Üç Kuruş dizisinin Seco’su (Ömer Çobanoğlu) kimdir?
Magazin

Üç Kuruş dizisinin Seco’su (Ömer Çobanoğlu) kimdir?

‘Genç kızların sevgilisi’ olarak sıfatlanan oyuncular kategorisinde yer alan Üç Kuruş dizisinin SECO’su Ömer Çobanoğlu, dizide ki karakteri SECO ile benzer özellikler taşıyor mu? Bizler sorduk Ömer Çobanoğlu yanıtladı. Ekranların parlayan yıldızı ve başarılı oyuncusu Ömer Çobanoğlu’nun Instagram üzerinde paylaşmış olduğu her gönderi beğeni yağmuruna tutuluyor. Son zamanlarda en çok merak edilen ekranların aranan yüzü ve oyuncusu Ömer Çobanoğlu kimdir?

Üç Kuruş dizisinin Seco'su (Ömer Çobanoğlu) kimdir?

Ömer Çobanoğlu kimdir? Kısaca tanıyalım…

  • Yaşı: 25
  • Burcu: Akrep
  • Doğum tarihi: 23 Eylül 1995
  • Yaşadığı Yer: İstanbul Mecidiyeköy
  • Nereli: Gaziantep
  • Boyu: 1.76
  • Kilosu: 68

Doğum tarihiniz nedir?

Valla Doğum tarihim şöyle benim biraz kimlik sıkıntım Aziz Nesin’in ‘Yaşar ne yaşar ne yaşamaz’ kitabına döndü ama kimlikdekini söyleyeceğim size. ’23 Eylül 1995′.

Kaç yaşındasınız?

25 yaşındayım.

Boyunuz ve kilonuz kaç?

1.76 boyunda, 68 kiloyum.

Eğitim hayatınızdan söz eder misiniz?

Eğitim hayatım ilk orta ve lise hayatı Gaziantep’te geçti. Sonra 18 yaşına girer girmez İstanbul’a geldim ve yollarımız akıl hocam İpek Bilgin’le kesişti. 3 yıl onun öğrencisi oldum. Sonra yönettiği birkaç oyunda asistanlığını yaptım. Şimdi ise öğrenci kalmayı sevdiğim için, oyuncu koçum, hocam Saim Güveloğlu ve Tansu Biçer’le çalışıyorum.

Takipçileriniz Güneydoğu şivesini başarılı bir şekilde yapabildiğinizden söz ediyor.  Bu konuda aldığınız yorumlardan bahseder misiniz?

Evet Antepli olduğum için şiveyi çok kolay yapıyorum. :) 

Kadın, Hekimoğlu, Savaşçı, Çukur, İçerde, Arka Sokaklar.. gibi bir çok projede yer aldığınızı görüyoruz. Bize başarınızın sırrından bahseder misin? Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Oyuncu olmak isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Evet Şahsiyet dizisi ilk işimdi. Benim ilk göz ağrım. :) Başarının sırrı sabır yani, dayanıklılık. Bu işin %70 şans, geri kalan %30 kısmı ise gayret ve çok çalışma. :) Oyuncu olmak isteyen arkadaşlara, benim 7 yıla aşkın bir süre oldu. Yani hemen olsun demesinler. Çünkü öyle bir dünya yok. Osaydı Marlon Brando, Jack Nicholson, Robert Deniro çok çile çekmezdi. :) Çok deneme çekimlerine girsinler. Bol bol hata yapsınlar ki, öğrensinler. Benim öyle oldu. :) Ha oyuncu olmaya nasıl karar verdim :) Aslında çok uzun bi konu. Hemen kısa özet geçeceğim. Ben lise son sınıfdayken ‘Babam Sınıfta Kaldı’ diye bir dizi vardı. Onu izleyen eski kız arkadaşım Sinem, bana Ali Biçim’in oynadığı karakteri gösterdi. ‘Bak aşkım bu çocuk seni oynuyor ve para kazanıyor.’ dedi ve bende ‘ben burda dururken, bu adam beni oynayacak ve para kazanıcak öyle mi?’ dedim. Cahil cesareti sen al telefonu, ara İstanbul Devlet Konservatuvarını.Kkarşımdaki hanımefendiye ‘Sizin okul için kaç puan lazım?’ dedim. Onlarda 220 puan lazım dediler. Tamam 3 ay sonra ben geliyorum dedim ve gerçekten tembel olan Ömer 3 ay çalıştı ve o puanı aldı. Sınava girdi. Fakat kazanamadı ama iyiki kazanamamışım. Çünkü Ömer’i bir kalıba sokucaklardı diye düşündüm. Kendimi Craft tiyatroda buldum. :) 2014 sonlarında. :)

Şimdi kadın takipçilerinizin en merak ettikleri soruyu size yönlendirmek istiyorum: ”Ömer Çobanoğlu’nun sevgilisi var mı?”

Hayır ama şuan Üç Kuruş dizisinde Seco karakterini oynuyorum. İsmini vermeyeceğim. Bir hanımefendi, oyuncu arkadaşımızı gözüme kestirdim. Bakalım ne olacak. Biliyorsun, herşey olucağına varıyor. :)

Şimdi kız takipçilerinizin en merak ettikleri soruyu size yönlendirmek istiyorum: ''Ömer Çobanoğlu'nun sevgilisi var mı?''

Geçmiş dönemlerde lisanslı futbol oynadığınızdan söz ediliyor. Bize biraz çocukluğunuzdan bahseder misiniz?

Evet. Bir okul takımından Gaziantepspor alt yapısına girdim. O zaman Gaziantep sponsor en güzel dönemlerini yaşıyor. UEFA gitti. Tabatalar Cenk Tosun, İsmail Köybaşı daha ismini sayamadığım birçok futbolcu abilerim vardı. Gaziantepspor’da ben o zaman berber çıraklığı yapıyorum. Bir müşterimiz vardı Mevlüt Polat. O bana bir destek verdi. Ben girdim alt yapıya ama çok kısa sürdü. Beşiktaş’a transfer olmak için 1 yıla yakın hırsımdan oynadım. Çapraz bağları kopardık. :) Kader ağlarını örmüş. Bizi oyunculuğa sürükleyen bir hayat bekliyormuş beni. :) Şuan Onurcan adında kardeşim var. Benim yapamadıklarımı yapacak. Ben ona inanıyorum. Bir Ronaldinho’nun tekniği onda var. Daha küçük, 11 yaşında. 10 sene sonra bütün ülke onu konuşacak. Şimdiden söylüyorum. :)

Üç Kuruş dizisinde Seco karakterine hayat vereceksiniz. Bu konu hakkındaki fikir ve görüşleriniz neler? Karakter sizin gerçek kimliğinize benzer mi?

Ya aslında deneme çekimi süreci, çok sancılı bir süreçti. Yönetmenimiz Sinan Öztürk çok iyi tanıyorum. İçerde dizisinden ben kamera arkasında çalışıyordum. İçerde dizisinde bir abi kardeş ilişkimiz doğdu. Sonra bana Çukur’un mekesini yazıldığını ve deneme çekimine girmemi söyledi. Bende ‘tamam hocam’ dedim. Girdim. Kötü geçti ve bana o zaman ki eski menajerim yaşının çok küçük olduğunu söyledi. Tamam dedim. Sonra Şahsiyet işi oldu. Şimdi gelelim Secoya. Seco karakterini yapımcımız pek benim oynayamicağımı düşünmüş. Çirkin ve genç bir çocuk arıyorlarmış. Neyse şuan çalıştığım menajerimden haber geldi. Tekrar bir deneme çekimi yapıcaklarını ama bu sefer sette ve oyuncularla olucağını söyledi. Çünkü Sinan Hoca beni beğendiğini ve Ömer oynasın demiş ama yapım işte. :) Neyse gittim. Sette ilk sahnem. Uraz abiyle (Kaygılaroğlu) ben ona dayı derim. :) Kayıt geldi ve ben tabiri caizse rolüde sevdiğim için döktürdüm ve show tv de Aras Bulut İynemli abimide unutmak istemiyorum. Çünkü oda konuşmuş yapımla.

Şu an yayınlanan ya da geçmiş yıllarda yayınlanmış olan hangi Türk Dizilerinde yer almak isterdiniz? Buralarda kendinize yakın gördüğünüz karakterler oluyor muydu?

Kayıp şehirde İlker Kaleli’nin oynadığı rolü oynamak isterdim.

Sizce oyunculuk doğuştan gelen yetenekler arasında sayılır mı? Hiç başaramam diye düşündünüz mü?

Hayır. Doğuştan değil. Başaramam diye hiç düşünmedim. Çünkü bu dünyada ne olmak istersen onu olabiliyorsun. :) 

Daha önceden reklam projelerinde yer aldınız mı? Hangi reklamlarda kendinizi görüyorsunuz?

Reklam için 2016’da Halk Bank’da oynayacaktım. Aldım rolü ama tiyatro takvimimle çakıştığı için (turne) kısmet olmadı. Benim bir reklam yüzüm yok ya. :)

Kadın, Hekimoğlu, Savaşçı, Çukur, İçerde, Arka Sokaklar.. gibi bir çok projede yer aldığınızı görüyoruz. Bize başarınızın sırrından bahseder misin? Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Oyuncu olmak isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Ömer Çobanoğlu’nun kullandığı sosyal medya hesapları

Ömer Çobanoğlu kimdir? Yazımızı okumayı bitirdiyseniz, şimdi sizler için Ömer Çobanoğlu’nun kullandığı resmi sosyal medya hesaplarını derledik. Aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarından Ömer Çobanoğlu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ömer Çobanoğlu Instagram

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!