Thiocilline krem ne işe yarar? Thiocilline krem sivilce için kullanılır mı?

Bu yazımızda Thiocilline krem ne işe yarar? ve en çok merak edilenler arasında yer alan Thiocilline krem sivilceye için kullanılır mı? sorularının yanıtlarına yer verdik. Aynı zamanda Thiocilline krem nasıl kullanılır? hatta patili dostlarımız için Thiocilline krem kedilerde kullanımı konusuna da değindik. Thiocilline deri kremi ne işe yarar?

Thiocilline krem nedir? Thiocilline krem ne işe yarar? yazımız Thiocilline krem prospektüsü baz alınarak yazılmış, herhangi bir öneri veya tavsiyeye yer verilmemiştir.

Dikkatinizi çekebilir: Fungajen krem nedir? Fungajen krem neye iyi gelir?

Fungajen krem nedir? Fungajen krem neye iyi gelir?
Fungajen krem nedir? Fungajen krem neye iyi gelir?

Thiocilline krem nedir?

Thiocilline deri pomadı adı ile piyasaya sürülen bu krem 30 gramlık alüminyum tüplerde ve kendine ait karton kutusuna ilaveten Thiocilline krem prospektüsü ile eczanelerde satışa sunulur. Cilde haricen kullanım için uygun olan Thiocilline krem alerji gibi sorunların yanı sıra birçok problemi tedavi etmek için deneniyor. Thiocilline krem arpacık için sıkça denenen kremler arasında yer alıyor. Etkili içeriği ile Thiocilline krem kullananlar olumlu sonuçlar alıyor ve öneriyor.

 • Etken maddesi; 30 g pomad, Basitrasin 15000 U.I. ve Neomisin Sülfat 150 mg (Neomisin baz: 105 mg içerir).
 • Yardımcı maddeler; Vazelin likid, beyaz vazelin.

Hem hafif hem etkili içeriği sayesinde Thiocilline krem cilde faydaları oldukça fazla. Gönül rahatlığıyla hemen herkesin kullandığı Thiocilline deri kremi ne için kullanılır? daha detaylı inceleyelim.

Thiocilline krem ne işe yarar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 30 gramlık tüpler içerisinde beyaz renkli pomad olarak satışa sunulan Thiocilline krem derideki çeşitli iltihabi ve mikrobik durumları ve yaralanmaları kontrol etmek için kullanılan bir deri pomadıdır. Thiocilline krem etken maddesi Basitrasin ve Neomisin olduğunu söylemiştik. Bu etken maddeler birçok bakteriye karşı etkili birer antibiyotiktir.

Thiocilline deri kremi ne için kullanılır?

Thiocilline krem daha çok derideki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde tercih edilir. Ancak aşağıda sıralanan hastalıklar için de tedavi edici etkiler gösterir.

 • Kıl folikülü iltihabı
 • Dolama
 • Egzama
 • Dış kulak yolu hastalıkları
 • Yaralar
 • Cilt travmaları
 • Meme başı çatlakları
 • Yanıklar

Özellikle gençlerin tercih ettiği Thiocilline krem sivilce tedavisi için sıkça denenmektedir. Uzman önerisi olmadan hiçbir ilacı ve kremi kullanmayınız.

Thiocilline krem nasıl kullanılır?

Doktorunuzun önerdiği şekilde ve sıklıkta kullanılması gereken Thiocilline krem ciddi böbrek yetmezliği olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Hastalıklı olan bölgeye doğrudan veya temiz bir pamuk, gazlı bez ile uygulanabilir. Peki Thiocilline krem günde kaç kez kullanılır? ve Thiocilline krem ne kadar süre kullanılır?  Doktorunuz özel bir kullanım şekli önermediyse Thiocilline krem prospektüsünde günde 3-4 defa kullanılabileceği belirtilmiştir.

 • Uygulama öncesinde cilt iyice temizlenip kurulanmalıdır.
 • Krem ortalama olarak nohut büyüklüğünde alınır ve enfekte bölgeye masaj ile uygulanır.
 • Uygulanan bölge herhangi bir şey ile sarılmaz, bandajlanmaz.

