Tobradex Fiyatları 2022

Tobradex fiyatları 2022 yılında en çok değişim gösteren ilaç fiyatlarından biridir. Gelen zamlar ve mevcut ekonomik durum ile birlikte belirlenen ortalama Tobradex fiyatları 10,20 TL olarak belirlenmiştir. Fakat yine de bu ilacın fiyatının eczaneden eczaneye göre değişiklik gösterebileceği unutulmamalı ve ilacı kullanan kişilerin, ilacın fiyatını takip ederek ona göre almaya gitmeleri uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Göz damlası olan Tobradex, hemen hemen her göz doktoru tarafından önerilmekte ve son derece etkili bir damla olma özelliği taşımaktadır. Fakat alınan karar ile birlikte bu göz damlasının doktor reçetesi olsa bile eczanelerde satılmayacağı ve yalnızca doktorlar tarafından kullanılacağı belirtilmiştir. Ardından Sağlık Bakanlığı bu kararı geri çekerek bu damlanın eczanelerde kişilere satılmasının önü açılmıştır. Kişilerin bu ilacı yalnızca ve yalnızca reçete ile satın alması mümkündür.

Tobradex Nedir?

Tobradex nedir sorusuna yanıt olarak en temelde göz damlasıdır yanıtı verilebilir. Kişiler, çeşitli görme bozuklukları sonucunda ya da gözleri ile ilgili bir şikayetleri olduğunda göz doktoruna giderek muayene olmalıdırlar. Muayene sonucunda doktor tarafından reçeteye yazılan bu ilaç, Tobradex fiyatları ödenerek en yakın eczaneden temin edilebilir.

Özellikle göz ve çevresindeki enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bu ilaç, iki adet ilacın birleşimi ile oluşturulur. Tobramisin adı verilen ilaç, antibiyotik sınıfa giren bir ilaçtır ve Deksametazon adı verilen ilaç da kortikostreoid sınıfındadır. Bu iki ilacın eser miktarda birleşimi ile birlikte Tobradex üretilebilir ve kişilerin zararlı etkilerden korunmaları sağlanır. Özellikle göz ve çevresinde sıklık ile görülen enfeksiyon durumlarının tedavi edilmesinde son derece önemli rol oynayan bu göz damlası, göz doktorlarının bir numaralı tercihlerinden bir tanesidir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta bu ilacın sadece bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi ettiğidir. Diğer sebeplerden kaynaklanan enfeksiyonlara herhangi bir etkisi yoktur.

Tobradex
Tobradex

Tobradex Nasıl Kullanılır?

Tobradex kullanımı doktor tarafından tarif edilen şekilde olmalıdır. Öncelikle kişinin ellerini temizlemesi gereklidir. Ardından damlanın ağız kısmının hiçbir yere temas etmeden göze dökülmesi gereklidir. Ayrıca damla kullanılmadan önce çalkalanmalıdır. Tobradex fiyatları son derece uygun olan ve son derece etkili olan göz damlaları arasındadır.

İlginizi Çekebilir: Sennalax Fiyatı

İlginizi Çekebilir: Risperdal Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Tobrased Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu