Vajina Kaşıntısına Ne İyi Gelir Kadınlar Kulübü

Vajina kaşıntısına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü önerileri arasında birçok kadının sorunu olan bu kaşıntı için doğal tedavi yollarıyla destek alabilirsiniz. Genital kaşıntının birçok nedeni bulunur, bunlardan en yaygın olanı mantar enfeksiyonları veya adet dönemlerinde pedlerin oluşturduğu tahriştir, cinsel birliktelik sonrası hijyen eksikliği, yanlış iç çamaşırı kullanımı, yeterli hijyen sağlayamama gibi durumlar da vajinal kaşıntının nedenleri arasında yer almaktadır.

Genital veya vajinal kaşıntının birçok nedeni vardır bunlardan en yaygın olanı mantar enfeksiyonlarıdır bu nedenle mutlaka doktor tavsiyesini göz önüne alarak önerilen kremleri kullanmalı, kıl tüy hijyenini sağlamalı ve pamuklu iç çamaşırlarını düzenli şekilde kullanmalısınız. Fakat vajinal kaşıntıdan uyuyamıyorum diyorsanız mutlaka bir doktor ile görüşülmesi gereklidir.

Vajinal Kaşıntıya Hangi Krem İyi Gelir Kadınlar Kulübü

Vajinal kaşıntı ve akıntılar mantar enfeksiyonu belirtileri arasındadır ve bu noktada doktor tedavisi gerekebilmektedir. Vajinal kaşıntıya hangi krem iyi gelir Kadınlar Kulübü tarafından önerilen kremlerin çoğu doktor reçetesi ile kullanılmalıdır. Vajinal kaşıntıya neden olan mantarları tedavi eden kremler arasında,

 1. Mikonazol
 2. İzkonazol Nitrat
 3. Klotrimazol
 4. Tiokonazol
 5. Butokonazol
 6. Sertakonazol

Gibi basit mantar enfeksiyonu olan kadınların sıklıkla kullandığı ilaçlardır. Bu kremlerin kullanımı için kesinlikle doktorunuz vajinanızda bir mantar sorunu olduğunun tanısını koymalı ve bunun tedavisi için bu kremleri reçete etmelidir.

Vajina Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Neredeyse tüm kadınların hayatında merak ettiği sorulardan olan vajina kaşıntısına ne iyi gelir sorusu için uzman doktorlar başta olmak üzere çözüm bulan kadınların önerileri oldukça kolay ve basit. Vajina kaşıntısını geçirmek ve önlemek için yapılması gereken şeyler arasında,

 1. Genital bölgeyi her zaman temiz tutmak.
 2. Genital bölgeyi nemli ve ıslak bırakmayın, her zaman kurulayın.
 3. Banyo ve tuvalet sonrası nazik bir şekilde kurulayın.
 4. Çok sıcak su ve çok soğuk su kullanmaktan kaçınmalısınız.
 5. Büyük tuvalet temizliğinizi önden arkaya doğru yapın.
 6. Sık sık vajinal duştan kaçının ve vajinal bölgeye sprey, deodorant uygulamayın.
 7. Pamuklu iç çamaşırlarını kullanın ve iç çamaşırları günlük değiştirin.
 8. Cinsel ilişkilerinizde prezervatif kullanın.
 9. Sağlıklı beslenin, bolca su ve yoğurt tüketin.
 10. Regl dönemlerinde pedlerinizi ve normal zamanlarda günlük pedleri sıkça değiştirin.

Üzüm Sirkesi Vajina Kaşıntısına İyi Gelir mi?

Üzüm sirkesi vajina kaşıntısına iyi gelir mi konusunda eğer ilaç kullanılmak istenmiyorsa evde uygulanacak tedaviler arasında sirke bulunuyor fakat bunlar tedavi değildir ve mutlaka doktorla görüşülmelidir. Elma sirkesi veya üzüm sirkesini vajinal kaşıntı için kullanmak istediğinizde oturabileceğiniz bir kap içerisinde suyu doldurun ve ardından yarım bardak sirkeyi bu suya ekledikten sonra oturun. Bu durumda eğer mantar, enfeksiyon gibi çeşitli nedenler varsa mikropları öldürecektir fakat kesinlikle sade şekilde vajinal bölgenin yıkanması önerilmez.

Vajina Kaşıntısına Ne İyi Gelir Evde çözüm

Kadınlarda sıkça görülen vajina kaşıntısı, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kış veya yaz fark etmeden zaman zaman bu sorunu yaşayan kadınlar kurtulmanın yollarını aramaktadır. Vajina kaşıntısı, zaman zaman her yaştan kadının karşılaştığı sorunlardan biridir. Vajina gibi çok hassas bir bölgede bu tarz bir kaşıntı kadınları oldukça rahatsız eder, yaşam kalitesini düşürür. Vajina kaşıntısına ne iyi gelir evde çözüm yöntemlerine genel olarak bakıldığında,

 1. Vajinal kaşıntı için bazı krem ve ilaçlarla tedavi edilebilir fakat bu ilaçların tamamen doktor kontrolü ile kullanılması gerekir, bunun yanında evlerde vajina kaşıntısına iyi gelen bitkisel çözümlerde bulunuyor.
 2. Karbonatlı su ile vajina yıkama birçok kişinin kullandığı yöntemler arasındadır. 1 litre suya 2 yemek kaşığı karbonat atın ve bu suyla vajina kısmını yıkayın. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.
 3. Vajina kaşıntısını gidermeye yardımcı olan bir diğer doğal ürün ise yoğurttur. Vajinanıza direkt olarak yoğurt sürebilirsiniz ve her gün 2 kere uygulamanız yeterli olabilir.
 4. Fesleğenin yaprakları anti mikrobik ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir bunun için fesleğen suyunu kaynattıktan sonra direkt içebilirsiniz.
 5. Yapılan bir araştırmaya göre hindistan cevizi yağı maya enfeksiyonlarına neden olan virüsleri öldürebileceği söylenmektedir. Bunun için bu yağları doğrudan vajinanıza sürebilirsiniz fakat tamamen saf, kaliteli hindistan cevizi yağı kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Vajina Kaşıntısına Kolonya İyi Gelir mi?

Genital hijyenin sağlanması, kadın sağlığı ve üreme sağlığının korunmasında en önemli basamaktır ve sağlıklı olan her kadında genital organlarda flora olarak adlandırılan birçok mikroorganizma bulunur. Tüm bu mikroorganizmalar içerisindeki dengenin bozulması enfeksiyonlara yol açar. Bu noktada vajina kısmına kesinlikle parfüm, kolonya veya herhangi bir kimyasal, asidik madde içeren ürünün değmemesi gerekir. Kısaca vajina kaşıntısına kolonya iyi gelir mi konusunda iyi gelmez ve kesinlikle uygulanmaması gerekir. Bunun yerine doktorlar tarafından önerilen ve içeriğinde kimyasal madde bulunmayan ürünlerin kullanılması önerilmektedir.

Vajina Kaşıntısına Vazelin İyi Gelir mi?

Vazelin, birçok derde çare olsa da vajina gibi yerlerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Vajina kaşıntısına vazelin iyi gelir mi için petrol bazlı olan vazelin kayganlaştırıcıları asla kullanılmamalıdır. Bu tarz ürünlerin kullanımı vajinada enfeksiyona olan eğilimi arttırırlar ve içerdikleri maddelerle kaşıntıyı daha fazla arttırırlar. Vajina kaşıntısına iyi gelecek olan doğal yöntemleri denemek her zaman daha etkili bir sonuç sağlar. Bu nedenle içeriğinde kimyasal bulunan ürünlerin kesinlikle vajinada kullanılmaması gereklidir.

Vajinada Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Birçok kadının günlük hayatında karşılaştığı vajina kaşıntısından duramıyorum diyenler için bu can sıkıcı durum, mantar enfeksiyonu habercisi olabilmektedir. Vajinada meydana gelen mantar enfeksiyonlarının birçok nedeni olabilmektedir ve tedavi gerektirir. Vajinada mantar enfeksiyonlarının nedenleri arasında vajinadaki iyi bakteri miktarını azaltan antibiyotikler, gebelik, kontrolsüz diyabet, zayıf bağışıklık sistemine sahip olma, stres, uykusuzluk, adet döngünüzün yakınındaki hormonal dengesizlikler, çok sayıda şekerli yiyecek tüketmek ve kötü beslenme alışkanlıkları gibi nedenler vajinada mantar enfeksiyonu oluşumuna neden olabilir.

Vajinal Kaşıntı Bitkisel Çözüm

Vajinal kaşıntı bitkisel çözüm en sık merak edilen konulardan biridir, bu noktada kullanılan sarımsak, antibakteriyel ve antibiyotik özellikleri sayesinde vajina kısmında kaşıntıya neden olur ve bakteri öldürme konusunda da oldukça başarılıdır. Bunun için birkaç damla sarımsak yağı ve bir tatlı kaşığı E vitamini karıştırarak vajina bölgesine uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın, bu yöntemi birkaç hafta boyunca her gün iki kere uygulayabilirsiniz.

Vajina İltihabı Sonrası Kaşıntı Neden Olur?

Vajinada iltihap olması durumunda vajinada kaşıntı ve yanma durumu, şiddetli kaşıntı gibi sorunlar yaygın şekilde görülür. Sağlıklı bir vajina içerisinde bazı bakterileri ve mantar hücrelerini barındırır fakat mantar ve bakteri dengesi değiştiğinde mantar hücreleri çoğalabilir ve bu durumda vajinada iltihap ve mantar görülebilir. Şiddetli kaşıntı, şişme ve tahrişe neden olan bu durum tedavi edildiğinde birkaç gün içerisinde şikayetleriniz hafifletilebilir, daha ağır enfeksiyonlarda bu durum 2 hafta kadar sürebilir.

Vajina kaşıntı tedavisi almanız için bazı belirtileri görmeniz gerekir bu belirtiler, vajinal kaşıntı başta olmak üzere vajinada şişlik, idrar çıkarırken veya cinsel ilişki sırasında yanma, cinsel ilişki sırasında ağrı, kızarıklık ve döküntü gibi belirtiler görüldüğünde mutlaka vajina iltihabı tedavisi görmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu