Uğur Güneş Kimdir?

Son zamanların popüler dizisi olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Tuğtekin karakterini canlandıran Uğur Güneş Kimdir? Oldukça merak edilmektedir. Bundan önce yaptığı çalışmada Bir Zamanlar Çukurova’da Yılmaz karakterine hayat vermiştir. Şimdi ise Fox TV’de Kanunsuz Topraklar dizisinde Davut karakterini canlandırarak giderek hayran kitlesini arttırmaktadır. 

Oyunculuk kariyerinin başlaması işe beraber birçok dizi ve filmde yer alan Uğur Güneş hakkında merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bizler de bu yazımızda Uğur Güneş Kimdir? Uğur Güneş Oynadığı Diziler, Uğur Güneş Boyu ve Kilosu, Uğur Güneş Burcu, Uğur Güneş Memleketi, Uğur Güneş Kaç Yaşında gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını sizler için derledik. Şimdi gelin hep beraber Uğur Güneş Kimdir? Öğrenelim. 

Uğur Güneş kimdir?

12 Ocak 1987 yılında Ankara’da dünyaya gelen Uğur Güneş’in aslen de Ankaralı olduğu bilinmektedir. 3 kardeş olan Gündeş ailesinin bir erkek ve bir kız kardeşi bulunmaktadır. Çocukluğu Ankara’da geçmiştir. Lise yıllarında bir arkadaşının tavsiyesi ile Ankara sanat tiyatrosu ile tanışmış ve oyunculuk kariyerine ilk kez burada adım atmıştır. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Dil Tarih Tiyatro bölümünden mezundur. 

Uğur Güneş Kimdir?

Üniversiteden mezun olduktan sonra da oyunculuk mesleğine yönelmek istediği için oyunculuk üzerine derler almaya başlamıştır. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra İstanbul’a yerleşen Uğur Güneş 2011 yılında Yeniden Başla isimli diziyle Eray karakterine hayat vermiştir. Birçok yapımda kariyerini adım adım taşıyan Güneş 2017 senesinde İsimsizler adlı dizide Kaymakam Fatih adlı karakteri oynamıştır. Bunun yanı sıra Bir Zamanlar Çukurova dizisinde de Yılmaz Akkaya Karakterine rol vermiştir. 

Uğur Güneş Kaç Yaşında?

13 Ocak 1987 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Uğur Güneş 2022 yılının ocak ayı itibariyle 35 yaşına girmiştir.

Uğur Güneş Nereli?

Ankara’da doğup büyüyen Uğur Güneş Ankaralıdır.

Uğur Güneş Burç?

Uğur Güneş oğlak burcudur.

İlginizi Çekebilir: Engin Akyürek Kimdir?

Uğur Güneş Boy ve Kilosu

Ekranlar karşısında başarılı performansı ile izleyicilerinden büyük beğeni toplayan Uğur Güneş dış görünüşü ile de dikkatleri üzerine çeken bir oyuncudur. Bu yüzden Uğur Güneş boyu ve kilosu da bir hayli merak edilmektedir. Uğur Güneş boyu 1,81 kilosu ise 75 kilo ağırlığındadır.

Uğur Güneş Oynadığı Diziler

Birçok dizide başarılı performansı ile dikkatleri üzerine toplayan Uğur Güneş Diriliş Ertuğrul dizisinde Tuğtekin karakteri ve 2017 senesinde İsimsizler adlı dizisinde Kaymakam Fatih karakteri ile hayran kitlesini bir hayli arttırmıştır. Geçmişten günümüze kadar birçok dizide rol alan Uğur Güneş oynadığı diziler aşağıdaki gibi listelenmiştir. 

 • Kanunsuz Topraklar – Davut Karakteri – 2021 yılı
 • Bir Zamanlar Çukurova – Yılmaz Akkaya karakteri – 2018 – 2020 yılları
 • İsimsizler – Kaymakam Fatih karakteri – 2017 yılı
 • Seddülbahir 32 saat – Hüseyin karakteri – 2016 yılı
 • Diriliş: Ertuğrul – Tuğtekin karakteri – 2015 – 2016 yılı
 • Urfalıyam Ezelden – Çetin karakteri – 2014 yılı
 • Benim İçin Üzülme – 2013 yılı
 • Yeniden Başla – 2011 yılı

Uğur Güneş Oynadığı Filmler

Birçok dizide başarılı performansı ile dikkatleri üzerine toplayan Uğur Güneş oynadığı filmler aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 • Dumlupınar: Vatan Sağolsun –  2020 yılı
 • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu- Cemal Tunalı karakteri – 2019 yılı
 • Tamam Mıyız? –  Serhat karakteri- 2013 yılı
 • Şeytan-ı Racim- Emrah karakteri –  2013 yılı

Uğur Güneş Sevgilisi Var Mı?

Sevdikleri tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi de şüphesiz ki Uğur Güneş sevgilisi var mı? 2022 yılının mart ayında yapmış olduğu bir röportajda şu anda bekar olduğunu ve ilişkisi olmadığını söylemiştir.

Uğur Güneş Instagram Adresi

Ugurgunesoffical ismi ile Instagram platformunda hesabı bulunan Uğur Güneş’in bu platformda 608K takipçisi mevcuttur. Aşağıdaki linkten instagram profiline ulaşmanız mümkündür.

Uğur Güneş Instagram adresine linkten ulaşabilirsiniz. 

 https://instagram.com/ugurnesofficial?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bu yazımızda sevenleri tarafından merak edilen Uğur Güneş Kimdir? Yazısını ele aldık. Uğur Güneş Kimdir? Uğur Güneş Oynadığı Diziler, Uğur Güneş Boyu ve Kilosu, Uğur Güneş Burcu, Uğur Güneş Memleketi, Uğur Güneş Kaç Yaşında gibi birçok sorunun cevabına yazımızda yer verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu