Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?

Trosyd krem nedir? Mantar için kullanılan ortalama 20 TL olarak satışa sunulan bir kremdir. Trosyd krem fiyat konusunda kullananları tatmin etmesi birçok doktorun reçetelemesine neden oldu. Trosyd krem kullananlar ayrıca kısa zamanda mantar rahatsızlıklarının geçtiğini bloglara yazdı. Lakin Trosyd krem egzama için kullanılmamaktadır. Bununla birlikte Trosyd krem pişik içinde kullanılmamaktadır. Bu ikisi için doktorunuzdan başka bir tavsiye almanız gerekmektedir. Yazımızda Trosyd krem nedir? ve Trosyd krem ne için kullanılır? Sorularının cevaplarını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Trosyd kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir. Kullanmak kişinin kendi iradesine kalmıştır.

Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?
Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?

Trosyd krem nedir?

20 g’lık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Trosyd krem mantarlara karşı etkili bir kremdir. Yani Antifungal adı verilen ilaç grubunun içerisinde yer alır.

 • Etkin madde: Her tüp 10 mg tiokonazol içerir.
 • Yardımcı maddeler: Polisorbat 60, Sorbitan monostearat, Setostearil alkol, 2-oktil-dodekanoI, Setil ester wax, Benzil alkol, Saf su

Trosyd krem ne işe yarar?

Trosyd krem duyarlı mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde rol oynar. Bununla birlikte Candida’ya bağlı ya da Candida ile komplike olmuş çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde rol oynar. Son olarak ise gram pozitif bakterilerin elenmiş olduğu durumların tedavisinde rol oynamaktadır.

Trosyd krem nasıl kullanılır?

Trosyd kremin ne işe yaradığından ziyade nasıl kullanılması gerektiği de büyük önem taşımaktadır. Öncelikle sabah ve/veya akşam olmak üzere günde 1 ya da 2 kez uygulamanız gerekmektedir. Bununla birlikte kremi hasar gören deriye ve etrafına hafif masaj yapar nitelikte sürmeniz gerekmektedir.

Eğer ki deri yüzeyi bir mantarınız var ise yani tinea versikolor hastalarında 7 gün yeterli olacaktır. Lakin şiddetli bir ayak mantarlarında yani tinea pediste ve özellikle müzmin nasır yani kronik hiperkeratotik olan tiplerde 6 haftaya kadar tedavi sürebilir.

Diğer bölgelerde ise mantar enfeksiyonlarında yani kandidiyazis ve eritrazmada gereken tedavi süresi genel olarak 2 ve 4 hafta arasında değişkenlik gösterebilir. Lakin bu süreyi enfeksiyona sebebiyet veren organizmanın cinsi ve hasar gören yere bağlı olarak bir değişkenlik gösterecektir.

Kremi deri yüzeyine uygulamanız gerekmektedir. Krem pişikli bölgelerde kullanılacaksa yumuşama önlenmesi için trosyd krem az bir miktarda ve bölgeye iyice yedirilerek uygulanması gerekmektedir.

Trosyd krem hamilelerde nasıl kullanılır?

Hamile annelerin bu zamanda kullandıkları ilaç ya da kremler anne karnındaki cenine zarar verebilir. Bundan ötürü Trosyd kremi kullanmadan önce doktor kontrolünde olmanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde kullanım cenine zarar verebilir.

Trosyd krem emzirenlerde nasıl kullanılır?

Emziren annelerin Trosyd krem kullanımı konusunda bir araştırma bulunmamaktadır. Bununla birlikte Trosyd kremin anne sütünden bebeğe geçip geçmediği hakkında bir bilgi yoktur. Dolayısıyla riske atmamak adına Trosyd krem emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.

Trosyd krem çocuklarda nasıl kullanılır?

Çocukların bünyeleri yetişkin insanlara göre daha hassastır. Dolayısıyla Trosyd kremin bilinçsiz bir şekilde kullanımı çocuğa zarar verebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için doktor müsaade etmesi halinde kullanılabilir.

Trosyd kremin yan etkileri

Trosyd kremin her kremde olduğu gibi yan etkileri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilen yan etkileri mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

 • Yumuşak deri alanlarında şişme

Birde bunların yanı sıra Trosyd kremin 100 hastanın birinden az, fakat 1000 hastanın birinden fazla görülme olasılığı olan yan etkileri vardır. Onlar ise şu şekildedir:

 • Bir tür deri hastalığı (dermatit)
 • Döküntü

Bu yan etkiler, genelde tedavinin ilk haftasında oluşur ve kısa süreli ve hafif düzeyde olma eğilimi gösterir. Son olarak ise Trosyd kremin mevcut verilerden tahmin edilememiş olan yan etkileri vardır. Bunlar ise şu şekildedir:

 • Ciltte veya yüzde kaşınma, şişme veya kabarmayı içeren alerjik reaksiyon
 • Uyuşma
 • Sıvı dolu kabarcıklarla beliren deri döküntüsü (büllöz erupsiyon)
 • Temasla ortaya çıkan deri hastalığı (kontakt dermatit)
 • Cilt kuruluğu
 • Tırnak bozuklukları (renk değişikliği, tırnak çevresinde iltihap ve tırnakta ağrı dahil)
 • Deride pullanma
 • Deride yanma hissi
 • Kurdeşen
 • Ağrı

Trosyd kremi kimler kullanmamalı?

Trosyd kremin içeriğinden herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise kullanmayınız. Bununla birlikte daha öncesinde mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan imidazol grubundan ilaçlara veya deri preparatlarındaki diğer maddelere karşı bir alerjiniz var ise kremden uzak kalmanız gerekmektedir.

Bununla birlikte Trosyd kremi bir mantar çeşidi olarak bilinen Candida’ya bağlı olan ya da Candida ile tedavisi zorlaşan çocuk gezi pişiklerinin tedavisinde kullanıyorsanız mutlaka doktor kontrolünde olarak dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Aksi durumda istenmeyen yan etkiler meydana gelebilir.

Trosyd krem hakkında merak edilen sorular
Trosyd krem hakkında merak edilen sorular

Trosyd krem hakkında merak edilen sorular

Son zamanlarda Trosyd krem kullanımındaki artıştan ötürü merak edilen soruların ardı arkası kesilmemeye başladı. Bizde bunlardan en sık sorulanların hepsini bir başlık altında toparladık. İşte Trosyd Krem hakkında merak edilen sorular…

Trosyd krem kortizonlu mu?

Trosyd krem içerisinde kortizon içermeyen bir kremdir.

Trosyd krem antibiyotik mi?

Trosyd krem içerisinde antibiyotik bulundurmamaktadır.

Trosyd krem açık yaraya sürülür mü?

Trosyd krem açık yaraya kullanılması için uygun bir krem değildir.

Trosyd krem adetliyken kullanılır mı?

Henüz menopoza girmemiş kadınlar her ay düzenli olarak adet görmektedir. Trosyd kremin prospektüsünde adetli iken kullanımı hakkında bir bilgi yer almamaktadır. Doktorunuz adet döneminde size verdiği tavsiyeyi göz önüne alınız.

Trosyd krem reçetesiz alınır mı?

Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir. Satın alınması için doktor reçetesi gerekmektedir. Yani Trosyd kremi reçetesiz olarak temin edemezsiniz.

Trosyd kremi emziren anneler kullanabilir mi?

Emziren annelerin kullandığı kremler anne sütü ile birlikte bebeğe zarar verebilir. Trosyd kremin anne sütünden bebeğe geçip geçmediğine dair herhangi bir bilgi yoktur. Dolayısıyla Trosyd kremi kullanmadan önce doktora başvurmanız gerekmektedir.

Trosyd krem bebeklerde kullanılır mı?

Bebeklerin cilde çocuklara ve yetişkinlere göre oldukça hassastır. Dolayısıyla herhangi bir şey kullanmadan önce doktor kontörlünde olmanız gerekmektedir. Trosyd kremin prospektüsünde bebekler ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Trosyd krem bebeklerde yüze sürülür mü?

Trosyd kremin prospektüsünde bebeklere karşı kullanımı ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Trosyd kremi kullanmadan önce doktora başvurmanız gerekmektedir.

Trosyd krem beyazlatır mı?

Trosyd krem antifungal ilaç grubunda yer alan bir kremdir. Yani beyazlatma etkili olan bir krem değildir. Cilt beyazlatma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: Doğal yollarla cilt nasıl beyazlatılır? İşte doğal yöntemlerle cilt beyazlatma taktikleri

Trosyd krem genital bölgede kullanılır mı?

Genital bölge vücudun diğer kısımlarına göre daha temiz ve kuru bakılması gereken bir bölgedir. Bilinçsiz şekilde krem ya da ilaç kullanımı bölgede ki flora dengesini bozacaktır. Bundan ötürü

Trosyd krem çatlaklara iyi gelir mi?

Vücudun ani kilo alımından sonra aynı şekilde ani kilo vermesine bağlı olarak gelişen vücut çatlakları kırmızı renkte iken müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Lakin Trosyd krem vücut çatlakları için uygun bir krem değildir. Vücut çatlakları hakkında bilgi sahibi olmak için: Vazelin çatlaklara iyi gelir mi? Çatlak tedavisinde vazelin mucizesi

Trosyd krem devlet karşılıyor mu?

Trosyd krem doktor tarafından reçete edildiğinde devlet tarafından karşılanmaktadır.

Trosyd krem dudağa sürülür mü?

Trosyd kremin prospektüsünde özellikle dudağa sürülür ya da dudağa sürülmez uyarısı yer almamaktadır. Dolayısıyla dudağınızda bir sorun var ise doktora danışarak Trosyd kremi kullanmanız gerekmektedir.

Trosyd krem dolamaya iyi gelir mi?

Dolama, tırnak ya da ayak parmaklarının etrafındaki derinin enfekte olma durumudur. Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir. Dolayısıyla dolama için iyi gelmemektedir.

Trosyd krem egzamaya iyi gelir mi?

Egzama, deride saldırgan bir ajanla temas sonucu veya herhangi bir ilaç kullanımının sonucu olabilen, deride kaşıntı, şişlik, su toplaması ve kızarıklık gibi semptomların ortaya çıkmasıyla tanımlanan akut veya kronik bir deri iltihabıdır. Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir. Egzama için kullanılmamaktadır.

Trosyd krem yüze sürülür mü?

Trosyd kremin prospektüsünde yüze sürün ya da yüze sürmeyin uyarısı yer almamaktadır. Dolayısıyla yüzünüze kullanmadan önce doktor kontrolünde kremi kullanın.

Trosyd krem ele sürülür mü?

Trosyd kremin prospektsünde özellikle ele sürülmez ya da sürülür gibi bir cümle yer almamaktadır. Elinizde mantar problemi var ise doktor kontrolünde bu kremi bölgeye kullanabilirsiniz.

Trosyd krem günde kaç kez kullanılır?

Doktorunuz ya da eczacınız Trosyd krem hakkında herhangi bir kullanma önerisinde bulunmadıysa prospektüsünde günde 1 veya 2 kez kullanmanız gerektiği bilgisi yer almaktadır.

Trosyd krem gebelikte kullanılır mı?

Gebelik zamanında cenine herhangi bir zarar gelmemesi için Trosyd krem bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır. Sadece doktorunuz tavsiye ettiğinde kullanın.

Trosyd krem güneş yanığına iyi gelir mi?

Güneş altında korunmasız bir şekilde kalmak ciltte ciddi şekilde güneş yanığına neden olabilir. Bunun için Trosyd krem iyi gelmez. Çünkü prospektüsünde böyle bir bilgi yer almamaktadır.

Trosyd krem hamilelikte kullanılır mı?

Hamilelik zamanı annenin zararlı şeylerden uzak kalması cenin için oldukça önemlidir. Dolayısıyla annenin zararlı şeyler ile birlikte henüz hamileler üzerinde araştırması yapılmayan ürünlerden de uzak kalması gerekmektedir. Bunlardan birisi Trosyd kremdir. Hamilelik döneminde Tryosyd kremi kullanmayınız.

Trosyd krem hayvanlarda kullanılır mı?

Hayvanların hastalıkları ile insanların hastalıkları bir olmayabilir. Bundan ötürü hayvanınızda bir sorun var ise bunun için bir veterinere başvurmanız gerekmektedir.

Trosyd krem isiliğe iyi gelir mi?

Genellikle yaz aylarında bebeklerde ya da çocuklarda meydana gelen kırmızı ya da pembe kabartılardır. Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir. İsiliğe herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Trosyd kremin tarihi geçerse ne olur?

Genellikle kremlerin kutularında ya da üzerlerinde son kullanma tarihleri yazmaktadır. Bu tarihler geçtiğinde ve kullanıldığında beklenmeyen yan etkiler meydana gelebilir. Dolayısıyla Trosyd krem dahil olmak üzere tarihi geçen herhangi bir krem kullanılmamalıdır.

Trosyd kremi SGK karşılıyor mu?

Trosyd krem reçeteli olarak doktor tarafından verildiğinde SGK tarafından karşılanmaktadır.

Trosyd krem yanığa iyi gelir mi?

Ciltte çeşitli nedenlerden ötürü yanıklar meydana gelebilir. Güneş yanığı, soğuk yanığı ya da kaynar su ile oluşan yanıklar… Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir. Yanık ile ilgili herhangi bir konuda iyi gelmez.

Trosyd krem kaşıntıya iyi gelir mi?

Trosyd krem mantar için kullanılan bir kremdir ve kaşıntıya iyi gelmemektedir.

Trosyd kremin fiyatı nedir?

Trosyd krem eczanelerden satın alınması gereken bir kremdir. Güncel fiyatı ise ortalama olarak 20 TL’dir.

Trosyd kremin muadili nedir?

Trosyd kremin muadilleri şu şekildedir: Dermo Trosyd solüsyon, Dermo rest krem, Gyno Trosyd deri kremi, Gyno Trosyd vajinal merhem, Tiocan krem, Tiocure krem, Tioderma krem…

Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?
Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com