Thiocilline krem kullanımı esnasında kıyafetlerinize temasından kaçınmanızda fayda var. Yağ içermese de vazelin içeriğinden kaynaklı olarak leke bırakabilir. Eğer size önerilenden daha fazla Thiocilline krem kullandıysanız bir uzman veya eczacıya danışmanızda fayda var. Eğer Thiocilline krem kullanmayı unutursanız unuttuğunuz dozları dengelemek için çift doz uygulamayınız.

Thiocilline krem bebeklerde kullanımı

Pediatrik popülasyon için kullanımı oldukça göreceli olan bu krem bebekler için uygun yapıda ve içerikte bir ilaç grubunda değildir. Ancak Thiocilline krem çocuklarda kullanılır mı? diye sorarsanız; doktor gözetimi ve önerisi olmadan bu kremin kullanılması doğru değildir.

Thiocilline krem hamilelikte kullanımı

Uzmanlar tarafından Thiocilline krem gebelikte kullanımı uygun olmayan bir kremdir. Bu krem hamilelik sırasında kesinlikle kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Peki Thiocilline krem emzirme döneminde kullanılır mı? Aynı şekilde emzirme döneminde de kullanımını önermeyen doktorlar, bu kremin süte geçip geçmediğini öngöremediğinden tavsiye etmemektedirler.

Thiocilline kremin yan etkileri nelerdir?

Thiocilline krem ile gördüğünüz tedavi sonlandırıldığında herhangi bir etki oluşturmayan bir kremdir. Tüm ilaçlar gibi Thiocilline kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Tavsiye edilen dozlarda aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir. Thiocilline krem endikasyonları hakkında doktorunuzla görüşünüz. Thiocilline krem yan etkileri aşağıdaki gibidir.

 • Deride kızarıklık,
 • Şişme,
 • Kabuklanma,
 • Kaşıntı

Belirtilen bu yan etkiler nadir görülen yan etkilerdir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz. Olası yan etkilerin riskini en aza indirmek için doz aşımı yapmamaya ve size önerilen şekilde kullanmaya özen gösterin.

Thiocilline krem muadili

Genellikle Thiocilline antibiyotik krem olarak bilinen ve etkilerinden memnun kalınan bir kremdir. Thiocilline krem içeriğine alerjisi bulunan kişilerde uzmanlar muadilini reçete edebiliyor. Siz de eczanelerden Thiocilline krem yerine aşağıdaki kremleri temin edebilirsiniz. Aşağıda Thiocilline krem muadilleri ve fiyatları yer alıyor.

 • HEKSA DERI 15 gr merhem – (4,60 TL)      
 • POLIMISIN 14.2 gr merhem – (19,48 TL)
 • TERRAMYCIN 14.2 gr pomad
 • THIOCILLINE 10 gr yara tozu
 • THIOCILLINE 30 gr deri pomadı – (23,60 TL)
 • THIOCILLINE 5 gr oft. pomad – (14,00 TL)

Bu kremlerin fiyatları üretilen firmalara göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca size reçete edilen Thiocilline krem hangisiyse onu temin etmeniz en doğrusu olacaktır.

Thiocilline krem ne kadar?

Thiocilline krem fiyat açısından oldukça uygun kremler arasında yer alıyor. Thiocilline antibiyotik krem fiyatı eczanelerde reçetesiz şekilde temin edilmek istendiğinde 23,60 TL olarak satılıyor. Ancak bu krem doktorlar tarafından reçete edildiğinde herhangi bir ödeme yapmadan temin edebilirsiniz. Thiocilline krem SGK karşılıyor mu? sorusuna da burada yanıt vermiş olalım.

Thiocilline krem hakkında merak edilen sorular

Bu bölümde Thiocilline krem hakkında merak edilen ve sık sorulan sorulara yer verdik. Eğer yazımızda aradığınız soruyu veya cevabı bulamadıysanız bu bölüme mutlaka göz atmalısınız.

Thiocilline krem vajinaya sürülür mü?

Vajinal mantar enfeksiyonlarında doktorlar tarafından reçete edilen Thiocilline krem vajinaya zarar verir mi, vermez mi oldukça merak ediliyor. Thiocilline krem vajina enfeksiyonlarında kullanılabilen bir kremdir. Ancak uygulama esnasında vajinanın iç kısmına uygulama yapmamaya dikkat edilmelidir.

Thiocilline krem antibiyotik mi?

Bakterilerin neden olduğu çeşitli iltihabi enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bu krem oldukça etkilidir. Thiocilline krem antibiyotikler sınıfında yer almaktadır.

Thiocilline krem burun için kullanılır mı?

Bu konu hakkında çeşitli sorular mevcut. Bunlardan Thiocilline krem burun ameliyatı sonrasında kullanılır mı, Thiocilline krem burun içine sürülür mü? soruları başta geliyor. Özellikle burun ameliyatı sonrasında uzmanların önerdiği bu krem burun kuruluğu şikayeti ile de burun içine sürülerek kullanılabiliyor.

Thiocilline krem göz içine sürülür mü?

Thiocilline krem göz pomadı olarak bilinen bu krem 5 gramlık tüpler içerisinde satışa sunulan beyaz renkli bir pomattır. Gözdeki çeşitli iltihabi ve mikrobik durumları ve yaralanmaları kontrol etmek için kullanılır. Peki Thiocilline krem göze nasıl uygulanır?
1. Alt göz kapağı aşağıya çekilir.
2. Yaklaşık 1 cm kadar merhem alt göz kapağının içine sürülür.
3. Gözü birkaç saniye kapatıp daha sonra kırpın.
Dikkat: Bir süre bulanık görebilirsiniz, gözünüzü kesinlikle ovmayın.

Thiocilline krem sivilce için kullanılır mı?

Bakteriler nedeniyle ortaya çıkan her türlü enfeksiyonun tedavisinde kullanılan Thiocilline krem birçok kişi tarafından sivilce tedavisi için denenmiştir. Kimisinde fayda gösteren bu krem kimisinde herhangi bir etki göstermemiştir. Ancak sivilce tedavisi için kullanılabilir bir kremdir.

Thiocilline krem yanık için kullanılır mı?

Bu krem açık yaralara sahip olmayan hafif yanıklar için tercih edilebilir. Hatta Thiocilline krem güneş yanıkları için de kullanılan bir kremdir.

Thiocilline krem uçuk için kullanılır mı?

Dudağa sürülmesi sakıncalı olan bu krem uçuk için uygun bir krem değildir. Uçuk için daha uygun kremler tercih edilmelidir.

Thiocilline krem kortizonlu mu?

Etken maddesi Basitrasin ve Neomisin olan Thiocilline krem kortizon içermez.

Thiocilline krem kaç yaş için uygun?

Bebek ve çocuklar için kullanımı oldukça göreceli olan bu krem bebekler ve çocuklar için uygun yapıda ve içerikte bir ilaç grubunda değildir. 18 yaşından küçük çocukların doktor gözetiminde kullanması önerilir.

Thiocilline krem sünnet sonrası kullanılır mı?

Bebek ve çocuklar için kullanımı oldukça göreceli olan bu krem bebekler ve çocuklar için uygun yapıda ve içerikte bir ilaç grubunda değildir. 18 yaşından küçük çocukların doktor gözetiminde kullanması önerilir.

Thiocilline krem kedilerde kullanımı nasıl olmalı?

edilerde göz içinin kanlanması, çapaklanması ve çeşitli enfeksiyonların tedavisinde veterinerlerin tercihi olan Thiocilline krem kedi dostlarımız için oldukça etkili bir kremdir.

Thiocilline krem neye yarar?

Bu krem birçok problemin tedavisi için kullanılan bir kremdir. Thiocilline krem ayak mantarı için tercih edilen ve önerilen bir krem olmasının yanı sıra Thiocilline krem alerji için de kullananlar bir hayli fazla. Deri de birçok sorunu tedavi eden Thiocilline krem tırnak batması probleminde bile olumlu sonuçlar veren çok yönlü bir kremdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler