Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta…

Yaratıcı doğum günü pastaları yapmak ve doğum günü kişisini mutlu etmek elinizde. Pasta yoksa, gerçekten bir doğum günü partisi mi? Tabii ki değil. İken, elbette, herkes kendi tercihleri vardır ve bazı insanlar sadece olmayabilir biz izin vereceğiz gibi doğum günü pastası (belki onlar için bunlardan birini seçebilir çikolata pasta tarifleri ), ancak çoğunlukla, buzlu bir şekerleme yapılacak doğru şeydir.

İçindekiler

yaratıcı doğum günü pastaları , doğum günü pastaları tarifi , doğum günü pastaları erkek , doğum günü pastaları kız , doğum günü pastaları görseller , doğum günü pastaları fotoğrafları , doğum günü pastaları ne kadar , doğum günü pastaları fiyatları

1. Hindistan cevizli melek kek

Hafif, havadar, zarif bir pasta için hala şımarık bir şekilde kutlama hissi veriyor, başka yere bakmayın.

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

MALZEMELER

Kek için:
Pişirme spreyi
3 c. kek unu, kaşıklanmış ve tesviye edilmiş
1 3/4 c. toz şeker
4 1/2 çay kaşığı. kabartma tozu
1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
5 büyük yumurta akı
1 (13.66 ons) şekersiz hindistan cevizi sütü, bölünmüş
1 c. (2 çubuk) tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında
Buzlanma için:
1 (8 ons) paket krem ​​peynir, oda sıcaklığında
1/4 c. şekerleme şekeri
2 c. ağır krema, soğutulmuş ve bölünmüş
1 1/2 c. kızarmış hindistan cevizi
Bu içerik alışveriş modülü, üçüncü bir tarafça oluşturulup sürdürülür ve bu sayfaya aktarılır. Bu ve benzeri içerikler hakkında daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.
Malzemeler AlınPowered by Chicory

TALİMATLAR

Kek yapın: Fırını 350 ° F’ye ısıtın. Üç adet 8 inçlik yuvarlak kek kalıbını yapışmaz pişirme spreyi ile kaplayın ve parşömen kağıdıyla hizalayın; ceket parşömen. Un, şeker, kabartma tozu ve tuzu bir kapta karıştırın. İkinci bir kapta yumurta akı ve 1/2 su bardağı hindistan cevizi sütünü köpürene kadar yavaşça çırpın.
Tereyağı, 1 ila 2 dakika pürüzsüz olana kadar orta hızda bir elektrikli karıştırıcı ile çırpın. Kalan 1 fincan hindistancevizi sütünü yavaş yavaş dövün, hafif ve kabarık olana kadar 2 ila 3 dakika dövün. Karıştırıcıyı alçaltın ve un karışımını ve yumurta akı karışımını, un karışımıyla başlayıp bitene kadar üç eklemede ekleyin, sadece karışana kadar.
Hamuru eşit olarak bölerek hazırlanmış tavalara aktarın (her biri yaklaşık 2 bardak). Merkezlere yerleştirilen bir kürdan temiz çıkana kadar pişirin, 25 ila 28 dakika. Tencerelerde tel raflarda soğutun, 10 dakika. Tamamen soğuması için tel raflara çevirin.
Buzlanma yapın ve süsleyin: Krem peynir ve şekeri bir elektrikli karıştırıcı ile orta hızda 2 ila 4 dakika pürüzsüz olana kadar çırpın. 1 su bardağı kremayı katılaşana kadar azar azar ekleyin. Sert tepeler oluşana kadar 1 ila 2 dakika çırpın.
Bir kek tabakasını bir kek standına veya tabağa yerleştirin. Yarım buzlanma ile üst. Bir kez daha tekrarlayın, ardından kalan katmanla doldurun.
Servis yapmadan hemen önce, kalan 1 fincan kremayı, 1 ila 2 dakika arasında sert tepeler oluşana kadar orta hızda bir elektrikli karıştırıcı ile çırpın. Pastanın üstünü ve yanlarını krem ​​şanti ile süsleyin, ardından kızarmış hindistancevizi ile kaplayın.

2. Benekli Maltlı Hindistan Cevizli Kek

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...
MALZEMELER

Pişirme spreyi, tava için
3 c.kek unu, kaşıklanmış ve düzleştirilmiş

1 1/2 çay kaşığı. kabartma tozu

1/4 c. maltlı süt tozu

1 çay kaşığı. koşer tuzu

1 c. kanola yağı

1 c. yarım buçuk, oda sıcaklığında

1 c. şeker

1 çay kaşığı. saf vanilya özü

1 çay kaşığı. saf hindistan cevizi özü

1 büyük yumurta artı 2 büyük yumurta akı, oda sıcaklığında

hindistan cevizi kreması

1/8 çay kaşığı. kahverengi jel gıda boyası

yufka yuvası

Robin’in yumurta şekerleri

Bu içerik alışveriş modülü, üçüncü bir tarafça oluşturulup sürdürülür ve bu sayfaya aktarılır. Bu ve benzeri içerikler hakkında daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.

TALİMATLAR

 1. Fırını 350 derece F’ye önceden ısıtın. Üç adet 8 inçlik kek kalıbını hafifçe yağlayın ve parşömen kağıdı turlarıyla sıra altlarını yağlayın. Un, kabartma tozu, malt tozu ve tuzu bir kapta karıştırın.
 2. Ayrı bir kapta yağ, yarım buçuk, şeker, vanilya, hindistancevizi özü ve bütün yumurtayı pürüzsüz olana kadar çırpın. Sadece eklenene kadar un karışımını katlayın. Yumurta aklarını, 1 ila 2 dakika arasında sert tepeler oluşana kadar orta-yüksek hızda bir elektrikli karıştırıcı ile çırpın. Yumurta aklarını sadece birleştirilene kadar hamura katlayın.
 3. Hamuru hazırlanan tavalar arasında bölün. Merkeze yerleştirilen bir kürdan temiz çıkana kadar pişirin, 18 ila 22 dakika. 15 dakika boyunca bir tel raf üzerindeki tavalarda soğutun, ardından tamamen soğuması için raflara ters çevirin.
 4. Bir pasta tabağına bir kat koyun ve 1 bardak Hindistan Cevizi Buttercream ile süsleyin . İki kez daha tekrarlayın. Kalan Coconut Buttercream ile buzlu taraflar.
 5. Bir kapta gıda boyasını ve 2 damla suyu karıştırın. Geniş, sert bir boya fırçasının ucunu karışıma batırın. Fırçayı pastadan 6 ila 8 inç uzakta tutarak karışımı yavaşça buzlu kekin üzerine dökün. İstenen etki için tekrarlayın. Phyllo Nest’i pastanın tabanına yayın ve robin’in yumurta şekerlerini yuvaya yerleştirin.

3. Kırmızı Kadife Kartopu Pasta

Kırmızı kadife kekler her zaman etkileyici bir görünüme sahiptir, ancak hindistancevizi kremalı peynirli buzlanma bunu en üste çıkarır.

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...
MALZEMELER

Kek:
2 1/2 c. kek unu (kendiliğinden kabarmayan)
1/4 c. şekersiz kakao tozu
1 oz. rendelenmiş bitter veya yarı tatlı çikolata
1 çay kaşığı. kabartma tozu
1/2 çay kaşığı. tuz
1 c. Yağlı süt
şişe kırmızı gıda boyası
2 çay kaşığı. damıtılmış beyaz sirke
1 çay kaşığı. vanilya özü
1 çay kaşığı. karbonat
1/2 c. tuzsuz tereyağı
1 1/2 c. şeker
büyük yumurta
Buzlanma:
115 gram. Beyaz çikolata
1/4 c. yoğun krema
paket krem ​​peynir
1/2 c. tuzsuz tereyağı
1 yemek kaşığı. vanilya özü
2 1/2 c. şekerleme şekeri
1 1/2 c. rendelenmiş Hindistan cevizi
Bu içerik alışveriş modülü, üçüncü bir tarafça oluşturulup sürdürülür ve bu sayfaya aktarılır. Bu ve benzeri içerikler hakkında daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.

TALİMATLAR

 1. Kek: Fırını 350 dereceye ısıtın. İki adet 9 inçlik yuvarlak kek kalıbını pişirme spreyi ile yağlayın. Mumlu kağıt ile tavaların altını hizalayın; pişirme spreyi ile kağıt püskürtün. Un ile toz; fazlalığı dokunun.
 2. Orta boy bir kapta un, kakao tozu, rendelenmiş çikolata, kabartma tozu ve tuzu birleştirin.
 3. 2 bardaklık bir cam ölçüm kabında ayran, gıda boyası, sirke, vanilya ve kabartma tozunu karıştırın.
 4. Elektrikli karıştırıcılı büyük bir kapta, hafif ve kabarık olana kadar tereyağı ve şekeri orta-yüksek hızda çırpın. İyice karışana kadar yumurtaları birer birer çırpın. Un karışımını orta-düşük hızda ayran karışımıyla dönüşümlü olarak çırpın. Hamuru hazırlanan tavalara dökün. 25 ila 30 dakika veya ortasına yerleştirilmiş kek test cihazı temiz çıkana kadar pişirin. Tencerelerde tel raf üzerinde 10 dakika soğutun. Tel rafa ters çevirin; tekrar ters çevirin ve rafta tamamen soğumaya bırakın.
 5. Buzlanma: Mikrodalgaya dayanıklı küçük bir kaseye beyaz çikolata ve krema koyun. Yüksek 15 ila 30 saniye arasında mikrodalga; pürüzsüz olana kadar çırpın. 2 dakika bekletin; plastik sargı ile örtün ve soğutun.
 6. Elektrikli karıştırıcılı büyük bir kapta krem ​​peynir, tereyağı ve vanilyayı orta-yüksek hızda hafif ve kabarık olana kadar yaklaşık 2 dakika çırpın. Soğutulmuş beyaz-çikolata karışımında karışana kadar çırpın. Düşük hızda, şekerlemelerin şekerini gruplar halinde ekleyin ve birleştirilene kadar çırpın. Hızı orta-yüksek seviyeye yükseltin ve kabarık olana kadar yaklaşık 1 dakika çırpın.
 7. Birleştirmek için: 4 kat yapmak için her kek katmanını uzun tırtıklı bir bıçakla yatay olarak kesin. Bir tabakayı servis tabağına koyun ve yaklaşık 1 fincan buzlanma ile yayın. Kalan 3 kat ile tekrarlayın, pastanın üstünü ve yanlarını dondurun. Kekin üzerine ve yanlarına hindistan cevizi serpin. Pastayı donması için yaklaşık 1 saat soğutun.

yaratıcı doğum günü pastaları , doğum günü pastaları tarifi , doğum günü pastaları erkek , doğum günü pastaları kız , doğum günü pastaları görseller , doğum günü pastaları fotoğrafları , doğum günü pastaları ne kadar , doğum günü pastaları fiyatları

4. Çilek Sepeti Kek

Bu fantezi pasta tatlı, sulu meyvelerle dolu! Çırpılmış kremayı jelatin ile sabitledik, böylece pastayı günün erken saatlerinde toplayabilirsiniz ve krema ağlamaz.

54ee4b173b7d9 strawberry basket cake xlg

Bu fantezi pasta tatlı, sulu meyvelerle dolu! Çırpılmış kremayı jelatin ile sabitledik, böylece pastayı günün erken saatlerinde toplayabilirsiniz ve krema ağlamaz. Özel Ekipman: 2 dekorasyon çantası, 1 orta boy yıldız uç (1/2 inç açıklık), 1 orta boy sepet örgü uç (3/4 inç açıklık).

MALZEMELER

3 c. kek unu (kendiliğinden kabarmayan)

1 yemek kaşığı. kabartma tozu

1/2 çay kaşığı. tuz

1 c. Süt

2 çay kaşığı. vanilya özü

1 yemek kaşığı. vanilya özü

2 c. şeker

1 c. Margarin

4 büyük yumurta

1 litre yoğun krema

1 zarf aromasız jelatin

şekerleme şekeri

1/2 c. çilek reçeli

2 puan. çilekler

TALİMATLAR

 1. 2 fırın rafını fırının ortasına yerleştirin. Fırını 350 derece F’ye ısıtın. Üç adet 8 inçlik yuvarlak kek kalıbını yağlayın. Mumlu kağıt ile çizgi dipleri; yağlı kağıt. Un ile toz tavaları.
 2. Orta kasede un, kabartma tozu ve tuzu birleştirin; bir kenara koyun. Sütü 2 çay kaşığı vanilya ile birleştirin.
 3. Büyük bir kapta, düşük hızda mikser ile şeker ve margarini veya tereyağını karışana kadar çırpın. Hızı yüksek seviyeye yükseltin; 2 dakika yendi. Hızı orta-düşük seviyeye düşürün; her eklemeden sonra iyice çırparak yumurtaları teker teker ekleyin. Sırayla un karışımıyla başlayıp biten un karışımını ve süt karışımını ekleyin ve hamur pürüzsüz olana kadar çırpın, bazen kaseyi kauçuk spatula ile kazıyın.
 4. Hamuru kek kalıpları arasında eşit olarak bölün. Kek kalıplarını 2 fırın rafına yerleştirin, 2’sini üst rafa ve 1’i alt rafa yerleştirin, böylece katmanlar doğrudan üst üste gelmeyecektir. Ortaya yerleştirilen kürdan neredeyse temiz çıkana kadar katmanları 23 ila 28 dakika pişirin. Tavalardaki katmanları tel raflarda 10 dakika soğutun. Katmanları gevşetmek ve tamamen soğumak için tel rafların üzerine ters çevirmek için küçük bir bıçağı tavaların kenarlarına sürün.
 5. Buzlanmayı hazırlayın. Büyük bir kaseye ağır krema ve 1 yemek kaşığı vanilya koyun. Küçük bir tencerede jelatin üzerine 3 yemek kaşığı soğuk su serpin; yumuşaması için 1 dakika bekletin. Jelatin tamamen eriyene kadar orta-düşük ısıda pişirin, sık sık karıştırın, yaklaşık 3 dakika.
 6. Tencereyi ısıdan çıkarın ve hemen orta-yüksek hızda krema karışımını çırpmaya başlayın. Krema karışımı 2 dakika dövüldükten sonra, şekerleme şekerini ekleyin, ardından ince, sabit bir akışta çözünmüş jelatin ekleyin. Sert tepeler oluşana kadar krema karışımını çırpmaya devam edin, ancak karışım hala yumuşak ve pürüzsüz görünüyor; aşırıya kaçmayın.
 7. 1 kek tabakasını kek tabağına yerleştirin; çilek reçellerinin yarısını sürün, ardından 1 su bardağı krem ​​şanti ile yayıİkinci kek tabakasını, kalan çilek reçellerini ve 1 su bardağı krem ​​şantiyi üstüne koyun. Kalan kek katmanını üstüne yerleştirin. İnce bir tabaka (yaklaşık 1/8 inç kalınlığında) çırpılmış krema ile pastanın üstünü ve yanlarını dondurun.
 8. Orta yıldız uçlu (1/2-inç açıklıklı) dekorasyon torbasına yaklaşık 1 1/4 fincan krem ​​şanti koyun;bir kenara koyun. Orta sepet örgü ucu (3/4-inç açıklık) ile donatılmış dekorasyon torbasına yaklaşık 2 bardak kalan krem ​​şanti koyun. Sepet örgüsünü tamamlamak için dekorasyon çantasına daha fazla krema ekleyin.
 9. Tırtıklı tarafı yukarı bakacak şekilde sepet örgüsü ucu kullanarak ve kekin üst kenarından başlayarak, dikey şeridi kekin aşağısına doğru borulayın. Ardından, pastanın üst kenarından başlayarak ve dikey şeridin yaklaşık 3/4 inç solundan başlayarak, dikey şeridin 3/4 inç sağına uzanan dikey şerit boyunca yatay çubuğu borulayın. Dikey şerit boyunca her biri yaklaşık bir uç genişliğinde olan 2 yatay çubuk daha borulamayı tekrarlayın.
 10. İlkinin sağına, yatay çubukların uçlarını hafifçe üst üste gelecek şekilde başka bir dikey krem ​​şanti şeridi sıkıBirinci dikey şeridin sağ kenarından başlayarak, yatay çubukları, ikinci dikey şeridin 3/4 inç sağına doğru uzanan, birinci sıradaki çubuklar arasındaki boşluklarda ikinci dikey şerit boyunca borulayın. Dokuma bir etki yaratmak için pastanın her yerinde değişen dikey şeritler ve yatay çubuklardan oluşan deseni tekrarlayın.
 11. Pastanın üst kenarına dekoratif bordür yerleştirmek için yıldız uçlu torbada krem ​​şanti kullanıServis yapmaya hazır olana kadar pastayı soğutun. Servis yapmadan hemen önce bütün çilekleri yapraklarıyla birlikte kekin üzerine koyun. Pastayı dilimlemeden önce meyveleri çıkarın; yanında servis yapın.

5. Ahududu Pembe Kadife Kek

Kırmızı kadife keki hiç şüphesiz duymuşsunuzdur, bu yüzden pembe kadifeyi seveceğinizi düşünüyoruz – kırmızı kadife’nin küstah kuzeni. Bu şekerleme meyveli, eğlenceli ve allık tonlarının en güzelidir.

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

MALZEMELER

Ahududu Pembe Kadife Kek

Pişirme spreyi

3 c. kek unu, kaşıklanmış ve düzleştirilmiş, ayrıca tavalar için daha fazlası
1 yemek kaşığı. kabartma tozu
1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
1 c. (2 çubuk) tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında
2 c. toz şeker
4 c. taze ahududu, bölünmüş ve dekorasyon için daha fazlası
4 büyük yumurtalar
2 çay kaşığı. saf vanilya özü
3/4 c. Yağlı süt
3 isteğe bağlı olarak damla pembe gıda boyası

3 yemek kaşığı. çekirdeksiz ahududu konserveleri

Ahududu Krem Peynirli Buzlanma

süslemek için beze öpücükleri ve yenilebilir çiçekler

Ahududu Krem Peynirli Buzlanma

1/2 c. (1 çubuk) tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında

115 gram. krem peynir, oda sıcaklığında

1/4 c. taze ahududu

1 çay kaşığı. saf vanilya özü

1/2 çay kaşığı. koşer tuzu

3 c. şekerleme şekeri

TALİMATLAR

 1. Fırını 350 ° F’ye ısıtın. 3 (8 inç) kek kalıbını yağlayın ve unlayın. Un, kabartma tozu ve tuzu bir kapta karıştırın.
 2. Elektrikli bir karıştırıcı ile orta hızda tereyağı ve şekeri hafif ve kremsi olana kadar 1 ila 2 dakika çırpın. 1 bardak ahududu ekleyin ve pürüzsüz olana kadar 15 ila 20 saniye çırpın. Yumurtaları teker teker ekleyin, her eklemeden sonra karışana kadar çırpın (karışım kıvrılmış görünecektir). Vanilyada çırpın. Karıştırıcı hızını düşük seviyeye düşürün ve un karışımıyla başlayıp unla bitene kadar dönüşümlü olarak un karışımını ve ayranı çırpın. İstenirse gıda boyasıyla karıştırın. Hamuru hazırlanan tavalar arasında bölün.
 3. Ortasına yerleştirilmiş tahta bir top temiz çıkana kadar pişirin, 23 ila 25 dakika. Tavalarda tel raflarda 10 dakika soğutun, ardından tamamen soğuması için tel raflara ters çevirin.
 4. Konserveleri ve kalan 3 su bardağı ahududuyu bir kapta karıştırın. Bir pasta tabağına bir kat koyun ve üzerine koruyucu karışımın 1/2’sini koyun; bir kez daha tekrarlayın. Kalan kek tabakası ile üst. Pastanın üstünü ve yanlarını buzlanma ile süsleyin. Beze öpücükleri, yenilebilir çiçekler ve ahududu ile süsleyin.
 5. Buzlanmayı yapmak için tereyağı ve krem ​​peyniri orta hızda elektrikli bir karıştırıcı ile 1 ila 2 dakika krema haline gelene kadar çırpın. Ahududu, vanilya ve tuzu ahududular parçalanana kadar 15 ila 20 saniye çırpın. Karıştırıcı hızını düşük seviyeye düşürün ve her eklemeden sonra 45 saniye ila 1 dakika arasında karıştırılana ve pürüzsüz hale gelene kadar yavaş yavaş pudra şekeri ekleyin.

6. Froot Döngü Pastası

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

MALZEMELER

Kek
1 1/2 c. (3 çubuk) tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında, ayrıca tava için daha fazlası
3 c. çok amaçlı un, kaşıklanmış ve düzleştirilmiş, ayrıca tava için daha fazlası
1 1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
1/2 çay kaşığı. kabartma tozu
3 c. şeker
(8 ons) paket krem ​​peynir, oda sıcaklığında
büyük yumurta
1 yemek kaşığı. limon kabuğu rendesi, artı 2 yemek kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı. portakal kabuğu rendesi
2 çay kaşığı. saf vanilya özü
Froot Döngüler Streusel
2 c. Froot Loops ve servis için daha fazlası
1/3 c. çok amaçlı un, kaşıklanmış ve tesviye edilmiş
2 yemek kaşığı. şeker
1 yemek kaşığı. limon kabuğu rendesi
1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
1/3 c. doğranmış soğuk tuzsuz tereyağı
Narenciye Sır
2 c. şekerleme şekeri
1 çay kaşığı. saf vanilya özü
1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
4 yemek kaşığı. taze limon suyu

TALİMATLAR

 1. Fırını 325 ° F’ye ısıtın. 14 fincanlık bir Bundt tavasını tereyağı ve unlayın.
 2. Froot Loops Streusel Yapın: Froot Loops’u fermuarlı büyük bir çantaya koyun ; oklava kullanarak bezelye büyüklüğünde parçalar koparın. Çok amaçlı unu (kaşıklanmış ve tesviye edilmiş), şeker, limon kabuğu rendesi ve koşer tuzu bir kapta çırpın. Soğuk tuzsuz tereyağını bir hamur karıştırıcısı veya iki çatal ile un karışımına küçük bezelye gibi oluncaya kadar kesin. Torbanın altındaki ince tozu atlayarak ezilmiş tahılda karıştırın.
 3. Un, tuz ve kabartma tozunu bir kapta karıştırın. Elektrikli bir karıştırıcı ile orta hızda tereyağı ve şekeri hafif ve kabarık olana kadar 1 ila 2 dakika çırpın. Krem peynir ekleyin ve kremsi olana kadar 1 ila 2 dakika çırpın. Her eklemeden sonra sadece karışana kadar döverek yumurtaları teker teker ekleyin. Limon kabuğu rendesi ve suyu, portakal kabuğu rendesi ve vanilyayı çırpın. Karıştırıcı hızını düşük seviyeye düşürün ve yavaş yavaş un karışımını ekleyin, sadece karışana kadar çırpın. Hamurun yarısını hazırlanan tavaya dökün. Kenarlarda ince bir sınır bırakarak Froot Loops Streusel ile üst; kalan meyilli ile üst.
 4. Merkeze yerleştirilmiş tahta bir top temiz çıkana kadar pişirin, 60 ila 70 dakika. Bir tel raf üzerinde tavada soğutun, 15 dakika. Tel rafa aktarın ve tamamen soğutun.
 5. Narenciye Sır Yapın: Şekerlemelerin şekerini, saf vanilya özünü ve koşer tuzunu bir kapta birleştirin. İstenilen kıvama gelene kadar taze limon suyunu azar azar çırpın.
 6. Kaşık Citrus Glaze pastanın üzerine ve Froot Loops serpin.

yaratıcı doğum günü pastaları , doğum günü pastaları tarifi , doğum günü pastaları erkek , doğum günü pastaları kız , doğum günü pastaları görseller , doğum günü pastaları fotoğrafları , doğum günü pastaları ne kadar , doğum günü pastaları fiyatları

7. Şeker kamışı kek

İster tatillerde bir doğum günü partisi veriyor olun , ister sadece naneyi seviyor olun, bu pastayı sevmeyen birini bulmakta zorlanacaksınız. Bu tarif, şeker kamışı içeren her bir buzlanma katmanı ile nane şekeri ile doludur.

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

MALZEMELER

Pişirme spreyi
3 1/2 c. kek unu, kaşıklanmış ve düzleştirilmiş
2 1/2 çay kaşığı. kabartma tozu
3/4 çay kaşığı. karbonat
1/2 çay kaşığı. koşer tuzu
1 c. (2 çubuk) tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında
1 1/2 c. toz şeker
6 büyük yumurta akı, oda sıcaklığında
2 çay kaşığı.  saf vanilya özü
1 1/2 c. ayran, oda sıcaklığında
1 7 Dakikada Buzlanma tarifi
3 şeker kamışı, ezilmiş (yaklaşık 1/4 fincan)

Süslemek için mağazadan satın alınan nane kabuğu , kabaca doğranmış

TALİMATLAR

 1. Fırını 325 ° F’ye ısıtın. Üç adet 8 inçlik yuvarlak kek kalıbını hafifçe yağlayın ve parşömenle hizalayın; yağlı parşömen. Un, kabartma tozu, kabartma tozu ve tuzu bir kapta karıştırın.
 2. Tereyağı ve şekeri elektrikli karıştırıcı ile orta-yüksek hızda soluk ve kabarık olana kadar 3 ila 4 dakika çırpın. Yumurta aklarını teker teker ekleyin ve her eklemeden sonra sadece karışana kadar çırpın. Vanilyada çırpın. Karıştırıcı hızını düşük seviyeye düşürün ve un karışımını ve ayranı dönüşümlü olarak, un karışımıyla başlayıp bitene kadar çırpın. Hamuru hazırlanan tavalar arasında bölün.
 3. Merkeze yerleştirilmiş tahta bir top temiz çıkana kadar pişirin, 25 ila 30 dakika. Tavalarda tel raflar üzerinde 5 dakika soğutun, ardından tamamen soğuması için raflara ters çevirin.
 4. Kek standına veya tabağa bir kek katmanı yerleştirin. 1 bardak krema ile doldurun ve ezilmiş şeker kamışlarının yarısını serpin. Bir kez daha tekrarlayın. Kalan krema ile pastanın üstünü ve yanlarını kaplayın. Kabuğu kekin kenarlarındaki buzlanmaya bastırın.

8. Blue Bell Dondurma Bombası

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

MALZEMELER

6 c. Blue Bell çilekli dondurma
5 c. Blue Bell çikolata parçalı dondurma
4 c. Blue Bell fıstıklı-bademli dondurma
2 c. Blue Bell Hollandalı çikolatalı dondurma.

Beyaz sprinkles

TALİMATLAR

 1. Etrafında 2 inçlik bir çıkıntı bırakarak plastik sargılı 3 litrelik bir metal karıştırma kabını hizalayın; 10 dakika dondurun. 5 ila 6 bardak Blue Bell çilekli dondurmayı sadece sürülebilir hale gelene kadar ezin. Kauçuk bir spatula kullanarak, hazırlanan kasenin içini dondurmayla kaplayarak kalın, eşit bir tabaka oluşturun. 2 saat dondurun. Prosedürü 4 ila 5 bardak Blue Bell çikolatalı dondurma ve her katman arasında dondurarak 3 ila 4 bardak Blue Bell fıstıklı-bademli dondurma ile tekrarlayın. Kalan alanı 2 bardak Blue Bell Dutch çikolatalı dondurma ile doldurun. Plastik sargı ile örtün ve tamamen sertleşene kadar en az 8 saat dondurun.
 2. Servis yapmak için kaseyi servis tabağına ters çevirin. Kaseyi ve plastik sargıyı çıkarın. Beyaz sprinkleri yüzeye eşit şekilde bastırın. Dondurucuya dönün veya hemen servis yapın.

9. Havuçlu kek

Havuçlu kek annenizin mutlak favorisi mi? Bu yılki doğum gününde onu bu çiçekli versiyonla şaşırtın.

3 birthday cake carrot cake

En İyi Havuçlu Kek Tarifi

¾ su bardağı çekilmiş ceviz, kızarmış**
2 su bardağı çok amaçlı un
2 çay kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı tarçın
¼ çay kaşığı hindistan cevizi
¾ su bardağı üzüm çekirdeği veya kanola yağı
1 ¼ su bardağı beyaz şeker
½ su bardağı esmer şeker
kabuğu rendesi bir portakal (isteğe bağlı)
4 büyük yumurta
3 su bardağı rendelenmiş havuç
8 ons ezilmiş ananas veya elma püresi***

Fırını 350 dereceye kadar önceden ısıtın. İki adet 8 inçlik kek kalıbını yağlayın ve unlayın.

Küçük bir mutfak robotu veya baharat/kahve değirmeni içinde yaklaşık 1 fincan kızarmış ceviz öğütün. Küçük ceviz parçaları sorun değil, ancak çok fazla öğütmediğinizden emin olun, aksi takdirde daha çok macun olmaya başlar. 3/4 bardak ölçün ve bir kenara koyun.

Kuru malzemeleri birlikte eleyin ve bir kenara koyun.

Büyük bir karıştırma kabında hem şekeri, yumurtayı hem de portakal kabuğu rendesini (kullanılıyorsa) birlikte çırpın. Yağı akıtın ve birleştirilene kadar karıştırın. İki parti halinde çalışarak kuru malzemeleri hafifçe karıştırın. Dövülmüş cevizleri karıştırın.

Son olarak, rendelenmiş havuç ve ananası birleştirilene kadar katlayın.

Hamuru hazırlanan tavalar arasında eşit olarak bölün. 28 ila 32 dakika ya da keklerin ortasına batırılan bir kürdan temiz çıkana kadar pişirin. Kekleri kalıplarından çıkarmadan önce yaklaşık 20 dakika tel ızgara üzerinde soğutun.

* Benim düşünceme göre =)
** Öğütülmüş ceviz, eşit miktarda badem unu veya 1/3 su bardağı çok amaçlı un ile değiştirilebilir. Baharat/kahve öğütücünüzü arada sırada temizlemek için harika bir ipucu, onu küçük bir miktar (bir yemek kaşığı gibi) pişmemiş beyaz pirinci öğütmek için kullanır (bunun Luisa Weiss’in Klasik Alman Pişirmesi olduğunu okudum )
*** Bunu test etmedim , ama bahse girerim ananası bir bardak ezilmiş muzla da değiştirebilirsiniz ( bu tarifteki gibi )

Krem Peynir Buzlanma

12 yemek kaşığı krem ​​peynir, yumuşatılmış
1 su bardağı tuzsuz tereyağı, yumuşatılmış
4 ila 5 su bardağı şekerlemeler
2 ila 4 yemek kaşığı tam yağlı süt ½ vanilya fasulyesinden veya bir limon kabuğundan
2 çay kaşığı vanilya özü
tohumu (isteğe bağlı)

Elektrikli bir karıştırıcı kullanarak krem ​​peynir ve tereyağını pürüzsüz olana kadar çırpın. Mikser düşük seviyedeyken, kalan malzemeleri birleşene kadar karıştırın. Bir kez dahil edildikten sonra, mikseri orta-yüksek seviyeye getirin ve kabarık olana kadar çırpın. Şekeri ve sütü istediğiniz kıvama gelene kadar ayarlayın.

Montaj

Kekler soğuduktan sonra, 4 eşit katman oluşturmak için yavaşça yatay olarak ikiye bölün (bu adım isteğe bağlıdır, ancak daha sonra daha fazla krem ​​peynir dolgusu eklersiniz – nefis!). Her katmanı yaklaşık 3/4 fincan krem ​​peynirli krema ile doldurun. Pastayı kırıntı kaplayın ve yaklaşık 15 dakika soğutun. Kalan krem ​​peynirli krema ile süsleyin ve istediğiniz gibi süsleyin.

Buttercream çiçek tacı için en sevdiğim Swiss Meringue Buttercream’i kullandım.  Pastel sarı, şeftali ve biraz fuşya ile renklendirdim. Gerçekten koordine olan bir renk paleti oluşturmaya giderken farklı tonları bir araya getirmeyi seviyorum. Şu anda her çiçeğin nasıl pipetleneceğine dair tam bir öğreticiye sahip değilim (yakında geliyor!), ancak buttercream gülü hakkında daha fazla bilgiyi burada ve nasıl bir araya getireceğinizi burada bulabilirsiniz.  Gülü sıkarken çektiğim bir video için buraya tıklayın!!  Çiçeklerin tümü, 103 veya 104 olmak üzere bir taç yaprağı ucu kullanılarak pipetlenmiştir. İngiliz gülleri videodaki güle benzer, ancak merkezde koni şeklinde bir gül yerine, dış güle başlamadan önce iki merkezli fırfır çemberi çizdim. yaprakları. 5 yapraklı çiçekler için bu videoyu izleyin.  Buttercream sertleşmeden önce birkaç küçük beyaz sprinkle ekleyin.

Çiçekler için son bir ipucu – Her birini ayrı ayrı parşömen kağıdına yapıştırmayı seviyorum. Daha sonra kremanın sertleşmesi için buzdolabına kaldırıyorum. Bu şekilde, sadece parşömeni soyun ve ardından çiçekleri pastanın üzerine yerleştirin. Soğutulduktan sonra düzenlenmesi çok daha kolaydır ve darbelere ve çürüklere daha az maruz kalırlar.

10. Kırmızı kadife kek

Klasik bir kırmızı kadife pasta , kitaplarımızdaki herhangi bir doğum günü partisine hoş bir ektir.

Yaratıcı Doğum Günü Pastaları! İşte 10 Pasta...

Kırmızı Kadife Kek Nedir?

Geleneksel olarak, krem ​​peynirli krema ile kaplanmış kırmızı, kırmızı-kahverengi veya kırmızı renkli çikolata katmanı kekidir. Genellikle kırmızı kadife kekler ayran, tereyağı, kakao, sirke ve un ile yapılır.

Kırmızı kadife kekler Viktorya Dönemi’nden beri var ve süslü bir tatlı olarak servis ediliyorlardı.

Neden Kırmızı Kadife Denir?

“Kırmızı”, pastayı kırmızı yapmak için kullanılan kırmızı boyadan gelir, kırmızı gıda boyası olmadan, sadece bir çikolatalı kek. “Kadife” terimi, yumuşak ve kadifemsi dokusu nedeniyle pastanın tanımıydı.

Kırmızı Kadife Kek Nasıl Yapılır?

Bu kırmızı kadife kek tarifi aslında yıllardır yaptığım çikolatalı kekimin uyarlaması . Kanıtsız olduğunu düşündüğüm, denenmiş ve gerçek bir tarif. Bu tarif yıllar içinde mükemmelleştirildi, bu yüzden işe yarayacağını biliyorum. Bu pastadaki gizli malzemem, sadece pastadaki çikolata aromasını zenginleştiren kahve. Kahvenin tadına hiç bakmayacaksınız.

Bu kekin yapımı oldukça basittir. Bu pastayı daha önce 3 katlı veya 4 katlı kek olarak yapmıştım. 4 katlı kek yaparsanız, sadece 2 kek kalıbına ihtiyacınız olacak. Pastayı pişirdikten sonra, 4 kat elde edebilmek için ikiye kesmeniz gerekecek. 3 katlı bir kek yapıyorsanız, her kat için 1 adet olmak üzere 3 kek kalıbı kullanmak daha kolaydır.

Kek pişerken, krem ​​peynirli krema yapmak için en iyi zaman. Bu krem ​​peynirli krema , en azından benim gözümde tamamen farklı bir hikaye. Bu kremada hiç tereyağı yok, sadece krem ​​peynir, pudra şekeri ve krem ​​şanti, karıştırıldığında böyle muhteşem bir kırmızı kadife kek için mükemmel pasta kreması oluşturuyor .

Yapılması gereken tek şey oldukça basit olan pastayı bir araya getirmek. Kek, buzlanma, kek, buzlanma vb. Kalan krema ne olursa olsun pastanın üzerine yaymak için kullanılır.

Bazı ipuçları

Birçok tarif kırmızı kadife kek için kek unu kullanılmasını gerektirse de, bunun çok büyük bir fark yarattığını düşünmüyorum. Kek unu genellikle daha yumuşak, daha kadifemsi bir kekle sonuçlanırken, çok amaçlı un da aynı şekilde çalışır ve bu kek hala yumuşaktır.

Michael’dan aldığım kırmızı gıda boyası jeli kullandım. Bana mükemmel kırmızı rengi ya da en azından kırmızı kadife kek için mükemmel kırmızı rengi olarak düşündüğüm şeyi veriyor . Pek çok insan yapay gıda boyası kullanmak istemez, bu nedenle pancar gibi doğal gıda boyası kullanma seçeneğiniz her zaman vardır. Pancarı daha önce işyerinde fırında satış için kırmızı kadife kekler yapmak için kullandım ve harika oldular , ancak kırmızı gıda boyası jeli kullanarak yaptığınız kadar zengin kırmızı renk elde edemezsiniz.

Çikolatalı keklere bir fincan sert kahve eklemeyi seviyorum çünkü kahve çikolatanın lezzetini arttırıyor. Ancak merak etmeyin, kahve tadı baskın olmayacak, orada olduğunu bile anlamayacaksınız.

yaratıcı doğum günü pastaları , doğum günü pastaları tarifi , doğum günü pastaları erkek , doğum günü pastaları kız , doğum günü pastaları görseller , doğum günü pastaları fotoğrafları , doğum günü pastaları ne kadar , doğum günü pastaları fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler