Twitch hesabı nasıl silinir? 2 Farklı Yöntem

Bu içeriğimizde Twitch hesabı nasıl silinir onu anlatacağız. Ancak öncelikle Twitch hesabının nasıl dondurulduğunu anlatarak aradaki farkı göstereceğiz.

Twitch nedir? Twitch ne işe yarar?

Twitch, oyun yayıncısı olanların kullandığı ve büyük kitlelere oyun oynanış videosu canlı yayınları yaptığı sosyal bir platformdur. Yayıncılar, Twitch üzerinde yaptıkları yayınlardan takipçilerinden veya bağışçılardan gelen paralarla gelir elde edebilmektedir. Bu sebeple oynarken kazanmak için uygun bir platformdur. Sevilen oyunların turnuvaları düzenlenmekte ve turnuva dönemlerinde popüler yayıncılar ciddi bir izleyici sayısına ulaşabilmektedir.

Twitch Hesabı Nasıl Dondurulur?

twitch hesabı nasıl dondurulur
Twitch hesabı devre dışı bırakma ekranı

Hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler şu şekilde;

  • Hesabınıza giriş yapın,
  • Sağ üstte bulunan profile tıklayarak ayarlar sekmesine gidin,
  • En aşağıya giderek Twitch Hesabını Devre Dışı Bırakma alanını bulun ve tıklayın,
  • Dondurma sebebinizi girerek Hesabı Dondur butonuna tıklayın.

Eğer kararınızdan vazgeçerseniz [email protected] adresine mail atarak hesabınızı tekrar güncellemeniz mümkün. Hesabınızı dondurduğunuzda videolarınız ve mesajlarınız gibi hiçbir kişisel veri zarar görmez.

Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch hesabı nasıl silinir
Twitch hesabı silme bırakma ekranı

Herhangi bir sebepten ötürü hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Hesap silme linkine giriş yapın,
  • Silme nedeninizi açıklayın (mecburi değildir fakat durumunuzu açıklayarak başkalarının başına gelmesini engelleyebilirsiniz),
  • Hesabı Sil butonuna tıklayın,
  • Yaptığınız işlemi doğrulamak için şifrenizi girin.

Hesabınızı sildiğinizde bunun bir geri dönüşü bulunmamaktadır. Kullanıcı adınız tekrar kullanılmamak şartıyla hesabınız Twitch veri tabanında tamamen gizlenir (bir nevi silinir).

Hesabınızı Silmeden Önce Emin Olun

Hesabınızı silmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Eğer hesabınızı kullanmamaya karar verirseniz hesabınızı dondurmanız yeterli. Sadece tüm verilerinizin silinmesini istiyorsanız hesabınızı silin.

Önemli Not: Unutmayın, internette hiçbir veri silinmez. Bu işlemi teliften veya bir suçlamadan ötürü yapıyorsanız hiçbir işe yaramayacaktır. Dava kararıyla daha önce attığınız bir mesaj veya video Twitch tarafından geri verilebilir. Bu sebeple böyle bir durumdan Twitch hesabı nasıl silinir aramasıyla kurtulamazsınız.

Dondurulan Twitch Hesabı Nasıl Açılır?

Support mail adresine talebinizi yollamanız yeterli.

Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Tekrar Kullanılabilir Mi?

Hayır. Silme işlemi hesabın verisine ulaşılamamayı sağlar. Kullanıcı adını tekrar almaya çalışırsanız dolu gözükür. Aynı kullanıcı adını kullanmayı düşünüyorsanız hesabınızı silmeden önce mevcut hesabınızdaki kullanıcı adını değiştirmelisiniz.

Twitch Hesabı Gerçekten Silinir Mi?

Hayır. Tüm verileriniz başka kullanıcıların göremeyeceği şekilde gizlenir. Ancak Twitch sunucularında hesabınız ve içerisindeki veriler her zaman var olmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu