Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem vajina içine sürülür mü?

Travazol krem son zamanların mantar savaşçısı olarak ilan edildi. Travazol krem kullananlar özellikle hasarlı bölgenin kısa zamanda iyileştiğini dile getirdi. Lakin çok bilinen bir yanlış Travazol krem cilt lekeleri için kullanımıdır. Krem böyle bir etki ne yazık ki göstermemektedir. Lakin Travazol krem ayak kokusu için belki önleyici olabilir. Onunda sebebi Travazol krem ayak mantarı için kullanabilir olması. Mantarın ayakta meydana getirdiği koku bu yöntem ile ortadan kalkabilir. Yazımızda Travazol krem nedir? Ve Travazol krem nasıl kullanılır? Sorularını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Travazol kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir. Kullanmak kişinin kendi iradesine kalmıştır.

Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem vajina içine sürülür mü?
Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem vajina içine sürülür mü?

İçindekiler

Travazol krem nedir?

Travazol krem son zamanlarda adından çokça söz ettiren bir kremdir. 15 g’lık tüplerde eczane raflarında satılmaktadır. Etkin maddesi ise 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.

 • Etkin maddeler: 1 g TRAVAZOL, 10 mg izokonazoİ nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat içerir.
 • Yardımcı maddeler: Mineral oil No 6 (Likit parafın), Tween 60 (Polisorbat 60), Disodyum EDTA, Vazelin, Lanette O (Setostearil alkol), Arlacel 60 (Sorbitan stearat), Distile su.

Travazol krem ne işe yarar?

Travazol krem yapısında izokonazol nitrat deri üzerinde yüzeysel olan mantar hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca dermatofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara, küflere ayrıca kırmızı, kahverengi lekelere belirgin bulaşıcı bir deri hastalığı olan Erythrasma’ya neden olan bakterilere kadar etkilidir.

Travazol krem yapısında diğer yer alan madde ise diflukortolon valerat ise derinin iltihabı ve alerjik reaksiyonlarda olan iltihabı önler. Bununla birlikte kaşıntı, yanma ve sızı gibi belirtilerinde yok olmasına yardımcı olur.

Travazol kremi kimler kullanmamalı?

 • Travazol kremin etkin maddeleri olan izokonazol nitrat ve diflukortolon valerattaya alerjiniz var ise ya da Travazol kremin içeriğinden herhangi bir maddeye alerjiniz var ise
 • Genellikle yanaklarda kırmızılık ise seyreden halk arasında gül hastalığı olarak bilinen rozacea,
 • Deride saldırgan bir ajanla temas sonucu veya herhangi bir ilaç kullanımının sonucu olabilen, deride kaşıntı, şişlik, su toplaması ve kızarıklık gibi semptomların ortaya çıkmasıyla tanımlanan akut veya kronik bir deri iltihabı ile karakterize olan egzama var ise, özellikle ağız çevresinde,
 • Virüs hastalıklarınız mevcut ise (örneğin su çiçeği/varicella, herpes zoster),
 • Tüberküloz (verem) veya frengi (sifıliz) rahatsızlığınız var ise

Travazol krem nasıl kullanılır?

Travazol krem iltihabi veya egzamalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Doktorunuz ya da eczacınız size ekstra bir bilgi vermiş ise ona uygun olarak kullanmalısınız.

Eğer ki bilgi vermemiş ise Travazol kremi günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Uygulama öncesinde bölgenin kuru ve temiz olmasına özen gösterin.

Travazol krem makat çatlağı nasıl kullanılır?

Travazol kremi genital bölgeye uygulayacaksanız öncelikle doktor tavsiyesi olmalıdır. Daha sonra ekstra bir kullanımdan size bahsedilmediyse günde 2 kez ve maksimum iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra kremin kullanımını bırakmanız gerekmektedir.

Travazol krem genital bölgeye nasıl sürülür?

Travazol krem genital bölge için maksimum 2 hafta kullanılması gereken bir kremdir. Doktorunuz ekstradan bir bilgi dememiş ise günde 2 defa kullanabilirsiniz.

Travazol krem emzirenlerde nasıl kullanılır?

Emzirme döneminde iseniz Travazol kremi özellikle meme uçlarına ve çevresine sürmemeniz gerekmektedir. Kullanamdan önce de doktora emzirme döneminde olunduğu bilgisi verilmelidir. Travazol kremin anne sütü ile bebeğe zarar verip vermeyeceği hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Travazol krem hamilelerde nasıl kullanılır?

Hamile kaldıysanız ya da kalmayı planlıyorsanız Travazol kremi kullanmadan önce doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde Travazol krem kullanımı cenine zarar verebilmektedir.

Travazol kremin yan etkileri

Travazol kremi 4 haftadan fazla kullandığınızda ya da fazla miktarlarda kullandığınızda bazı yan etkiler meydana gelebilmektedir. Travazol kremin doz aşımındaki yan etkileri şu şekildedir:

 • Derinin incelmesi (atrofi)
 • Kılcal damarlann genişlemesi
 • Deride şerit oluşumu, deride sivilcemsi değişiklikler
 • Kortİkosteroidin resorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler.

Bu durumla karşılaştığınızda kremin kullanımını bırakmanız gerekmektedir. Bunlarla beraber Travazol kremin bağışıklık sistemi üzerinde etkisi vardır. O ise şu şekildedir:

 • Alerjik kontakt dermatit
 • Bunlarla birlikte Travazol kremin deri ve deri altı bozukluklarını etkileyen yan etkileri vardır. Onlar ise şu şekildedir:
 • Kıl kökü iltihabı (follikölit)
 • Deri üzerinde aşırı kıllanma (hipertrikoz)
 • Ağız çevresindeki deride iltihaplanma (perioral dennatit)
 • Deride renk değişikliği
 • Döküntü
 • Kaşıntı
 • Yanma
 • Kızarıklık (eritem) veya deri üzerinde iltihaplı keseciklerin oluşması (veziküllenme) gibi lokal semptomlar
 • Tahriş
 • Kuruluk
 • Deride yumuşama (maserasyon)
 • İsilik

Bu yan etkiler topikal olarak uygulanan kortikosteroidlerin yan etkileridir. Yani hafif ve geçici olan yan etkilerdir.

Travazol krem hakkında merak edilen sorular
Travazol krem hakkında merak edilen sorular

Travazol krem hakkında merak edilen sorular

Travazol krem kullanımı hakkında gün geçtikçe merak edilen sorular birikiyor. Bizde Travazol krem kullananların akıllarında yer edinen soruların hepsini derledik.

Travazol krem vajina içine sürülür mü?

Travazol krem kadın ya da erkekte genital bölgede yaşanan mantar sorununa karşı etkili bir kremdir. Lakin kadınlarda vajinanın iç kısmına sürülmesine dair herhangi bir bilgi yoktur.

Travazol krem yüze sürülür mü?

Travazol krem yüz bölgesine uygulanabilir. Lakin kullanırken özellikle göz çevresine gelmemesine dikkat edin.

Travazol krem antibiyotikli mi?

Travazol kremin prospektüsünde Travazol kremin antibiyotikli olup olmadığına dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Travazol krem açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Her kremde olduğu gibi Travazol kremin de son kullanma tarihi mevcuttur. Onun için kutusunda yer alan tarihi geçirmemeye özen gösterin. Yani Travazol kremi açıldıktan sonra son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Travazol krem adet gecikmesi yapar mı?

Travazol kremin prospektüsünde ya da yan etkilerinde adet gecikmesi hakkında bir bilgi yer almamaktadır.

Travazol krem burun içine sürülür mü?

Travazol krem ağır iltihabi ya da egzamalar ile birlikte seyreden mantar enfeksiyonları için kullanılır. Eğer ki burun içinizde böyle bir sorun var ise kullanabilirsiniz.

Travazol krem kaşa sürülür mü?

Travazol krem ağır iltihabi ya da egzamalar ile birlikte seyreden mantar enfeksiyonları için kullanılır. Eğer ki kaşınızda böyle bir sorun var ise kullanabilirsiniz.

Travazol krem bikini bölgede kullanılır mı?

Travazol krem bikini bölgesi için maksimum 2 hafta kullanılmalıdır. Daha sonrasında herhangi bir iyileşme söz konusu değil ise doktorunuz kortikosteroidsiz bir ilaç ile devam edebilir.

Travazol krem cilt lekelerine iyi gelir mi?

Travazol krem cilt lekeleri için uygun bir krem değildir. Travazol krem yüzeysel oluşan deri mantarları için kullanılan bir kremdir. Cilt lekeleri için: Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremler gerçekten etkili mi? En iyi cilt beyazlatıcı ve leke giderici 10 krem

Travazol krem çatlaklara iyi gelir mi?

Vücudun anı kilo alıp vermesi ile meydana gelen çatlaklar için Travazol krem uygun değildir. Travazol krem bir mantar kremidir. Çatlaklar için: Çatlaklarınızdan kakao yağı ile kurtulun!

