüne katılmış ve ardından 3 yıl amatör olarak oyunculuk yapmıştır. Ekranlara ise 2003 senesinde Ölümsüz Aşk dizisi ile merhaba demiştir. Fakat yer aldığı dizi kısa sürmüş ardından yeni bir projede yer almıştır.

2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandırmıştır. Ardından Büyük Yalan dizisinde oyunculuğuna devam eden Murat Yıldırım uzun soluklu ilk işini Fırtına dizisinde yer alarak yapmıştır. Bu dizide başrol oynayan Murat Yıldırım kitlesini de bir hayli arttırmıştır. Aynı yıl içerisinde de Araf filmi ile Altın Portakal ödülüne aday olan yapımda yer almış ve başarısını fazlasıyla göstermiştir. Burada Demir karakteri ile giderek kendini tanıtmış ve Tuba Büyüküstün ile başrol paylaşmıştır.

2016 yılında Star TV’de yayınlanan Gecenin Kraliçesi dizisinde Meryem Uzerli ile başrolleri paylaşmış ve başarılı bir işe imza atmışlardır. Yine aynı seneler içerisinde Kocan Kadar Konuş filminde başrol oynayan Murat Yıldırım 2 Ekim’de ise yeni sezona başlayan Teşkilat dizisinde başrol paylaşacaktır. Bu dizide Ömer Atmaca karakterine hayat verecek olan Murat Yıldırım’ın oyunculuğu oldukça merak edilmektedir. 

İlginizi Çekebilir: Cihangir Ceyhan Kimdir?

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan birisi de Murat Yıldırım Eşi olmaktadır. Özel hayatı ile ilgili de oldukça merak edilen Murat Yıldırım 20 Haziran 2008 senesinde Fırtına dizisinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile dünya evine girmişlerdir. 30 Haziran 2014 yılında ise boşanmışlardır. Ardından aşk hayatını Londra’da Faslı bir oyuncu olan İman Elbani ile taçlandırmıştır. Murat Yıldırım 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir tören ile dünya evine girmiştir. Kız istemek için Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı devreye sokarak isteme işini halletmişlerdir. 

Murat Yıldırım Kaç Yaşında?

13 Nisan 1979 tarihinde dünyaya gelen Murat Yıldırım 43 Yaşındadır.

Murat Yıldırım Hangi Burç?

13 Nisan tarihinde dünyaya gelen Murat Yıldırım tipik bir koç erkeğidir. 

Murat Yıldırım Nereli?

Yaşamının büyük çoğunluğunu İstanbul’da geçiren Murat yıldırım Konyalıdır.

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir?

Murat Yıldırım Boyu ve Kilosu

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan birisi de Murat Yıldırım Boyu ve Kilosudur. Yakışıklı oyuncu Murat Yıldırım boyu 1,82 kilosu ise 74 kilodur. 

Murat Yıldırım Dizileri

Kariyerinde birçok başarılı işe imza atan Murat Yıldırım dizileri aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 • 1999 yılı Ayrılsak Da Beraberiz
 • 2003 yılı Patron Kim
 • 2003 yılı Hayat Bilgisi
 • 2004 yılı Ölümsüz Aşk 
 • 2004 yılı Bütün Çocuklarım
 • 2004 yılı Büyük Yalan
 • 2006 yılı Fırtına
 • 2007 yılı Asi
 • 2010 yılı Aşk ve Ceza
 • 2012 yılı Suskunlar
 • 2015 yılı Gecenin Kraliçesi
 • 2020 yılı Ramo
 • 2021 yılı Aziz
 • 2022 yılı Teşkilat

Murat Yıldırım Filmleri

Kariyerinde birçok başarılı işe imza atan Murat Yıldırım filmleri aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 • 2005 yılı Organize İşler
 • 2006 yılı Araf
 • 2009 yılı Güz Sancısı
 • 2014 yılı Kırımlı
 • 2015 yılı Kocan Kadar Konuş
 • 2017 yılı Sonsuz Aşk
 • 2017 yılı Ayla
 • 2017 yılı İlk Öpücük
 • 2018 yılı Scorpion 

Murat Yıldırım Eşi

Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan birisi de Murat Yıldırım Eşi olmaktadır. Özel hayatı hakkında oldukça merak edilen Murat Yıldırım 20 Haziran 2008 senesinde Fırtına dizisinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile dünya evine girmişlerdir. 30 Haziran 2014 yılında ise boşanmışlardır. Ardından aşk hayatını Londra’da Faslı bir oyuncu olan İman Elbani ile taçlandırmıştır. Murat Yıldırım 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir tören ile dünya evine girmiştir. Kız istemek için Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı devreye sokarak isteme işini tamamlamışlardır. 

Murat Yıldırım İnstagram Adresi

 Sevenleri tarafından takip edilen Murat Yıldırım instagram adresi oldukça merak edilmektedir. Gerek iş hayatından gerekse günlük yaşantısından paylaşımlar yapan Murat Yıldırım instagram adresi 3,9 M takipçiye sahiptir. Paylaşımları görmek ve incelemek isterseniz Murat Yıldırım instagram adresi linkini aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.instagram.com/mrtyldrm/?hl=tr

Bu yazımızın içerisinde Teşkilat’ın Yeni Başrolü Murat Yıldırım Kimdir? Murat Yıldırım Kaç Yaşında, Murat Yıldırım Hangi Burç, Murat Yıldırım Boyu ve Kilosu, Murat Yıldırım Nereli, Murat Yıldırım Dizileri, Murat Yıldırım Eşi, Murat Yıldırım İnstagram Adresi gibi konu başlıkları yer almaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu