USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir?

USDC üzerine bir yatırım yapmak istiyorsanız ama hala karar veremediyseniz, sizler için harika bir rehber olarak USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir? yazımızı ele aldık. USD Coin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve USD Coin yatırımınız için uygun olup olmadığınızı merak ediyorsanız USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir? yazımıza hemen geçelim. Kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Keyifli okumalar. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

USD Coin Nedir?

USD Coin (USDC); açık kaynak koduna sahip ve üyelik sistemi şeffaf bir biçimde olan kripto para birim türüdür. Diğer bir adıyla stabil kripto para olarak bahsedebiliriz. Bir stable coin olan USD Coin (USDC), her zaman 1 USDC’i, 1.00 ABD doları ile bozdurabilirsiniz. Bu sebeple fiyatı hep sabit kalmaktadır. Özetlemek gerekirse piyasaya gelmiş olan her USDC için şirketin karşılık olabilmesi için rezervlerine 1 Dolar artı olarak ekleme yapması gerekiyor. Stablecoin demek piyasadaki yükselme veya alçalmanın etkisi altına girmeyen yani değeri hep sabit olan kripto paralardır. USD Coin ise bunlardan birisidir. USD Coin için ise sabit tutulmasından ötürü gerçek para birimlerinin (Türk Lirası, Dolar…) kriptoya çevrilmiş halleri olarak adlandırabiliriz. Sembolü USDC olarak belirlenmiştir.

USD Coinler Ethereum üzerinden yaratılmıştır. Ethereum uyumlu cüzdanlarda USD Coinlerinizi gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Ufak bir detaya dokunmak isteriz. Coinbase üzerinden hak sahibi olan kişiler, USD Coin’i ellerinde tuttukları sürece ödül sahibi olabilirler.

İlginizi Çekebilir: Ambrosus (AMB) Coin Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor?

Stablecoin Nedir?

Stablecoin piyasanın hareketliliğinden etkilenmeyerek her zaman sabit değerini koruyan ktipto paralardır. Stablecoinler üretildiği platform içerisinde değer almaktadır. Piyasada aktif olarak işlem gören bazı kripto paralar şunlardır; USDC, Tether, Dai, Binance, Gemini Dollar, TrustToken, Libra, Paxos örnek verebiliriz. İtibari para teminatlı olanlar, kripto para teminatlı olanlar ve Merkeziyetsizlik / Teminatlandırma olarak üç grup altında inceleyebiliriz.

Stablecoinler kendilerine çeşitli destekler sağlamaktadır. Bunları üç grup altında ele alabiliriz. Kripto paralar, Değerli Materyaller ve fiat olarak gruplandırabiliriz.

Alım Satım işlemleri için sıklıkla stablecoin kullanılmaktadır. Bununla beraber stablecoinler herhangi bir kayıp riski görmez. Bununla birlikte tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır. Ayrıca tercih edilmesinin bir diğer sebebi blok zincirlerinde çalışmasından ötürü günün her saatinde kullanabilirsiniz. Akıllı sözleşmeleri ile tam olarak ve halka sunulacak şekilde denetlenebilir. Belirtmemiz gerekir ki stablecoinler ülkeden ülkeye havale gerçekleştirenler için herhangi bir transfer ücreti ödemelerinin de önüne geçmektedir.

USD Coin Özellikleri

İstikrarlı Bir Değere Sahiptir

ABD doları, fiyatın sabit kalması açısından banka hesabına sahip olmuş olduğu müşteri USD Coin başına, 1 USDC için her daim 1,00 ABD doları olarak bozdurma şansınız vardır.

ABD Doları ile Destek Sağlanır

Her USD Coin (USDC), özel sistemlerle korunan banka hesabında bulundurularak, bir ABD doları ile desteklenir. Bir USDC, bir ABD dolarına denk gelecek şekilde sistem vardır. Buda sabit olarak kalmasına yardımcı olmaktadır.

Ethereum Tarafından Destek Sağlanır

USD Coin (USDC) Ethereum tokeni olarak karşımıza gelmektedir. Buda demek oluyor ki; Ethereum uyumlu bir cüzdanda USDC’lerini saklayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde cüzdanınızda muhafaza edebilirsiniz.

Küresel Gönderim

USD Coin (USDC), ABD dolarının sahip olduğunuz kripto para cüzdanınızdan diğer değiş tokuş yapabileceğiniz platformlarına, işletmelere ve insanlara küresel olarak transfer için uyumlu olarak tasarlanmıştır.

USD Coin Ne Zaman Çıktı?

Ethereum sağlamlığı ile gelişen sabit değerli para biriminin bizlere sunuluşu hakkında net bir bilgi yer almamaktadır. Sizlere yanlış bilgiler sunmamak için bu soru ile ilgili bilgi aktarımında bulunmayı tercih etmiyoruz. USD Coin çıkış tarihi kesinleşince sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalmayı unutmayın. Kısa süre içerisinde güzel ilgiler gördüğünü hatırlatmak isteriz. Son olarak güvenle paralarınızı muhafaza edebileceğinizi de belirtmek isteriz.

USD Coin Oluşturma Sürecine Coinbase Neden Dahil Oldu?

USD Coin oluşturma sürecine Coinbase dahil olma nedeni aslında çok basittir. USD Coin’in benimsemiş olduğu strateji dünyada herkesin ulaşabileceği bir finansal sistem kurmaktı. Günümüzde baktığımızda stratejisini oldukça gerçekleştirmiş olduğunu görüyoruz. Bu strateji doğrultusunda insanların fazlasıyla ABD dolarından yararlanmasını istemektedirler. USD Coin’in insanlara en büyük avantajı; Rastgele bir ülkede banka hesabına sahip olmayan veya işlevi yetersiz banka hesabına sahip olan insanların sadece telefonlarını kullanarak bir tık ile ABD doları desteği altında birikim elde etmesini sağlar.

USD Coin (USDC) Madenciliği

Kripto para madenciliğinden bahsetmek gerekirse, sanal paralarınüçüncü parti merkezi yönetimi gereksinim görmeden kendi eşleri arasında, merkez olmadan bir ağ biçiminde çalışmasını sağlayan sistemin parçasıdır. Kripto para madenciliği, kullanıcılar arasındaki kurumların onaylandığı, güncel teknoloji Blockchain şöyle ki blok zincirine geldiği bir adaptasyon süreci var olduğu gibi, bununla beraber dolaşımda yer alan çeşitli arzalar yeni sanal para mevcudiyetinin artmasını sağlar.

USD Coin (USDC)  Borsası

Hemen hemen çoğu kripto para birimlerinde geçekleşen benzerini az rastlanır fiyat oynamalarından sonra, sanal para birimlerine olan merakın artış göstermesiyle brlikte dijital para borsa platformlarının da sayıları azımsanmayacak kadar artış göstermiştir. USDC satın alma işlemi gerçeklestirmek isteyen kişiler çeşitli kripto para borsa platformlarından yararlanarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

USD Coin (USDC)  Grafiğİ

Eğer ki USD Coin’e yatırım yapmayı düşünürseniz yatırım işleminizi gerçekleştirmeden önce USDC grafikleri üzerinden daha önceki verilere göz atmak doğru hamleyi doğru zamanda gerçekleştirme konusunda sizlere yardımcı edecektir. Sağlıklı bir yatırım yapabilmeniz için grafikerin dip ve zirve noktalarını göz önüne almanız gerekmektedir.

USD Coin Türkiye

Türkiye’de dünyanın her yerinde var olduğu gibi sanal paralar yatırımcıların ilgisini almayı başarmış ve birçok yatırımcı adayı ve yatırım yapanlar sanal para birimine yatırımlarını yönlendirmeye başlamıştır.

usd-coin-nedir?-yatiriminizi-ne-kadar-arttirabilir?-741
USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir?

USD Coin (USDC) Nasıl Çalışır? Çalışma Prensibi Nedir?

Centre’ın şeffaf sabit kripto para altyapısı ve bilinir kaynaklı , itibari paranın akıllı kontratlar ile iletişim halinde kalmasına imkan oluşturur ve yazılımcılar, parayı blokzinciri vasıtası ile değerlendirmek için faydalı bir yöntem sunar.

Uygun ayarlamalar ile ele alınmış ve lisanslı şirketler vasıtasıyla yönetimi gerçekleştiren Centre konsorsiyumu ile yönetim alınan USD Coin (USDC), kriptopara alım satım platformları ve USD Coin’den yararlanmak isteyen işletmelerin Müşterini Tanıma / Anti-Karapara Aklama ile oldukça uyumludur.

USD Coin (USDC), Ethereum blok zincirini kullanıyor. Bu sayede Ethereum uyumlu cüzdanları kullanarak USD Coinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Centre vasıtasıyla Ethereum ağında ERC-20 olarak üretilmiştir.

USD Coin (USDC) Nasıl Saklanır?

USD Coin (USDC), Ethereum ağından faydalanmaktadır. Ethereum ağından faydalanabilen ve ERC20 akıllı kontratları ile uyumlu cüzdanlarda USD Coinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Mobil, donanım, masaüstü ya da çevrimiçi sahip olduğunuz cüzdanlarda muhafaza edebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak bir kağıt cüzdan oluşturarak Ethereum (ETH) vasıtası ile muhafaza edebilirsiniz. Ethereum blok zincirini komple indirmek isterseniz masaüstü bilgisayarınızdan Mist Browser programından yararlanabilirsiniz. Fakat, blok zincirinin hepsini indirmek zaman kaybı olacaktır hem de internetinizi bitireceği gibi bant genişliğinizide azaltacaktır. Belirtmemiz gerekir ki; işlem gerçekleştirmek istediğinizde, blok zincirinin komple senkronize olmasını beklemeniz gerekmektedir.

Eğer ki vaktiniz yoksa ve blokzincirinin tamamını senkronize etmek istemezseniz bunun yerine tarayıcı eklentilerini değerlendirebilirsiniz. Brave yada Metamask tarayıcısının web3.0 cüzdanı vasıtasıyla USD Coin (USDC), Ethereum ve diğer ERC20 alt yapılı olan kripto paralarınızı rahat bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Oldukça güvenli bir şekilde saklanacaktır.

Telefonunuzda Ethereum cüzdanı bulundurmak isterseniz bnun için mobil cüzdanları tercih edebilirsiniz. Coinomi, Exodus, TrustWallet, AtomicWallet gibi  mobil cüzdanları deneyerek, size uygun olan cüzdanı tercih edebilirsiniz. Telefonunuzda yer alan uygulama mağazasından istediğiniz mobil cüzdanı ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Eğer ki çevrimiçi cüzdanlardan yararlanmak isterseniz Myetherwallet.com isim yapmış bir çevrimiçi Ethereum cüzdanı olarak karşınıza geliyor. Cüzdan seçerken dikkate almanız gereken en önemli husus olarak özel anahtar meselesinden bahsedebiliriz. Tercih ettiğiniz cüzdanın, 11-25 kelimeden oluşan özel anahtar kelimelerini sizinle paylaştığından emin olmalısınız. Gerekirse defalarca kez kontrol etmelisiniz. Cüzdanınızın başına herhangi bir şey gelirse kurtarmanın tek çözümü bu anahtar kelimeler olacaktır. USDC Coin’lerinizi aktif olarak internet bağlantısı gerektirmeyen donanım cüzdanlarında da muhafaza edebilirsiniz. İnternet üzerinden dolandırmaları düşünürsek kağıt cüzdan oldukça cazip gelmektedir.

USDC Nasıl Satın Alınır?

Bu başlığımızda Binance üzerinden satın alma işleminden bahsedeceğiz. Ayrıca Binance üzerinden; Binance Coin, Monero, DigiByte, Stellar Lumens, Ripple, IoTeX, MITH, Ambrosus, TFUEL, SYS gibi bir çok kripto parayı satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak kredi kartınız ile kolaylıkla kripto para takası gerçekleştirebilirsiniz.

  • USDC satın almak için öncelikle borsaya TL atmak yada tercihinize göre kullanılabileceğiniz bir kripto para satın almanız gerekmektedir. Satın almak için; Binance ana sayfasından, ekranın sol üst köşesinde yer alan Kripto Al butonuna, oradan Kredi/Banka Kartı penceresine basınız.
  • Karşınıza gelen ekranda ne miktarda TRY ile işlem işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz belirleyip, Coin bölümünden USDT’yi işaretleyin.
  • USDT satın aldıktan sonra yine ekranın sol üst köşesinde yer alan Al-Sat butonuna basın ve buradan Klasik sekmesine tıklayın.
  • Daha sonra açılan ekranın sağ üstünden USDT penceresini seçerek, arama kısmına USDC yazmalısınız ve altta doğru açılan bloklardan USDC/USDT yazısını seçin.
  • Ortada kısımda yer alan USDC Al penceresine gelip, satın almak istediğiniz miktarı belirtiniz.
  • Satın almak istediğiniz miktarı belirtip, işleminizi onaylayarak USDC satın alma işlemini tamamlayınız.
usd-coin-nedir-yatiriminizi-ne-kadar-arttirabilir-7414
USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir?

USD Coin, Sentlere Bölünebilir Mi?

Evet. USD Coin, en küçük bir fiyatı bile senetlere bölünebilir. bu 0.000001 olsa bile.

 Stablecoin’lerin Son Zamanlarda Büyük Oranda Talep Görme Nedeni Nedir?

Stablecoin’lerin son zamanlarda büyük oranda talep görmesini aslında şu şekilde açıklayabiliriz; kripto para sektörünün son zamanlarda yaşadığı oynaklık diyebiliriz. Diğer kripto paralar ani düşüşlerden kaynaklı olarak zararlarını kapatmak için Stablecoin’e sığınabiliyorlar.

SD Coin Kime Ait?

USD Coin, Circle tarafından bizlere sunulan bir stablecoin’dir. Ciricle, Goldman Sachs benzeri isim yapmış finans kuruluşlarının desteğini almasından ötürü oldukça sağlam bir finans kuruluşudur. Ayrıca blockchain firmasıdır.

USD Coin’in Değerini Koruyacağından Nasıl Emin Olabilirim?

USD Coinleriniz sürekle denetim altında tutulan ve süreli olarak gizlenen özel yapılı bir banka hesabında mevcut olarak tutulur. Ayrıca her bir USDC için ise elinde 1.00 ABD doları bulundurur. Kısacası içiniz rahat bir şekilde emin olabilirsiniz.

1 USD Coin Kaç TL?

Güncel olarak 1 USD Coin fiyatı öğrenmek için buraya tıklayınız. Yazımızı yazdığımızda 1 USD Coin yaklaşık olarak 7.21 TL olarak karşımıza gelmektedir.

1 USD Coin Kaç Dolar?

Güncel olarak 1 USD Coin fiyatı öğrenmek için buraya tıklayınız. Yazımızı yazdığımızda 1 USD Coin yaklaşık olarak 1.00 Dolar olarak karşımıza gelmektedir.

1 USD Coin Kaç BTC?

Güncel olarak 1 USD Coin fiyatı öğrenmek için buraya tıklayınız. Yazımızı yazdığımızda 1 USD Coin yaklaşık olarak 0.000029176282826782 BTC olarak karşımıza gelmektedir.

USD Coin Orijinal Twitter Hesabı Nedir?

Usd Coin’in orijinal twitter hesabı Centre_io olarak görmekteyiz. Diğer hesaplara itibar etmeyin.

USD Coin Niçin Bir Ethereum Tokenidir?

USD Coin seçme nedeni; Ethereum Tokeninin sağlamış olduğu güçlü destek ve akıllı sözleşme platformuna sahip olmasıdır.

usd-coin-nedir?-yatiriminizi-ne-kadar-arttirabilir?-741
USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir?

USD Coin Değerli Bir Varlık mı?

USDC (USD Coin), ABD dolarına bağımlı olduğundan ötürü yani; 1 dolar, 1 USD Coin’e denk geldiği için kazanmış olduğu artışı veya azalışı doların piyasa hareketleri ve coin piyasasındaki değişiklikler ayarlamaktadır.

USDC (USD Coin); sabit değerli bir kripto para olsa bile, düzenli olarak ele alınan güncellemeleri ve değişimleri göz önünde tutmak size artı sağlayabilir. Lakin belirtmemiz gerekir ki sabit bir kripto para olduğundan ötürü ilk kez yatırım gerçekleştirecekler için basit ve uygun seçenek olarak düşünebiliriz.

USD Coin Gerçekten Güvenli mi?

USDC’i incelediğimizde sistem ve yazılım yönünden ele alırsak güvenlik sisteminin güçlü lakin merkezli bir para olması, riskleri de oluşturmaktadır. Çünkü USDC’ye sahip olan bir adresin tespitinde, tespit edilen adresin kalıcı veya geçici olması halinde dondurulmasını göz önüne alınız.

Bu riskin farkında olan USD Coin üreticileri önlemlerini bu yönde geliştirmektedir ve  gerekli olan güncellemeleri aktif olarak gerçekleştirmektedirler. Lakin biz yine de  tamamen  güvenli bir sistem diye düşünerek hareket etmemek bizim yararımıza olacaktır. Belirtmemiz gerekir ki bu ihtimal, tüm borsa modelleri için geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

USD Coin Yorum

Gücel olarak USD Coin piyasasını değerlendirecek olursak karşımıza ortalama olarak 4 milyar dolar gibi bir sayı gelmektedir. Dünyada ortalama olarak 9 milyon kullanıcıya sahip olan Circle’ın ele aldığı en yüksek amaçlarından birisi kendi üretmiş oldukları Usd Coin 2’i daha  fazla insana ulaştırmak ve bilinmesini daha da fazla arttırmaktır. Bu amaç doğrultusunda yapmış olduğu yatırımlarına duraksamadan devam etmektedirler. Bu da Usd Coin’in gelecek yıllar için konumu hakkında az çok bilgi sahibi edinmesini sağlıyor.

Belirtmek isteriz ki; Usd Coin’in en büyük destekcilerinde, yine dünyada isim yapmış sayılı bankalardan ve en güçlü bankalarından birisi  Goldman Sachs yer almaktadır. Bu iş birliğine bakacak olursak stabil kripto para olarak bahsettiğimiz değerlerin gelecekte daha fazla göz önünde olacağı konuşulmaktadır.

Yapmış olduğumuz bu yorum kesinlikle yatırım tavsiyesi veya öneri değildir. Gündeme baktığımızda fazlaca borsa tarafından kabul edilmesi gözümüzden kaçmayan ayrıntılar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Monero (XMR) Nedir? Yatırım İçin Doğru Fırsat Mı?

USD Coin Geleceği

Usd Coin, resmi hale geldikten kısa bir zaman sonra farklı borsaların içerisine girerek kabul gördü. Günümüzde yerli borsalarda işlem gerçekleştiremiyor olsanız bile yurt dışı borsaları size kapılarını açmış bulunuyor. Borsaların Usd Coin’i kabul görmesi tabi ki pozitif bir detay olarak karşımıza gelmektedir ve göreceği değerinin her geçen gün katlanacağını göstermektedir.

Ortaklarına göz atarsak dünyada önemli isim yapmış bankalarından bir tanesinin varlığını görebiliyoruz. Usd Coin’ine yatırım yapmak istiyorsanız geleceği ile ilgili yorum yaparken bu detay dahil her bir şeyi göz önüne almak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler