Yatak Odası Dekorasyonu
Dekorasyon

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu – Yatak odalarımız kendimizi en rahat hissettiğimiz ortamlardan birisidir. Bazen minimal ölçülerde bazen de devasa büyüklükteki yatak odalarına sahip olabilmekteyiz. Huzur yuvamız olan bu mekanların nasıl dekore edileceği ise en önemli konulardan birisidir. Odaların şekline ve büyüklüğüne göre farklı dekorasyon modelleri bulunmaktadır. Bu yazımızda biz size küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır onu anlatacağız.

Yatak odanızı olduğundan daha geniş gösterebilmek için küçük yatak odası dekorasyonu ile ilgili püf noktalar şöyledir;  

  • Mobilyalarınızda ve duvar boyalarınız da açık renkler tercih edin
  • Aynalar kullanın
  • Gün ışığının en iyi şekilde odanıza nüfuz etmesini sağlayın
  • Daha fonksiyonel depolama alanları kullanın
  • Portatif raflar kullanarak alandan tasarruf edin
Yatak Odası Dekorasyonu

Mobilyalarınızda Ve Duvar Boyalarınız Da Açık Renkler Tercih Edin

Küçük yatak odası dekorasyonu sırasında açık renkler kullanarak odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Duvarlarınızı olabildiğince açık renkler tercih ederek buna ters renklerde ise mobilya tercihi yaparak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda hem mobilyalarınızı hem de duvar renginizi açık tonlarda seçerek çok daha spor ve ferah bir görüntü elde edebilirsiniz.

Aynalar Kullanın

Yatak odanızda aynalar kullanarak odanıza derinlik katabilir ve odanızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayna tercihi olarak vintage aynaları tercih edebilirsiniz. Kullandığınız aynayı, odanızın en çok güneş ışığı alan noktasına koymanız harika bir derinlik katacaktır.

Gün Işığının En İyi Şekilde Odanıza Nüfuz Etmesini Sağlayın

Odanızı doğal ışık ile aydınlatmak küçük oda dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından birisidir. Bu tip odalarda uzun ve koyu renkli perdeler yerine kısa ve canlı renklere sahip perdeler kullanabilirsiniz odalarınızda kullanabileceğiniz en kullanışlı perde türü ise store perdelerdir.

Daha Fonksiyonel Depolama Alanları Kullanın

Odada her şey için ayrı bir mobilya kullanmak yerine birden çok fonksiyona sahip mobilyalar kullanmak alandan tasarruf etmenize fayda sağlayacaktır ve daha geniş kullanım alanına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bazalı yataklar küçük odalarda fazlasıyla işlevsel bir özelliğe sahiptir mevsimi olmayan kıyafetlerinizi veya sık kullanmadığınız eşyalarınızı bazanın altında depolayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak Odası Dekorasyonu

Portatif Raflar Kullanarak Alandan Tasarruf Edin

Birçok işleve sahip olan mobilyalar günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir. Özellikle birden fazla çocuk olan evlerde oda sayıları dolayısıyla her çocuğa ayrı oda yapmak mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda aileler çocukları için tek bir odayı kullanışlı hale getirebilmektedirler. Bunun için birçok mobilya örneği bulunmaktadır.

Örneğin; iki çocuklu ailelerde iki yatak arasında bir kitaplık rafı bulunması ve yatakların ayak uçlarının sürgülü kaplılar ile kapatılması çocuklara ayrı uyuma alanı sağlayacaktır. Aynı şekilde geri kalan bölümde ise döner kapılı bir giysi dolabı olması da çift taraflı bir kullanım sağlamış olacağı için ve çocuklarınızın eşyalarının büyük çoğunluğunu saklarken alanı daraltmayacağı için işlevsel olacaktır.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!