Travazol krem dudağa sürülür mü?

Travazol krem amacına uygun kullanılmalıdır. Özellikle dudağa sürülür ya da sürülmez bilgisi yer almamaktadır.

Travazol krem dövmeye sürülür mü?

Cildinize dövme yaptırdıktan sonra koruma için dövmeciniz size bir krem önerebilir. Lakin Travazol krem mantar için kullanılan bir kremdir. Dolayısıyla dövmeye sürülmemektedir.

Travazol krem dudak çatlaklara iyi gelir mi?

Dudakların çatlaması yeteri kadar nemlendirmemekten meydana gelmektedir ya da agresif yapılan işlemlerden ötürü. Travazol krem bir dudak onarıcısı değildir. Travazol krem bir mantar kremidir. Dudak çatlakları için: Çatlayan dudaklar nasıl iyileşir? Dudak çatlağı için evde bakım yöntemleri

Travazol krem dudak uçuğuna iyi gelir mi?

Uçuk, virüsü vücuttan tamamen yok edebilecek bir antiviral ilaç olmadığı için tedavisi olmayan bulaşıcı bir hastalıktır. Travazol krem bir mantar kremidir, uçuk kremi değildir. Dudak uçuğu için: Dudak uçuğuna ne iyi gelir? Evde uçuk tedavisi yöntemleri nelerdir?

Travazol krem el çatlaklara iyi gelir mi?

El çatlamaları genellikle cildin çok kuru kalmasından ya da kimyasal bir maddeden kaynaklanabilmektedir. Travazol krem bir el nemlendirici değildir. Travazol krem el çatlakları için uygun bir krem değildir.

Travazol krem genital siğile iyi gelir mi?

Siğiller insan popillia ama virüsleri olarak bilinen belirli bir virüs grubundan kaynaklanan iyi huylu cilt hastalıklarıdır. Lakin Travazol krem siğiller için üretilen bir krem değildir. Travazol krem manatar kremidir, genital siğile iyi gelmemektedir.

Travazol krem gebelikte kullanılır mı?

Eğer ki hamile iseniz ya da hamile kalmayı düşünüyorsanız Travazol kremi bilinçsiz bir şekilde kullanmanız cenine zarar verebilir. Genel bir kural olarak hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preparatlann kullanılması sakıncalıdır. Bundan dolayı doktor kontrolünde olmanız gerekmektedir.

Travazol krem günde kaç defa kullanılır?

Travazol kremin prospektüsünde yazan bilgiye göre eğer ki doktorunuz size farklı bir bilgi vermediyse Travazol krem günde 2 kez kullanılması önerilmektedir.

Travazol krem hemoroide iyi gelir mi?

 Anüs içindeki kan damarlarının genişlediklerinde verdikleri isim hemoroid yani basurdur. Travazol krem bir mantar kremidir. Prospektüsünde hemoroid rahatsızlığına iyi geldiği bilgisi yazmamaktadır.

Travazol krem hangi ülkenin?

Travazol kremin üretim yeri Gebze-Kocaeli’dir. Ruhsat sahibi ise Beyoğlu-İstanbul’dur.

Travazol krem hangi bölgelerde kullanılır?

Travazol krem ağır iltihabi ya da egzamalar ile birlikte seyreden mantar enfeksiyonları olan yerlerde kullanılmaktadır.

Travazol krem sinek ısırığına iyi gelir mi?

Sinek ısırıkları çok büyük bir sorun olmadığı halinde pek önemsenmeyen bir problemdir. Travazol krem mantar için kullanılan bir kremdir. Ne yazık ki sinek ısırıkları için kullanılmamaktadır.

Travazol krem idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi?

Travazol kremi mantar için kullanılan bir kremdir. İdrar yolu enfeksiyonunda ne yazık ki kullanılmamaktadır.

Travazol krem lekelere iyi gelir mi?

Cilt lekeleri aslında birçok kategoriye ayrılmaktadır. Sivilce lekeleri, yara lekeleri, güneş lekeleri… Lakin Travazol krem mantar için kullanılan bir kremdir. Leke tedavisinde kullanılan bir krem değildir.

Travazol krem yüzdeki lekelere iyi gelir mi?

Travazol krem yüz lekeleri için uygun bir krem değildir. Travazol krem mantar kremidir. Yüzdeki lekeler için: At kestanesi yağı cilt lekelerine iyi gelir mi? At kestanesi yağı ciltte nasıl kullanılır?

Travazol krem sivilce lekelerine iyi gelir mi?

Travazol krem sivilce için kullanılan kremlerden birisi değildir. Travazol krem bir mantar kremidir. Sivilce lekeleri için: Akne ( Sivilce ) lekelerine net çözüm! Akne lekelerini yok etmenin püf noktaları

Travazol krem mantarı kaç günde geçirir?

Mantarın türüne, bölgenin genişliğine ve nerede olduğuna göre Travazol kremin tedavi etme süresi değişmektedir. Lakin ortalama olarak 7-10 gün içerisinde değişmektedir.

Travazol krem makat kaşıntısına iyi gelir mi?

Travazol krem mantar için kullanılan bir kremdir. Makat kaşıntısına iyi gelmeyebilir.

Travazol krem neden yanma yapar?

Travazol kremin içerisinde bulunan diflukortolon valerat maddesi ciltte kaşıntıya neden olmaktadır.

Travazol krem orucu bozar mı?

Orucun bozulması için ağızdan içerisine besin girmesi gerekmektedir. Travazol krem cilt yüzeyine uygulanan bir kremdir. Yani orucu bozmamaktadır.

Travazol krem pişik için kullanılır mı?

Pişiğin tıbbi adı amonyak dermatitidir. Sık olarak  popo, cinsel organların dışı ve kasık çevresindeki cildin amonyak nedeniyle tahriş olmasıdır. Travazol krem mantar için kullanılmaktadır pişik için kullanılmamaktadır.

Travazol krem reçetesiz satılır mı?

Travazol krem eczanelerde satılan bir kremdir. Reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Travazol krem renk açar mı?

Travazol krem leke kremi değildir. Dolayısıyla cilt yüzeyinde renk açma gibi bir durum söz konusu değildir.

Travazol krem sürdükten sonra yıkanır mı?

Travazol krem sürüldükten sonra özellikle üzerinin kapatılmaması gereken kremlerdendir. Sürdükten sonra herhangi bir yan etki ile karşılaşmadıysanız yıkamanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Travazol krem şişliğe iyi gelir mi?

Vücudun herhangi bir yeri darbe aldığında şişme meydana gelebilir. Bunun önlenmesi ne yazık ki Travazol krem ile sağlanmamaktadır.

Travazol krem tırnak mantarına iyi gelir mi?

Travazol kremin prospektüsünde özellikle tırnak mantarı bilgisi yer almamaktadır. Bunun için doktor kontrolünde olmanız gerekmektedir.

Travazol krem tırnak batmasına iyi gelir mi?

Tırnak batması yanlış ayakkabı giyilmesinden ya da yanlış tırnak kesiminden kaynaklanan bir problemdir. Travazol krem mantar için kullanılan bir kremdir. Yani tırnak batmasına iyi gelmemektedir.

Travazol krem tüylenme yapar mı?

Travazol kremin yan etkilerinde aşırı tüylenme problemi vardır. Lakin bu seyrek görülen bir durumdur. Sizde bu yan etkinin meydana gelmesi halinde doktora bilgi vermeniz gerekmektedir.

Travazol krem tahrişe iyi gelir mi?

Tahriş cildin olması. aslında birçok etkenden meydana gelmiştir. Lakin Travazol krem tahriş için kullanılan bir krem değildir. Tahriş olan bölgeniz için doktordan başka bir tavsiye isteyiniz.

Travazol krem uyuz hastalığına iyi gelir mi?

Uyuz hastalığı uyuz böceğinin neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Travazol krem ise bir mantar kremidir. Yani uyuz hastalığı için kullanılmamaktadır.

Travazol krem uzun süre kullanılır mı?

Travazol krem kullanımında en geç 2 hafta sonra bırakılmalıdır. Tedavi süresi aşılmamalıdır. Yoksa istenmeyen yan etkiler meydana gelebilmektedir.

Travazol krem vajinaya zarar verir mi?

Her kremin bilinçsiz olarak kullanımı sürülen bölgeye zarar vermektedir. Dolayısıyla Travazol kremi de bilinçsiz bir şekilde uygulamanız halinde vajinanıza zarar verebilir.

Travazol krem kızlık zarına zarar verir mi?

Kızlık zarı krem sürülmesi ile bozulacak bir yapı değildir. Lakin yine de sürerken dikkatli olun. Şüphelendiğiniz anda doktorunuz ile konuşun.

Travazol krem yenirse ne olur?

Travazol krem deriye sürülmek için kullanılan bir kremdir. Dolayısıyla yenmesi halinde acilen doktora başvurup durum hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler